Podređeni mi ne da da vozim službeni auto

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

makirouz

Podređeni mi ne da da vozim službeni auto

Post by makirouz » 18/08/2015 23:08

Radim za jednu dobrostojeću kompaniju i ja sam šef jednog odjela (ne hvalim se :) ). Prije izvjesnog vremena došao nam je novi kolega koji mi je odmah u prvoj radnoj sedmici bukvalno preoteo službeni automobil koji sam pretežno ja vozio. U firmi ima više automobila, međutim ja kao šef odjela dužim automobil po potrebi i svi iz mog ureda koristimo jedan auto koji sam ja vozio za potrebe svih nas. Sve je funkcionisalo dok se nije pridružio kolega koji očito željan društvenog statusa ne bira sredstva kako bi pokazao "nadmoć". Ja se prilično dobro slažem sa njim (uvukao mi se pod kožu) međutim kad je vožnja u pitanju on iako sam primjetio da zna da mi to smeta i dalje se lakta za ključeve. Isto tako sam primjetio da me moji nadređeni i prijateljica koja radi u istoj firmi posmatraju na drugačiji način od tada, vjerovatno misleći kako nisam dovoljno dobar za tu poziciju čim nisam u stanju da se izborim za položaj u samom odjelu, a kamoli cijeloj kompaniji. Šta biste uradili na mom mjestu? Nije moj stil da ga tužakam nadređenima, a nisam od tog posla da "vrebam" ključ od ranog jutra jer imam previše obaveza zbog kojih mi piju krv ako ih ne izvršim u roku. Pomozite, i bez zezanja molim vas.

SpecialOffer

Re: Podređeni mi ne da da vozim službeni auto

Post by SpecialOffer » 18/08/2015 23:12

Cuj podredjeni te handri :lol: :lol: :lol:

TheMule

Post by TheMule » 18/08/2015 23:13

ako si mu ti sef, nema se on sta laktati s tobom, moras svima staviti do znanja da si ti glavni inace ces izgubiti kontrolu nad citavim odjelom! nema ti se on sta uvlaciti pod kozu, ti si mu sef, ne prijatelj.

makirouz

Post by makirouz » 18/08/2015 23:19

SpecialOffer wrote:Cuj podredjeni te handri :lol: :lol: :lol:

Nikad stvari nisam gledao na taj način, nego sam jednostavno stavio taj naslov kako bih vam približio situaciju. Za mene su svi radne kolege, neki čak i prijatelji sa kojim se intenzivno družim. Nikada se prema njima nisam odnosio kao šef prema radniku nego kao "raja" i kao što gore spomenuh odlično je funkcionisalo dok on nije došao da radi sa nama.

Capajebo

Post by Capajebo » 18/08/2015 23:24

Samo mu reci, ja duzim auto i nemoj da se guras za kljuceve, kad ti bude trebalo javi se.
Jbte :-) :lol: :lol:

Norm

Post by Norm » 18/08/2015 23:31

Kao prvo, iako zvuci 'supacki' ili si veoma mlad i neiskusan ili zaista nisi za pozicije koju obnasas...u velikim kompanijama sa velikim brojem zaposlenih ti kao nadredjeni ne mozes biti 'raja' sa zaposlenicima Supacki, znam, ali...ponekad druzenje poslije posla je OK ali KOD NAS u BiH nema sanse da budes raja sa podredjenima i da budes objektivan sef...nema SANSE, jer se ta objektivnost gubi onoga trenutka kada se neko uvuce 'pod kozu' vise od drugih iako je vjerovatno losiji radnik i kolega...ali ima 'spiku'...
Rjesenje je jednostavno, kljuceve od vozila stavis pod kljuc, u ladicu u svome stolu, a ako ce neko da se uvrijedi zbog toga??? sta te briga ti si nadredjeni i niste tu iz ljubavi nego zbog plate...
U mojoj firmi to tako funkcionise i to mozda nije najsretnije rijesenje ali je najkorektnije...

drndalo

Post by drndalo » 19/08/2015 09:36

Reci mu da ne zna da vozi, i da mu ne das kljuceve dok se ne popravi, na svom autu...

šatirana_ljubičica

Post by šatirana_ljubičica » 19/08/2015 09:42

Problem je u tome ''uvukao mi se pod kožu''.
Izvuci ga ispod kože i reci mu ono što je rekao Sarajevo :D

KPNCTNJAH

Post by KPNCTNJAH » 19/08/2015 09:45

Uvuk'o mu se pod kozu u tom istom autu :mrgreen:

dadoka84

Post by dadoka84 » 19/08/2015 09:45

U poslu nema jaranstva. Zauzmi stav, uzmi mu kljuceve i ozbiljno porazgovaraj sa njim. I tvoji nadređeni će te drugačije posmatrati.

