MMS kapi - vaša iskustva

Sve o zdravlju...
irma2012

MMS kapi - vaša iskustva

Post by irma2012 » 07/01/2013 15:10

Pozdrav.. Zanima me da li je neko od vas koristio mms kapi i da li ste uopšte upoznati sa njima? Evo ja cu vam reci svoje iskustvo a mozda i vama pomogne da rijesite svoje zdravstvene probleme. Dugo vremena sam se borila sa kandidom i nijedan antibiotik mi nije pomogao dok nisam počela koristiti mms kapi. Uspjesno sam se riješila kandide ali ih i dalje preventivno koristim kao i cijela moja porodica. Imala sam male nus pojave, mucninu i dijareju ali nista strašno. Znam dosta ljudi kojima su mms kapi pomogle i rijesile im i vece probleme od mojih. Sta vi mislite o tome? Predpostavljam da ima i skeptika ovdje :-?

kadinica

Re: MMS kapi - vaša iskustva

Post by kadinica » 07/01/2013 15:13

A šta je to?

Može li malo detaljnije, prvi put čujem?

irma2012

Post by irma2012 » 07/01/2013 15:20

kadinica wrote:A šta je to?

Može li malo detaljnije, prvi put čujem?

MMS kapi ili Čudesni mineralni dodatak 21. stoljeća kako ga zovu. to ti je hlor-dioksid i koristi više od 100 godina za lijecenje svih bolesti pa cak i side i raka, samo je kod nas jos uvijek nepoznanica. Ukratko, ubija sve patogene mikroorganizme u tijelu. Pogledaj malo na netu iskustva ljudi koji su se izlijecili od ranih bolesti koristeci mms kapi.
http://www.galaksija.com/planeta/cudotv ... odatak.htm evo jedan link

irma2012

Post by irma2012 » 07/01/2013 15:28

Procitala i on je upravu kad se radi o NaClO2 sto je natrijev hlorit ali to nema vez sa mms kapima koji su ClO2 hlor dooksid. :-)

kadinica

Post by kadinica » 07/01/2013 15:33

Nemam pojma o hemiji, ali mi je dovoljan podatak da se ne radi o lijeku, nije registrovan kao takav, pa zaobilazim, pogotovo što "liječi" sidu i rak.

irma2012

Post by irma2012 » 07/01/2013 15:37

kadinica wrote:Nemam pojma o hemiji, ali mi je dovoljan podatak da se ne radi o lijeku, nije registrovan kao takav, pa zaobilazim, pogotovo što "liječi" sidu i rak.
a

Ok ja govorim samo svoje iskustvo a to sto mije regostrovn :? pa dajjj zar mislis da bih svjetska zdravstvena organiacije i sve te sile farmaceutske kuce dopustile registraciju takvog neceg? gdje je tu njihov profit jer zasto bih imali 1 lijek za skoro sve kad mogu ti prodati milijardu drugih i vise zaraditi, logicno... evo ovdje mozes procitati iskustva ljudi http://www.alternativa-forum.com/mms/10 ... ustva.html
ne sudi dok ne probas il bar dok ne saslusas obje strane :-D

davorf
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

Post by davorf » 07/01/2013 15:39

Hlor dioksid se koristi u veoma malim kolcinama (max. 0.8 mg/l) za dezinfekciju pitke vode. Pored toga, koristi se kao industrijski izbijeljivac drvene celuloze. Vec odavno se, medjutim, provlaci prica kako je i u tako malim kolicinama u vodi, kroz duzi period, stetan (ne povlace ga, jer nemaju/ili se ne trude da pronadju neki drugi podjednako jeftin i efikasan nacin dezinfekcije vode). O uzimanju ClO2 u vecim kolicinama, i poslijedicama toga, ne zelim da razmisljam. Pa naravno da ubija bakterije, ubija i domestos, pa ne razmisljam da ga koristim protiv upale grla :shock: :shock:

otherside

Post by otherside » 07/01/2013 15:40

draga irma, na trzistu ima milijarda preparata koji lijece SVE i imaju uredne papire za distribuciju.
kome treba, sve ce probati...

