Nova Ilidža

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1 Nova Ilidža

Post by Truba »

Mislim da je ova tema zaslužila svoj topik

što mislite je li malo megalomanski najavljen projekt
i kada se očekuju kokretni korac?
prvenstveno me zanimaju nacrti i odnos preba istočnoj ilidži i sadašnjoj okretaljci
te mogućnost širenja tramvaja prema hrasnici

kakva je spremnost jedne podstanarske obitelji iz recimo novog sarajeva da eventualno ovdje kupi stan?
ili će kupci/rentači :D biti studenti iz turske ili vikend turisti iz arapskih zemalja?

Što zapravo Nova Ilidža nudi običnom čovjeku?
40 000 nije malo
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2 Re: Nova Ilidža

Post by johntra »

evo, ja bi kupio stan, kad bi znao o čemu se radi... :D
User avatar
Tomos
Posts: 586
Joined: 30/06/2013 12:05

#3 Re: Nova Ilidža

Post by Tomos »

Black swan wrote:Mislim da je ova tema zaslužila svoj topik

što mislite je li malo megalomanski najavljen projekt
i kada se očekuju kokretni korac?
prvenstveno me zanimaju nacrti i odnos preba istočnoj ilidži i sadašnjoj okretaljci
te mogućnost širenja tramvaja prema hrasnici

kakva je spremnost jedne podstanarske obitelji iz recimo novog sarajeva da eventualno ovdje kupi stan?
ili će kupci/rentači :D biti studenti iz turske ili vikend turisti iz arapskih zemalja?

Što zapravo Nova Ilidža nudi običnom čovjeku?
40 000 nije malo
Evo na Ilidži je 20 godina i više na vlasti SDA i tu je sve gore i gore živjeti, svašta se doselilo od sanđaklija, radi ko šta hoće, parkira ko gdje hoće načelnik je sam krkan neviđeni i nevaspitani kud ćeš dalje, policija je pod šapom te iste politike i ništa ne radi.

Na terminalu je postalo kao zemljoradnička zadruga prodaje ko šta hoće, tu nema šta nema, umjesto da vlast otvara nova radna mjesta i fabrike to im je SDA pustila, onom pričom pusti nek i sirotinja zaradi na taj način nešto samo nek je njima mir da mogu hapat i dalje.

Napravili su certifikate ti isti iz SDA vlasti da mogu kupovat firme,stanove, preduzeća i hotele od jdnih boraca te iste certifikate za bagatelu, itd dalje svako normalan ko je živio dole gleda da proda kuću ili stan i ode odatle iz takve sredine u božju mater.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#4 Re: Nova Ilidža

Post by Admir_1984 »

ovaj projekat nova ilidza je u prevodu rasprodaj svu raspoloživu zemlju, uzmi što više para (sebi) i bježi.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#5 Re: Nova Ilidža

Post by OldMayor »

Bolje da su se pozabavili sa onim terminalom. Ili je to u nadleznosti kantona? Nebitno, zajedno su morali ono rijesiti...

Covjece kakvo je ono ruglo...

Dodjes dole, prvo sto je hrpa nekakvih automobila tamo kod onih kafana. Pa autobusi razbacani tamo vamo, onaj dispecer vjecito spava, nekakve zlatare, baste, nista ni sa cim. Beton se onaj usijao, ulja ona isparavaju, fuj. Ovamo na cosku se prodaje sve i svasta, ljudi ko muhe bez glave hodaju izmedju buseva... prodjes tamo prema maloj aleji, oni kafici isto jedna velika basta, tresti milion nekakvih muzika, moras izmedju stolova prolazit... Jednom rjecju katastrofa sta su uradili...

Umjesto tog projekta nove ilidze trebali su rijesiti terminal. Te ga izmjestiti na neko drugo mjesto, a ondje sve sravniti - ukljucujuci i okolne kafane, dati nekom i nek napravi neki trg ili nesto, jer ondje bas ima prostora za to...

Uzas...al sto napisa gore covjek, sta ocekivati od nacelnika krkana. SDA je bukvalno unistila Ilidzu. Onakav potencijal imati, sramota...
Last edited by OldMayor on 10/03/2014 13:15, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Nova Ilidža

Post by Truba »

čini se da arapi vole kupovati imovinu pored vode...
tako da sve se poklapa :D

a za terminal nemam komentara... ljudi prodaju što se kupuje :D

ono bi sve trebalo ograditi i prekriti kao stanice normalne i napraviti kakve solidne radnje ako ništa drugo
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: Nova Ilidža

Post by Truba »

johntra wrote:evo, ja bi kupio stan, kad bi znao o čemu se radi... :D
htio sam reći bil ti bilo daleko ići u grad više marijin dvora na posao iz nove ilidže a do sada si živio na relaciji otoka grbavica recimo
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8 Re: Nova Ilidža

Post by Hajvan »

hehe


Ilidža nikad prije ljepše nije izgledala
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#9 Re: Nova Ilidža

Post by mayab »

