žuč

Post Reply
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#126 Re: žuč

Post by aldinjo »

Evo da ne kažu kako je Žuć preskoćena. 8.12.1992-8.12.2014. ;-)
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#127 Re: žuč

Post by PM72 »

Da dam svoj skromni doprinos temi iako nisam u ratu bio na Žuči.Hvala Bogu. :thumbup: Imao sam priliku,nije da nisam,ljeta 1993 u vrijeme one najgore ofanzive.Pokupe nas u stanicu i oforme neki šatro odred policije a u njemu pomješano nekoliko stanica.U taj.tzv. odred ušli su većinom mladi policajci koji su imali vatreno iskustvo - čitaj budale ko je nisu razmišljale glavom nego guzicom.

Nabiju nas u neku salu u CSB-u i čekaj.Dali nam municije,bombi,tromblona a čim smo dobili cigare i to po nekoliko kutija Marlbora,znao sam da smo ga "popušili".Kombiji i minibusi spremni a Žuč gori.Niko ne govori gdje idemo a znam da nećemo na sunčanje.Probijene linije,izginuli Vikićevci i to 16 njih.Pa šta će s nama biti ako su stradali Vikićevci - pomislih uz konstataciju-jadna nam majka.Nekakav tup osjećaj u stomaku,suha usta što hoće reći da je pečen brav i kanister Kole - ne bi okusio ništa.E to je strah,drugovi moji lijepi,ko ga okusio nije.

Nije nas brinula borba prsa u prsa,toga se nismo bojali i bili smo spremni na tako nešto.Nego valja ti samo doći do linija na Žuči a pada po pet granata u sekundi.Mnoge jedinice koje su išle gore bile su desetkovane upravo dolaskom do prvih linija,zasipali su sve dolazne puteve i livade.Da je nama doći do rova pa ćemo lako - kontali smo tada.A ja sam govorio - ako je odbrana grada spala na nas 50 - jebaji ga. :run: Srećom,došle su elitne jedinice među kojima i Dozer :kiss: pa se linije stabilizovala i ne poslaše nas.Mi smo ispali kao rezerva "elitnim" jedinicama a ja se zezao da smo "litna" jedinica jer je par njih stalno bolio stomak.


Tek prošle godine sam imao priliku da detaljno upoznam Žuč i linije oko Golog brda.Zajebano je i sada doći do same kote,makadamski put vodi od Buća Potoka pa do same kote i jedino terensko auto sada može doći na to mjesto.Ono što me začudilo jeste ogroman prostor i plato pod samim brdom Žuč,ja sam to zamišljao dosta manje.Pošto sam Alpašinsko haustorče imao sam predstavu u glavi da dođeš do smetljišta i iza su rovovi.Nikad tamo nisam bio niti sam imao potrebe.Malo morgen.Imaš se dobro nahodati od smetljišta,prvo strmina pa nekakav potok i onda uzbrdo pored nekih kuća (Živkovići) pa Baroševa vikendica (bio komadant kasarne Maršal Tito) i onda počinje Golo brdo i desno od njega kota 850.Pogled fantastičan i na jednu i na drugu stranu.Sve na dlanu i tek onda skontah što je to bilo strateško mjesto.

Samo Golo brdo liči na ćelavu glavu ,okolo grabići i hrastići a sama kota bez travke.Vidim neke ,tranšeje,rovove i bunkere (prema Smetljištu) i preko puta -nepunih 25 metara opet rovovi koji obaraju prema Vogošći.Kontam,to su naši rovovi a gdje su bili četnici? Pošto je to sve deminirano može se obići.Dođem do tih rovova koji obaraju prema Vogošći i gledam ostatke konzervi.Zahrđale su ali se može pročitati Carnex,29 novembar...sve krmetina,naresci.Osmotrim malo bolje te rovove i vidim da je to iskopano profesionalno (kopale jadne Bošnje a oficiri komandovali),pronađem čizme JNA i skontam da su to u stvari bili četnički rovovi udaljeni od naših nepunih 25 metara. :skoljka:

