[Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Emirpitanje
Posts: 37
Joined: 26/10/2015 08:24

#1 [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Emirpitanje »

Da li ove gljive uspjevaju kod nas? Gdje se mogu naci? Kako izgledaju? Mogu li se uzgajati privatno?
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by broj dva »

Emirpitanje wrote:Da li ove gljive uspjevaju kod nas? Gdje se mogu naci? Kako izgledaju? Mogu li se uzgajati privatno?
---

Evo link za izgled :
https://www.google.no/search?q=fleinsop ... YsCh2MZgSM

Mislim da ne rastu kod nas, ja sam ih brao po skandinaviji onako na jesen (rastu i sada), vecinom po poljima, grobljima, livadama.

Mogu se uzgajat u kucnoj radinosti ali tesko ces do spora doci.

Preporuka : Nemoj ih jesti u gradu, moze biti jako jeben trip, ostavi za prirodu, nemoj puno prvi put i super ako ima neko "cist" u blizini.
I znaj da ce ti prvi 30-ak minuta biti muka, jedostavno tako rade..a onda fasten your seatbelts...
Emirpitanje
Posts: 37
Joined: 26/10/2015 08:24

#3 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Emirpitanje »

Hvala na odgovoru.

Navidno ih ima kod nas al ne usudjujem se da trazim, bojim se da se ne otrujem.

A nasao sam nacin kako naruciti spore.
hali gali halid
Posts: 2379
Joined: 08/10/2007 22:45

#4 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by hali gali halid »

Fakat imaju li gdje gljive da se završe?
User avatar
truts
Posts: 79
Joined: 29/03/2012 11:44

#5 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by truts »

Pošto nemam vremena sad da pišem detaljno, skratiću. Spore se mogu naručiti preko crnog tržišta preko deep web browsera Tor. Dosta je prodavača iz Mađarske. Malo više guglanja je potrebno da se sve to nađe, al' isplati se. Probajte pronaći url silk roada koji se može otvoriti samo preko Tora. Kupovina je sigurna, za to ne brinite. Žao mi je što nemam sad vremena da detaljnije napišem jer idem na put. Sretno :-D
Emirpitanje
Posts: 37
Joined: 26/10/2015 08:24

#6 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Emirpitanje »

Pa vec sam uspio da pronadjem nacin kako doci do spora, sasvim legalno al ne bih javno. Planiram uzgojiti nesto gljiva pa eksperimentisati.
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#7 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by greatful_and_dead »

truts wrote:Pošto nemam vremena sad da pišem detaljno, skratiću. Spore se mogu naručiti preko crnog tržišta preko deep web browsera Tor. Dosta je prodavača iz Mađarske. Malo više guglanja je potrebno da se sve to nađe, al' isplati se. Probajte pronaći url silk roada koji se može otvoriti samo preko Tora. Kupovina je sigurna, za to ne brinite. Žao mi je što nemam sad vremena da detaljnije napišem jer idem na put. Sretno :-D
hahahahahahah kakav ba deep web. imaš milion web shopova (npr. http://www.shayanashop.com) narućiš i dođu ti na adresu. i to ne samo spore, imaš kopmpletne grow kitove.

čuj silk road hahahahhahahahahahah
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#8 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Psilobicinske gljive zajedno sa njihovim prekursorima (micelijem i sporama) su Zakonom o suzbijanju zloupotrebe opojnih sredstava nelegalne supstance i u skladu sa ovim i KZ FBiH možeš dobiti između pola godine do 5 godina zatvora ukoliko te uhvate da uzgajaš, posjeduješ ili prodaješ iste. :)
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#9 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by pink floydd »

ja sam viđao ovakve gljive, baš ću slikati nekad pa da vam pokažem. Hodam puno po šumama i livadama, seljak čojk jebiga, pa na svašta naiđem ali ne bih se usudio da probam kao što neko reče od straha da se otrujem.
Emirpitanje
Posts: 37
Joined: 26/10/2015 08:24

#10 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Emirpitanje »

pink floydd wrote:ja sam viđao ovakve gljive, baš ću slikati nekad pa da vam pokažem. Hodam puno po šumama i livadama, seljak čojk jebiga, pa na svašta naiđem ali ne bih se usudio da probam kao što neko reče od straha da se otrujem.
Slikaj pa postavi :D i reci gdje ih nadje. I ja puno planinarim al ne kontam se u gljive.
greatful_and_dead wrote:
truts wrote:Pošto nemam vremena sad da pišem detaljno, skratiću. Spore se mogu naručiti preko crnog tržišta preko deep web browsera Tor. Dosta je prodavača iz Mađarske. Malo više guglanja je potrebno da se sve to nađe, al' isplati se. Probajte pronaći url silk roada koji se može otvoriti samo preko Tora. Kupovina je sigurna, za to ne brinite. Žao mi je što nemam sad vremena da detaljnije napišem jer idem na put. Sretno :-D
hahahahahahah kakav ba deep web. imaš milion web shopova (npr. http://www.shayanashop.com) narućiš i dođu ti na adresu. i to ne samo spore, imaš kopmpletne grow kitove.

