Zivot poslije smrti za besmrtne?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#101 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by Towelie »

triconja wrote:
Towelie wrote:
triconja wrote:Dzaba vama govoriti, nema besmrtnosti kakvu vi zamisljate. U najboljem slucaju ce vas mozak iskopirati u masinu a vi umirete. Ono sto ce ostati iza vas je AI simulacija na osnovu sjecanja :lol: .
Mozak sigurno nece. Svesnost, mozda.
Ti umres, iza tebe ostane nesto slicno kao ti a nije ti. Gledano hipoteticki kad bi moglo da se prebaci to "nesto" iz covjeka u neki medij koji bi trebao da kao omoguci da taj pojedinac nastavi da izvrsava neke duznosti (mozda neki naucnik) onda bi taj trebao da vidi na dva mjesta istovremeno (na svoje oci i na oci medija). Ako to ne uspije jebaji ga, ode covjek pod zemlju a iza njega osta simulacija koja radi na osnovu sjecanja.
Umre ti telo, a ono nije ti. Ako ti pravu nogu zamene bionickom, ti i dalje mislis da si ti, a ne robot.
Mi nismo nase telo, ono je samo "vozilo".
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#102 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by grayburn »

Irsar wrote:Tema puna izmaštanih želja koje se poturaju kao "neizbježan progres", počevši od naziva.

"Besmrtnost" je nemoguća i neće se desiti. Ne na "ovom svijetu".

Produžen život možda, ali vjevovatno ne u nekoj značajnoj mjeri. I prije hiljadu godina bilo je ljudi koji su znali doživjeti pa i 100 godina, tako i danas.
Veliki umovi, puno veci od mene ili od tebe, raspravljaju o ovim temama i drugog si misljenja.
Ne bi ih zanemario niti podcijenio.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#103 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by triconja »

Towelie wrote: Umre ti telo, a ono nije ti. Ako ti pravu nogu zamene bionickom, ti i dalje mislis da si ti, a ne robot.
Mi nismo nase telo, ono je samo "vozilo".
Slazem se da je tijelo vozilo ali da je vozilo za mozak. Izgleda da ne razumijes kako se stvari programiraju i kako se taj kod izvrsava. Nesto najblize prebacivanju "mozga" iz covjeka u masinu je samo prebacivanje sjecanja u neki kod koji ce slati signale da se nesto vrsi dalje negdje. Ako ti je to besmrtnost onda je i besmrtnost da ostavis stecak iza sebe, nemas nista od toga u oba slucaja jer umires :lol: .
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#104 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by grayburn »

k3ngur wrote:Dunjaluk je sadasnjost i proslost a ahiret je buducnost...
Jeste za nas koji cemo umrijeti, ali mozda ne za besmrtne polubogove neke buduce civilizacije.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#105 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by Towelie »

triconja wrote:
Towelie wrote: Umre ti telo, a ono nije ti. Ako ti pravu nogu zamene bionickom, ti i dalje mislis da si ti, a ne robot.
Mi nismo nase telo, ono je samo "vozilo".
Slazem se da je tijelo vozilo ali da je vozilo za mozak. Izgleda da ne razumijes kako se stvari programiraju i kako se taj kod izvrsava. Nesto najblize prebacivanju "mozga" iz covjeka u masinu je samo prebacivanje sjecanja u neki kod koji ce slati signale da se nesto vrsi dalje negdje. Ako ti je to besmrtnost onda je i besmrtnost da ostavis stecak iza sebe, nemas nista od toga u oba slucaja jer umires :lol: .
Mozak je isto hardver. Ako mislis drugacije, molio bih da mi pokazes u kojem tacno fizickom delu mozga se nalaze misli. :-D

Mozak i um su dve razlicite stvari.
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#106 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by grayburn »

triconja wrote:Dzaba vama govoriti, nema besmrtnosti kakvu vi zamisljate. U najboljem slucaju ce vas mozak iskopirati u masinu a vi umirete. Ono sto ce ostati iza vas je AI simulacija na osnovu sjecanja :lol: .
Ray Kurzweil misli drugacije:
https://www.youtube.com/watch?v=f28LPwR8BdY
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#107 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by grayburn »

triconja wrote:
Irsar wrote:Tema puna izmaštanih želja koje se poturaju kao "neizbježan progres", počevši od naziva.