Tek tad sklopim u glavi sliku i raspored linija.Naša strana brda je bila sva isječena,ljudi spašavali živote sjekući drva i sad su to sve mali šumarci.Četnička linija bila je profesionalno odrađena,svakih 15 metara bunker povezan cik-cak tranšejom i bajte za smještaj iza linije ojačane betonskim pločama.Šuma i sad čitava i vidi se mreža tranšeja koja vodi u brežuljke ispod Golog brda ,u pravcu Vogošće.Naši bunkeri niđe veze,vidi se da su iskopani na brzinu sa mnoštvom jama u tranšejima takozvanim vučijim jamama za koje su mi pričali da su ih naši borci kopali u jeku najžešćih granatiranja.Samo da glava uđe a guzica neka viri u tranšeji.

Kompletna linija od Golog brda do brežuljak iznad zvano kota 850 je omeđena takvim tranšejima i rovovima.Nigdje nema veće udaljenosti od 40 metara između rovova zaraćenih strana.Valjalo je to izdržati i preživjeti.


Tek kad sam to pregledao shvatio sam koliku su žrtvu,napor,inat i htjenje pružili borci sa Žuči. :thumbup: :bih: Ja im kapu skidam i vječno im zahvaljujem.Mene bilo naprosto sramota mog ratnog puta kad skontam šta su ti ljudi preživjeli i kakve su imali uslove.Jbg-a tako mi grah pao.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#128 Re: žuč

Post by aldinjo »

https://www.youtube.com/watch?v=aD3IuCTzdgg Jeli ovo Golo Brdo na 28:35 odakle pucaju čete u jesen 1992. godine?
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#129 Re: žuč

Post by PM72 »

Jest.Pucaju na smetljište i Alipašino Polje u daljini.
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#130 Re: žuč

Post by Zokipfc »

Hajde vec jednom Nedobrovoljac. Dosadno mi je citati ove bzvz rasprave na drugim temama u ovom pdfu :D
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#131 Re: žuč

Post by aldinjo »

Hakija Mršo 28.12.1992.-28.12.2014.
Del_Boy_Trotter
Posts: 64
Joined: 24/12/2012 19:09

#132 Re: žuč

Post by Del_Boy_Trotter »

Nagledao sam se raznih snimaka iz agresije na BiH ali video koji sam skoro gledao mi je nekako posebno potresan, zna li neko možda kada se ovo tačno desilo i ko je "zavalio" ove momke, vidim psuju majku nekom Habibu ako sam dobro čuo i komandantima. Ne ponovilo se nikada i nikome !

https://www.facebook.com/video.php?v=813893298693904
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#133 Re: žuč

Post by Creasy »

Del_Boy_Trotter wrote:Nagledao sam se raznih snimaka iz agresije na BiH ali video koji sam skoro gledao mi je nekako posebno potresan, zna li neko možda kada se ovo tačno desilo i ko je "zavalio" ove momke, vidim psuju majku nekom Habibu ako sam dobro čuo i komandantima. Ne ponovilo se nikada i nikome !

https://www.facebook.com/video.php?v=813893298693904
08.06.1992. god.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#134 Re: žuč

Post by Woody »

Creasy wrote:
Del_Boy_Trotter wrote:Nagledao sam se raznih snimaka iz agresije na BiH ali video koji sam skoro gledao mi je nekako posebno potresan, zna li neko možda kada se ovo tačno desilo i ko je "zavalio" ove momke, vidim psuju majku nekom Habibu ako sam dobro čuo i komandantima. Ne ponovilo se nikada i nikome !

https://www.facebook.com/video.php?v=813893298693904
08.06.1992. god.
To jebu majku Habibu Idrizoviću (zasluženo), evo mu i ja jebem, po sto puta zbog "briljantne organizacije i taktike" :-) Momci iz pofalićkog odreda su izginuli kada su poslati u sred dana da se penju na Orlić jer će se Vlasi razbježati čim čuju "Allahu-ekber" :-) I dan-danile se čudim kako smo uz ovakve "dijamantske" stratege ikako i uzeli taj Orlić.