Dovoljna je jedna takva osoba da unese razdor u ekipu.

ho oponopono

Post by ho oponopono » 19/08/2015 09:47

...lik je pacman tipicni ako se ne trznes istjeracete i sa stolice...sa skotom ne mozes lijepo mani se tih manira...da se zna ko kosi, ko vodu nosi... :pusi2:

madner

Post by madner » 19/08/2015 09:47

:D

Ja predlazem da mu ponudis i zenu, kada vec mozes djeliti auto.

shalla

Post by shalla » 19/08/2015 09:48

Ja sam u svojoj firmi šef jednog odjela (6 ljudi) i koliko god nastojim da sa njima budem raja moraju znati gdje je granica a ako se ne zajebavaš u uvodnom postu onda je on po meni tu granicu itekako prešao ;-) Kontam ja i šta Norm govori i nažalost u pravu je, ja sam na početku kada sam došao na to mjesto pokušao sve jaranski, te nemojte me persirati, te zajebancija ali jbg vremenom se ljudi opuste i počnu to zloupotrebljavati, kada sam vidio da je do toga doššlo morao sam promijeniti priču. Kažem ti, i dalje sam sa njima raja, mogu pričati sa mnom o čemu god žele ali granice MORAJU postojati...

Pozz

obelix1

Post by obelix1 » 19/08/2015 09:53

šefe, nisi ti za šefa

kritichar

Post by kritichar » 19/08/2015 09:59

Tipično čoporsko ponašanje, došao novi mužijak koji će da skine starog, a i članovi čopora primjete da nisi više alfa.
Sva sreća pa se ne moraš tući za tu poziciju, dovoljno je jednom da uzmeš ključeve i kažeš kako stvari stoje, može uzimati auto ako tebi ne treba taj dan.

Teško je biti šef, nije dovoljno imati iskustvo i znanje iz oblasti kojim se firma bavi.

Azamo

Post by Azamo » 19/08/2015 10:10

makirouz wrote:Radim za jednu dobrostojeću kompaniju i ja sam šef jednog odjela (ne hvalim se :) ). Prije izvjesnog vremena došao nam je novi kolega koji mi je odmah u prvoj radnoj sedmici bukvalno preoteo službeni automobil koji sam pretežno ja vozio. U firmi ima više automobila, međutim ja kao šef odjela dužim automobil po potrebi i svi iz mog ureda koristimo jedan auto koji sam ja vozio za potrebe svih nas. Sve je funkcionisalo dok se nije pridružio kolega koji očito željan društvenog statusa ne bira sredstva kako bi pokazao "nadmoć". Ja se prilično dobro slažem sa njim (uvukao mi se pod kožu) međutim kad je vožnja u pitanju on iako sam primjetio da zna da mi to smeta i dalje se lakta za ključeve. Isto tako sam primjetio da me moji nadređeni i prijateljica koja radi u istoj firmi posmatraju na drugačiji način od tada, vjerovatno misleći kako nisam dovoljno dobar za tu poziciju čim nisam u stanju da se izborim za položaj u samom odjelu, a kamoli cijeloj kompaniji. Šta biste uradili na mom mjestu? Nije moj stil da ga tužakam nadređenima, a nisam od tog posla da "vrebam" ključ od ranog jutra jer imam previše obaveza zbog kojih mi piju krv ako ih ne izvršim u roku. Pomozite, i bez zezanja molim vas.

Stara izreka kaže Družba je družba a služba je služba. Moraš to razgraničiti. Ja sam tako ispratio 3 šefa koja su na taj način pokušala da rade(ne hvalim se:) :D . Ovo ti govorim zbog toga što će doći situacija kad ćete preveslati i jednostavno te otjerati sa posla (nedo Bog). Jer ako ti ne budeš šef u praktičnom smislu neko će preuzeti kad-tad. Druga stvar, trpit ćeš jedno vrijeme nakupljati negativnu energiju i onda ćeš jednostavno puknuti i napraviti i sebi i njemu problem... Nezahvalno je biti šef,velika je to obaveza i prema gazdi i prema podređenima.... Sretno druže i čuvaj se....

Drinski

Post by Drinski » 19/08/2015 10:13

madner wrote::D

Ja predlazem da mu ponudis i zenu, kada vec mozes djeliti auto.

Ti bi, ko pripadnik stare generacije, trebao znati da se žena, biciklo i pero ne daju nikome...