"Besmrtnost" je nemoguća i neće se desiti. Ne na "ovom svijetu".

Produžen život možda, ali vjevovatno ne u nekoj značajnoj mjeri. I prije hiljadu godina bilo je ljudi koji su znali doživjeti pa i 100 godina, tako i danas.
Ma vidis da svi ucesnici koji zagovaraju da je moguce imaju master iz medicine i da su "bogovi za racunare i elektrotehniku" :lol:
Mozda nismo, ali pratimo kakve diskusije vode veliki svjetski umovi na ovu temu.
Sta je tu lose?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#108 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by triconja »

Towelie wrote:
triconja wrote:
Towelie wrote: Umre ti telo, a ono nije ti. Ako ti pravu nogu zamene bionickom, ti i dalje mislis da si ti, a ne robot.
Mi nismo nase telo, ono je samo "vozilo".
Slazem se da je tijelo vozilo ali da je vozilo za mozak. Izgleda da ne razumijes kako se stvari programiraju i kako se taj kod izvrsava. Nesto najblize prebacivanju "mozga" iz covjeka u masinu je samo prebacivanje sjecanja u neki kod koji ce slati signale da se nesto vrsi dalje negdje. Ako ti je to besmrtnost onda je i besmrtnost da ostavis stecak iza sebe, nemas nista od toga u oba slucaja jer umires :lol: .
Mozak je isto hardver. Ako mislis drugacije, molio bih da mi pokazes u kojem tacno fizickom delu mozga se nalaze misli. :-D

Mozak i um su dve razlicite stvari.
Citao sam da bi ove godine trebala da se izvrsi operacija transplantacije glave sa covjeka na covjeka. Ako se um ne nalazi u mozgu nego u srcu ili nekom drugom organu onda bi trebao da se probudi vlasnik trupa a ne vlasnik glave u tom tijelu :lol: . Oko uma i duse i tako tih "spiritualnih" stvari jos nema nikakvih ni dokaza ni eksperimenata.

Evo ako imas vremena nesto najblize kompjuterskoj humanosti https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_neural_network

Ako napravis dobar program mozda ces biti novi poslanik ili bog za buduce generacije :lol: :thumbup:
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#109 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by grayburn »

triconja wrote:Citao sam da bi ove godine trebala da se izvrsi operacija transplantacije glave sa covjeka na covjeka. Ako se um ne nalazi u mozgu nego u srcu ili nekom drugom organu onda bi trebao da se probudi vlasnik trupa a ne vlasnik glave u tom tijelu :lol: . Oko uma i duse i tako tih "spiritualnih" stvari jos nema nikakvih ni dokaza ni eksperimenata.

Evo ako imas vremena nesto najblize kompjuterskoj humanosti https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_neural_network

Ako napravis dobar program mozda ces biti novi poslanik ili bog za buduce generacije :lol: :thumbup:
Nije mozak jedino vozilo, cijelo nase tijelo je vozilo. Srce, stomak, mozak. To je sistem, gdje bez jednog ne funkcionise drugo. Uzmi npr. meditaciju, ona pomaze da izbalansiramo hormone u tijelu. Kada npr. pravilno disemo, duboko udisemo i izdisemo, mijenjamo varijabilnost frekvencije srca i ona utice na pojacanu samoregulaciju, neocortex postane aktivniji, sto u prevodu znaci da nam jaca svijest. U neocortexu se nalazi puno odgovora o nasoj svijesti, ali npr. on ovisi o drugim dijelovima tjelesnog sistema.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#110 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by Dope_Man »

Naravno da su misli u mozgu. Poenta je u hipotetskoj situaciji gdje bi dosli do stepena u kom mozemo KOMPLETNU svijest osobe prebaciti u neki drugi hardver koji nije bioloski mozak, ili cak jeste bioloski mozak, samo drugi, koji bi zamijenio originalni koji je ostario i ne radi najbolje. Sta je za to potrebno jos ne znamo, i daleko smo od toga da se to postigne, zato pricamo hipotetski. Recimo da smo dosli do tog stadjia i mozemo kompletnu svijest osobe prebaciti na drugi ''harver'', nebitno koji.