Tada su izginuli:

Nihad Tihić,
Medin Ramović,
Haris Čampara,
Vehbija Hadžić,
Senad Škoro,
Senad Pohara,
Šaćir Demirović i
Kasim Gološ

(el-fatiha)

Datum je 8. jun 1992.

Poslije ovog "bisera" Habib je poslan (sklonjen) u komandu TO, pa poslije korpusa, gdje je (kao) glumio dvojnika A. Izetbegovića, a u stvari je sklonjen jer je postojala "opravdana sumnja" da bi ga neko od rodbine ovih izginulih momaka mogao "nešta priupitati". Da su bog d'o...

Tuga br'te :? :sad:
Last edited by Woody on 27/03/2015 16:14, edited 2 times in total.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#135 Re: žuč

Post by Woody »

.
Del_Boy_Trotter
Posts: 64
Joined: 24/12/2012 19:09

#136 Re: žuč

Post by Del_Boy_Trotter »

Hvala na objašnjenju Woody, zaista je najnepravedniji mir bolji od najpravednijeg rata. Ovo bi trebali pogledati svi koji priželjkuju neki novi rat, drugo poluvrijeme i sl. s bilo koje strane, mislim da smo skloni zaboravljati koju smo mi ustvari kataklizmu preživjeli a svi smo ranjeni u ratu i ratom , svi koji smo bili ovde. Baš me danas ovaj video oneraspoložio, tuga velika.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#137 Re: žuč

Post by PM72 »

Woody,

Prije par dana sam doživio najveće razočarenje poslije rata.Ušao sam u objekat - vilu koja se gradi na Poljinama - tačnije Sjeničkoj kosi.Investitor i vlasnik - Al Šidi. :-)

Počeo sam bogarati i jebavati sve po spisku još u objektu.Aliji sam jebo sve,od - do.I hanumu mu što okoti Bakira,i pleme i čok iz kojeg je ponikao.

Da ti vidiš tog luksuza i preseravanja.Ulaz ima stražaru -kućicu koja je bolja nego moj stan.Ograda oko imanja mu vrijedi kao pet mojih stanova.Sve kamen i to ne svakakav.Mermer sa Brača.Stambeni objekat je nešto ogromno,sve u mermeru,blindiranim staklima.Šadrvan kao u bajci.Nema metra asfalta nego sve kocka i kamen.Stolarija nekakva kombinacija alu-drvo.Nema plastike kao u nas fukare.Kaže jedan radnik da je dolazio samo jednom i doveo SVE tri žene.Svaka ima svoju ogromnu spavaću sobu i kupatilo kao iz bajke.Da ih može naizmjenice handrljati a da ne bihuzuri one druge dvije.

da ti ne pričam kakav mu je hladnjak (letimičan pogled mi kaže da vrijedi preko 100 000 eura),to su nekakvi šankovi,kamini,stolovi,koža...a pogled puk'o prema Barama.Ima i svoj mesdžid.

radnika ima jedno 30.Svi ko ubijeni u glavu,šute i rade.Platu nisu dobili par mjeseci a sve im obećavaju - biće.Nikad veću mješalicu za beton nisam vidio a rupe za voćke kopa bager.

To zdanje nalazi se na samoj Sjeničkoj kosi gdje su bili četnički unkeri i tranšeji.Oni isti na koje smo kidisali juna 1995.U blizini je spomenik pripadnicima Prve slavne što izginuše braneći Sjeničku kosu i Orahov brijeg,decembra 1993.

Eto za koga su poginuli.Za nekakvog Al Šidija.Da bi čovjek mogao zitigu par-nepar.Ovu hoću - ovu neću.Ne znam čovjeka i nije mi interesantan.Ko ga jebe.Doveo ga Granov i Bakir .Oni mu nalaze firme koje rade i uzimaju ga lopatom.On se puno ne buni jer ima toliko para da ih farma krava ne može požderati da deset godina.

