Zlatna lopta

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Kome bi dali glas na izboru?

Cristiano Ronaldo
69
45%
Franck Ribery
26
17%
Lionel Messi
34
22%
Zlatan Ibrahimović
24
16%
 
Total votes: 153

barca_9
Posts: 38
Joined: 19/04/2012 13:43

#901 Re: Zlatna lopta

Post by barca_9 »

ultima_palabra wrote:Kakvi ba Ribery i Di Maria, šta vam je ljudi... ni njih dvojica ne bi sami sebe poredili sa Messijem i Ronaldom. Njih dvojica su odlični igrači čiji su timovi imali odlične sezone i oni su bili u dobroj formi... ali nije to ni blizu ta konzistentnost.

Možda se neko drugi mogao provući 2010., tad njih dvojica još uvijek nisu bili na drugoj planeti za sve ostale... poslije toga je to trka njih dvojice.
Budimo realni... I Messi, a i Ronaldo ne bi davali ni približno toliko golova i ne bi bili toliko dominantni da ne igraju u Španskoj ligi gdje su Real i Barca toliko nadmoćni u odnosu na sve ostale. Dovoljno je pogledati samo Ronaldovu zadnju sezonu u Unitedu gdje je postigao 18 golova u ligi dok u Primeri već sada ima 26, a tek je pola sezone. Dovoljno je pogledati da ni Messi, a ni Ronaldo ne mogu gotov ništa protiv Atletica u zadnjih nekoliko utakmica. Messi do prije neki dan nije im dao gol 6-7 utakmica dok Ronaldo od posljednjih 5 golova protiv njih ima 4 iz penala. Ja sam siguran da Messi i Ronaldo čitavu karijeru igraju u Engleskoj da pola zlatnih lopti koje sada imaju ne bi imali! A Ronaldo u 2014 godini i nije igrao toliko dobro kao 2013 godine. Dovoljno je pogledati da je postigao u 2014 godini samo 14 golova više od Benzeme ako Ronaldu oduzmemo penale jer ih Benz ne izvodi, a čitav tim je podređen Ronaldu.
barca_9
Posts: 38
Joined: 19/04/2012 13:43

#902 Re: Zlatna lopta

Post by barca_9 »

todd_smith wrote: momak ti si ovdje zalut`o
Zar sam nešto slagao? :D Ako se ne varam Snijeder nije dobio nagradu ni za najboljeg igrača Seria A tako je neko ovdje napisao.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#903 Re: Zlatna lopta

Post by 5 0 5 »

Ne lupetaj. U Engleskoj i Bojan izgleda k'o Messi. Alexisa da ne spominjem. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#904 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

barca_9 wrote:
ultima_palabra wrote:Kakvi ba Ribery i Di Maria, šta vam je ljudi... ni njih dvojica ne bi sami sebe poredili sa Messijem i Ronaldom. Njih dvojica su odlični igrači čiji su timovi imali odlične sezone i oni su bili u dobroj formi... ali nije to ni blizu ta konzistentnost.

