Dodatne stranice u pasošu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#1 Dodatne stranice u pasošu

Post by huxley »

Postoji li mogućnost dodavanja listova u BH pasoš, ne vadi mi se novi, jer ovaj ističe 2024, a imam i neke vize?
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#2 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by lokalni_razdjevicar »

huxley wrote:Postoji li mogućnost dodavanja listova u BH pasoš, ne vadi mi se novi, jer ovaj ističe 2024, a imam i neke vize?
da nisi malo poranio....ne postoji mogućnost
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by KB9 »

priheftaj koju rodjeni, jednom se zivi
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#4 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by huxley »

lokalni_razdjevicar wrote:
huxley wrote:Postoji li mogućnost dodavanja listova u BH pasoš, ne vadi mi se novi, jer ovaj ističe 2024, a imam i neke vize?
da nisi malo poranio....ne postoji mogućnost
Nemam stranica, pečati i vize.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#5 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by Edin H. »

Operi pasos u masini za pranje vesa, pa ce morati zamijeniti :oops:
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#6 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by huxley »

Edin H. wrote:Operi pasos u masini za pranje vesa, pa ce morati zamijeniti :oops:
Edine, kada porasteš i budeš mogao putovati sam, vidjećeš (nadam se) da se pasoš može zamijeniti i bez toga.
Ali sa takvim razmišljanjem, bez ljutnje, bojim sa da ne dobiješ Darvinovu nagradu prije punoljetstva.
User avatar
topcam
Posts: 5062
Joined: 08/07/2007 12:49

#7 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by topcam »

huxley wrote:
Edin H. wrote:Operi pasos u masini za pranje vesa, pa ce morati zamijeniti :oops:
Edine, kada porasteš i budeš mogao putovati sam, vidjećeš (nadam se) da se pasoš može zamijeniti i bez toga.
Ali sa takvim razmišljanjem, bez ljutnje, bojim sa da ne dobiješ Darvinovu nagradu prije punoljetstva.
Za ta lokalna putovanja koristi licnu/osobnu ubuduce, niko ti pri tome ne prlja pasos.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#8 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by dobar osjecaj »

Provjeri u nekoj nasoj ambasadi ili konzularnom predstavnistvu koje ti je najblize, da li je jos uvijek moguce dobiti duplikat pasosa. Ne znam da li se izdavao zbog takvih prakticnih problema. U Zakonu o putnim ispravama ne vidim nikakvu prakticnu informaciju o tome a ne da mi se dalje kopati po propisima koji su mozda napisani poslije tog Zakona.
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#9 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by huxley »

topcam wrote:
huxley wrote:
Edin H. wrote:Operi pasos u masini za pranje vesa, pa ce morati zamijeniti :oops:
Edine, kada porasteš i budeš mogao putovati sam, vidjećeš (nadam se) da se pasoš može zamijeniti i bez toga.
Ali sa takvim razmišljanjem, bez ljutnje, bojim sa da ne dobiješ Darvinovu nagradu prije punoljetstva.
Za ta lokalna putovanja koristi licnu/osobnu ubuduce, niko ti pri tome ne prlja pasos.
Sve OK, imam nekoliko viza u pasošu, a i zbog prirode posla dosta putujem (mimo zemalja gdje je to moguće bez pasoša).
Neke zemlje nude opciju da u slučaju da ostaneš bez listova, a da je pasoš važeći, jednostavno ti dodaju još stranica.
Kontam da neko nije imao slično iskustvo, i da li je to uopšte izvodljivo kod nas.

Jbg, ako ne može, izvadiću novi, zadržati postojeći zbog viza, i to je to.
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by muha_sa »

KB9 wrote:priheftaj koju rodjeni, jednom se zivi
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#11 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by Danguba »

huxley wrote:Postoji li mogućnost dodavanja listova u BH pasoš, ne vadi mi se novi, jer ovaj ističe 2024, a imam i neke vize?
:jbt:

mogu li ja na 100 eura dodati samo jednu nulu da ne nosim 10 novcanica... :-) :D
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#12 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by muminovic »

Edin H. wrote:Operi pasos u masini za pranje vesa, pa ce morati zamijeniti :oops:
Meni se oprao na 60 C nista nije bilo, na koliko C mora da bi se unistio ovaj biometrijski trece generacije?
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#13 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by Wind »

Ako izvadis novi, stari se ponistva...ne znam kako bi se tretirale vize u ponistenom pasosu??
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#14 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by huxley »

dobar osjecaj wrote:Provjeri u nekoj nasoj ambasadi ili konzularnom predstavnistvu koje ti je najblize, da li je jos uvijek moguce dobiti duplikat pasosa. Ne znam da li se izdavao zbog takvih prakticnih problema. U Zakonu o putnim ispravama ne vidim nikakvu prakticnu informaciju o tome a ne da mi se dalje kopati po propisima koji su mozda napisani poslije tog Zakona.
Važi, hvala.
Wind wrote:Ako izvadis novi, stari se ponistva...ne znam kako bi se tretirale vize u ponistenom pasosu??
Važe i dalje, s tim da, naravno, kod sebe imaš i taj pasoš u koji ti je i zalijepljena viza.
User avatar
Optimist
Posts: 13539
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by Optimist »

