BOŠNJACI-Facebook grupa

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
drunken tiger

BOŠNJACI-Facebook grupa

Post by drunken tiger » 20/05/2015 15:13

Pratim ovu grupu neko vrijeme i ne mogu se oteti dojmu da je ovo plaćenička grupa koja ima za cilj za Bošnjake svede na šačicu ekstremnih maloumnih individua koje će poslužiti za primjer glupog Bošnjaka iz viceva. Ko su admini ove grupe i ko im daje za pravo da predstavljaju većinski narod u Bosni i Hercegovini? Njihovi postovi su uglavnom nagti ekstremnoj desnici, često puni govora mržnje a komentari koji im se ne sviđaju, koji ne vrijeđaju nikoga nego kojima su upućene kritike adminima stranice budu izbrisani a korisnici profila blokirani. Komentari puni mržnje koji pozivaju na nove ratove, ubijanja, vjersku i međunacionalnu i etničku mržnju dobijaju podršku admina i ne brišu se a korisnici profila ne budu sankcionisani. Svako ko uputi kritiku radu stranice bude proglašen velikosrpskim šijunom, neprijateljom BiH i odmah mu se dodjeljuju etikete četnika, ustaše, SBB-ovca, SDP-ovca, komuniste, ćafira i čega sve ne. Smatram da je ovo jako ozbiljna stvar jer je broj ljudi koji prate ovu stranicu prešao 100 000 a grupa predstavlja jedan narod u BiH u najgorem mogućem kontekstu. Šta se može uraditi da se zabrani rad ove stranice u ovakvom obliku i da se admini pronađu i da se podnese prijava protiv njih ukoliko se utvrdi da ima osnove za to zbog izazivanja i širenja međunacionalne i etničke mržnje, govora mržnje i širenja laži i netačnih informacija?
Zanima me kakva su vaša mišljenja o ovoj grupii onome šta admini rade?

insomnia78

Re: BOŠNJACI-Facebook grupa

Post by insomnia78 » 20/05/2015 15:40

Pa ako imaju preko 100 000 "pratilaca" to znaci da se tih, preko, 100 000 slaze sa politikom stranice

arslanbey

Post by arslanbey » 20/05/2015 15:41

drunken tiger wrote:Pratim ovu grupu neko vrijeme i ne mogu se oteti dojmu da je ovo plaćenička grupa koja ima za cilj za Bošnjake svede na šačicu ekstremnih maloumnih individua koje će poslužiti za primjer glupog Bošnjaka iz viceva. Ko su admini ove grupe i ko im daje za pravo da predstavljaju većinski narod u Bosni i Hercegovini? Njihovi postovi su uglavnom nagti ekstremnoj desnici, često puni govora mržnje a komentari koji im se ne sviđaju, koji ne vrijeđaju nikoga nego kojima su upućene kritike adminima stranice budu izbrisani a korisnici profila blokirani. Komentari puni mržnje koji pozivaju na nove ratove, ubijanja, vjersku i međunacionalnu i etničku mržnju dobijaju podršku admina i ne brišu se a korisnici profila ne budu sankcionisani. Svako ko uputi kritiku radu stranice bude proglašen velikosrpskim šijunom, neprijateljom BiH i odmah mu se dodjeljuju etikete četnika, ustaše, SBB-ovca, SDP-ovca, komuniste, ćafira i čega sve ne. Smatram da je ovo jako ozbiljna stvar jer je broj ljudi koji prate ovu stranicu prešao 100 000 a grupa predstavlja jedan narod u BiH u najgorem mogućem kontekstu. Šta se može uraditi da se zabrani rad ove stranice u ovakvom obliku i da se admini pronađu i da se podnese prijava protiv njih ukoliko se utvrdi da ima osnove za to zbog izazivanja i širenja međunacionalne i etničke mržnje, govora mržnje i širenja laži i netačnih informacija?

a ti mislio bosnjaci su inace liberalni ateisti koji mrze nacionalizam? gdje ti zivis

ta stranica ti je jedna od najvecih,sto pokazuje kako prosjecni bosnjo razmislja

madner

Post by madner » 20/05/2015 15:42

Mislim da su admini Bosnjaci. :D

drunken tiger

Post by drunken tiger » 20/05/2015 15:44

madner wrote:Mislim da su admini Bosnjaci. :D

Ma ne bih se baš kladio. Sve što rade rade protiv Bošnjaka.