E neka mi neko spomene da bi trebali opet ratovati,da pobijemo četnike i Dodika - jebat ću mu sve po spisku.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#138 Re: žuč

Post by karanana »

tuzan video.
da li se oni nesto raduju na kraju? da li ce mu brat preziviti?

i za sta se ratovalo i ginulo? nizasta.
da bi te vako neki govnar, a bilo ih je mnogo, poslao u smrt. a takav sad ima sve i svasta.
a na kraju ionako sve izdogovarano i raspodjeljeno.
Del_Boy_Trotter
Posts: 64
Joined: 24/12/2012 19:09

#139 Re: žuč

Post by Del_Boy_Trotter »

Slažem se s vama. Nekad me stid kada prođem pored komšije i supruge mu čiji je sin od 18 godina prvi poginuo u našem naselju. Stid me ispred ovih seronja koji danas uživaju jer su ti momci ginuli, da bi oni mijenjali džipove i glumili velike biznismene i pametnjakoviće , izrabljujući kao robove one "sretnike" koji preživiše rat. Sutra da zarati ja ne znam ko bi letio da izgubi glavu uzimajući u obzir ovo iskustvo koje imamo od 95 na ovamo, a opet s druge strane moraš braniti sebe i porodicu, prijatelje. Prvo pomlatiti uš koja nas tlači pa onda na neprijatelja :?
mudrac2
Posts: 994
Joined: 29/01/2015 13:00

#140 Re: žuč

Post by mudrac2 »

Del_Boy_Trotter wrote:Slažem se s vama. Nekad me stid kada prođem pored komšije i supruge mu čiji je sin od 18 godina prvi poginuo u našem naselju. Stid me ispred ovih seronja koji danas uživaju jer su ti momci ginuli, da bi oni mijenjali džipove i glumili velike biznismene i pametnjakoviće , izrabljujući kao robove one "sretnike" koji preživiše rat. Sutra da zarati ja ne znam ko bi letio da izgubi glavu uzimajući u obzir ovo iskustvo koje imamo od 95 na ovamo, a opet s druge strane moraš braniti sebe i porodicu, prijatelje. Prvo pomlatiti uš koja nas tlači pa onda na neprijatelja :?
ta uš ima para i prva bi se ufatila berlina. A poslije bi došli još bogatiji i sve po starom. :D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#141 Re: žuč

Post by 155_mm »

zamolio bih da mi neko objasni kakve veze ima ova demokratski birana i na izborima redovno potvrdjivana socijalna nepravda u bosanskom drustvu sa ratom za biloski ostanak devedesetih?
hvala u naprijed!
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#142 Re: žuč

Post by aldinjo »

Sarajmen wrote:Paćenici , teme herojske borbe, odbrane i uspjeha A RBIH se zaobilaze ili se po njima prducka s naknadnom pameću.
Skoro na svakoj temi na ovom pdf-u se ubaci politika i onda se pokvari određena tema. Postoji pdf Politika pa tamo postavite temu o Bakiru i kompaniji i pišite šta želite a ovdje pišite o temi koja je postavljena.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#143 Re: žuč

Post by PM72 »

Zar nemaju veze Žuč i Bakir? Kako nemaju? Desetine,stotine ljudi su poginule oko kote 850 i Golog brda da bi sav taj kompleks bio na "dobošu" a kažu da ga je kupio neki arap.Nije ga doveo moj babo nego Bakir i bakirovi poltroni.Vidiš da imaju itekako veze. ;-) Da nas je poginulo još 10 000 u Sarajevu i da smo im oslobodili/zauzeli Jahorinu-još bi nas više voljeli i cijenili tekovine oslobodilačke borbe.Doveli bi još jače investitore od Al Šidija da kupe komplet skijalište,planinu,zrak,vodu...fukara ionako neće skijati.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#144 Re: žuč

Post by Creasy »

Pa šta fali, ako će taj koji kupi napraviti gore neko spomen obilježje, park i sl. Gore sad samo žute trake možeš da vidiš...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#145 Re: žuč

Post by agent_zero »

Woody wrote:To jebu majku Habibu Idrizoviću (zasluženo), evo mu i ja jebem, po sto puta...
Pridružujem se "čestitkama" :thumbup:

PM72 wrote:Počeo sam bogarati i jebavati sve po spisku još u objektu.Aliji sam jebo sve,od - do.I hanumu mu što okoti Bakira,i pleme i čok iz kojeg je ponikao.