kadinica

Post by kadinica » 07/01/2013 15:41

Pročitala sam samo dio, dovoljno mi je, hvala.

irma2012

Post by irma2012 » 07/01/2013 15:43

davorf wrote:Hlor dioksid se koristi u veoma malim kolcinama (max. 0.8 mg/l) za dezinfekciju pitke vode. Pored toga, koristi se kao industrijski izbijeljivac drvene celuloze. Vec odavno se, medjutim, provlaci prica kako je i u tako malim kolicinama u vodi, kroz duzi period, stetan (ne povlace ga, jer nemaju/ili se ne trude da pronadju neki drugi podjednako jeftin i efikasan nacin dezinfekcije vode). O uzimanju ClO2 u vecim kolicinama, i poslijedicama toga, ne zelim da razmisljam. Pa naravno da ubija bakterije, ubija i domestos, pa ne razmisljam da ga koristim protiv upale grla :shock: :shock:

Ti si to zamjenio sa hlorom :lol: hlor i hlordioksid je velika razlika.. a ti da si citao o hlordiokisu znao bi da je max dozvoljena koncentracija u vodi 0,4 mg/l. A ja sam pila i vidis jos sam ziva sta vise i zivlja nego sto sam bila..

irma2012

Post by irma2012 » 07/01/2013 15:44

otherside wrote:draga irma, na trzistu ima milijarda preparata koji lijece SVE i imaju uredne papire za distribuciju.
kome treba, sve ce probati...

salzem se, ja sama samo podjelila svoje iskistvo nadajuci se da ce jos nekom pomoci u najmanju ruku..

davorf
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

Post by davorf » 07/01/2013 15:49

irma2012 wrote:
davorf wrote:Hlor dioksid se koristi u veoma malim kolcinama (max. 0.8 mg/l) za dezinfekciju pitke vode. Pored toga, koristi se kao industrijski izbijeljivac drvene celuloze. Vec odavno se, medjutim, provlaci prica kako je i u tako malim kolicinama u vodi, kroz duzi period, stetan (ne povlace ga, jer nemaju/ili se ne trude da pronadju neki drugi podjednako jeftin i efikasan nacin dezinfekcije vode). O uzimanju ClO2 u vecim kolicinama, i poslijedicama toga, ne zelim da razmisljam. Pa naravno da ubija bakterije, ubija i domestos, pa ne razmisljam da ga koristim protiv upale grla :shock: :shock:

Ti si to zamjenio sa hlorom :lol: hlor i hlordioksid je velika razlika.. a ti da si citao o hlordiokisu znao bi da je max dozvoljena koncentracija u vodi 0,4 mg/l. A ja sam pila i vidis jos sam ziva sta vise i zivlja nego sto sam bila..

Ako vec nesto koristis, onda se prvo informises o tome. Evo izvor ovoga sto sam napisao:

http://en.wikipedia.org/wiki/Chlorine_dioxide

A nisam ni rekao da nije djelovalo na tvoje simptome. Problem je kako je djelovalo na ostatak tijela. Nije KCN pa da trenutno ubija. :roll:

irma2012

Post by irma2012 » 07/01/2013 15:55

davorf wrote:
irma2012 wrote:

Ako vec nesto koristis, onda se prvo informises o tome. Evo izvor ovoga sto sam napisao:

http://en.wikipedia.org/wiki/Chlorine_dioxide

A nisam ni rekao da nije djelovalo na tvoje simptome. Problem je kako je djelovalo na ostatak tijela. Nije KCN pa da trenutno ubija. :roll:

pa kad si vec prepisivao trebao si prepisati kako treba "maximum of 1 ppm in drinking water in the USA" a mi nismo USA vec Bosna ali opet ne pricam ja o vodi i ne znam kakve veze to uopste ima... ali ako ces vec o vodi znas li ti uopste sta pijes trenutno?? i kakva je voda ovdje?? i znas li da se u bosnu dezinfeksija vode radi sa hlorom e to tek ubija :-) :-)