drunken tiger

Post by drunken tiger » 20/05/2015 15:47

arslanbey wrote:
drunken tiger wrote:Pratim ovu grupu neko vrijeme i ne mogu se oteti dojmu da je ovo plaćenička grupa koja ima za cilj za Bošnjake svede na šačicu ekstremnih maloumnih individua koje će poslužiti za primjer glupog Bošnjaka iz viceva. Ko su admini ove grupe i ko im daje za pravo da predstavljaju većinski narod u Bosni i Hercegovini? Njihovi postovi su uglavnom nagti ekstremnoj desnici, često puni govora mržnje a komentari koji im se ne sviđaju, koji ne vrijeđaju nikoga nego kojima su upućene kritike adminima stranice budu izbrisani a korisnici profila blokirani. Komentari puni mržnje koji pozivaju na nove ratove, ubijanja, vjersku i međunacionalnu i etničku mržnju dobijaju podršku admina i ne brišu se a korisnici profila ne budu sankcionisani. Svako ko uputi kritiku radu stranice bude proglašen velikosrpskim šijunom, neprijateljom BiH i odmah mu se dodjeljuju etikete četnika, ustaše, SBB-ovca, SDP-ovca, komuniste, ćafira i čega sve ne. Smatram da je ovo jako ozbiljna stvar jer je broj ljudi koji prate ovu stranicu prešao 100 000 a grupa predstavlja jedan narod u BiH u najgorem mogućem kontekstu. Šta se može uraditi da se zabrani rad ove stranice u ovakvom obliku i da se admini pronađu i da se podnese prijava protiv njih ukoliko se utvrdi da ima osnove za to zbog izazivanja i širenja međunacionalne i etničke mržnje, govora mržnje i širenja laži i netačnih informacija?

a ti mislio bosnjaci su inace liberalni ateisti koji mrze nacionalizam? gdje ti zivis

ta stranica ti je jedna od najvecih,sto pokazuje kako prosjecni bosnjo razmislja

Nije tako. Bošnjaci nisi nacionalisti ali ovi koji vode stranicu to tako predstavljaju svojim postovima i brišući komentare normallnih ljudi i blokirajući sve one koji se protive takvom vođenju stranice i predstavljanju Bošnjaka kao nacionalista. Upravo iz tog razloga što brišu te komentare ostaju ovi radikalni koji daju sliku Bošnjaka kao nacionalistima. Bošnjaci i jesu liberalni i najliberalniji i miroljubiviji element u bh. društvu, ali nažalost i najneobrazovaniji.

jao_situacije

Post by jao_situacije » 20/05/2015 15:48

nazovi cukerčića možda ti on pomogne
inače meni ovo više vuče na neku prikrivenu promociju te stranice :-?

arslanbey

Post by arslanbey » 20/05/2015 15:48

drunken tiger wrote:
arslanbey wrote:

Nije tako. Bošnjaci nisi nacionalisti ali ovi koji vode stranicu to tako predstavljaju svojim postovima i brišući komentare normallnih ljudi i blokirajući sve one koji se protive takvom vođenju stranice i predstavljanju Bošnjaka kao nacionalista. Upravo iz tog razloga što brišu te komentare ostaju ovi radikalni koji daju sliku Bošnjaka kao nacionalistima. Bošnjaci i jesu liberalni i najliberalniji i miroljubiviji element u bh. društvu, ali nažalost i najneobrazovaniji.

Sama cinjenica da je to najveca grupa bosnjacka ti govori dosta

nemoj dzaba

drunken tiger

Post by drunken tiger » 20/05/2015 15:54

Sama cinjenica da je to najveca grupa bosnjacka ti govori dosta

nemoj dzaba.

Ja tebi jedno ti opet po svom. Najveća jeste ali brišu komentare i blokiraju sve one koji ne pristaju na takvu obmanu i takvo iskrivljeno prikazivanje Bošnjaka i sl.

madner

Post by madner » 20/05/2015 16:02

Mislim da je bilo dovoljno reklame, puno lajkova ali 3 covjeka na stranici.

Drugi put im reci da malo ulete sa lovom.

JohnnyS

Post by JohnnyS » 20/05/2015 16:03

Sudeći po par zadnjih objava (i omentara na iste) stranica se komotno može preimenovati u Turci :D

archi_a

Post by archi_a » 20/05/2015 16:12

Prestanu li secesionisti u BiH sa svojom pricom i vrate li se u rupe iz kojih malo-malo izadju, vjerujem da bi se i ova grupa, kao uostalom i sve slicne grupe ugasile same od sebe. Bosnjaci nisu desnicari po prirodi, ali im je vise preko glave chetnichko-ustashke price o raspadu Bosne i Hercegovine. :D

insomnia78

Post by insomnia78 » 20/05/2015 16:20

archi_a wrote:Prestanu li secesionisti u BiH sa svojom pricom i vrate li se u rupe iz kojih malo-malo izadju, vjerujem da bi se i ova grupa, kao uostalom i sve slicne grupe ugasile same od sebe. Bosnjaci nisu desnicari po prirodi, ali im je vise preko glave chetnichko-ustashke price o raspadu Bosne i Hercegovine. :D

Jah, ovi koji svrsavaju na turskog okupatora ce nas sacuvati od kolega okupatora
Nema ovo veze sa desnicarima
Jaka desnica bi propagirala bosanski nacionalizam a ne uvlacenje turskom okupatoru u guzicu

Cekaj, imam genijalan plan
Ako se bosanski pravoslavci i katolici uvlace srpskom i hrvatskom agresoru, da ih zajebemo, muslimani cemo se okrenuti turcima

Genijalno, ne vide da rade isto ko i oni?

