Zna li neko naziv filma???

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#751 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Gandalf »

1 x 2 wrote:da li neko zna....
film se nekada davno emitovao na kantonalnoj televiziji SA.

u srednjem vijeku u divljini Laponije (Finske) se pojavilo neko divlje pleme koje uništava sve pred sobom.
i sad su se ovi neki iz drugog plemena skrili u nekoj pećini pred njima, al ovi agresori uhvate jednog dječaka iz proganjanog plemena i spengaju ga i uzmu kao vodiča da ih vodi do ovih što su se skrili u pećine.
radnja filma se dešava po dubokom snijegu.....
fenomenalan i inspirativan film....al džaba kad ne znam kako se zove a par puta sam se satro živ pokušavajući izguglati neku informaciju o njemu.
možda je ovaj

http://www.imdb.com/title/tt0446013/

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#752 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by insomnia78 »

nKrkan wrote:Kroz maglu se sjećam nekog filma a volio bi ga ponovo pogledat

Uglavnom se radi o nekoj bandi srpsko-njemačka čini mi se , opet nisam siguran i u jednoj od svojih akcija postavili su neku bombu nekom liku al slučajno naleti neki glupan iz njihove bande i kad bomba expolodira on ostade gluh.Poslije se zakuha ubistva... ako neko zna neka kaže :-D
Danski film
"U Kini jedu pse"
Ima dva dijela, ovaj iz tvog opisa je prvi


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#753 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by nKrkan »

insomnia78 wrote:
nKrkan wrote:Kroz maglu se sjećam nekog filma a volio bi ga ponovo pogledat

Uglavnom se radi o nekoj bandi srpsko-njemačka čini mi se , opet nisam siguran i u jednoj od svojih akcija postavili su neku bombu nekom liku al slučajno naleti neki glupan iz njihove bande i kad bomba expolodira on ostade gluh.Poslije se zakuha ubistva... ako neko zna neka kaže :-D
Danski film
"U Kini jedu pse"
Ima dva dijela, ovaj iz tvog opisa je prvi


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Hvala jest taj :D
davordule
Posts: 9
Joined: 16/05/2014 19:20

#754 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by davordule »

anaksunamun wrote:
davordule wrote:Imam još jedan. isto davno gledano. horor čini mi se. uglavnom tip ima neki uređaj kameru ili tako nešto . uglavnom kad stisne dugme na tom uređaju zaustavi se sve oko njega . nemože se ženska pomjerit. tako nešto. sječam se da je jednom na njemu to uptrebljeno. mislim da je to neki stariji horor . molim pompć za naslov.
Ima komedija upravo s takvim sadržajem zove se "Klik" (http://www.imdb.com/title/tt0389860/), ali ti kažeš da je horor u pitanju?
hvala na trudu ali nije taj. ovaj je stariji bar deset godina i bolesniji. komedija sigurno nije.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#755 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by insomnia78 »

nKrkan wrote:
insomnia78 wrote:
nKrkan wrote:Kroz maglu se sjećam nekog filma a volio bi ga ponovo pogledat

Uglavnom se radi o nekoj bandi srpsko-njemačka čini mi se , opet nisam siguran i u jednoj od svojih akcija postavili su neku bombu nekom liku al slučajno naleti neki glupan iz njihove bande i kad bomba expolodira on ostade gluh.Poslije se zakuha ubistva... ako neko zna neka kaže :-D
Danski film
"U Kini jedu pse"
Ima dva dijela, ovaj iz tvog opisa je prvi


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Hvala jest taj :D
Np
Dobar film



Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#756 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by ZAGORS »

1

Serija se emitirala prije davno u razdoblju od 2000 - 2004. Znam da je glavni muški lik bio momak po imenu Jago. Plava duza kosa, misici i imao je neku svoju ljubav ali ne se mogu sjetiti imena. Uglavnom on je bio i ranjavan nekoliko puta. Mislim da je serija emitovana na FTV-u.

2

Španska je ili Meksička serija nisam siguran. Ima na Youtube-u inserti iz nekih epizoda ali meni je u pamćenju ostala samo jedna kada se neka djevojka spali u vrtu, a prije toga nazove neku ženu.

3

Davno sam posudio taj horor iz videoteke. Sjecam se da je na omutu bila slika tastature a po njoj je bilo krvi i na tastaturi su bile ruke. U filmu se radi o mladom paru i kao ubije ih neko eror iz kompjutera nisam siguran, ali znam da mi se na jedno pola filma zaledila slika i nije moglo dalje ali je i tog momka iz kompa nesto roknulo.