Da ti vidiš tog luksuza i preseravanja.Ulaz ima stražaru -kućicu koja je bolja nego moj stan.Ograda oko imanja mu vrijedi kao pet mojih stanova.Sve kamen i to ne svakakav.Mermer sa Brača.Stambeni objekat je nešto ogromno,sve u mermeru,blindiranim staklima.Šadrvan kao u bajci.Nema metra asfalta nego sve kocka i kamen.Stolarija nekakva kombinacija alu-drvo.Nema plastike kao u nas fukare.Kaže jedan radnik da je dolazio samo jednom i doveo SVE tri žene.Svaka ima svoju ogromnu spavaću sobu i kupatilo kao iz bajke.Da ih može naizmjenice handrljati a da ne bihuzuri one druge dvije.

da ti ne pričam kakav mu je hladnjak (letimičan pogled mi kaže da vrijedi preko 100 000 eura),to su nekakvi šankovi,kamini,stolovi,koža...a pogled puk'o prema Barama.Ima i svoj mesdžid.

radnika ima jedno 30.Svi ko ubijeni u glavu,šute i rade.Platu nisu dobili par mjeseci a sve im obećavaju - biće.Nikad veću mješalicu za beton nisam vidio a rupe za voćke kopa bager.

To zdanje nalazi se na samoj Sjeničkoj kosi gdje su bili četnički unkeri i tranšeji.Oni isti na koje smo kidisali juna 1995.U blizini je spomenik pripadnicima Prve slavne što izginuše braneći Sjeničku kosu i Orahov brijeg,decembra 1993.

Eto za koga su poginuli.Za nekakvog Al Šidija.Da bi čovjek mogao zitigu par-nepar.Ovu hoću - ovu neću.Ne znam čovjeka i nije mi interesantan.Ko ga jebe.Doveo ga Granov i Bakir .Oni mu nalaze firme koje rade i uzimaju ga lopatom.On se puno ne buni jer ima toliko para da ih farma krava ne može požderati da deset godina.

E neka mi neko spomene da bi trebali opet ratovati,da pobijemo četnike i Dodika - jebat ću mu sve po spisku.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#146 Re: žuč

Post by Koshpa »

Da li moze neko ukratko opisat, sta se to desilo 08.06.1992. Hvala
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#147 Re: žuč

Post by Woody »

Ha! Bilo je svašta tog nesretnog 08.6.1992-e:

Operacija »Ljeto 92«: Cilj operacije ARBiH bio je proboj iz okruženja i spajanje sa snagama ARBiH s druge strane gradskog obruča. Plan za izvođenje operacije donio je načelnik Štaba Vrhovne komande ARBiH Sefer Halilović a jedinicama je komandovao Mustafa Hajrulahović-Talijan. Borbena djelovanja počela su u 05.00. Pravci napada su plato Žuč sa dominantnom kotom Orlić, Kobilja Glava i Poljine, Kromolj i Orlovac, Gazin Han i Obhodža, Vidikovac (Trebević) i Vraca. ARBiH vrši proboj srpskih linija oko Sarajeva na svim pravcima napada; Kromolj, Trebević, Vraca, Žuč. Djelovanja na drugim pravcima imala su za cilj vezivanje neprijateljskih snaga. Oslobođena je strateški važna kota Orlić na brdu Žuč i zaplijenjene veće količine MTS-a. Istovremeno, vođene su teške borbe na Poljinama, platou sjeverno od Sarajeva. Na Poljinama se nalazilo najjače artiljerijsko uporište snaga bosanskih Srba na sarajevskom ratištu (a mi krenuli sa puškicama :-) ). Jedinice ARBiH na tom dijelu ratišta pretrpjele su težak poraz, uprkos prodoru kroz prve linije VRS u dužini od 1,5 km. Poljine su bile najjače srpsko uporište ne samo na sarajevskom već i bosanskohercegovačkom ratištu. Broj poginulih boraca ARBiH 08. juna na ovom frontu još nije objelodanjen mada, nezvanično, iznosi oko 200. Do kraja rata Poljine su ostale pod kontrolom VRS. Mirovnim sporazumom to područje integrirano je u Federaciju BiH.

