ZOBS

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Libertas
Posts: 44
Joined: 11/08/2012 20:01

#3101 Re: ZOBS

Post by Libertas »

bio sam u MUPu danas i kazna će se poništit i izbacit iz procedure jer nije po zakonu napravljen nalog
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#3102 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

Libertas wrote:bio sam u MUPu danas i kazna će se poništit i izbacit iz procedure jer nije po zakonu napravljen nalog
Bravo! Cestitam! Vecina bi platila i nastavila dalje.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#3103 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

kafanski_covjek wrote:a zasto nema pravo da trazi?
U članu 211. piše šta vozač mora da ima kod sebe. Vlasnički list se ne spominje.

Image
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#3104 Re: ZOBS

Post by kafanski_covjek »

ok, je li vlasnicka javna isprava?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3105 Re: ZOBS

Post by salik79 »

Vlasnicka se drzi kod kuce, ili na nekom drugom "sigurnom" mjestu i sluzi za dokazivanje vlasnistva nad pokretnom imovinom u slucaju prodaje. Nema nikakve potrebe je nosati sa sobom bilo gdje.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3106 Re: ZOBS

Post by tempuser »

Vrlo jednostavno, nema pravo traziti vlasnicku jer ona nije neophodna za voznju. Vozacka, potvrda o registraciji i polica i cao!
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#3107 Re: ZOBS

Post by Faruk »

mrsamras wrote:Neki dan moj otac vozio auto, zaustavili ga i bla bla, traze na kraju vlasnicku :D
ne traže oni vlasničku oni traže pare :D
mrsamras
Posts: 262
Joined: 26/01/2013 00:44

#3108 Re: ZOBS

Post by mrsamras »

To sam prvo odogovrio ocu, nije njemu do vlasnicke nego do cvaje :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#3109 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

Dobro je znati onaj dio zakona koji propisuje tvoje obaveze, kao i kolike su kazne za nesto. Da ne bude hvatanja na foru: e to ti je znas sada 300 maraka i 3 mjeseca bez vozacke.
A ono kazna petoba, npr. kao sto su meni prosuli pricu nedavno kad sam vozio 66 tamo gdje je 50. Spominje on neke stotine maraka, bodove i sl. Kontam nidje veze. Nista rekoh, nemam para uza se pisi mi tu kaznu. Znam da je kazna 50 bez penal bodova. 25 ako odmah platis.
Hoce nece on, pa kaze bolje ti je da ti ne pisem. Kontam cim se nudi znaci da je privatno radar postavio i da nema obavezu izvjestaja.
Reko daj da vidim tu sliku. Ma ima je nema je, obrisana, vako nako... reko onda nikom nista. :D
Poceh se smijati, oni se malo unezgodili. Rekoh, evo imam cenera platim vam kafu jer smo se nasmijali (a valja mi da me ne uzmu na zub jer mi valja prolaziti tuda cesto).
Vratise mi dokumenta, kazu ma dobro, dobar si covjek, vidim zuris, valja posao obaviti, tamo vamo, eto obrisala se slika, ne bi mi tebe bezveze kaznjavali.... ma reko desi se hajd...
I kad ih vidim sad svirnem im, oni mahnu, i sve ok.
axe22
Posts: 1778
Joined: 11/03/2013 21:21

#3110 Re: ZOBS

Post by axe22 »

Pitanje.
Gledam sinoc slucajeve x, i interesuje me jedna stvar, dali obicna saobracajna policija (bez podrske) moze raditi pretres vozila i pregled?
Ureduj je pregled opreme i to, ali pretres vozila to mi nije nikako jasno.
Nisam citao zakon ali koliko sam upucen to obicna policija ne moze, bez podrske specijalne jedinice.
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#3111 Re: ZOBS

Post by BadBoy »

axe22 wrote:Pitanje.
Gledam sinoc slucajeve x, i interesuje me jedna stvar, dali obicna saobracajna policija (bez podrske) moze raditi pretres vozila i pregled?
Ureduj je pregled opreme i to, ali pretres vozila to mi nije nikako jasno.
Nisam citao zakon ali koliko sam upucen to obicna policija ne moze, bez podrske specijalne jedinice.
Pregled smije, preteres ne smije osim u zakonom predviđenim slučajevima.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3112 Re: ZOBS

Post by vješalica »