Možda se neko drugi mogao provući 2010., tad njih dvojica još uvijek nisu bili na drugoj planeti za sve ostale... poslije toga je to trka njih dvojice.
Budimo realni... I Messi, a i Ronaldo ne bi davali ni približno toliko golova i ne bi bili toliko dominantni da ne igraju u Španskoj ligi gdje su Real i Barca toliko nadmoćni u odnosu na sve ostale. Dovoljno je pogledati samo Ronaldovu zadnju sezonu u Unitedu gdje je postigao 18 golova u ligi dok u Primeri već sada ima 26, a tek je pola sezone. Dovoljno je pogledati da ni Messi, a ni Ronaldo ne mogu gotov ništa protiv Atletica u zadnjih nekoliko utakmica. Messi do prije neki dan nije im dao gol 6-7 utakmica dok Ronaldo od posljednjih 5 golova protiv njih ima 4 iz penala. Ja sam siguran da Messi i Ronaldo čitavu karijeru igraju u Engleskoj da pola zlatnih lopti koje sada imaju ne bi imali! A Ronaldo u 2014 godini i nije igrao toliko dobro kao 2013 godine. Dovoljno je pogledati da je postigao u 2014 godini samo 14 golova više od Benzeme ako Ronaldu oduzmemo penale jer ih Benz ne izvodi, a čitav tim je podređen Ronaldu.
Ispade da u engleskoj ligi igraju Utd, City, Chelsea, Arsenal.... :roll: ko da nema ni tamo buranije.
A to da je spanska liga slaba je nedokazani mit. Pa obicno u susretima spanskih i engleskih klubova oplacu ovi drugi.
Istina je da je engleska liga izjednacenija od spanske, ali isto tako se jedino mozda Chelsea trenutno moze po kvalitetu mjeriti sa dva najbolja spanska kluba. Ostali bi izgubili 9 od 10 utakmica.
Umanjivanje vrijednosti datih golova ne bih komentarisao. Ko da igra u 2. gruzijskoj ligi, a ne u ligi petice. I jedan i drugi. Isto ko da sad Costa ne igra protiv Burnleya i slicnih. Malo odvaditi, ne bi bilo zgoreg.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#905 Re: Zlatna lopta

Post by todd_smith »

5 0 5 wrote:Ne lupetaj. U Engleskoj i Bojan izgleda k'o Messi. Alexisa da ne spominjem. :D
zabijali bi oni, ali iskreno mislim da bi maksimum bio 40 golova ili tu negdje za njih 2

Ne jer je Engleska jaca liga ili slicno, nego igraju vise utakmica, pod jacim tempom i grublje se igra tj sudije dozvoljavaju grublju igru. Nije da nisu sposobni da zabiju, nego bi dohakalo do kraja sezone gdje bi odmarali dosta utakmica. Messi vise nego Ronaldo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#906 Re: Zlatna lopta

Post by Tomahawk11 »

5 0 5 wrote:Ne lupetaj. U Engleskoj i Bojan izgleda k'o Messi. Alexisa da ne spominjem. :D
:thumbup: :D
Kako je samo osvjezio onu ekipu drvosjeca u kojoj je do sad najvise tehnicki potkovan igrac bio Begovic :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56072
Joined: 15/12/2008 16:53

#907 Re: Zlatna lopta

Post by ultima_palabra »

Pa ko je mogao protiv Atletica prošlu sezonu? Pa ljudi dođu na Stamford Bridge i otresu Chelsea ko slinu. Da ne govorim šta je Bilbao radio od Uniteda i slično. Barca u najgoroj sezoni rutinski prođe City koji osvoji titulu u EPL, itd itd...

Uostalom, slabiji Ronaldo od ovog sad je 3 godine dominirao EPL-om.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#908 Re: Zlatna lopta

Post by todd_smith »

ultima_palabra wrote:Pa ko je mogao protiv Atletica prošlu sezonu? Pa ljudi dođu na Stamford Bridge i otresu Chelsea ko slinu. Da ne govorim šta je Bilbao radio od Uniteda i slično. Barca u najgoroj sezoni rutinski prođe City koji osvoji titulu u EPL, itd itd...

Uostalom, slabiji Ronaldo od ovog sad je 3 godine dominirao EPL-om.
i onda dodje recimo Real Sociedad mrtvi i klepi i Atletico i Barcu i Real ove sezone, a isti garant ne bi mogao meda protiv recimo West hama, a mozda i bi, ko ce ti ga znati?