davorf

Post by davorf » 08/01/2013 11:40

irma2012 wrote:pa kad si vec prepisivao trebao si prepisati kako treba "maximum of 1 ppm in drinking water in the USA" a mi nismo USA vec Bosna ali opet ne pricam ja o vodi i ne znam kakve veze to uopste ima... ali ako ces vec o vodi znas li ti uopste sta pijes trenutno?? i kakva je voda ovdje?? i znas li da se u bosnu dezinfeksija vode radi sa hlorom e to tek ubija :-) :-)

Stvarno nemam zelju da se raspravljam sa nekim i ispravljam krive Drine :roll: Ocigledno, ili samo trazis neki razlog da bi bila upravu, ili ne citas ono sto pise.

The use of chlorine dioxide in water treatment leads to the formation of the by-product chlorite, which is currently limited to a maximum of 1 ppm in drinking water in the USA.

Sto bi u kratkim crtama znacilo da koristenjem ClO2 u vodi nastaje nus proizvod klorit, a kojeg u vodi smije da se nalazi 1 ppm ili 1 part-per-million (10^-6). Sto se ClO2 tice, njega moze da bude 0.8 mg/l, sto je fino naznaceno u paragrafu Safety:

Chlorine dioxide is toxic, hence limits on exposure to it are needed to ensure its safe use. The United States Environmental Protection Agency has set a maximum level of 0.8 mg/L for chlorine dioxide in drinking water.

U svakom slucaju, mislim da ovaj boldirani dio govori dovoljno.

I samo da se osvrnem na ovo da sam "prepisivao". Zar mislis da trebam da pamtim dozvoljene kolicine svih elemenata i spojeva u vodi (a onda i u svemu ostalom)? Ili je bitno imati koliko-toliko pouzdan izvor informacija?

Toliko od mene, sretno!

irma2012

Post by irma2012 » 08/01/2013 15:57

davorf wrote:
irma2012 wrote:pa kad si vec prepisivao trebao si prepisati kako treba "maximum of 1 ppm in drinking water in the USA" a mi nismo USA vec Bosna ali opet ne pricam ja o vodi i ne znam kakve veze to uopste ima... ali ako ces vec o vodi znas li ti uopste sta pijes trenutno?? i kakva je voda ovdje?? i znas li da se u bosnu dezinfeksija vode radi sa hlorom e to tek ubija :-) :-)

Stvarno nemam zelju da se raspravljam sa nekim i ispravljam krive Drine :roll: Ocigledno, ili samo trazis neki razlog da bi bila upravu, ili ne citas ono sto pise.

The use of chlorine dioxide in water treatment leads to the formation of the by-product chlorite, which is currently limited to a maximum of 1 ppm in drinking water in the USA.

Sto bi u kratkim crtama znacilo da koristenjem ClO2 u vodi nastaje nus proizvod klorit, a kojeg u vodi smije da se nalazi 1 ppm ili 1 part-per-million (10^-6). Sto se ClO2 tice, njega moze da bude 0.8 mg/l, sto je fino naznaceno u paragrafu Safety:

Chlorine dioxide is toxic, hence limits on exposure to it are needed to ensure its safe use. The United States Environmental Protection Agency has set a maximum level of 0.8 mg/L for chlorine dioxide in drinking water.

I samo da se osvrnem na ovo da sam "prepisivao". Zar mislis da trebam da pamtim dozvoljene kolicine svih elemenata i spojeva u vodi (a onda i u svemu ostalom)? Ili je bitno imati koliko-toliko pouzdan izvor informacija?

Toliko od mene, sretno!

Nisam imala namjeru da se svađam kao prvo, a kao drugo a u wikipedoju i ja mogu napisati sta god zelim jer to niko ne provjerava. A to sto mi pricas je u usa, njima je takav zakon jer su njima losije vode a u EU je max 0,4 mg/l.. ali to nije ni bitno ja ne pisem ovdje uopste o dezinfekciji vode vec o mms kapima.

davorf

Post by davorf » 09/01/2013 09:08

irma2012 wrote:
davorf wrote:

Toliko od mene, sretno!