Ja samo znam da oko i iza hotela Holiwood sve sami arapski natpisi, nista je ne kontam sta to tu sve i kome piše :shock: :-x :run:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Nova Ilidža

Post by Truba »

vole ljudi gledati vodu kako teče

bio sam u pustinji 40 sekundi i to mi je bilo dosta za čitav život
eh sad možeš misliti koje čitav život živio u takvoj sredini kako mu je zanimljivo gledati vodu i zelenilo
zato je sve na arapskom jer su glavni kupci i investitori :D
a i cijene su kao za njih :mrgreen:
User avatar
Benny Lava
Posts: 153
Joined: 02/04/2010 18:23

#11 Re: Nova Ilidža

Post by Benny Lava »

Black swan wrote:
johntra wrote:evo, ja bi kupio stan, kad bi znao o čemu se radi... :D
htio sam reći bil ti bilo daleko ići u grad više marijin dvora na posao iz nove ilidže a do sada si živio na relaciji otoka grbavica recimo
Bi. Zavisi cime kanis ici i u koliko sati, gradskim prijevozom bi ti trebalo nesto manje od sat vremena.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Nova Ilidža

Post by Truba »

znamo to
ali također smo svjesni da neki snobovi ne bi živjeli niže otoke :D
pa me zanima koja će "sorta "ljudi kupovati stanove dole :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#13 Re: Nova Ilidža

Post by StupskaBitanga »

Ja živim na Stupu i meni je bliže doći do grada nego nekom iznad Tranzita pa gore na ekseru. Vjerujte istina je
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#14 Re: Nova Ilidža

Post by mk ultra »

@black swan

ne izazivaj, neko pocne da pise, i dobije ban
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: Nova Ilidža

Post by Truba »

StupskaBitanga wrote:Ja živim na Stupu i meni je bliže doći do grada nego nekom iznad Tranzita pa gore na ekseru. Vjerujte istina je
pa normala
ujutro ti nekad ne treba ni 30 minuta sa čekanjem tramvaja
a odozgo sići... zimi... ne znam ni kako je s onim kombijem...
User avatar
1941.
Posts: 435
Joined: 12/04/2008 17:05

#16 Re: Nova Ilidža

Post by 1941. »

Zna li neko nesto vise o tome sta se planira izgraditi iza stare opstine?
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#17 Re: Nova Ilidža

Post by _ado_ »

Prosle godine je neki lik prodavao stanove u izgradnji, u Luzanima. Koliko sam ja skontao,zgrada bi se trebala praviti iza stare opstine. Moguce da je to u pitanju.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: Nova Ilidža

Post by Truba »

bome na moj blog s razmišljanjima o ilidži i njezinim prirodnim ljepotama dolaze posjetitelji iz arapskih zemalja
samo ih voda koja teče i zelenilo izgleda zanima :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#19 Re: Nova Ilidža

Post by Hajvan »

.
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#20 Re: Nova Ilidža

Post by RahatHurmašica »

_ado_ wrote:Prosle godine je neki lik prodavao stanove u izgradnji, u Luzanima. Koliko sam ja skontao,zgrada bi se trebala praviti iza stare opstine. Moguce da je to u pitanju.
da jeste, već su posjekli stabla na tom mjestu.
User avatar
raskopusa
Posts: 706
Joined: 24/01/2012 12:42

#21 Re: Nova Ilidža

Post by raskopusa »

nemam pojima ni sta se gradi,ni ko gradi,jos manje ko kupuje....dajte link da procitam. :shock:

odavno nisam bila na ilidzi. muka mi je kad vidim sta uradise doDZosi od onako lijepog naselja.
o nacelniku nemam rijeci.koji debil moras biti da das svoj glas onom primitivcu? :(
proljeceudecembru
Posts: 41
Joined: 18/02/2014 15:10

#23 Re: Nova Ilidža

Post by proljeceudecembru »

Ne mogu da vjerujem da kod nas niko nema eko-svijesti. Pa niko se nije ni osvrnuo na ovu vijest a neki dan setam po stvarno jedinom ''zelonom dijelu Sarajeva'' - a to je Ilidža, kad tamo lik ispilao vec ulaz u park, skrsio ''navodno'' 30 bolesnih stabala kako bi pravio ove zgradurine. Pa OK je investicija i sve ali jer mora u parku majko mila i draga.
Stvarno strasno
FMDzem
Posts: 651
Joined: 23/07/2011 20:30

#24 Re: Nova Ilidža

Post by FMDzem »

Tramvaj što je išo do Hrasnice, išo je.
Zbog posađenog drvoreda iz poljoprivredne zadruge koju načelnik potencira, taj oblik saobraćaja je zauvijek stipiran za daljnji razvoj u KS.
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#25 Re: Nova Ilidža

Post by OldMayor »

FMDzem wrote:Tramvaj što je išo do Hrasnice, išo je.
Zbog posađenog drvoreda iz poljoprivredne zadruge koju načelnik potencira, taj oblik saobraćaja je zauvijek stipiran za daljnji razvoj u KS.
Eh kad rode jabuke na onom putu za butmir. Ljepota!!!
Post Reply