Kad ih citam ne mogu da vjerujem da ono pisu ozbiljno, sve kontam neka zajebancija
Ja se stidim zbog njih

archi_a

Post by archi_a » 20/05/2015 16:22

Dobro

Cybernetic

Post by Cybernetic » 20/05/2015 16:24

Naravno da se radi o placenicima. U koje god im doba odes na stranicu, oni su aktivni. Za admine bih rekao da su Sandzaklije isto kao i admini stranice bosnjaci.net. Ne znam da li su te dvije stranice povezane. Uglavnom promovisu mrznju, nacionalsovinizam, islamizam i nerijetko pravdaju i brane vehabizam. Cilj je da se Bosnjaci suze u svoj mali fildzan-geto i svedu na nivo vjerske zajednice kojom vladaju feudalni gospodari lojalni sultanu Erdoganu.

archi_a

Post by archi_a » 20/05/2015 16:30

Drustvo, nemojte se brinuti za Bosnjake. Bosnjaci su jaci nego ikada. I nikada vise 1992 god. :bih: Ne moze predstavljati Bosnjake, koliko 1000,2000, 5000 desnih..... Ali ako bude zatrebalo, svi ce biti desno. :D Nemoj da generalizujemo. Lp
Last edited by archi_a on 20/05/2015 16:32, edited 1 time in total.

insomnia78

Post by insomnia78 » 20/05/2015 16:31

Cybernetic wrote:Naravno da se radi o placenicima. U koje god im doba odes na stranicu, oni su aktivni. Za admine bih rekao da su Sandzaklije isto kao i admini stranice bosnjaci.net. Ne znam da li su te dvije stranice povezane. Uglavnom promovisu mrznju, nacionalsovinizam, islamizam i nerijetko pravdaju i brane vehabizam. Cilj je da se Bosnjaci suze u svoj mali fildzan-geto i svedu na nivo vjerske zajednice kojom vladaju feudalni gospodari lojalni sultanu Erdoganu.

A bosnjo se odupire, neda, mrsko mu
100 000 ljudi je "lajkalo" jebenu stranicu
100 000
PS: Na fejsbuku postoji i opcija "anlajk"

Joe McCarthy

Post by Joe McCarthy » 20/05/2015 16:37

Ti moraš razumiti da živiš u državi retatrdiranih"poturica" sudeći po komentarima, ja lično nemogu da shvatim da postoje "Bošnjaci" koji bi se prije turske sperme napili nego bosanskom vodom oprali... Mašu ljiljanima a pišaju po Bošnjačkim kraljevima poput Tvrtka i Ostoje (prozivajući ih Vlasima), dok te pretvaraju u narodnog neprijatelja čim im pokažeš da je poturica dobro skrojen naziv za njihovo stanje.

Možda postoji tračak nade da je stranica "Bošnjaci" neki cover ubernacionalista i eugenista koji planiraju sakupiti sve neželjene na jednom mjestu i da zanju koga sterilizirati a koga posalti u reedukacijske kampove kad preuzmu vlast nakon državnog udara ili whatever.

hAZNADAR

Post by hAZNADAR » 20/05/2015 18:59

insomnia78 wrote:Pa ako imaju preko 100 000 "pratilaca" to znaci da se tih, preko, 100 000 slaze sa politikom stranice

A ti mislis da je svih 100 000 pomno procitalo manifest, sve ekstremne izjave,.. upoznali "politiku" facebook stranice :D i svjesno lajkovali. :D

Ja sam lajkovao i stranicu o Mostaru jer m ise svidja slika, tekstove nisam ni citao,.. :roll:

Valjda ljudi imaju pravo lajkovati nesto zbog razlicitih stvari, kao napr... hm sta bi to moglo biti,... recimo da neko voli Bosnjake i lajkuje samo zbog naslova.

