GODIŠNJICA IZBORA

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
zapartiju

GODIŠNJICA IZBORA

Post by zapartiju » 12/10/2015 12:24

Danas se navršava godina dana od posljednjih izbora u BIH. Izbori održani 12.10.2014. donijeli su u tom trenutku očekivanu pobjedu SDA, neočekivan debakl SDP-a, SBB je prošao kako se i očekivalo, dok je DF napravio najveće iznenađenje. U nekim strankama je došlo do bitnih promjena. Kao dugogodišnji član SDP-a mogu reći kako su se stvari pokrenule sa mrtve tačke, glavni krivci za izborni debakl Zlatko Lagumdžija i Damir Hadžić su se povukli, premda je njihov pomoćnik Nermin Nikšić postao predsjednik stranke. Zanima me kakva su vaša razmišljanja i da li biste opet glasali za istu opciju kao prošle godine? Još ću biti slobodan da upitam da li ovakav SDP, koliko toliko renoviran može računati na vašu podršku u budućnosti, konkretno sljedeće godine na lokalnim izborima?

putokaz1

Re: GODIŠNJICA IZBORA

Post by putokaz1 » 12/10/2015 12:38

TEŠKO.
Formiranjem koalicije SBB-SDA izgubio sam svaku nadu za BH
Opet SDA pobjećuje na štetu svih nas.
SBB I DF nestaju(Kome će se okrenuti njihovi glasači 2018,9 je to zastupnika isto ko i SDA?)(Prelaz praga upitan)
SDP -kakav takav -poslab-ipak postoji
Za koga glasati?Za nekoga -da -ALI koga?
U mojoj sredini niko nekotira dobro,SDA ima svoje staro(preko80 godina),ucjenjeno,nepismeno itd biračko tijelo(uvjek isti broj glasova,uvjek pobjeda a relativna,ista šema,struktura,korištenje javnih resursa u izborne svrhe),sdp staro komunističko sve manje njih,2014 mnogi otišli Fahri i Željku,možda se vrate SDP ko zna-ipak su oni SDP u duši pomalo ljuti na Zlaju-naročito DF ovci,Mogućje blagi napredak SDP bar na 4 zastupnika.
Mali skok Naše Stranke očekujem u Sarajevu ili pak Tuzli.
Ako bi izašli na izbore odlučit će drugu poziciju tzv Glasači lijevog centra,a uvjek ta stranka ode s SDA i upropasti se

zapartiju

Post by zapartiju » 12/10/2015 15:33

Još bih zamolio i da kratko prokomentarišete koalicije.

putokaz1

Post by putokaz1 » 13/10/2015 00:45

zapartiju wrote:Još bih zamolio i da kratko prokomentarišete koalicije.

Prva:SDA-HDZ-DF
DF -JA BUDALA-
Druga:SDA-HDZ-ASDA-BPS-SBIH(nije ni zaživila u potpunosti ali očekivano osim ASDA)
Treća:SBB-DF,nije ni postojala ali su je možda glasači željeli,željeli su nešto novo
Četvrta:SDP-SBB-DF(postojala samo protiv Zakona o radu i nije uspjela)
Peta:Ovo sad SDA-SBB(koji bi nestao time)

Post Reply