BadBoy wrote:
axe22 wrote:Pitanje.
Gledam sinoc slucajeve x, i interesuje me jedna stvar, dali obicna saobracajna policija (bez podrske) moze raditi pretres vozila i pregled?
Ureduj je pregled opreme i to, ali pretres vozila to mi nije nikako jasno.
Nisam citao zakon ali koliko sam upucen to obicna policija ne moze, bez podrske specijalne jedinice.
Pregled smije, preteres ne smije osim u zakonom predviđenim slučajevima.
Policija je ovlastrna da vrsi i pretres i pregled cak i bez naloga
Ali ovi pravnici iz teslica laktasa i slicnih mjesta za to ne znaju
A ti sto nisi upucen veze nemas za sta sluzi podrska a ne pisi vise gluposti poput takve da samo uz pomoc njih se moze vraiti pretres jer ste smijesni
axe22
Posts: 1778
Joined: 11/03/2013 21:21

#3113 Re: ZOBS

Post by axe22 »

vješalica wrote:
Policija je ovlastrna da vrsi i pretres i pregled cak i bez naloga
Ali ovi pravnici iz teslica laktasa i slicnih mjesta za to ne znaju
A ti sto nisi upucen veze nemas za sta sluzi podrska a ne pisi vise gluposti poput takve da samo uz pomoc njih se moze vraiti pretres jer ste smijesni

Sta si se zapalio kao da si i sam policajka, izgleda ovdje nista i ne smijes pitati.

Pitam zato sto mi nikad obicna policija nije radila pretres i nije to ni pokusavala.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#3114 Re: ZOBS

Post by milann1971 »

drugi profil wrote:Dobro je znati onaj dio zakona koji propisuje tvoje obaveze, kao i kolike su kazne za nesto. Da ne bude hvatanja na foru: e to ti je znas sada 300 maraka i 3 mjeseca bez vozacke.
A ono kazna petoba, npr. kao sto su meni prosuli pricu nedavno kad sam vozio 66 tamo gdje je 50. Spominje on neke stotine maraka, bodove i sl. Kontam nidje veze. Nista rekoh, nemam para uza se pisi mi tu kaznu. Znam da je kazna 50 bez penal bodova. 25 ako odmah platis.
Hoce nece on, pa kaze bolje ti je da ti ne pisem. Kontam cim se nudi znaci da je privatno radar postavio i da nema obavezu izvjestaja.
Reko daj da vidim tu sliku. Ma ima je nema je, obrisana, vako nako... reko onda nikom nista. :D
Poceh se smijati, oni se malo unezgodili. Rekoh, evo imam cenera platim vam kafu jer smo se nasmijali (a valja mi da me ne uzmu na zub jer mi valja prolaziti tuda cesto).
Vratise mi dokumenta, kazu ma dobro, dobar si covjek, vidim zuris, valja posao obaviti, tamo vamo, eto obrisala se slika, ne bi mi tebe bezveze kaznjavali.... ma reko desi se hajd...
I kad ih vidim sad svirnem im, oni mahnu, i sve ok.
\
i sta je bilo kad si se probudio ??? :kiss:
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#3115 Re: ZOBS

Post by drug_profi »

milann1971 wrote:
drugi profil wrote:Dobro je znati onaj dio zakona koji propisuje tvoje obaveze, kao i kolike su kazne za nesto. Da ne bude hvatanja na foru: e to ti je znas sada 300 maraka i 3 mjeseca bez vozacke.
A ono kazna petoba, npr. kao sto su meni prosuli pricu nedavno kad sam vozio 66 tamo gdje je 50. Spominje on neke stotine maraka, bodove i sl. Kontam nidje veze. Nista rekoh, nemam para uza se pisi mi tu kaznu. Znam da je kazna 50 bez penal bodova. 25 ako odmah platis.
Hoce nece on, pa kaze bolje ti je da ti ne pisem. Kontam cim se nudi znaci da je privatno radar postavio i da nema obavezu izvjestaja.
Reko daj da vidim tu sliku. Ma ima je nema je, obrisana, vako nako... reko onda nikom nista. :D
Poceh se smijati, oni se malo unezgodili. Rekoh, evo imam cenera platim vam kafu jer smo se nasmijali (a valja mi da me ne uzmu na zub jer mi valja prolaziti tuda cesto).
Vratise mi dokumenta, kazu ma dobro, dobar si covjek, vidim zuris, valja posao obaviti, tamo vamo, eto obrisala se slika, ne bi mi tebe bezveze kaznjavali.... ma reko desi se hajd...
I kad ih vidim sad svirnem im, oni mahnu, i sve ok.
\
i sta je bilo kad si se probudio ??? :kiss:
Jah.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3116 Re: ZOBS

Post by vješalica »

axe22 wrote:
vješalica wrote:
Policija je ovlastrna da vrsi i pretres i pregled cak i bez naloga
Ali ovi pravnici iz teslica laktasa i slicnih mjesta za to ne znaju
A ti sto nisi upucen veze nemas za sta sluzi podrska a ne pisi vise gluposti poput takve da samo uz pomoc njih se moze vraiti pretres jer ste smijesni

Sta si se zapalio kao da si i sam policajka, izgleda ovdje nista i ne smijes pitati.