U trenutku prebacivanja, ako samo pravimo kopiju, drugo tijelo ce se probuditi vjerujuci da je ista osoba kao ti. On je ti, to je drugo bice, ali ista svijest do tog trenutka, isto ''ja'', samo kopirano u dva primjerka. Vjeruje jednako da je ''ja'' kao sto i ja sam vjerujem da sam ja ''ja''. Nakon toga ce se ipak razvijati u razlicitim pravcima, pa ce postojati i odredjene razlike do kojih ce se doci razlicitim iskustvima. Onda se ta dva susretnu nakon 10 godina i postojat ce razlike u misljenjima i ponasanju. U tom slucaju originalni primjerak bi valjda bio ono sto bi posmatraci sa strane smatrali kontinuiranom jedinkom, a kopija bi bila odvojena jedinka koja samo nije pocela sa nule, vec sa zadatim postavkama licnosti. Ali za njih same obje jedinke bi imale isti osjecaj kontinuiteta svog ''ja''. To ne podrazumjeva da originalna osoba percipira sve sto percipira njen klon sa kopiranom svijescu, ne postoji neka misticna veza izmedju svijesti i percepcije, i to je stvar hardvera. Oci povezane na mozak daju vid, ne prenosi se putem neke bezicne veze.

Kako bi u ovoj situaciji drugo ''ja'' imalo osjecaj da je pocetna osoba, samo prebacena u drugo tijelo, tako bi i bez kloniranja, vec u slucaju prenosa nakon smrti, covjek samo imao osjecaj da je promijenio tijelo. I dalje nastavlja svoje ''ja'', sa svim svojim iskustvima i razmisljanjima koja ga cine i daju mu osjecaj tog ''ja''. Nije to nikakva simulacija na osnovu sjecanja, vec samo nastavljanje postojece ''simulacije'' svijesti na drugom hardveru. I sada je nasa svijest samo rezultat hemije koja puca u mozgu, pa mozemo lako reci da je i to sto jesmo sad nista do ''simulacija'' u ovom prezanimljivom bioloskom kompjuteru kojeg zovemo mozak.

Problem je, naravno, sto je nasa svijest zasad nehvatljiva i rezultat interakcije hardvera i softvera, nije samo softver koji mozemo prebaciti izmedju dva hardvera, vec se i harver konstantno mijenja pod utjecajem softvera. (npr. svjesnim ucenjem odredjenih vjestina razvijamo odredjene dijelove mozga).
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#111 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by grayburn »

Dope_Man wrote:Naravno da su misli u mozgu. Poenta je u hipotetskoj situaciji gdje bi dosli do stepena u kom mozemo KOMPLETNU svijest osobe prebaciti u neki drugi hardver koji nije bioloski mozak, ili cak jeste bioloski mozak, samo drugi, koji bi zamijenio originalni koji je ostario i ne radi najbolje. Sta je za to potrebno jos ne znamo, i daleko smo od toga da se to postigne, zato pricamo hipotetski. Recimo da smo dosli do tog stadjia i mozemo kompletnu svijest osobe prebaciti na drugi ''harver'', nebitno koji.