Vize ostaju važeće u starom pasošu, koji se mora nositi zajedno sa novim sve dok je ista ne istekne.
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#16 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by muha_sa »

Optimist wrote:Vize ostaju važeće u starom pasošu, koji se mora nositi zajedno sa novim sve dok je ista ne istekne.
:thumbup:
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#17 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by Wind »

Image
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#18 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by Better Man »

Kad si vadio pasoš trebao si tražiti verziju sa više stranica zbog čestog putovanja i pečata i viza u njemu. Ja kad vadim pasoš zemlje u kojoj sam rošen imam opciju da uzmem obični sa 32 stranice i onaj sa 64 stranice. Tako bi i naši trebali da imaju u ponudi.
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#19 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by Edin H. »

huxley wrote:
Edin H. wrote:Operi pasos u masini za pranje vesa, pa ce morati zamijeniti :oops:
Edine, kada porasteš i budeš mogao putovati sam, vidjećeš (nadam se) da se pasoš može zamijeniti i bez toga.
Ali sa takvim razmišljanjem, bez ljutnje, bojim sa da ne dobiješ Darvinovu nagradu prije punoljetstva.
Jesi li ti uopste svjestan koju si neboluzo napisao u uvodnom postu? :lol: :lol: :lol: dodavanje listova :lol: :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by insomnia78 »

De ti prvo porasti
MoRe to, uzmu ljudi iglu i konac i nasiju ti jos kolko hos
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by _BataZiv_0809 »

muminovic wrote:
Edin H. wrote:Operi pasos u masini za pranje vesa, pa ce morati zamijeniti :oops:
Meni se oprao na 60 C nista nije bilo, na koliko C mora da bi se unistio ovaj biometrijski trece generacije?
Vidi ti kolege pravnika sto trola :lol: :thumbup:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#22 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by dobar osjecaj »

Edin H. wrote:
huxley wrote:
Edin H. wrote:Operi pasos u masini za pranje vesa, pa ce morati zamijeniti :oops:
Edine, kada porasteš i budeš mogao putovati sam, vidjećeš (nadam se) da se pasoš može zamijeniti i bez toga.
Ali sa takvim razmišljanjem, bez ljutnje, bojim sa da ne dobiješ Darvinovu nagradu prije punoljetstva.
Jesi li ti uopste svjestan koju si neboluzo napisao u uvodnom postu? :lol: :lol: :lol: dodavanje listova :lol: :lol: :lol:
Osim ako ne mislis na neku jezicku vratolomiju namijenjenu podjebavanju, ja ne kontam i dalje zasto je to nebuloza, osim mozda u kontekstu nasih pasosa i manjka rjesenja i za jednostavnije zahtjeve. Vidjala sam kod americkih drzavljana da su naknadno trazili i dobili dodatne stranice u vazecem pasosu. Nisam sigurna da li je to jos uvijek moguce ali sam to vidjala.
User avatar
escobar__
Posts: 8850
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#23 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by escobar__ »

dobar osjecaj wrote:Osim ako ne mislis na neku jezicku vratolomiju namijenjenu podjebavanju, ja ne kontam i dalje zasto je to nebuloza, osim mozda u kontekstu nasih pasosa i manjka rjesenja i za jednostavnije zahtjeve. Vidjala sam kod americkih drzavljana da su naknadno trazili i dobili dodatne stranice u vazecem pasosu. Nisam sigurna da li je to jos uvijek moguce ali sam to vidjala.
Tačno, Amerikanci su to radili. Čini mi se da s tom praksom prestaju od sljedeće godine ali će postojat mogućnost da se zatraži pasoš s većim brojem strana od uobičajenog.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#24 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by Gojeni H »

insomnia78 wrote:De ti prvo porasti
MoRe to, uzmu ljudi iglu i konac i nasiju ti jos kolko hos
I ti i Edin smanjite u trecu ... brzate. Kod Amera, npr., se mogu dodati stranice.

I mene ovo interesuje, jer imam previse viza i jos vise putovanja. U martu platio hitni pasos 250 KM. Da, prikacio sam stari sa vizama uz novi, ali bih radije da ne platim 250 maraka iduci put, ako je moguce. Mozda nije uobicajeni problem, ali ima nas ...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#25 Re: Dodatne stranice u pasošu

Post by KB9 »

nosis uz sebe stari pasos i vize, imas jos jedan, sta je tu toliko problem za shvatit?

kakvo crno dodavanje stranica :lol:
Post Reply