Ne mozes porediti to, glupa je rasprava

ja govorim da sumnjam da bi zabijali po 60-70 golova kao sto to u Spaniji znaju, jer je u Engleskoj dosta jaci tempo igre, pa jbte Messi stane da povraca na terenu, zamisli u Engleskoj gdje igras 3 utakmice pod prejjakim tempom u 1 sedmici.
User avatar
jethro
Posts: 1709
Joined: 31/10/2003 00:00

#909 Re: Zlatna lopta

Post by jethro »

Zabijali bi i Messi i CR9 i u Engleskoj ligi, isto kolikom i u Spanskoj. Negredo npr.je zabijao u City-u prosjecno isto koliko i kad je igrao u Sevilli. I tako sve dok ga nije snasla ona nesretna povreda ramena.
omar little
Posts: 16373
Joined: 14/03/2008 21:14

#910 Re: Zlatna lopta

Post by omar little »

oj, evo ga se doslo i do cold, wet, wednesday night in stoke :-) :-) :-) ne znam da postoji izlizanija, gluplja, jeftinija, besmislenija i nesuvislija rasprava od epl vs primera. ovaj nogometni forum postaje najbezveznija skupina kliseja.
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#911 Re: Zlatna lopta

Post by Zmijuga loma »

Po pitanju prljavosti, grubosti i poganluka, EPL je pošalica naspram Primere.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#912 Re: Zlatna lopta

Post by todd_smith »

Zmijuga loma wrote:Po pitanju prljavosti, grubosti i poganluka, EPL je pošalica naspram Primere.
prije bih rekao posljedice istog su rigoroznije u EPLu nego u La Ligi

za obicnu psovku mozes dobiti kaznu u EPLu, dok u La Ligi spucas ga stocem ko Ramos i niko i ne spomene

Mediji i Savez je vise odgovoran za takvo nesto. Liga je sigurno kvalitetnija u EPLu po tim tehnickim stvarima, ja samo govorim da do fizickog napora ne vidim kako bi Messi/Ronaldo izdrzali tempo, doduse Ronaldo bi sigurno vise potrajao nego Messi
User avatar
Logovan
Posts: 94841
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#913 Re: Zlatna lopta

Post by Logovan »

jethro wrote:Zabijali bi i Messi i CR9 i u Engleskoj ligi, isto kolikom i u Spanskoj. Negredo npr.je zabijao u City-u prosjecno isto koliko i kad je igrao u Sevilli. I tako sve dok ga nije snasla ona nesretna povreda ramena.
Ronaldo je već zabijao golove u Engleskoj. :D
User avatar
ODB
Posts: 1403
Joined: 09/11/2014 02:48

#914 Re: Zlatna lopta

Post by ODB »

Aj što ste nastavili lupetati Mesi vs Ronaldo ko da vam je 12 godina već se vidim počela se i engleska liga uzdizati bez potrebe :skoljka:
Nisu Barca i Real krivi što ne igraju u EPL ,da igraju ubijali bi i isto jer je liga jednosmjerna i ne znaju ljudi stat na loptu.
Gledam Mančestera neki baš ko da imaju pravo na samo 2 dodira koliko je to nervozno i muče se sa nekom ž ekipom.

Gasi temu.
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#915 Re: Zlatna lopta

Post by Zmijuga loma »

todd_smith wrote:
Zmijuga loma wrote:Po pitanju prljavosti, grubosti i poganluka, EPL je pošalica naspram Primere.
prije bih rekao posljedice istog su rigoroznije u EPLu nego u La Ligi

za obicnu psovku mozes dobiti kaznu u EPLu, dok u La Ligi spucas ga stocem ko Ramos i niko i ne spomene

Mediji i Savez je vise odgovoran za takvo nesto. Liga je sigurno kvalitetnija u EPLu po tim tehnickim stvarima, ja samo govorim da do fizickog napora ne vidim kako bi Messi/Ronaldo izdrzali tempo, doduse Ronaldo bi sigurno vise potrajao nego Messi
Zašto je Španska liga puna ciganluka: ukoliko sudija u izvještaj ne navede incident, on se nije ni desio. Savez im ne pokreće postupke na osnovu video snimaka, za razliku od EPL-a. Sad možeš zamisliti koliko se igrači osokole kada znaju da za ono što sudija ne registruje neće biti posljedica. Incident Suarez - Ivanović u Španiji vjerovatno ne bi imao nikakve posljedice.

