Zivotno osiguranje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#551 Re: Zivotno osiguranje

Post by VladaFBiH »

drndalo wrote: 16/05/2024 10:49 Ne znam sta da ti kazem, u slucaju smrtnog slucaja oni putem doktora mogu doci i dolaze do nalaza koje mogu naci. Mozda se i preko Suda pozovu na pristup tome, jer treba da isplate stetu u skladu sa mojom izjavom da nisam bolovao ranije ni od kakvih opasnih oboljenja.

Pricas o zastiti podataka u zemlji u kojoj je normalno da neko proda podatke o prebivalistu firmama koje su otkupile dugove za parkiranje u HR ili SRB, i koje onda salju advokati iz inostranstva...?
I dalje ne vidim legalan način za dobijanje nečijeg kartona pogotovo od strane osiguranja... mada kod nas je sve moguće.

što se tiče ovog otkupa to je čisti lov u mutnom i treba ih tužiti kao i otkup potraživanja od banaka pa ganjanje naplate - ovo nije slučaj samo kod nas već toga imas svugdje.
oXavier
Posts: 236
Joined: 14/03/2022 22:12

#552 Re: Zivotno osiguranje

Post by oXavier »

S obzirom da je u pitanju dobrovoljni vid osiguranja i da si potpisao ugovor , ti ćeš im ga dostaviti jer si to prihvatio kroz uslove ukoliko se desi bolest ili smrt, naravno ako želiš isplatu novca
User avatar
drndalo
Posts: 23006
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#553 Re: Zivotno osiguranje

Post by drndalo »

Kao sto rekoh, ne znam detalje, ali ne sumnjam da imaju puno zjbnje pravnike koji se time bave nego sto sam ja... :lol:
akcija007
Posts: 2950
Joined: 17/05/2008 23:50

#554 Re: Zivotno osiguranje

Post by akcija007 »

Kolega je prilikom zakljucenja zivot og u Vienna rekao da ima visok pritisak i da pije tablete i poslali su ga na sistematski. na njegov trosak od glave do pete i kada je sve bilo Ok i Bo zakljucili su policu
Post Reply