Zlostavljanje djece u vrticu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#1 Zlostavljanje djece u vrticu

Post by braca »

https://avaz.ba/vijesti/bih/425026/soto ... i-u-vrticu

Po "Avazu", djeciji vrtic u kojem su zlostavljali dijete je "KIDS LAND" na Dolac Malti, a zena je AMILA HASEČIĆ !
User avatar
mk ultra
Posts: 19221
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by mk ultra »

Pa poslom sam i vrtice obilazio

Da li biste vi pustili da vam djetetu teta przi cevape na tavi i da trckara okolo sa cevapom u ruci

Dosta ima i neusolovnih vrtica, pa sam u nekim vidio i 20 djece preko (muslimanska varijanta u dzamiji :mrgreen: )

Oko zlostavljanja ne znam.. tuzno je ako ima i toga
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by VladaFBiH »

braca wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/425026/soto ... i-u-vrticu

Po "Avazu", djeciji vrtic u kojem su zlostavljali dijete je "KIDS LAND" na Dolac Malti, a zena je AMILA HASEČIĆ !
da, ovo je slučaj od prije 2. godine - jedno se mora napomenuti: vlasnica je odmah pozvala sve roditelje i upoznala ih sa situacijom (pustili su video i objasnili šta se dogodilo) i dala otkaz vaspitačici kao i direktorici koja ju je "pokrivala" + mislim da su i oni podigli tužbu protiv njih...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by JThomas »

sad će biti što je snimio, kako on to smije. a da nije snimio bilo bi pobudalio, neuravnotežen, kleveće, baca se optužbama...
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#5 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by VladaFBiH »

JThomas wrote:sad će biti što je snimio, kako on to smije. a da nije snimio bilo bi pobudalio, neuravnotežen, kleveće, baca se optužbama...
mislim da je jedna od "zajebancija" i bila što nisu od roditelja tražili saglasnost da snimaju djecu - to su tek tražili poslije incidenta...
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#6 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by braca »

VladaFBiH wrote:
braca wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/425026/soto ... i-u-vrticu

Po "Avazu", djeciji vrtic u kojem su zlostavljali dijete je "KIDS LAND" na Dolac Malti, a zena je AMILA HASEČIĆ !
da, ovo je slučaj od prije 2. godine - jedno se mora napomenuti: vlasnica je odmah pozvala sve roditelje i upoznala ih sa situacijom (pustili su video i objasnili šta se dogodilo) i dala otkaz vaspitačici kao i direktorici koja ju je "pokrivala" + mislim da su i oni podigli tužbu protiv njih...
A šta je bilo dok se nije pojavio video i šta bi bilo da se video NIJE pojavio? Evo čitam na jednom drugom mjestu da dotična radi sada u JU "Djeca Sarajeva", vrtić "Biser"......poznato zlostavljačko mjesto (ne "Biser", nego JU "Djeca Sarajeva" općenito)
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#7 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by VladaFBiH »

braca wrote:
VladaFBiH wrote: da, ovo je slučaj od prije 2. godine - jedno se mora napomenuti: vlasnica je odmah pozvala sve roditelje i upoznala ih sa situacijom (pustili su video i objasnili šta se dogodilo) i dala otkaz vaspitačici kao i direktorici koja ju je "pokrivala" + mislim da su i oni podigli tužbu protiv njih...
A šta je bilo dok se nije pojavio video i šta bi bilo da se video NIJE pojavio? Evo čitam na jednom drugom mjestu da dotična radi sada u JU "Djeca Sarajeva", vrtić "Biser"......poznato zlostavljačko mjesto (ne "Biser", nego JU "Djeca Sarajeva" općenito)
ne znam, ali je tužno što ona sada može tužiti roditelja za ovu objavu...
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#8 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by braca »

Nakon što je Zejd Šoto objavio snimak zlostavljanja njegovog sina 2016. godine u vrtiću Kids Land, iz navedenog vrtića su se oglasili ističući da su odmah sankcionisali odgajateljicu Amilu Hasečić i tadašnju direktoricu ove ustanove Elmu Džafić.
Na zvaničnoj Facebook stranici vrtića Kids Land je objavljeno saopćenje u kojem se tvrdi da je nakon saznanja o incidentu uprava poduzela sve potrebne mjere te da s obje uposlenice prekinut radni odnos.

