ZOBS

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#3201 Re: ZOBS

Post by made_in_sarajevo »

Ne znam gdje da upitam, jel u fbih kaznjivo spavanje u autu? Tacnije neum posto jednu noc bi ostao, a sezona u naletu i ako je nadjem smjestaj kontam u autu prespavati :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3202 Re: ZOBS

Post by bitanga_sa_otesa »

u titino vrijeme si mogo spavat gdje hoces ,u parku,na klupi :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3203 Re: ZOBS

Post by mayab »

made_in_sarajevo wrote:Ne znam gdje da upitam, jel u fbih kaznjivo spavanje u autu? Tacnije neum posto jednu noc bi ostao, a sezona u naletu i ako je nadjem smjestaj kontam u autu prespavati :mrgreen:
Ne znam sta kaze zakon glede toga, ali posto je Neum u pitanju (turizam, folovi , golovi), vrlo moguće da te drot priupita, a opet ako je to jedna noć , uvijek se može to opravdati, kontaš , nisi glup!! :thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3204 Re: ZOBS

Post by _Reds_ »

mayab wrote:
made_in_sarajevo wrote:Ne znam gdje da upitam, jel u fbih kaznjivo spavanje u autu? Tacnije neum posto jednu noc bi ostao, a sezona u naletu i ako je nadjem smjestaj kontam u autu prespavati :mrgreen:
Ne znam sta kaze zakon glede toga, ali posto je Neum u pitanju (turizam, folovi , golovi), vrlo moguće da te drot priupita, a opet ako je to jedna noć , uvijek se može to opravdati, kontaš , nisi glup!! :thumbup:
haha, pa ako te zastavi, reci da si pijan. Neces da vozis dok se ne otrijeznis :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3205 Re: ZOBS

Post by bitanga_sa_otesa »

zastavi? wtf?zastava 101? 750?
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#3206 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

Pa kazes samo premoren nisam mogao dalje voziti i stao da odmorim.
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#3207 Re: ZOBS

Post by Dzontra_Volta »

drugi profil wrote:Pa kazes samo premoren nisam mogao dalje voziti i stao da odmorim.
Onda mu drot kaže: "Haj sa mnom u stanicu da odmoriš, tamo je udobnije." :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#3208 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

Dzontra_Volta wrote:
drugi profil wrote:Pa kazes samo premoren nisam mogao dalje voziti i stao da odmorim.
Onda mu drot kaže: "Haj sa mnom u stanicu da odmoriš, tamo je udobnije." :D
Na osnovu člana...?
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#3209 Re: ZOBS

Post by Dzontra_Volta »

drugi profil wrote:
Dzontra_Volta wrote:
drugi profil wrote:Pa kazes samo premoren nisam mogao dalje voziti i stao da odmorim.
Onda mu drot kaže: "Haj sa mnom u stanicu da odmoriš, tamo je udobnije." :D
Na osnovu člana...?
Prvo, vidiš da iza moje rečenice stoji :D .
A drugo, ako ćemo se tako igrati, na osnovu kojeg člana on treba drotu govoriti da je premoren i da je stao da se odmori i slični izgovori?
Last edited by Dzontra_Volta on 21/07/2017 13:54, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#3210 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

Pa zato kad voziš, obavezan si da staneš ako osjetiš umor ili da te hvata san. Na prvom proširenju, parkingu, pumpi, motelu...
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#3211 Re: ZOBS

Post by Dzontra_Volta »

drugi profil wrote:Pa zato kad voziš, obavezan si da staneš ako osjetiš umor ili da te hvata san. Na prvom proširenju, parkingu, pumpi, motelu...
A ako nije premoren, nego je došao malo na kupanje, pa vjerovatno i malo popio, još parkiran negdje gdje baš i nije neko proširenje, plus pečat u pasošu od jutros (znači nije se baš premorio od vožnje), može li onda neki član zakona na osnovu kojeg je to kažnjivo?
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#3212 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

Dzontra_Volta wrote:
drugi profil wrote:Pa zato kad voziš, obavezan si da staneš ako osjetiš umor ili da te hvata san. Na prvom proširenju, parkingu, pumpi, motelu...
A ako nije premoren, nego je došao malo na kupanje, pa vjerovatno i malo popio, još parkiran negdje gdje baš i nije neko proširenje, plus pečat u pasošu od jutros (znači nije se baš premorio od vožnje), može li onda neki član zakona na osnovu kojeg je to kažnjivo?
Pa vidi. Uvijek zavisi na kog naletiš. To se vjerovatno smatra kršenjem javnog reda i mira ili skitnjom, ako baš hoće.
A u Neumu ne moraš imati pasoš, a sve i da ga pokažeš sa muhurom od jutros šta to znači? Putovao, stao u Neumu da odmori, ili htio doći na obdan i da se vrati. Shrvao ga umor, pao mu pritisak i morao ostati. Jbg. Nije sad roštilj raspalio na parkingu....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3213 Re: ZOBS