Nisam imala namjeru da se svađam kao prvo, a kao drugo a u wikipedoju i ja mogu napisati sta god zelim jer to niko ne provjerava. A to sto mi pricas je u usa, njima je takav zakon jer su njima losije vode a u EU je max 0,4 mg/l.. ali to nije ni bitno ja ne pisem ovdje uopste o dezinfekciji vode vec o mms kapima.

Sto se prvog boldiranog dijela tice, tacno je da u Wikipediji clanke mogu uredjivati svi registrovani korisnici, ali nije tacno da niko ne provjerava te clanke, jer postoje recezenti koji provjeravaju sve stvari koje je moguce provjeriti, a u fus-notama imas reference na federalne zakone, propise i sl, pa mozes naci izvor informacije koja pise u tom clanku. Ako si bas toliko skepticna, ovo je link na stranicu EPA-e (US Environmental protection agency).

http://water.epa.gov/drink/contaminants/basicinformation/disinfectants.cfm

Nije uopste bitno da li se radi o EU ili US, jer je i kod jednih i kod drugih ogranicena upotreba ClO2 na odredjenu kolicinu. Mozemo uzeti i taj maksimum od 0.4 mg/l, sasvim je svejedno. Sto se drugog boldiranog dijela tice, pricamo o ClO2, a sama si rekla da su MMS kapi ustvari ClO2, tako da pricamo o istoj stvari, samo sa razlicitim namjenama. Da je koncentracija ClO2 u MMS kapima iole blizu koncentraciji u pitkoj vodi (znaci max. 0.8 mg/l US, ili 0.4 mg/l EU), bilo bi dovoljno samo piti malo vise vode koja bi lijecila sve bolesti, pa ne bi ni bilo potrebe za MMS kapima. Posto nije tako, tj. voda ne lijeci, to automatski znaci da je koncentracija ClO2 u tim kapima dosta veca, pa samim tim prelazi granicu dozvoljene kolicine koja ne steti ljudskom organizmu (mada, kao sto sam ranije rekao, postoje saznanja da i u ovim dozvoljenim granicama na duze staze steti).

irma2012

Post by irma2012 » 09/01/2013 11:21

davorf wrote:
irma2012 wrote:
Nije uopste bitno da li se radi o EU ili US, jer je i kod jednih i kod drugih ogranicena upotreba ClO2 na odredjenu kolicinu. Mozemo uzeti i taj maksimum od 0.4 mg/l, sasvim je svejedno. Sto se drugog boldiranog dijela tice, pricamo o ClO2, a sama si rekla da su MMS kapi ustvari ClO2, tako da pricamo o istoj stvari, samo sa razlicitim namjenama. Da je koncentracija ClO2 u MMS kapima iole blizu koncentraciji u pitkoj vodi (znaci max. 0.8 mg/l US, ili 0.4 mg/l EU), bilo bi dovoljno samo piti malo vise vode koja bi lijecila sve bolesti, pa ne bi ni bilo potrebe za MMS kapima. Posto nije tako, tj. voda ne lijeci, to automatski znaci da je koncentracija ClO2 u tim kapima dosta veca, pa samim tim prelazi granicu dozvoljene kolicine koja ne steti ljudskom organizmu (mada, kao sto sam ranije rekao, postoje saznanja da i u ovim dozvoljenim granicama na duze staze steti).