4

Film je partizanski. Sjecam se samo jedne scene a to je da njemci zarobe neku partizanku i partizana. Daju pistolj tom muskarcu da ubije nju ( koja je bila njegova ljubav ja mislim ) i on rokne sebe u glavu. A onda vojska ubije i tu zenu.

5

Da li znate kako se zove serija koja je emitirana u periodu 2000-2005 neznam tacno koje godine mislim da je carolija kada se mislim u zadnjoj ili nekoj epizodi neka zenska glumica sa dugom crnom - tamno smedjom kosom, oko 40-tak godina bacila sa stijene zato sto je vidjela nekog momka sa nekom curom . Znam da je otac te žene što se bacila sa stijene bio debeo sa naočalama. Mislim da je serije emitirana na FTV-u

6

U filmu se radi kako momak treba da uradi svih 10 zadataka kako bi postao frajer ili glavni u ulici ili naselju. Prije njega je samo jedan čovjek to uspio, i nakon toga je nestao. I na kraju filma momak je došao do 10 zadatka i onda se pojavio taj čovjek koji je ispunio svih 10( sav je odrpan, prljav, mislim da je beskućnik ) i rekao mu da ne ide dalje, jer bi mogao završiti u zatvoru, postati siromašan. I momak nije ispunio svih 10 ostao je na 9. Mislim da su mu zadatke zadavali neki srednjoškolski igrači američkog fudbala.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#757 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Doda37 »

4. Vrhovi Zelengore
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#758 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by ZAGORS »

Jeste, hvala.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#759 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Gandalf »

1 Jago - i to ti pišem ja koji u životu nisam pogledao sapunice, kamo li meksičke :D
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#760 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by ZAGORS »

Hhahaha da da jeste Jago ljubimac žena se zvala serija. Hvala.
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#761 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by Bratov brat »

ZAGORS wrote: 6

U filmu se radi kako momak treba da uradi svih 10 zadataka kako bi postao frajer ili glavni u ulici ili naselju. Prije njega je samo jedan čovjek to uspio, i nakon toga je nestao. I na kraju filma momak je došao do 10 zadatka i onda se pojavio taj čovjek koji je ispunio svih 10( sav je odrpan, prljav, mislim da je beskućnik ) i rekao mu da ne ide dalje, jer bi mogao završiti u zatvoru, postati siromašan. I momak nije ispunio svih 10 ostao je na 9. Mislim da su mu zadatke zadavali neki srednjoškolski igrači američkog fudbala.

Dirty Deeds (2005)
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#762 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by ZAGORS »

Da to je taj film. Hvala.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#763 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by vješalica »

uglavnom,par scena na samom kraju filma,radi se o nacističkom logoru,gdje su ljude poslali u plinsku komoru,a među njima je završio i jedan dječak od naci generala(ili šta je već) jer ga je drugi odveo da mu pokaže gdje oni idu da se tuširaju :roll:
na kraju on šeta po praznom logoru,kiša pada,a neke žene se deru i vrište iza ograde i tako on skonta da mu je mali završio u komori...ili je valjda njegov?
mislim film je bio na univerzalu
User avatar
karanana
Posts: 47231
Joined: 26/02/2004 00:00

#764 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by karanana »

Boy in stripped pijama ili tako nesto. Ok film
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#765 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by ema_ »

Koji je naziv horor filma - znam da je nešto kao "Ovdje uvijek ima slobodan stan" o onoj ludoj ženi što kao izdaje stan u onoj zgradi na periferiji , a onda zatoči svaku porodicu kad dođu razgledati ga ? Kraj je bio strašan, pa kontam ima li drugi dio makar :cry:
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#766 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by ćiribiribela »

Gandalf wrote:1 Jago - i to ti pišem ja koji u životu nisam pogledao sapunice, kamo li meksičke :D
:lol: :lol:
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#767 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by 1 x 2 »

gandalfe....merci.
al nije to taj film.

ovaj iz 2007. sa abnormalnim plakatom i sa lošom ocjenom....

film za kojim tragam je sniman najvjerovatnije 90-tih godina..