Post by tempuser »

Ako si umoran u toku putovanja odmaraces se na odmoristu pored ceste koje je namjenski za to napravljeno, a ne na javnom parkingu u centru grada. Koliko znam spavanje u autu na parkinzima nije dozvoljeno jednako kao ni spavanje u kamp kuciici. Mislim da je to obuhvaceno zakonom o javom redu i miru.
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3214 Re: ZOBS

Post by Optimist »

tempuser wrote:Ako si umoran u toku putovanja odmaraces se na odmoristu pored ceste koje je namjenski za to napravljeno, a ne na javnom parkingu u centru grada. Koliko znam spavanje u autu na parkinzima nije dozvoljeno jednako kao ni spavanje u kamp kuciici. Mislim da je to obuhvaceno zakonom o javom redu i miru.
E to me uvijek zanimalo. Imas kamp kucicu i ne smijes stati na parking da udjes u kucicu i tu odspavas i odmoris?
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#3215 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

tempuser wrote:Ako si umoran u toku putovanja odmaraces se na odmoristu pored ceste koje je namjenski za to napravljeno, a ne na javnom parkingu u centru grada. Koliko znam spavanje u autu na parkinzima nije dozvoljeno jednako kao ni spavanje u kamp kuciici. Mislim da je to obuhvaceno zakonom o javom redu i miru.
OFC. Zato i kazem da je zavisno na koga naletis. Moze ti policjot napraviti problem, a moze biti i istina da si imao namjeru da otputujes, ali se nisi osjecao dobro radi vrucine/mora/sunca/bolesti i da si odlucio da je pametnije da odspavas u autu obzirom da nisi mogao naci pristupacan smjestaj.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3216 Re: ZOBS

Post by tempuser »

drugi profil wrote:
tempuser wrote:Ako si umoran u toku putovanja odmaraces se na odmoristu pored ceste koje je namjenski za to napravljeno, a ne na javnom parkingu u centru grada. Koliko znam spavanje u autu na parkinzima nije dozvoljeno jednako kao ni spavanje u kamp kuciici. Mislim da je to obuhvaceno zakonom o javom redu i miru.
OFC. Zato i kazem da je zavisno na koga naletis. Moze ti policjot napraviti problem, a moze biti i istina da si imao namjeru da otputujes, ali se nisi osjecao dobro radi vrucine/mora/sunca/bolesti i da si odlucio da je pametnije da odspavas u autu obzirom da nisi mogao naci pristupacan smjestaj.
Samo ta prica ne drzi vodu ako drot bude tjerao mak na konac. Ako si imao namjeru da otputujes znaci nisi jos krenuo na put sto dalje znaci da si na vise nacina mogao naci smjestaj, a ne spavati u autu u gradskoj zoni. Ako bas nemas ni za najjeftiniji smjetaj onda izadji na otvorenu cesti, parkiraj na odmoriste i spavaj. U tome i jest fol, svi satro umorni po gradskim parkinzima, nikom se ne odmara na otvorenoj cesti.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3217 Re: ZOBS

Post by tempuser »

Optimist wrote:
tempuser wrote:Ako si umoran u toku putovanja odmaraces se na odmoristu pored ceste koje je namjenski za to napravljeno, a ne na javnom parkingu u centru grada. Koliko znam spavanje u autu na parkinzima nije dozvoljeno jednako kao ni spavanje u kamp kuciici. Mislim da je to obuhvaceno zakonom o javom redu i miru.
E to me uvijek zanimalo. Imas kamp kucicu i ne smijes stati na parking da udjes u kucicu i tu odspavas i odmoris?
Naravno, putovanje kamp kucicom je turizam, zato postoji infrastruktura (kampovi) koja se placa. Koji je rezon imati turiste koji ne placaju smjestaj????
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3218 Re: ZOBS

