Dolazak Njemačkih operatera na tržište BiH?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
IstinitaPoruka

Dolazak Njemačkih operatera na tržište BiH?

Post by IstinitaPoruka » 02/12/2015 10:14

Pošto je tema o ekonomiji, zanima me zašto Njemci neće da kupe BHTelekom, Eronet ili M-tel, ili što neće nikako na tržište BiH?
U Hrvatskoj su prisutni već godinama, i nude dosta povoljnije 'ugovore' tipa kupovina mobitela za sitnicu uz određene pakete itd..
Šta je suština zbog čega ne žele doći i otkupiti?

rumenige_brajtner

Re: Dolazak Njemačkih operatera na tržište BiH?

Post by rumenige_brajtner » 02/12/2015 10:18

IstinitaPoruka wrote:Pošto je tema o ekonomiji, zanima me zašto Njemci neće da kupe BHTelekom, Eronet ili M-tel, ili što neće nikako na tržište BiH?
U Hrvatskoj su prisutni već godinama, i nude dosta povoljnije 'ugovore' tipa kupovina mobitela za sitnicu uz određene pakete itd..

da bi neko nešto kupio, to nešto treba bit na prodaju.

karanana

Post by karanana » 02/12/2015 10:21

ne postoji stvar na svijetu koja nije na prodaju.

ja mislim da im ne odgovara rascjepkanost trzista i naravno trenutna ekonomsko politicka nestabilnost i nazadovanje ili u najboljem slucaju pat pozicija.

IstinitaPoruka

Post by IstinitaPoruka » 02/12/2015 10:22

rumenige_brajtner wrote:
IstinitaPoruka wrote:Pošto je tema o ekonomiji, zanima me zašto Njemci neće da kupe BHTelekom, Eronet ili M-tel, ili što neće nikako na tržište BiH?

da bi neko nešto kupio, to nešto treba bit na prodaju.

PA dobro, čim znaš da bi imao neke dobre kupce, logično da bi prodavao.. Ali pitanje je da li kupac u ovom slučaju npr. T-mobile, zašto ne želi da uđe u ovo tržište? Mislim da su tu dublji razlozi, a ne samo 'jer to nije na prodaju'..

Pokusaj_sa

Post by Pokusaj_sa » 02/12/2015 10:28

Good news..
T-com kupuje MT:S Srbiju a samim tim i M:TEL, sto znaci da ce biti zanimljivo iduce godine :-)

mousstapha

Post by mousstapha » 02/12/2015 10:36

Na nase trziste mogu uci preko Srbije. Mi smo previse rascjepkani, a i operateri nam imaju taj nacionalni predznak. Kad bi Deutsche Telecom kupio Eronet, oni bi jos dugo bili hrvatski operater.

S druge strane da bi BH Telecom privukao strane kupce, treba najprije srediti neke stvari. Sve vise mislim da je novi zakon o radu jedna od tih priprema. Otpustanje bi sada puno lakse islo.

Thorgerson

Post by Thorgerson » 03/12/2015 10:44

A sta ako kupe bh telecom, eto mtel ce kupit i ako kupe eronet... :D fakticki mi imali onda jednog drzavnog operatera, u privatnom vlasnistvu...al jebat ga i ovaj sada je u vlasnistvu nekolicine ljudi.

BH telecom se davno trebao prodati...a cijena iz godine u godinu pada...

Post Reply