Šta je Euro 3?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
Erzsebet

Šta je Euro 3?

Post by Erzsebet » 07/06/2012 18:47

Želim da uvezem auto iz Holandije. Naime, radi se recimo o ovakvom automobilu http://www.autoweek.nl/kentekencheck.ph ... n=74-GZ-SH , koji košta 2200 eura, mada ću pokušati spustiti.

Eh sad, kad odem na sajt autoweek.nl, i ukucam njegove tablice, na jednom mjestu mi piše da ima zeleni label, odnosno C, dok na specifikacijama piše da je F, odnosno narandžasti (što pretpostavljam ne bi bilo dovoljno). Eh sad me zanima, da li je moguće uvesti auto koje originalno jeste Euro 3 (ako sam uopšte dobro razumio), ili će mi oni to negdje mjeriti i eventualno me odbiti od uvoza, jer je na ovom autu to drugačije???

Svaka pomoć je dobro došla.

drndalo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Šta je Euro 3?

Post by drndalo » 07/06/2012 18:59

Auto vec po proizvodjackim papirima mora biti sa Euro 3 normom izduva... Provjeri prvo sa uvoznikom u BiH po broju sasije da li je uopste Euro 3 model. Da ne kupujes dzabe...

Erzsebet

Post by Erzsebet » 08/06/2012 01:30

drndalo wrote:Auto vec po proizvodjackim papirima mora biti sa Euro 3 normom izduva... Provjeri prvo sa uvoznikom u BiH po broju sasije da li je uopste Euro 3 model. Da ne kupujes dzabe...
Pa rekao sam, po proizvođačkim papirima jeste Euro3, ali je dvaput navedena ova norma, jednom C, a drugi put F (C je dovoljan, dok F nije), pa mi zato nije jasno.

goran16v

Post by goran16v » 08/06/2012 08:44

Erzsebet wrote:
drndalo wrote:Auto vec po proizvodjackim papirima mora biti sa Euro 3 normom izduva... Provjeri prvo sa uvoznikom u BiH po broju sasije da li je uopste Euro 3 model. Da ne kupujes dzabe...
Pa rekao sam, po proizvođačkim papirima jeste Euro3, ali je dvaput navedena ova norma, jednom C, a drugi put F (C je dovoljan, dok F nije), pa mi zato nije jasno.
Da nisu u pitanju bila mjerenja, pa se emisija sa tvornickih C preselila u F? Koliko znam kod nas za homolgacciju gledaju tvornicke podatke, a ne rezultate mjerenja.

Post Reply