"Tačno je da se 21. juna 2016. godine dogodio težak incident kada se odgajateljica na apsolutno neprihvatljiv i neprimjeren način odnosila prema dječaku E. Š., polazniku našeg vrtića. S obzirom na usvojeni princip nulte tolerancije prema svakom ponašanju uposlenika vrtića koje odudara od najviših pedagoških standarda, Upravni odbor Kids Landa je odmah nakon saznanja sankcionisao odgovornu vaspitačicu i direktoricu vrtića s kojima je raskinut radni odnos. Uprava Kids Landa je o neželjenom događaju informisala roditelje dječaka, podnijela krivične prijave te informisala roditelje svih drugih polaznika našeg vrtića na organizovanom roditeljskom sastanku kojem je prisustvovalo više od 250 roditelja, kao i gospodin Šoto, koji je sve vrijeme bio velika podrška iako u velikom emotivnom bolu. Većina roditelja je pružila punu podršku upravi Kids Landa u sankcioniranju uposlenica odgovornih za navedeni incident, kao i u opredjeljenju za funkcioniranje vrtića u skladu sa najvišim standardima. Uslijedile su odmazde učiteljice i bivše direktorice vrtića u vidu neistinitog članka o našoj ustanovi na jednom portalu urađenom po izjavi bivše direktorice Elme Džafić i odgajateljice Amile Hasečić, kao i velikog broja lažnih inspekcijskih prijava", navodi se u saopćenju vrtića.

Iz vrtića ističu da su izloženi pritiscima i prijetnjama Hasečić i Džafić.

"Ponosni smo na hrabrost našeg osnivača da se odupre svim pritiscima i prijetnjama odgajateljice Amile Hasečić i bivše direktorice Elme Džafić i ne odstupi od visokih moralnih principa", saopćeno je iz Kids Landa.






Da, post festum, a gdje su svi bili dok su se slicne stvari desavale i ranije, evidentno druge vaspitacice gledaju, ali ne reaguju, sto implicira da su se slicne stvari desavale i ranije, sve bi se zavrsilo u tisini i nastavilo bi se tako raditi da se nije pojavio ovaj video...
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#9 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by vješalica »

Ma te vaspitačice suu90℅ slucajeva mahniture seljačke koje je neko utrpo da kobajagi nešto rade i to je sve
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#10 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by karanana »

ne znam sto se sad nakon dvije godine ponovo dize frka oko ovoga.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#11 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by holowey »

prosli izbori, vrijeme je za promjenu na celu ju djeca sarajeva pa se koristi ova prica da se malo zakoluta i voda skrene na drugi mlin...
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#12 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by perfect_guy »

karanana wrote:ne znam sto se sad nakon dvije godine ponovo dize frka oko ovoga.
jer tužilaštvo dvije godine ništa ne radi, sudije se mijenjaju, čovjeku preko glave došlo i dao u medije
abidsakala
Posts: 27
Joined: 18/10/2018 20:34

#13 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by abidsakala »

nek je Zejd obecao malcu da ce ic na carsiju i u dzamiju.... :run: .... seljoberi se nakotili, ono.iz Hadzica upisalo malca na Maltu
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#14 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by karanana »

poznati interpretator duhovne muzike.

jebiga, to je elita vrtic. tu idu djeca direktora, stranaca, bankara.....moze i dijete umjetnika.

ali =, meni nije jasno sta sad on hoce i od koga hoce? je li vrtic pravilno postupio tada? sjecam se da je ovaj vrtic pljuvan i prije par godina, bile su cak i slike nekakvih pacova i toga, ali navodno je te slike provukla ova radnica i direktorica kao osvetu. ali eto tacne su bile slike. mada, kolikosad vidim shminka je vrtic. iako cini mi se vlasnica ima neke veze sa vladajucom vrhuskom. mada opet ne mogu bas kriviti vrtic. ja mislim da su oni postupili ispravno. e sad da li vrtic kao ustanova treba da odgovara i eventualno plati neku ostetu ili bude sankcionisan....to nisam siguran. jedino je beze da ova treba i dalje radi po vrticima, ali to bar koliko mi znamo nije "krivica ni zasluga" ovog kidsland vrtica.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#15 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by BarbaDue »

abidsakala wrote:nek je Zejd obecao malcu da ce ic na carsiju i u dzamiju.... :run: .... seljoberi se nakotili, ono.iz Hadzica upisalo malca na Maltu
Pokazalo se da "seljober" ni po koju cijenu nije smio svoje dijete povjeriti "građanima" kao sto su Hasečić, ti i slični!
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#16 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by cyprus »