Upravu si kada kažeš da se putem MMS kapi unosi veća koncentracija ClO2. Opet ti kazem da ja pricam o MMS kapima i njihovom djelovanju jer ne možes poredit mms kapi i vodu dezinficiranu sa ClO2. Dezinficirana voda koja sadrzi 0,4mg/l ne može unošenjem u organizam uništiti štetne miroorganizne zbog smanjene koncentracije zato se putem MMS kapi unosi veća koncentracija i terapija traje 15 dana. Gledam na wiki o jodu i tamo također stoji da je štetan i opsan za okolinu i zdravlje a unosiš ga u organizam svakodnevno , isto H2O ( voda) unosis je svakodnevno i ne mozes zivjeti bez nje ali evo kad uzmes H (vodik) koji je spoj vode, a od njega pravis atomsku bombu.

otherside

Post by otherside » 09/01/2013 11:25

@irma, sad stvarno pricas gluposti.
zahvali se Bogu ako ti je to pomoglo i mani se nadmudrivanja.
opravdano sumnjam da dilas te kapi obzirom na predhodne postove i ako je to ovdje slucaj, napravila si vecu stetu nego korist.
btw, nus pojave: mucnina, povracanje, dijareja... i to bezopasno?

irma2012

Post by irma2012 » 09/01/2013 11:49

otherside wrote:@irma, sad stvarno pricas gluposti.
zahvali se Bogu ako ti je to pomoglo i mani se nadmudrivanja.
opravdano sumnjam da dilas te kapi obzirom na predhodne postove i ako je to ovdje slucaj, napravila si vecu stetu nego korist.
btw, nus pojave: mucnina, povracanje, dijareja... i to bezopasno?

ne dilam :lol: već sam se informisala prije nego sam pocela piti...

davorf

Post by davorf » 09/01/2013 12:15

irma2012 wrote:
davorf wrote:
irma2012 wrote:

Upravu si kada kažeš da se putem MMS kapi unosi veća koncentracija ClO2. Opet ti kazem da ja pricam o MMS kapima i njihovom djelovanju jer ne možes poredit mms kapi i vodu dezinficiranu sa ClO2. Dezinficirana voda koja sadrzi 0,4mg/l ne može unošenjem u organizam uništiti štetne miroorganizne zbog smanjene koncentracije zato se putem MMS kapi unosi veća koncentracija i terapija traje 15 dana. Gledam na wiki o jodu i tamo također stoji da je štetan i opsan za okolinu i zdravlje a unosiš ga u organizam svakodnevno , isto H2O ( voda) unosis je svakodnevno i ne mozes zivjeti bez nje ali evo kad uzmes H (vodik) koji je spoj vode, a od njega pravis atomsku bombu.

Upravo o tome i pricam, povecana koncentracija, veca od dozvoljene, koja je stetna za organizam (mada, po treci put govorim, i dozvoljena koncentracija je, spekulise se, stetna za organizam). Jod je neophodan za funkcionisanje ljudskog organizma (tiroidne zlijezde) i sastavni je dio tirodinih hormona T3 (triiodothyronine) i T4 (thyroxine), i to apsolutno nikakve veze nema sa unosom ClO2, kojeg covjek nema potrebu da unosi u organizam. Btw, preporucena dnevna kolicina joda za odraslog covjeka je oko 150 mikrograma. U svakom slucaju, porediti jod koji je neophodan za funkcionisanje organizma i ClO2, koji je otrov, nema nikakvog smisla. Ovo poredjenje vode i hidrogena necu ni komentarisati. Nazivanjem hidrogena spojem si se diskreditovala za bilo kakvu daljnju raspravu na polju hemije i biologije :roll:

irma2012

Post by irma2012 » 09/01/2013 12:24

davorf wrote:
irma2012 wrote:
Upravo o tome i pricam, povecana koncentracija, veca od dozvoljene, koja je stetna za organizam (mada, po treci put govorim, i dozvoljena koncentracija je, spekulise se, stetna za organizam). Jod je neophodan za funkcionisanje ljudskog organizma (tiroidne zlijezde) i sastavni je dio tirodinih hormona T3 (triiodothyronine) i T4 (thyroxine), i to apsolutno nikakve veze nema sa unosom ClO2, kojeg covjek nema potrebu da unosi u organizam. Btw, preporucena dnevna kolicina joda za odraslog covjeka je oko 150 mikrograma. U svakom slucaju, porediti jod koji je neophodan za funkcionisanje organizma i ClO2, koji je otrov, nema nikakvog smisla. Ovo poredjenje vode i hidrogena necu ni komentarisati. Nazivanjem hidrogena spojem si se diskreditovala za bilo kakvu daljnju raspravu na polju hemije i biologije :roll:

jod sam uzela za primjer samo jer sve je štetno na kraju krajeva ako ga unosis preko mjere, ali ja se necu raspravljati o tome jer ocigledno cemo ovako beskonacno se raspravljati :-) ti imas svoje stavove ja to postujem. Ja sam vec rekla na pocetku da sam ih pila i da mu mi pomogli i htjela sam samo i cuti miljenja ljudi koji su to pili. nista vise..

davorf

Post by davorf » 09/01/2013 14:46

irma2012 wrote:
davorf wrote:
irma2012 wrote:

jod sam uzela za primjer samo jer sve je štetno na kraju krajeva ako ga unosis preko mjere, ali ja se necu raspravljati o tome jer ocigledno cemo ovako beskonacno se raspravljati :-) ti imas svoje stavove ja to postujem. Ja sam vec rekla na pocetku da sam ih pila i da mu mi pomogli i htjela sam samo i cuti miljenja ljudi koji su to pili. nista vise..

Sve je stetno ako se unosi u prekomjernim kolicinama, samo neke stvari trebaju ljudskom organizmu da bi funkcionisao, dok su druge samo otrov, bez kojeg organizam funkcionise bez problema. I to da je jod potreban covjeku, a ClO2 nije, odnosno da je otrov ti nazivas mojim stavom?! To nije stav, to je naucna cinjenica. Ja pokusavam da pokazem da ClO2 nije lijek, nego dezinfekcijsko sredstvo i otrov, te se ne treba koristiti kao lijek (nisu ga uspjeli ni registrovati kao lijek), da se na osnovu ove price ne bi naslo ljudi koji bi se potrovali istim.

irma2012

Post by irma2012 » 09/01/2013 17:57

davorf wrote:
irma2012 wrote:

Sve je stetno ako se unosi u prekomjernim kolicinama, samo neke stvari trebaju ljudskom organizmu da bi funkcionisao, dok su druge samo otrov, bez kojeg organizam funkcionise bez problema. I to da je jod potreban covjeku, a ClO2 nije, odnosno da je otrov ti nazivas mojim stavom?! To nije stav, to je naucna cinjenica. Ja pokusavam da pokazem da ClO2 nije lijek, nego dezinfekcijsko sredstvo i otrov, te se ne treba koristiti kao lijek (nisu ga uspjeli ni registrovati kao lijek), da se na osnovu ove price ne bi naslo ljudi koji bi se potrovali istim.

to reci i hiljadama ljudi koji su se izlijecili istim. Kada si bolestan vjeruj da ne biras uzimas sve sto ti daju, a ako je nesto pomogli to je jedio bitno.. mene ne zanima jel otrov ili ne ja kazem da je meni pomoglo i to je jedino bitno... a to da nije registrovani i da se ne moze registrovati je prica za sebe, ne bih o tome duzila. ti il si tvrdoglav il radis za bosnaljek :? :-) :-) :-) :-) :-) :-)

kadinica

Post by kadinica » 10/01/2013 12:23

irma2012, želim ti sve najbolje...

Znam kako je kad se hvataš za slamku, a znam i šta je placebo efekat.

Ipak, mislim da se sa takvim stvarima ne treba igrati, pogotovo jer ne znaš kako će se to dugoročno odraziti na tvoje zdravlje. Čitala sam da neke majke i bebama daju kapi, mislim...stvarno.

Neka radi ko šta hoće sa svojim životom, samo bi ja hapsila trgovce i prozivođače "magičnih preparata", koji su neregistrovani zbog teorije zavjere. Naivnih kupaca je uvijek bilo i biće, ali mi se najviše gade oni koji na tuđoj nesreći zarađuju.

Post Reply