Mislim da se samo jednom desilo da neko bude sankcionisan na osnovu video snimaka (slučaj Kluivert).
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56072
Joined: 15/12/2008 16:53

#916 Re: Zlatna lopta

Post by ultima_palabra »

Rijetko kad se desi da neko dobije kaznu od nekoliko utakmica... moraš baš poluditi u rangu Pepea :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#917 Re: Zlatna lopta

Post by todd_smith »

ultima_palabra wrote:Rijetko kad se desi da neko dobije kaznu od nekoliko utakmica... moraš baš poluditi u rangu Pepea :D
ma i ono su mu onda dali jer je bilo toliko napuhano u svijetu medija van Spanije

Sto se La Lige tice ako igras u Barceloni ili Realu, mozes raditi, pricati, udarati, sutati koliko god hoces, niko ti nista ne moze
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56072
Joined: 15/12/2008 16:53

#918 Re: Zlatna lopta

Post by ultima_palabra »

todd_smith wrote:
ultima_palabra wrote:Rijetko kad se desi da neko dobije kaznu od nekoliko utakmica... moraš baš poluditi u rangu Pepea :D
ma i ono su mu onda dali jer je bilo toliko napuhano u svijetu medija van Spanije

Sto se La Lige tice ako igras u Barceloni ili Realu, mozes raditi, pricati, udarati, sutati koliko god hoces, niko ti nista ne moze
To je malo i do njihovog mentaliteta, bili su zatvorena država 40-50 godina... organizacija prvenstva je puno iza Engleske i Njemačke.

A zavisi od situacije, mislim da suđenje i ove kazne zavise od par faktora. Recimo, kad je tek došao Pep, Barcelona je bila najbolji njihov izvozni proizvod i inkubator za reprezentaciju, pa se njih guralo. Onda je postalo nezanimljivo, pa je jednu sezonu Madrid dobio vjetar u leđa da ih skine s trona. Prošle godine se gurao Atletico jer ko zna kad će opet neko treći imati priliku da bude prvak itd itd...
User avatar
jethro
Posts: 1709
Joined: 31/10/2003 00:00

#919 Re: Zlatna lopta

Post by jethro »

User avatar
Logovan
Posts: 94841
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#920 Re: Zlatna lopta

Post by Logovan »

:lol: :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41041
Joined: 21/05/2012 22:46

#921 Re: Zlatna lopta

Post by AmiĐa_Idriz »

Ne znam ni šta je, nije više Balon d Or al jebeš ga, dobre žeMske u publici :mrgreen: :evil:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41041
Joined: 21/05/2012 22:46

#922 Re: Zlatna lopta

Post by AmiĐa_Idriz »

Dani Alves u najboljih 11 :shock: :lol: :-) :facepalm:


Grizman kandidat za igrača godine a nije u najboljih 11 :lol: :pisnuo:
User avatar
Logovan
Posts: 94841
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#923 Re: Zlatna lopta

Post by Logovan »

AmiĐa_Idriz wrote:Dani Alves u najboljih 11 :shock: :lol: :-) :facepalm:


Grizman kandidat za igrača godine a nije u najboljih 11 :lol: :pisnuo:
Kako kontradiktorno. :mrgreen:

Eno opališe selfie.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 41041
Joined: 21/05/2012 22:46

#924 Re: Zlatna lopta

Post by AmiĐa_Idriz »

Ova Marta dosadila i Bogu i narodu više.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#925 Re: Zlatna lopta

Post by Towelie »

5 0 5 wrote:Ne lupetaj. U Engleskoj i Bojan izgleda k'o Messi. Alexisa da ne spominjem. :D
Jesi ti onaj 505 s crtom? :)
Post Reply