preveo ga je lik koji se zove Emir....sa Dobrinje :)

moj stari drug kojem se izgubio svaki trag...kao i filmu :)
User avatar
brown.sugar
Posts: 1131
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#768 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by brown.sugar »

vješalica wrote:uglavnom,par scena na samom kraju filma,radi se o nacističkom logoru,gdje su ljude poslali u plinsku komoru,a među njima je završio i jedan dječak od naci generala(ili šta je već) jer ga je drugi odveo da mu pokaže gdje oni idu da se tuširaju :roll:
na kraju on šeta po praznom logoru,kiša pada,a neke žene se deru i vrište iza ograde i tako on skonta da mu je mali završio u komori...ili je valjda njegov?
mislim film je bio na univerzalu
Kao sto @karanana rece, The Boy in the Striped Pyjamas (2008). Filmcina! :thumbup:
ema_ wrote:Koji je naziv horor filma - znam da je nešto kao "Ovdje uvijek ima slobodan stan" o onoj ludoj ženi što kao izdaje stan u onoj zgradi na periferiji , a onda zatoči svaku porodicu kad dođu razgledati ga ? Kraj je bio strašan, pa kontam ima li drugi dio makar :cry:
Ako je spanski, onda je Para entrar a vivir (2006)?
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#769 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by ema_ »

Daaaa, baš sam se dvoumila jel bio na engleskom ili španskom :thumbup: :thumbup:
User avatar
brown.sugar
Posts: 1131
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#770 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by brown.sugar »

Super, drago mi je da smo rijesili misteriju! :thumbup: Nazalost, nastavka nema, ali ima 5 drugih odlicnih filmova iz tog ciklusa Películas para no dormir (2006):

-La culpa
-La habitación del niño
-Cuento de Navidad
-Regreso a Moira
-Adivina quién soy
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#771 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by ema_ »

Hjoj, ja svakako ne mogu spavati, još da nastavim sa tim para no dormir :cry: :mrgreen:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#772 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by adda_sa »

stari film, 80-90te
par ne moze da ima djece, pa odluce da laziraju smrt njegove zene da bi on ozenio neko novu, koja bi rodila dijete..
u medjuvremenu je staru zenu unajmio kao sekretaricu ili sitterku, ne sjecam se
i onda oboje pokusavaju da izlude, ili ubiju novu zenu, da bi dijete ostalo njima i on opet ozenio svoju staru zenu
:D
AndreyBlanc
Posts: 232
Joined: 16/09/2012 22:29

#773 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by AndreyBlanc »

davordule wrote:
anaksunamun wrote:
davordule wrote:Imam još jedan. isto davno gledano. horor čini mi se. uglavnom tip ima neki uređaj kameru ili tako nešto . uglavnom kad stisne dugme na tom uređaju zaustavi se sve oko njega . nemože se ženska pomjerit. tako nešto. sječam se da je jednom na njemu to uptrebljeno. mislim da je to neki stariji horor . molim pompć za naslov.
Ima komedija upravo s takvim sadržajem zove se "Klik" (http://www.imdb.com/title/tt0389860/), ali ti kažeš da je horor u pitanju?
hvala na trudu ali nije taj. ovaj je stariji bar deset godina i bolesniji. komedija sigurno nije.
De nađite ovaj je vrh :D :D
davordule
Posts: 9
Joined: 16/05/2014 19:20

#774 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by davordule »

davordule wrote:dobar dan.
može li mi netko pomoći.
-naime gledao sam jako davno film i neznam naslov a i nejasno se sječam.
sječam se da neki tip luta po noći gradom i zapazi plavušu koja se bavi stavljanjem jambo reklame po gradu po noći.nisam siguran on ili ona vozi motor. on je počinje pratiti i biti opsjednut njome. mislim i da ima jednog prijatelj kojem priča događaje. sječam se još scene kada su večerali i nekom restoranu kako ga ona bari preko puta stola i on totalno poludi i navali na nju. molim pomoč za naslov.
sječam se da se on na kraju sprijatelji s njom i mislim da ga ona nagovara da ubiju nekog.dali njenog zaručnika ili dečka .
davordule
Posts: 9
Joined: 16/05/2014 19:20

#775 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by davordule »

žena u srednjim tridesetima ima ljubavnika kojeg nagovara na ubojstvo supruga. ako je netko gledao mora se sječat ove scene. " muž izlazi iz kuče a ljubavnik kojije čekao u automobili krene prema kuči a ona brzo na mislim kamin ili tako nešto ozljedi sama sebe mislim nogu. kad ljubavnik uđe ona kaže da ju je to muž ozljedio. ili je mini serija ili film.
molim pomoć. mislim da je snimano kasnih devedesetih.
Post Reply