U trenutku prebacivanja, ako samo pravimo kopiju, drugo tijelo ce se probuditi vjerujuci da je ista osoba kao ti. On je ti, to je drugo bice, ali ista svijest do tog trenutka, isto ''ja'', samo kopirano u dva primjerka. Vjeruje jednako da je ''ja'' kao sto i ja sam vjerujem da sam ja ''ja''. Nakon toga ce se ipak razvijati u razlicitim pravcima, pa ce postojati i odredjene razlike do kojih ce se doci razlicitim iskustvima. Onda se ta dva susretnu nakon 10 godina i postojat ce razlike u misljenjima i ponasanju. U tom slucaju originalni primjerak bi valjda bio ono sto bi posmatraci sa strane smatrali kontinuiranom jedinkom, a kopija bi bila odvojena jedinka koja samo nije pocela sa nule, vec sa zadatim postavkama licnosti. Ali za njih same obje jedinke bi imale isti osjecaj kontinuiteta svog ''ja''. To ne podrazumjeva da originalna osoba percipira sve sto percipira njen klon sa kopiranom svijescu, ne postoji neka misticna veza izmedju svijesti i percepcije, i to je stvar hardvera. Oci povezane na mozak daju vid, ne prenosi se putem neke bezicne veze.

Kako bi u ovoj situaciji drugo ''ja'' imalo osjecaj da je pocetna osoba, samo prebacena u drugo tijelo, tako bi i bez kloniranja, vec u slucaju prenosa nakon smrti, covjek samo imao osjecaj da je promijenio tijelo. I dalje nastavlja svoje ''ja'', sa svim svojim iskustvima i razmisljanjima koja ga cine i daju mu osjecaj tog ''ja''. Nije to nikakva simulacija na osnovu sjecanja, vec samo nastavljanje postojece ''simulacije'' svijesti na drugom hardveru. I sada je nasa svijest samo rezultat hemije koja puca u mozgu, pa mozemo lako reci da je i to sto jesmo sad nista do ''simulacija'' u ovom prezanimljivom bioloskom kompjuteru kojeg zovemo mozak.

Problem je, naravno, sto je nasa svijest zasad nehvatljiva i rezultat interakcije hardvera i softvera, nije samo softver koji mozemo prebaciti izmedju dva hardvera, vec se i harver konstantno mijenja pod utjecajem softvera. (npr. svjesnim ucenjem odredjenih vjestina razvijamo odredjene dijelove mozga).
:thumbup:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#112 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by Towelie »

Ako su, naravno, misli u mozgu, to bi se moglo i dokazati. Hajd, ne bilo ti tesko. Ako zaista uspes, dobices Nobela. :-D
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#113 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by animals »

grayburn wrote:
triconja wrote:Citao sam da bi ove godine trebala da se izvrsi operacija transplantacije glave sa covjeka na covjeka. Ako se um ne nalazi u mozgu nego u srcu ili nekom drugom organu onda bi trebao da se probudi vlasnik trupa a ne vlasnik glave u tom tijelu :lol: . Oko uma i duse i tako tih "spiritualnih" stvari jos nema nikakvih ni dokaza ni eksperimenata.

Evo ako imas vremena nesto najblize kompjuterskoj humanosti https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_neural_network

Ako napravis dobar program mozda ces biti novi poslanik ili bog za buduce generacije :lol: :thumbup:
Nije mozak jedino vozilo, cijelo nase tijelo je vozilo. Srce, stomak, mozak. To je sistem, gdje bez jednog ne funkcionise drugo. Uzmi npr. meditaciju, ona pomaze da izbalansiramo hormone u tijelu. Kada npr. pravilno disemo, duboko udisemo i izdisemo, mijenjamo varijabilnost frekvencije srca i ona utice na pojacanu samoregulaciju, neocortex postane aktivniji, sto u prevodu znaci da nam jaca svijest. U neocortexu se nalazi puno odgovora o nasoj svijesti, ali npr. on ovisi o drugim dijelovima tjelesnog sistema.
Da..ali ako izgubis ruku ili nogu, ti i dalje normalno funkcionises..
srce promjenis i dalje si ista osoba..
ali glavu ne diraj...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#114 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by HAVANA »

Image
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#115 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by animals »

HAVANA wrote:Image
Vidi se da si osjecajan :D
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#116 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by grayburn »