Pitam zato sto mi nikad obicna policija nije radila pretres i nije to ni pokusavala.
kad osimalis stagod relevantnije bujrum
ppato ides u stilu ko da si ovo i ono
vozdra nisi vrijedan diskusije
axe22
Posts: 1778
Joined: 11/03/2013 21:21

#3117 Re: ZOBS

Post by axe22 »

vješalica wrote:
kad osimalis stagod relevantnije bujrum
ppato ides u stilu ko da si ovo i ono
vozdra nisi vrijedan diskusije
Za tvoju informaciju, obicna patrolna policija ne moze raditi prestres vozila, moramo imati ispomoc ili nalog.
Tako da tvoja prica pada u vodu, ipak nisi pokupila svu pamet svijeta.
A sad u skokovima odxxxx
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#3118 Re: ZOBS

Post by kafanski_covjek »

:lol: :lol:
User avatar
_Reds_
Posts: 9353
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3119 Re: ZOBS

Post by _Reds_ »

Automobil je lična imovina, i logično da za pretres morate imati nalog.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#3120 Re: ZOBS

Post by edo_79 »

_Reds_ wrote:Automobil je lična imovina, i logično da za pretres morate imati nalog.
Privatno vlasništvo, da bi radili pretres vozila treba im nalog za pretres, a ako ne budu ispunili uslove zbog kog je pretres naložen, fino ih tužiš i ćao zdravo ... ha ya
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3121 Re: ZOBS

Post by vješalica »

_Reds_ wrote:Automobil je lična imovina, i logično da za pretres morate imati nalog.
vas 100% diakutanata na temu pretresa ne zna bi da postoji usmeni nalog a kamoli sta drugo
ali ima prvi put uvijek
pogzovo kod ovih szo postave pitanjenpa sami sebi odgivaraju
lakrdija

a kod pisanog naloga kao i ismenog vas 1000% nema pojma ni koji se zakoni koriste ni ko vraiprehled nego miaalite da su ovlastenja polivijskih sluzbenika podijeljena i kako kome uskracena zavisno od tog jesu li u jedinici ppdrske ili nesto drugo
frizerska posla
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3122 Re: ZOBS

Post by supercali »

vješalica wrote:
_Reds_ wrote:Automobil je lična imovina, i logično da za pretres morate imati nalog.
vas 100% diakutanata na temu pretresa ne zna bi da postoji usmeni nalog a kamoli sta drugo
ali ima prvi put uvijek
pogzovo kod ovih szo postave pitanjenpa sami sebi odgivaraju
lakrdija

a kod pisanog naloga kao i ismenog vas 1000% nema pojma ni koji se zakoni koriste ni ko vraiprehled nego miaalite da su ovlastenja polivijskih sluzbenika podijeljena i kako kome uskracena zavisno od tog jesu li u jedinici ppdrske ili nesto drugo
frizerska posla
Sta si ti saobracajno tehnicar advokat gradjevinski tehnicar pa ti jbt sve znas
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#3123 Re: ZOBS

Post by Throttle »

U vjesalice izgleda krupni prsti :lol:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3124 Re: ZOBS

Post by vješalica »

supercali wrote:
vješalica wrote:
_Reds_ wrote:Automobil je lična imovina, i logično da za pretres morate imati nalog.
vas 100% diakutanata na temu pretresa ne zna bi da postoji usmeni nalog a kamoli sta drugo
ali ima prvi put uvijek
pogzovo kod ovih szo postave pitanjenpa sami sebi odgivaraju
lakrdija

a kod pisanog naloga kao i ismenog vas 1000% nema pojma ni koji se zakoni koriste ni ko vraiprehled nego miaalite da su ovlastenja polivijskih sluzbenika podijeljena i kako kome uskracena zavisno od tog jesu li u jedinici ppdrske ili nesto drugo
frizerska posla
Sta si ti saobracajno tehnicar advokat gradjevinski tehnicar pa ti jbt sve znas
bitno ie sta si to a ne sta.ssam ja
prosjecni mudrovator ali samo sa klix foruma
nista bitno nista zncajano
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3125 Re: ZOBS

Post by supercali »

Cuj bitno je sta si ti a ne sta sam ja a ti se petljas da si uvijek u svemu u pravu
Znaci da si ti forumski mudrator
Post Reply