Post by Optimist »

tempuser wrote:
Optimist wrote:
tempuser wrote:Ako si umoran u toku putovanja odmaraces se na odmoristu pored ceste koje je namjenski za to napravljeno, a ne na javnom parkingu u centru grada. Koliko znam spavanje u autu na parkinzima nije dozvoljeno jednako kao ni spavanje u kamp kuciici. Mislim da je to obuhvaceno zakonom o javom redu i miru.
E to me uvijek zanimalo. Imas kamp kucicu i ne smijes stati na parking da udjes u kucicu i tu odspavas i odmoris?
Naravno, putovanje kamp kucicom je turizam, zato postoji infrastruktura (kampovi) koja se placa. Koji je rezon imati turiste koji ne placaju smjestaj????
Kako onda po istoj logici vozac kamiona parkira na odmoriste i provede vikend u kamionu bez da se makne? Da ne pominjem obavezne dneve pauze.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3219 Re: ZOBS

Post by tempuser »

Optimist wrote:
Kako onda po istoj logici vozac kamiona parkira na odmoriste i provede vikend u kamionu bez da se makne? Da ne pominjem obavezne dneve pauze.
Ne valja ti logika jer zanemarujes svrhu i lokaciju odmorista i parkinga. Svrha odmorista je odmor u toku voznje, a lokacija je uz cestu, a ne u gradskim zonama. Vozac kampera bas kao i vozac kamiona na odmaralistu moze boraviti danima ako zeli.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3220 Re: ZOBS

Post by supercali »

Ako je parking uz magistralu kako se onda na to gleda
Naravno da nije isto kad parkiras ispred muzeja i ostanes par dana al recimo neki parking blizu tranzita recimo (doduse uzeo sam los primjer sarajeva jer smo haman slijepo crijevo sto se tice tih tranzitnih ruta)
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#3221 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

Ma ovdje je pitanje Neuma. Ode covjek u 23 h u zaleđe negdje, blizu Binga, parkira i kao da ce ga ko gledati. Svakako cim sunce izbije nema vise spavanja. A uvijek moze reci evo ja sinoc posao kuci, pa ne vidim, ne znam cestu itd.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3222 Re: ZOBS

Post by tempuser »

supercali wrote:Ako je parking uz magistralu kako se onda na to gleda
Naravno da nije isto kad parkiras ispred muzeja i ostanes par dana al recimo neki parking blizu tranzita recimo (doduse uzeo sam los primjer sarajeva jer smo haman slijepo crijevo sto se tice tih tranzitnih ruta)
Ja fakat ne znam gdje ima javni parking uz magistralu, znam samo za ugibalista i odmorista.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3223 Re: ZOBS

Post by tempuser »

drugi profil wrote:Ma ovdje je pitanje Neuma. Ode covjek u 23 h u zaleđe negdje, blizu Binga, parkira i kao da ce ga ko gledati. Svakako cim sunce izbije nema vise spavanja. A uvijek moze reci evo ja sinoc posao kuci, pa ne vidim, ne znam cestu itd.
Problem je kad ti baterijommurija pokuca na prozor, a ti usecerio ko veliki. Ne brini nisi ti prvi provalio logu kod Binga itd niti su drotovi pa toliko pali s grane da ne znaju te stekove samo ne diraju raju.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#3224 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

tempuser wrote:
drugi profil wrote:Ma ovdje je pitanje Neuma. Ode covjek u 23 h u zaleđe negdje, blizu Binga, parkira i kao da ce ga ko gledati. Svakako cim sunce izbije nema vise spavanja. A uvijek moze reci evo ja sinoc posao kuci, pa ne vidim, ne znam cestu itd.
Problem je kad ti baterijommurija pokuca na prozor, a ti usecerio ko veliki. Ne brini nisi ti prvi provalio logu kod Binga itd niti su drotovi pa toliko pali s grane da ne znaju te stekove samo ne diraju raju.
Ne kazem. Samo bitna je razlika da drot zna da je tesko naci smjestaj za jednu noc. Kao da bi se neko radje lomio po mjenjacu nego spavao u krevetu.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3225 Re: ZOBS

Post by supercali »

tempuser wrote:
supercali wrote:Ako je parking uz magistralu kako se onda na to gleda
Naravno da nije isto kad parkiras ispred muzeja i ostanes par dana al recimo neki parking blizu tranzita recimo (doduse uzeo sam los primjer sarajeva jer smo haman slijepo crijevo sto se tice tih tranzitnih ruta)
Ja fakat ne znam gdje ima javni parking uz magistralu, znam samo za ugibalista i odmorista.
Pa jbt kao da su sva mjesta zaostrog pa nema parkinga uz magistralu i ne bukvalno sa magistrale na parking
Post Reply