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

Post by O'zone » 19/08/2015 10:17

HAhahaahahahahahahah predobro :thumbup:

Znači nemaš muda?! Jbga naučit ćeš na svojim grešakama što znatno više košta i boli nego da si učio na tuđim. U poslu nema prijatelja samo suradnici.

SmokingMan

Post by SmokingMan » 19/08/2015 10:20

Nije li ta Kompanija FDS? :D

vjesticanametli

Post by vjesticanametli » 19/08/2015 10:26

Norm wrote:Kao prvo, iako zvuci 'supacki' ili si veoma mlad i neiskusan ili zaista nisi za pozicije koju obnasas...u velikim kompanijama sa velikim brojem zaposlenih ti kao nadredjeni ne mozes biti 'raja' sa zaposlenicima Supacki, znam, ali...ponekad druzenje poslije posla je OK ali KOD NAS u BiH nema sanse da budes raja sa podredjenima i da budes objektivan sef...nema SANSE, jer se ta objektivnost gubi onoga trenutka kada se neko uvuce 'pod kozu' vise od drugih iako je vjerovatno losiji radnik i kolega...ali ima 'spiku'...
Rjesenje je jednostavno, kljuceve od vozila stavis pod kljuc, u ladicu u svome stolu, a ako ce neko da se uvrijedi zbog toga??? sta te briga ti si nadredjeni i niste tu iz ljubavi nego zbog plate...
U mojoj firmi to tako funkcionise i to mozda nije najsretnije rijesenje ali je najkorektnije...

sve receno :thumbup: ....kljucaj temu a ti primjenji odmah danas ovo i posalji ga gdje mu je mjesto :) nema raje po poslu :-)

Ljakan

Post by Ljakan » 19/08/2015 10:34

Bas ste dobrostojeci kad jedna kola vozate i svađate se oko kljuceva :lol:
Mense cini da je on tebi sef a ne ti njemu cim te tako handri.Dobar odnos među vama treba bit al poso je poso a birtija birtija.

emmir1

Post by emmir1 » 19/08/2015 10:35

Ja sam bio direktor prilično velike kompanije za naše uslove, 240 uposlenih.

I tako sam vagao između discipline i raje.

Imao sam odlične rezultate, 3 godine u nizu u doba recesije sam podizao profit.

Prvi dolazio na posao, zadnji odlazio, nije bilo radnog vremena nego kad završim.

Na kraju me ta raja koštala i odbor me smjenio.

Mlad i pomalo neiskusan.

Ko igra za raju i zanemaruje taktiku...znaš dalje

Altsa

Post by Altsa » 19/08/2015 10:43

makirouz wrote:Radim za jednu dobrostojeću kompaniju i ja sam šef jednog odjela (ne hvalim se :) ). Prije izvjesnog vremena došao nam je novi kolega koji mi je odmah u prvoj radnoj sedmici bukvalno preoteo službeni automobil koji sam pretežno ja vozio. U firmi ima više automobila, međutim ja kao šef odjela dužim automobil po potrebi i svi iz mog ureda koristimo jedan auto koji sam ja vozio za potrebe svih nas. Sve je funkcionisalo dok se nije pridružio kolega koji očito željan društvenog statusa ne bira sredstva kako bi pokazao "nadmoć". Ja se prilično dobro slažem sa njim (uvukao mi se pod kožu) međutim kad je vožnja u pitanju on iako sam primjetio da zna da mi to smeta i dalje se lakta za ključeve. Isto tako sam primjetio da me moji nadređeni i prijateljica koja radi u istoj firmi posmatraju na drugačiji način od tada, vjerovatno misleći kako nisam dovoljno dobar za tu poziciju čim nisam u stanju da se izborim za položaj u samom odjelu, a kamoli cijeloj kompaniji. Šta biste uradili na mom mjestu? Nije moj stil da ga tužakam nadređenima, a nisam od tog posla da "vrebam" ključ od ranog jutra jer imam previše obaveza zbog kojih mi piju krv ako ih ne izvršim u roku. Pomozite, i bez zezanja molim vas.

pa ti si mu nadredeni. on ima da igra kako ti sviras a ne da ti on odreduje sta i kako. stavis ga ispred sebe i objasnis mu te osnovne stvari. a to sto ti se podvukao pod kozu pa te sada pravi budalom si sam kriv. rjesavaj to dok te podredeni nisu poceli samarati po firmi :D ljudi su najveca dubrad. koriste tude slabosti.

Kinesko prkno

Post by Kinesko prkno » 19/08/2015 12:05

Skini ga golog i ishibaj po gujci kljucevima,ako to ne upali daj otkaz

Post Reply