A najviše 'zalud zauvijek izgubljenih mladih života :sad:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#148 Re: žuč

Post by karanana »

i ja sam cuo da je bilo 200 poginulih na poljinama sto je nevejrovatan broj, veliki broj od prijateljske vatre u povlacenju nazad prema barama. na spomeniku je ja mislim oko 100 imena.
onda je to dan sa najvecim gubicima jer su gubici bili veliki i na trebevicu, hrasnom i zuci. mislim da je bila tabela sa gubicima po danima i tako nesto i ispada za 8.6. a eto bilo je nekog uspjeha na pocetku ali sve neorganizovano. vjerovatno je poslije toga nestala sva nada u neku skoru deblokadu i oslobadjanje.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#149 Re: žuč

Post by Koshpa »

Woody wrote:Ha! Bilo je svašta tog nesretnog 08.6.1992-e:

Operacija »Ljeto 92«: Cilj operacije ARBiH bio je proboj iz okruženja i spajanje sa snagama ARBiH s druge strane gradskog obruča. Plan za izvođenje operacije donio je načelnik Štaba Vrhovne komande ARBiH Sefer Halilović a jedinicama je komandovao Mustafa Hajrulahović-Talijan. Borbena djelovanja počela su u 05.00. Pravci napada su plato Žuč sa dominantnom kotom Orlić, Kobilja Glava i Poljine, Kromolj i Orlovac, Gazin Han i Obhodža, Vidikovac (Trebević) i Vraca. ARBiH vrši proboj srpskih linija oko Sarajeva na svim pravcima napada; Kromolj, Trebević, Vraca, Žuč. Djelovanja na drugim pravcima imala su za cilj vezivanje neprijateljskih snaga. Oslobođena je strateški važna kota Orlić na brdu Žuč i zaplijenjene veće količine MTS-a. Istovremeno, vođene su teške borbe na Poljinama, platou sjeverno od Sarajeva. Na Poljinama se nalazilo najjače artiljerijsko uporište snaga bosanskih Srba na sarajevskom ratištu (a mi krenuli sa puškicama :-) ). Jedinice ARBiH na tom dijelu ratišta pretrpjele su težak poraz, uprkos prodoru kroz prve linije VRS u dužini od 1,5 km. Poljine su bile najjače srpsko uporište ne samo na sarajevskom već i bosanskohercegovačkom ratištu. Broj poginulih boraca ARBiH 08. juna na ovom frontu još nije objelodanjen mada, nezvanično, iznosi oko 200. Do kraja rata Poljine su ostale pod kontrolom VRS. Mirovnim sporazumom to područje integrirano je u Federaciju BiH.

A najviše 'zalud zauvijek izgubljenih mladih života :sad:
Sad mi je jasnije hvala, sjecam se tog dana i poljina. Komsija A Prazina je poginuo tog dana. a da li je to isti dan kada je i na Trebevicu tacnije Coline kape poginulo dosta nasih. Neko je pricao da su se na kraju iz ocaja bacali sa stijena da nebi pali zivi cetnicima u ruke.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#150 Re: žuč

Post by aldinjo »

PM72 wrote:Zar nemaju veze Žuč i Bakir? Kako nemaju? Desetine,stotine ljudi su poginule oko kote 850 i Golog brda da bi sav taj kompleks bio na "dobošu" a kažu da ga je kupio neki arap.Nije ga doveo moj babo nego Bakir i bakirovi poltroni.Vidiš da imaju itekako veze. ;-) Da nas je poginulo još 10 000 u Sarajevu i da smo im oslobodili/zauzeli Jahorinu-još bi nas više voljeli i cijenili tekovine oslobodilačke borbe.Doveli bi još jače investitore od Al Šidija da kupe komplet skijalište,planinu,zrak,vodu...fukara ionako neće skijati.
Razumijem šta si želio reči ali opet si promašio temu. Toliko si opterećen Bakirom i kompanijom da ga spominješ skoro na svakoj temi.
Post Reply