Malo je tuzno da niko od religioznih ljudi ovdje nije argumentovao misljenje i stav vrijedan paznje, a komentari djeluju retrogradno. Slika i prilika naseg religioznog miljea?
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#117 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by triconja »

Dope_Man wrote:Naravno da su misli u mozgu. Poenta je u hipotetskoj situaciji gdje bi dosli do stepena u kom mozemo KOMPLETNU svijest osobe prebaciti u neki drugi hardver koji nije bioloski mozak, ili cak jeste bioloski mozak, samo drugi, koji bi zamijenio originalni koji je ostario i ne radi najbolje. Sta je za to potrebno jos ne znamo, i daleko smo od toga da se to postigne, zato pricamo hipotetski. Recimo da smo dosli do tog stadjia i mozemo kompletnu svijest osobe prebaciti na drugi ''harver'', nebitno koji.

U trenutku prebacivanja, ako samo pravimo kopiju, drugo tijelo ce se probuditi vjerujuci da je ista osoba kao ti. On je ti, to je drugo bice, ali ista svijest do tog trenutka, isto ''ja'', samo kopirano u dva primjerka. Vjeruje jednako da je ''ja'' kao sto i ja sam vjerujem da sam ja ''ja''. Nakon toga ce se ipak razvijati u razlicitim pravcima, pa ce postojati i odredjene razlike do kojih ce se doci razlicitim iskustvima. Onda se ta dva susretnu nakon 10 godina i postojat ce razlike u misljenjima i ponasanju. U tom slucaju originalni primjerak bi valjda bio ono sto bi posmatraci sa strane smatrali kontinuiranom jedinkom, a kopija bi bila odvojena jedinka koja samo nije pocela sa nule, vec sa zadatim postavkama licnosti. Ali za njih same obje jedinke bi imale isti osjecaj kontinuiteta svog ''ja''. To ne podrazumjeva da originalna osoba percipira sve sto percipira njen klon sa kopiranom svijescu, ne postoji neka misticna veza izmedju svijesti i percepcije, i to je stvar hardvera. Oci povezane na mozak daju vid, ne prenosi se putem neke bezicne veze.

Kako bi u ovoj situaciji drugo ''ja'' imalo osjecaj da je pocetna osoba, samo prebacena u drugo tijelo, tako bi i bez kloniranja, vec u slucaju prenosa nakon smrti, covjek samo imao osjecaj da je promijenio tijelo. I dalje nastavlja svoje ''ja'', sa svim svojim iskustvima i razmisljanjima koja ga cine i daju mu osjecaj tog ''ja''. Nije to nikakva simulacija na osnovu sjecanja, vec samo nastavljanje postojece ''simulacije'' svijesti na drugom hardveru. I sada je nasa svijest samo rezultat hemije koja puca u mozgu, pa mozemo lako reci da je i to sto jesmo sad nista do ''simulacija'' u ovom prezanimljivom bioloskom kompjuteru kojeg zovemo mozak.

Problem je, naravno, sto je nasa svijest zasad nehvatljiva i rezultat interakcije hardvera i softvera, nije samo softver koji mozemo prebaciti izmedju dva hardvera, vec se i harver konstantno mijenja pod utjecajem softvera. (npr. svjesnim ucenjem odredjenih vjestina razvijamo odredjene dijelove mozga).
Mozda ce biti moguce za koju hiljadarku godina to sto mislis, daleko smo mi jos od toga :lol: . Prvo bi trebalo da se napravi ai pa onda to cackat :thumbup: .
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#118 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by triconja »

Towelie wrote:Ako su, naravno, misli u mozgu, to bi se moglo i dokazati. Hajd, ne bilo ti tesko. Ako zaista uspes, dobices Nobela. :-D
Nesto su ljudi spajali na glavu i mogli su citati pojedine misli prije nekoliko godina :lol:

Postoji neki klinac sto se turi na glavu i igra se igrica uz pomoc "misli" (detektuje elektromagnetnu aktivnost u mozgu i radi kontrole).
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#119 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by triconja »

grayburn wrote:Malo je tuzno da niko od religioznih ljudi ovdje nije argumentovao misljenje i stav vrijedan paznje, a komentari djeluju retrogradno. Slika i prilika naseg religioznog miljea?
Mogu i ja pricati o dysonovim sferama i transportu goriva sa zvijezde na zvijezdu i koja je od toga fajda kad ce mozda biti moguce za 15ak k godina, a opet je to lakse napraviti nego covjeka napraviti besmrtnim.
User avatar
grayburn
Posts: 240
Joined: 23/01/2010 22:26

#120 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by grayburn »

triconja wrote:
grayburn wrote:Malo je tuzno da niko od religioznih ljudi ovdje nije argumentovao misljenje i stav vrijedan paznje, a komentari djeluju retrogradno. Slika i prilika naseg religioznog miljea?
Mogu i ja pricati o dysonovim sferama i transportu goriva sa zvijezde na zvijezdu i koja je od toga fajda kad ce mozda biti moguce za 15ak k godina, a opet je to lakse napraviti nego covjeka napraviti besmrtnim.
Nisi onda bas shvatio sustinu teme.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#121 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by triconja »

grayburn wrote:
triconja wrote:
grayburn wrote:Malo je tuzno da niko od religioznih ljudi ovdje nije argumentovao misljenje i stav vrijedan paznje, a komentari djeluju retrogradno. Slika i prilika naseg religioznog miljea?
Mogu i ja pricati o dysonovim sferama i transportu goriva sa zvijezde na zvijezdu i koja je od toga fajda kad ce mozda biti moguce za 15ak k godina, a opet je to lakse napraviti nego covjeka napraviti besmrtnim.
Nisi onda bas shvatio sustinu teme.
Na sta ciljas?
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#122 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by Nurudin »

Kako ćeš "prebaciti svijest " :lol: još kaže "kompletnu" :lol:
Možda ti doživljavaš svijest kao znanje , memoriju. To se već radi , sva znanja koja imamo su dostupna za učitati i pročitati.
Osoba nije ništa drugo sem pamćenje, memorisana iskustva. Sva ta iskustva nisu u relanosti, nisu živa, bez onoga koji ih svjedoči,
odnosno bez svijesti...a svijest ne možeš prebaciti, ne možeš je čak ni podijeliti , svijest je Jedna, a sve osobnosti i karakteri
su samo različite eksprsije Jednoga ili Jedne svijesti.
To što bi ti pokušao je kao primjer sa nožem. Nož reže sve, papir, jabuku, hljeb, svašta nešto.
Međutim, ne može da izreže samoga sebe.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#123 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by patriot_1 »

grayburn wrote:
triconja wrote:
grayburn wrote:Malo je tuzno da niko od religioznih ljudi ovdje nije argumentovao misljenje i stav vrijedan paznje, a komentari djeluju retrogradno. Slika i prilika naseg religioznog miljea?
Mogu i ja pricati o dysonovim sferama i transportu goriva sa zvijezde na zvijezdu i koja je od toga fajda kad ce mozda biti moguce za 15ak k godina, a opet je to lakse napraviti nego covjeka napraviti besmrtnim.
Nisi onda bas shvatio sustinu teme.
A tko je,volio bi ga vidjet!
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#124 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by L u c i f e r »

grayburn wrote:Image

Sta mislite o ovome?
Fino pitanje.

I svemir umire, umrijećemo i mi sa njim, ali vjerovatno mnogo prije od vlastite ili vanjske kataklizme... :)

"Zašto se čestice materije ponašaju onako kako se ponašaju, formirajući planete, elemente, gene, neurone, živa bića, ljude; te ako su misli i emocije međuneuronske interakcije koje se vrše elektricitetom kao nizom elektrona, šta je onda JA?"
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#125 Re: Zivot poslije smrti za besmrtne?

Post by sadie_forever »

Onda bi ljudi cekali sudnji dan,cak bi vjera bila jaca jer sudnji dan ce biti i prema nauci ,,,znaci imali bi ljude koji cekaju da zemlju nesto pogodi
Post Reply