Naviknite se na cinjenicu da u demokratiji svako ima pravo i na desnicarske stavove, da bude nacionalista i sl. Ja sam se davno navikao da ljudi demokratski imaju pravo otvarati glupe teme poput o "politici" facebook stranice. :D

nikad_vise

Post by nikad_vise » 20/05/2015 19:14

Joe McCarthy wrote:
Ti moraš razumiti da živiš u državi retatrdiranih"poturica" sudeći po komentarima, ja lično nemogu da shvatim da postoje "Bošnjaci" koji bi se prije turske sperme napili nego bosanskom vodom oprali... Mašu ljiljanima a pišaju po Bošnjačkim kraljevima poput Tvrtka i Ostoje (prozivajući ih Vlasima), dok te pretvaraju u narodnog neprijatelja čim im pokažeš da je poturica dobro skrojen naziv za njihovo stanje.

Možda postoji tračak nade da je stranica "Bošnjaci" neki cover ubernacionalista i eugenista koji planiraju sakupiti sve neželjene na jednom mjestu i da zanju koga sterilizirati a koga posalti u reedukacijske kampove kad preuzmu vlast nakon državnog udara ili whatever.

Koje spinovanje.Koji bi se to Bosnjak napio turske sperme prije nego bi se oprao Bosanskom vodom.
Bosnjaci su mali narod i to sto vole Tursku i sto je smatraju prijateljskom zemljom ili imaju vece emocije prema toj zemlji ne znaci da bi neko neciju spermu pio.
U ovakvom okruzenju gdje te svakih nekoliko godina pokolju propisno,svaku prijateljsku zemlju dozivljavas kao bratsku.
Kada govore o BiH,Turski politicari obavezno uvijek iskazu postovanje prema ovoj drzavi,prema rahmetli predsjedniku Aliji,prema Bosnjacima kao narodu(iako smo mi totalno nebitni,kao jedan kvart u Istambulu),obnavljaju neke gradjevine,doniraju,pomazu u poplavama,daju nam neke olaksice kao recimo na meso,otvaraju dzamije,i jos uz sav los ekonomski ambijent ulazu u ovu drzavu.
Pa jedan Turskish Airlains je dosao u Sarajevo da bude sponzor FKS.To su dosli samo iz emocija prema Bosnjacima jer ovdje oni nikakav interes ne mogu imati od jednog osrednjeg gradica sto prestavlja nasa drzava za njihove gradove.

Te emocije postoju sa obje strane,i reci sad da mi gutamo spermu je debilno i licemjerno.
Turska je nama bratska zemlja,i zemlja koja ima 100 miliona stanovnika i sve jaci geostrateski polozaj.
Mi smo za Tursku jedna obicna banana kao sto je za nas Luksemburg po velicini recimo,i da nema tih emocija njihov predsjednik nebi ovdje dosao ni u 30 godina.

sahara1428

Post by sahara1428 » 20/05/2015 19:19

tek laka mentalna retardacija počinje sa IQ 50-69 stoga mijenjaj epitet

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by japin_mutapi » 20/05/2015 19:42

nikad čuo za tu stanicu ... nism ni znao da postoje ti bošnjaci fejsbuka

al čuo sam da postoje roboti koji povazdan sjede za kompom i kuckaju za onog koji najviše plati i pišu kako im se kaže
ne bi me začudilo da se pokaže da su to bili sve roboti i poneki glupan

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by japin_mutapi » 20/05/2015 19:52

Joe McCarthy wrote:Ti moraš razumiti da živiš u državi retatrdiranih"poturica" sudeći po komentarima, ja lično nemogu da shvatim da postoje "Bošnjaci" koji bi se prije turske sperme napili nego bosanskom vodom oprali... Mašu ljiljanima a pišaju po Bošnjačkim kraljevima poput Tvrtka i Ostoje (prozivajući ih Vlasima), dok te pretvaraju u narodnog neprijatelja čim im pokažeš da je poturica dobro skrojen naziv za njihovo stanje.

hey joe :thumbup: ... super zajebancija svaka čast :thumbup:
evo jedna za tebe

asurbanipal

Post by asurbanipal » 20/05/2015 20:10

insomnia78 wrote:A bosnjo se odupire, neda, mrsko mu
100 000 ljudi je "lajkalo" jebenu stranicu
100 000
PS: Na fejsbuku postoji i opcija "anlajk"

Ja sam bio na toj stranici, ali sam se vrlo brzo "odlajko" :lol:

Joe McCarthy

Post by Joe McCarthy » 20/05/2015 20:22

sahara1428 wrote:

tek laka mentalna retardacija počinje sa IQ 50-69 stoga mijenjaj epitet

Za naš "Balkanski standard" retardacija bi najbolje trebala počet u negativnim brojevima pa da svi mirno spavamo.

The threshold I.Q. level for a diagnosis of mental retardation has been progressively lowered over the years, in part because of awareness of the damaging social prejudice suffered by those labeled "retarded." In 1959, the American Association on Mental Deficiency set 85 as the I.Q. below which a person was considered to be retarded.

IQ od 50-69 na zapadu je nivo jebene gljive ili novorođenća ili bolje treniranog psa.

Locked