čuj silk road hahahahhahahahahahah

Ne salju u bih u tom je problem, vrlo lako nabaviti ako si u EU
Emirpitanje
Posts: 37
Joined: 26/10/2015 08:24

#11 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Emirpitanje »

studiorum_tuzlaensis wrote:Psilobicinske gljive zajedno sa njihovim prekursorima (micelijem i sporama) su Zakonom o suzbijanju zloupotrebe opojnih sredstava nelegalne supstance i u skladu sa ovim i KZ FBiH možeš dobiti između pola godine do 5 godina zatvora ukoliko te uhvate da uzgajaš, posjeduješ ili prodaješ iste. :)
Me budi party pooper :)
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#12 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by greatful_and_dead »

Emirpitanje wrote:
pink floydd wrote:ja sam viđao ovakve gljive, baš ću slikati nekad pa da vam pokažem. Hodam puno po šumama i livadama, seljak čojk jebiga, pa na svašta naiđem ali ne bih se usudio da probam kao što neko reče od straha da se otrujem.
Slikaj pa postavi :D i reci gdje ih nadje. I ja puno planinarim al ne kontam se u gljive.
greatful_and_dead wrote:
truts wrote:Pošto nemam vremena sad da pišem detaljno, skratiću. Spore se mogu naručiti preko crnog tržišta preko deep web browsera Tor. Dosta je prodavača iz Mađarske. Malo više guglanja je potrebno da se sve to nađe, al' isplati se. Probajte pronaći url silk roada koji se može otvoriti samo preko Tora. Kupovina je sigurna, za to ne brinite. Žao mi je što nemam sad vremena da detaljnije napišem jer idem na put. Sretno :-D
hahahahahahah kakav ba deep web. imaš milion web shopova (npr. http://www.shayanashop.com) narućiš i dođu ti na adresu. i to ne samo spore, imaš kopmpletne grow kitove.

čuj silk road hahahahhahahahahahah

Ne salju u bih u tom je problem, vrlo lako nabaviti ako si u EU

Nisam druže u EU, u Bosni sam :)
Emirpitanje
Posts: 37
Joined: 26/10/2015 08:24

#13 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Emirpitanje »

greatful_and_dead wrote:
greatful_and_dead wrote:

Nisam druže u EU, u Bosni sam :)

Hoces da kazes da si uspio naruciti s ovog sajta i da su dosle?
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#15 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by VCorp »

Emirpitanje wrote:Hvala na odgovoru.

Navidno ih ima kod nas al ne usudjujem se da trazim, bojim se da se ne otrujem.

A nasao sam nacin kako naruciti spore.
Pa šta ti misliš kako djeluju gljive s psilocibinom ? Napisao ti je čovjek da ti bude muka, fakticki kad ih pojedes ti se otruješ što malo ljudi zna. Uglavnom gledaj da ne jedes nista dva sata prije, nemoj alkohol i nemoj nikakvih citrusa jesti ili piti u obliku Cedevite :lol: :lol: A i te priče da mora biti neko uz tebe su za malu djecu, to ako se nazderes kao konj jedino mozes tako tripati pa da radis pizdarije.
Emirpitanje
Posts: 37
Joined: 26/10/2015 08:24

#16 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Emirpitanje »

VCorp wrote:
Emirpitanje wrote:Hvala na odgovoru.

Navidno ih ima kod nas al ne usudjujem se da trazim, bojim se da se ne otrujem.

A nasao sam nacin kako naruciti spore.
Pa šta ti misliš kako djeluju gljive s psilocibinom ? Napisao ti je čovjek da ti bude muka, fakticki kad ih pojedes ti se otruješ što malo ljudi zna. Uglavnom gledaj da ne jedes nista dva sata prije, nemoj alkohol i nemoj nikakvih citrusa jesti ili piti u obliku Cedevite :lol: :lol: A i te priče da mora biti neko uz tebe su za malu djecu, to ako se nazderes kao konj jedino mozes tako tripati pa da radis pizdarije.
Ne razumijes, strah me da ne fulam gljivu pa pojedem pogresnu.
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#18 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by VCorp »

Emirpitanje wrote:
VCorp wrote:
Emirpitanje wrote:Hvala na odgovoru.

