Crna hronika - "SMIJEŠNO"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
kostarikanac

Crna hronika - "SMIJEŠNO"

Post by kostarikanac » 04/11/2015 09:38

Sigurnosna situacija u Sarajevu i cijeloj BIH je katastrofalna, to nam je svima poznato. Crna hronika je puna, svega ima od otimanja do pucnjeva iz pištolja, bacanja bombi, noževa, gaženja automobilima, davljenja itd...

Ono što me mnogo zabrinjava jesu reakcije ljudi koji čitaju te iste članke. Umjesto da svi odreda osuđujemo ta nedjela i tražimo smjene onih koji ih drže na slobodi (makar preko društvenih mreža, kad već nećemo na ulice) mnogi se trude napisati što "duhovitiji" i "smješniji" komentar.

Jučer čovjek zamalo nije izgubio glavu samo zbog toga što se našao na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme, a komentari su bili većinom šaljivi.

Obično kad se desi ubistvo ili ranjavanje, umjesto osuda često možemo pročitati sljedeće:

"Popucali se zbog karte za pozorište"
"Herbiko sa medom"
"Akademici"
"Drugi put će na vrijeme vratiti knjigu kad mu se posudi" i slične gluposti.

Da li vam smeta ovakva nezrelost kod našeg naroda? Ovdje više niko nije siguran, i posljednje što nam treba je indolentnost (osobito kod omladine kojoj je sve smiješno)!

zeina

Re: Crna hronika - "SMIJEŠNO"

Post by zeina » 04/11/2015 10:16

Ja sam odavno prestala sa ocekivanjima bilo kakve ozbiljne reakcije naroda na bilo koji dogadjaj. Jos od vremena kad je Torabi svakodnevno mjesec dana okupljao hiljade nasih sugradjana i prodavao im maglu, postalo mi je sasvim jasno da je velika vecina ljudi samo jedno veliko stado ovaca bez vlastitog misljenja i stava, pa sta ocekivati od takvih ljudi?

beniciodeltoro

Post by beniciodeltoro » 04/11/2015 17:26

Pa našim budalama je smiješno kada pročitaju kako ih političari lažu, hebu u zdrav mozak 20 godina, vode u siromaštvo i kvare njihovojj djeci budućnost i trude se da ispadnu što više duhoviti i ostave originalniji komentar, kako onda očekivati da se ne provaljuju kada čuju da su pucali na nekog anonimusa u drugom kantonu

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

Post by O'zone » 04/11/2015 17:40

Meni nevejrovatno da neko očekuje neku reakciju našeg naroda :roll: Ko u ratu što smo čekali da reaguje UN....

certified_fascist

Post by certified_fascist » 04/11/2015 17:55

kostarikanac wrote:Da li vam smeta ovakva nezrelost kod našeg naroda?

Opet neko misli da su Balkanci na neki način posebni. Ovoga ima svugdje po svijetu, nije tu neka "nezrelost našeg naroda" u pitanju. Da ti je samo čuti šta su ljudi pričali po birtijama u uglađenoj i civilizovanoj engleskoj nakon što je Diana poginula, poludio bi. I to je bilo 97., prije masovne upotrebe interneta i društvenih mreža, dakle sasvim javno.

Bitno je da su ljudi spremni da pomognu kad se slučajno nađu na mjestu takvog nekog događaja, što uglavnom i jesu. Šta onda anonimno pišu po forumima nema nikakvog praktičnog značaja.

Post Reply