Debljanje uz suplimente, mass gaineri, gdje, šta, kako ?

Sve o zdravlju...
Post Reply
BAN___KAI

Debljanje uz suplimente, mass gaineri, gdje, šta, kako ?

Post by BAN___KAI » 05/06/2015 18:21

Pozdrav

Citavog života imam problem jer imam brz metabolizam, pa sam zato uvijek bio mršav. Prije 2 mjeseca sam poceo raditi i naglo sam još više smršao, to je posao gdje se gubi mnogo kalorija i htio bih sprijeciti dalje mršavljenje i udebljati se minimalno 10kg za možda 2 mjeseca.

Uvijek sam kontao kupiti suplimente/mega massu ali mi je to prije bilo skupo.

Jedem 3 obroka dnevno i nemam vremena da više jedem, doruckujem u pekari jer nemam apetita ujutru, a pojedem uvijek hamburger, picu, na pauzi, uglavnom imam 4 obroka i jedem kad se hrana stavi, do sada nisam mogao birati.

Uglavnom želim savjete koji mass gainer supliment da kupim, do 70km, da ima puno kalorija od kojih cu se brzo udebljati.

Neki dan sam našao proizvod koji daje 3000 kalorija dnevno, 2 obroka, i kažu da za pola kile povecanja težine treba +3000 kalorija, to znaci da cu dobiti 1kg svaka 2 dana. To mi zvuci previše dobro da bi bilo istinito.

Prošle godine sam dobio 10kg kad sam išao u teretanu, to sam sve izgubio nedavno, sada nemam vremena za teretanu.

Cijenio bih savjete :-D

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

Re: Debljanje uz suplimente, mass gaineri, gdje, šta, kako ?

Post by O'zone » 05/06/2015 18:38

Ja bih samo o ovome iz iskustva

Jedem 3 obroka dnevno i nemam vremena da više jedem, doruckujem u pekari jer nemam apetita ujutru, a pojedem uvijek hamburger, picu, na pauzi, uglavnom imam 4 obroka i jedem kad se hrana stavi, do sada nisam mogao birati.

Dok sam radio u firmi koja je isto tako iziskivala dosta fizičkog rada jeo sam ko konj obično po dva obroka za vrijeme smjene i za nekih mjesec dana izgubio 10 kila. Problem je bio u samoj hrani jer nije bilo izbora znači svaki dan je bilo ili 10 u čitav ili pljeskavica ili pola pileta i hljeb a drugi obrok je bio u 90 posto slučajeva pola kile bureka.

Jednolična hrana isušuje i čak sa suplimentima bi moglo biti teško da nabiješ težinu.

Eto čisto da imaš na umu :thumbup:

razonoda

Post by razonoda » 05/06/2015 18:49

BAN___KAI wrote:Pozdrav

Citavog života imam problem jer imam brz metabolizam, pa sam zato uvijek bio mršav. Prije 2 mjeseca sam poceo raditi i naglo sam još više smršao, to je posao gdje se gubi mnogo kalorija i htio bih sprijeciti dalje mršavljenje i udebljati se minimalno 10kg za možda 2 mjeseca.

Uglavnom želim savjete koji mass gainer supliment da kupim, do 70km, da ima puno kalorija od kojih cu se brzo udebljati.

Neki dan sam našao proizvod koji daje 3000 kalorija dnevno, 2 obroka, i kažu da za pola kile povecanja težine treba +3000 kalorija, to znaci da cu dobiti 1kg svaka 2 dana. To mi zvuci previše dobro da bi bilo istinito.

Prošle godine sam dobio 10kg kad sam išao u teretanu, to sam sve izgubio nedavno, sada nemam vremena za teretanu.

:shock: Sta bi neki dali da su na TVOM MJESTU.
Ako nisi zbog tezine--malaksao, umoran itd, po meni, uzivaj u zivotu i tezini. Vjerovatno si mlad , a kile ce doci sa godinama.

Uzimati neke ''magicne''preparate je nepozeljno. Mogu ti upropastiti metabolizam.

E sad , ako je u modi biti ----mishicavko--zbog cura ----onda radi sta si naumio.

BAN___KAI

Post by BAN___KAI » 05/06/2015 18:53

O'zone wrote:Ja bih samo o ovome iz iskustva

Dok sam radio u firmi koja je isto tako iziskivala dosta fizičkog rada jeo sam ko konj obično po dva obroka za vrijeme smjene i za nekih mjesec dana izgubio 10 kila. Problem je bio u samoj hrani jer nije bilo izbora znači svaki dan je bilo ili 10 u čitav ili pljeskavica ili pola pileta i hljeb a drugi obrok je bio u 90 posto slučajeva pola kile bureka.

Jednolična hrana isušuje i čak sa suplimentima bi moglo biti teško da nabiješ težinu.

Eto čisto da imaš na umu :thumbup:

Eh baš ni ja nemam nekog izbora, dok sam na poslu uvijek jedem isto, a necu puno da trošim kad jedem vani.
Ja glavnom radim u nekoj zgradi sa 8 spratova i penjem se možda 500miliona puta, nemam više ni stomaka, totalno mi je ravan trbuh. A ovo mršavljenje mi pravo utice na samopouzdanje, pocinje me biti stid izlaziti vani ovako mršav. Btw visok sam 190cm a težak možda 70km, btw uvijek sam se zadrzavao na ovo kilaži, samo sam se udebljao kad sam išao u teretanu.

Našao sam ovaj supliment http://suplementi.ba/shop/index.php?id_ ... er=product

BAN___KAI

Post by BAN___KAI » 05/06/2015 18:54

razonoda wrote:
BAN___KAI wrote:Pozdrav

:shock: Sta bi neki dali da su na TVOM MJESTU.
Ako nisi zbog tezine--malaksao, umoran itd, po meni, uzivaj u zivotu i tezini. Vjerovatno si mlad , a kile ce doci sa godinama.

Uzimati neke ''magicne''preparate je nepozeljno. Mogu ti upropastiti metabolizam.

E sad , ako je u modi biti ----mishicavko--zbog cura ----onda radi sta si naumio.

Nekima dobro stoji mršavost, meni ne stoji, ne želim biti mišicav, nego samo da nisam kost i koža. Imam 26 godina

Btw uopšte ne izgledam kao da mi je 26 godina, izgledam kao tinejdzer, želim izgledati kao muškarac, širina bicepsa od cura su veci nego moji
Last edited by BAN___KAI on 05/06/2015 18:58, edited 1 time in total.

razonoda

Post by razonoda » 05/06/2015 18:58

mozda imas problema sa tiroidnom zljezdom. Ako jedes normalno, a ne prima se --sto bi nasi rekli.

Njanjavi

Post by Njanjavi » 05/06/2015 19:03

Ja sam primjetio druze da je samo bitno za dobivanje mase jesti u isto vrjeme.
Mozes druze zid lizat, al ako ga lizes u isto vrjeme svakog dana, udebljaces se.
U zatvorima druze hrana nije cemu, a pogledaj svakoga ko izadje nakon lezanja, 90% likova dobije preko 20 kila samo zbog toga.
Sa vojskom isti klinac, nama je u vojsci hrana bila tako losa, kao logoraska, al sam se udebljao samo zbog toga sto jedes i dovedes u red metabolizam jelom u isto vrjeme svaki dan.
U tome ti je sva mudrost druze i probaj sto vise na kasiku jela, suho poput pita i pljeskavica i nije cemu za te stvari.

Post Reply