Navidno ih ima kod nas al ne usudjujem se da trazim, bojim se da se ne otrujem.

A nasao sam nacin kako naruciti spore.
Pa šta ti misliš kako djeluju gljive s psilocibinom ? Napisao ti je čovjek da ti bude muka, fakticki kad ih pojedes ti se otruješ što malo ljudi zna. Uglavnom gledaj da ne jedes nista dva sata prije, nemoj alkohol i nemoj nikakvih citrusa jesti ili piti u obliku Cedevite :lol: :lol: A i te priče da mora biti neko uz tebe su za malu djecu, to ako se nazderes kao konj jedino mozes tako tripati pa da radis pizdarije.
Ne razumijes, strah me da ne fulam gljivu pa pojedem pogresnu.
Samo trazi one oko kravljeg izmeta :lol:
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#19 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Zokipfc »

VCorp wrote:
Emirpitanje wrote:Hvala na odgovoru.

Navidno ih ima kod nas al ne usudjujem se da trazim, bojim se da se ne otrujem.

A nasao sam nacin kako naruciti spore.
Pa šta ti misliš kako djeluju gljive s psilocibinom ? Napisao ti je čovjek da ti bude muka, fakticki kad ih pojedes ti se otruješ što malo ljudi zna. Uglavnom gledaj da ne jedes nista dva sata prije, nemoj alkohol i nemoj nikakvih citrusa jesti ili piti u obliku Cedevite :lol: :lol: A i te priče da mora biti neko uz tebe su za malu djecu, to ako se nazderes kao konj jedino mozes tako tripati pa da radis pizdarije.
Tripovati sa prijateljima = Magicno. A i kad si sam moze biti veoma interesantno.. Jedino ne bi to preporucio ako osoba nije bila na gljivama prije :)
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#20 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by nostalgicar »

broj dva wrote:
Emirpitanje wrote:Da li ove gljive uspjevaju kod nas? Gdje se mogu naci? Kako izgledaju? Mogu li se uzgajati privatno?
---

Evo link za izgled :
https://www.google.no/search?q=fleinsop ... YsCh2MZgSM

Mislim da ne rastu kod nas, ja sam ih brao po skandinaviji onako na jesen (rastu i sada), vecinom po poljima, grobljima, livadama.

Mogu se uzgajat u kucnoj radinosti ali tesko ces do spora doci.

Preporuka : Nemoj ih jesti u gradu, moze biti jako jeben trip, ostavi za prirodu, nemoj puno prvi put i super ako ima neko "cist" u blizini.
I znaj da ce ti prvi 30-ak minuta biti muka, jedostavno tako rade..a onda fasten your seatbelts...
I ja sam 99% siguran da vidjam ove gljive i kod nas jer i sam cesto hodam prirodom.Nakon ovog cu malo baciti oko,a i kameru pa haberim.
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#21 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Zokipfc »

nostalgicar wrote:
broj dva wrote:
Emirpitanje wrote:Da li ove gljive uspjevaju kod nas? Gdje se mogu naci? Kako izgledaju? Mogu li se uzgajati privatno?
---

Evo link za izgled :
https://www.google.no/search?q=fleinsop ... YsCh2MZgSM

Mislim da ne rastu kod nas, ja sam ih brao po skandinaviji onako na jesen (rastu i sada), vecinom po poljima, grobljima, livadama.

Mogu se uzgajat u kucnoj radinosti ali tesko ces do spora doci.

Preporuka : Nemoj ih jesti u gradu, moze biti jako jeben trip, ostavi za prirodu, nemoj puno prvi put i super ako ima neko "cist" u blizini.
I znaj da ce ti prvi 30-ak minuta biti muka, jedostavno tako rade..a onda fasten your seatbelts...
I ja sam 99% siguran da vidjam ove gljive i kod nas jer i sam cesto hodam prirodom.Nakon ovog cu malo baciti oko,a i kameru pa haberim.
Gdje u prirodi? Ako nije previse privatno :) Moze i na PM.
User avatar
Leia_Organa
Posts: 136
Joined: 18/05/2015 01:03
Location: Alderaan

#22 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Leia_Organa »

Moj cimer to onlajn naruči. Ako hoćeš mogu se raspitati gdje, kako, šta.
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#23 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by Anabella_ »

imal se gdje oov kupit? i jesu fakat ilegalne?
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#24 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by walter kurtz »

Vikinzi su zarobljenicima davali otrovne halucinogene gljive onda bi ih ubili i njihovim urinom iz mokr mjehura drogirali :|
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#25 Re: [Gljive]Psilocibin - gdje, kako, sta?

Post by walter kurtz »

Btw i mene zanima gdje :zoka:
Post Reply