Kako je moguće da je ovu kobilu nakon ovoga zaposlio državni vrtić (ako je istina)? :-) Nemoguće je da nisu znali...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#17 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by moonca »

braca wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/425026/soto ... i-u-vrticu[/b] :shock:

Po "Avazu", djeciji vrtic u kojem su zlostavljali dijete je "KIDS LAND" na Dolac Malti, a zena je AMILA HASEČIĆ !


Nije ga osamarila, nije ga vukla za kosu--ako je ovo sve sto je snimljeno- drzi ga za ruku i nogu--kako drugacije da ga prenese iz prostorije gdje mu nije mjesto. :roll:

Image
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#18 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by mali_balon »

moonca wrote:
braca wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/425026/soto ... i-u-vrticu[/b] :shock:

Po "Avazu", djeciji vrtic u kojem su zlostavljali dijete je "KIDS LAND" na Dolac Malti, a zena je AMILA HASEČIĆ !


Nije ga osamarila, nije ga vukla za kosu--ako je ovo sve sto je snimljeno- drzi ga za ruku i nogu--kako drugacije da ga prenese iz prostorije gdje mu nije mjesto. :roll:

Image
Ar ju kakin kiding me :shock:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#19 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by vjesticanametli »

Daj uozbilji se ....vuce djete ko krpu vidis da su se usrala druga djeca....treba joj jebat mater i ruku otkinut fuuuj
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#20 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by moonca »

Druga djeca su mladja od njega-vjerovatno se i klinac derao-- no, vani bi hiperaktivno dijete koje se ne uklapa -pozvali roditelje da ga vode kuci i ako se ne moze da kontrolise ne dozvoljavaju mu da se vrati. To se desilo jednoj nasoj familiji.


Na snimku izgleda lose, jer se opire- ali ovo je cesta slika kako roditelji svoju djecu nose-ako nece da odrade sta se od njih trazi.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#21 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by muha_sa »

moonca wrote:
braca wrote:https://avaz.ba/vijesti/bih/425026/soto ... i-u-vrticu[/b] :shock:

Po "Avazu", djeciji vrtic u kojem su zlostavljali dijete je "KIDS LAND" na Dolac Malti, a zena je AMILA HASEČIĆ !


Nije ga osamarila, nije ga vukla za kosu--ako je ovo sve sto je snimljeno- drzi ga za ruku i nogu--kako drugacije da ga prenese iz prostorije gdje mu nije mjesto. :roll:

Image
ovo ti ozbiljno :?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#22 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by moonca »

muha_sa wrote:
ovo ti ozbiljno :?
-kako bi ga ti prenio u drugu prostoriju? Sta bi ti radio?
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by muha_sa »

moonca wrote:
muha_sa wrote:
ovo ti ozbiljno :?
-kako bi ga ti prenio u drugu prostoriju? Sta bi ti radio?
onako ne bi ni životinju prenjeo (cuku, macu................) :-)

možel npr ovako :?

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#24 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by moonca »

muha_sa wrote:
moonca wrote:
muha_sa wrote:
ovo ti ozbiljno :?
-kako bi ga ti prenio u drugu prostoriju? Sta bi ti radio?
onako ne bi ni životinju prenjeo (cuku, macu................) :-)

možel npr ovako :?

Image
Moze naravno.
Ne znamo sta se desavalo prije ove scene i koliko se puta klinac vracao- moguce da ga je pokusala na ovaj nacin prenijeti ali ako se odupirao , sta da mu radi.

U igri roditelja i djece -razne poze su prisutne-ako bi ih snimio u tome, isto bi igledale kao ove -uzasne. Ali bi to bile slike roditelja pa se drugacije intrepretiraju.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#25 Re: Zlostavljanje djece u vrticu

Post by Sodom1 »

Pogledao sam snimak , nista narocito , kad uporedim kako su mene tete marisali u vrticu,tako je to islo u komunizmu .
Previse hajke a snimak nista ne pokazuje .
Post Reply