Zivot nakon smrti

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#76 Re: Zivot nakon smrti

Post by muha_sa »

Filter wrote:timpra
+1

u prošlom životu sam bio buba mara

kontam šta li cu bit u sljedecem
User avatar
Filter
Posts: 7961
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#77 Re: Zivot nakon smrti

Post by Filter »

muha_sa wrote:
Filter wrote:timpra
+1

u prošlom životu sam bio buba mara

kontam šta li cu bit u sljedecem
:lol: :lol:
+1 :thumbup:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#78 Re: Zivot nakon smrti

Post by sadie_forever »

muha_sa wrote:
Filter wrote:timpra
+1

u prošlom životu sam bio buba mara

kontam šta li cu bit u sljedecem
reinkarnacija ne postoji ;-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#79 Re: Zivot nakon smrti

Post by muha_sa »

sadie_forever wrote:
muha_sa wrote:
Filter wrote:timpra
+1

u prošlom životu sam bio buba mara

kontam šta li cu bit u sljedecem
reinkarnacija ne postoji ;-)
kome da vjerujem--tebi il Denikenu :?
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#80 Re: Zivot nakon smrti

Post by radiša »

muha_sa wrote:
u prošlom životu sam bio buba mara

kontam šta li cu bit u sljedecem
Buba fata,salu na stranu bubamara,muha,mozda kakav bumbar budes, moras napredovat.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#81 Re: Zivot nakon smrti

Post by Smrcak15 »

MyTao wrote: Ejh... ocekivao sam bar neki pokusao tipa "dat ce bog da ti to ne zelis... prestat ces voljeti tu osobu bla bla" ali ovo je jos smijesnije...

Nisi ti nista rjesio care... Necu poboljsanu verziju te osobe, necu kopiju, hocu samo tu osobu kod sebe i nista drugo... moze li mi to dati? Necu da zaboravim, necu sve hurije i djevice... hocu samo tu osobu inace cu patiti... a kako mozes patiti u raju?

A ovo na kraju je najjace i perfektno opisuje vjeru... Rijesit cemo ba nekako, ne brini, ne misli konju, ovco... vjeruj... sve ce se rijesiti... suti... ne pitaj... vidjet cemo da se to sredi kako :wink:
Ejh... ocekivao sam bar neki pokusao tipa "dat ce bog da ti to ne zelis... prestat ces voljeti tu osobu bla bla" ali ovo je jos smijesnije...
Nisi ti nista rjesio care...

ti jednostavno nevjerujes da SVEMOCNI BOG moze tebi dati da budes zadovoljan u Raju, i tu je pravi problem a nije problem u rjesavanju tvoje Rajske muke, jer to se moze rijesiti na vise nacin pa cak na svaki moguci i nemoguci nacin

1. sta mislis Ovako, udjes u raj ali ti zaboravis tu osobu skroz na skroz, ama bas nista se nesjecas te osobe

sta mislis da ja tebi sad kazem, druze, ti si zivio prosli zivot ali tvoja bivsa supruga je zaglavila u losiji zivot jer nije zasluzila da dodje na zemlju

hajde sad nam se ti sjeti te tvoje bivse zene, i de nam reci svoja osjecanja prema njoj :D mozes li

nemozes nista od toga, eh u takvu poziciju mozes da dodjes na buducem svijetu niti da se sjecas niti da imas osjecaja prema toj osobi koja zasluzi Dzehennem.

a cak moze i Ovako, da ti svojim posredstvom izvadis tu svoju osobu iz dzehennema nakon sto odradi jednu turu kazne, da budes kao neka vrsta advokata koji ce posredovati iz Raja za osobu u Dzehennemu.

Necu poboljsanu verziju te osobe, necu kopiju, hocu samo tu osobu kod sebe i nista drugo... moze li mi to dati? Necu da zaboravim, necu sve hurije i djevice... hocu samo tu osobu inace cu patiti... a kako mozes patiti u raju?
jeli stvarno hoces

e pa evo ti licno Bog daje tu sansu vec sada pa se potrudi da je dobijes

Allah ti se javlja i Kur'ana:

"Oni koji su u ajete Naše vjerovali i poslušni bili - uđite u džennet, vi i žene vaše, radosni! 'Oni će biti služeni iz posuda i čaša od zlata. U njemu će biti sve što duše zažele i čime se oči naslađuju, i u njemu ćete vječno boraviti. „Eto, to je džennet koji vam je darovan kao nagrada za ono što ste radili, u njemu ćete svakovrsnog voća imati od kojeg ćete neko jesti.


"I nastojte da zaslužite oprost Gospodara svoga i Džennet prostran kao nebesa i Zemlja, pripremljen za one koji se Allaha boje."
Kur'an

sad ako ti furas neku kontra pricu kako bi oborio dzennet na neku emotivnu pricu a da nista prstom ne maknes od sad da bi ti i zena dosli do dzenneta, ne samo da ti neces doci u poziciju da ti na jednoj ona na drugoj strani , nego je rizik ogromna da budete obadvoje na nedao Bog nikome strani pa da moljakate svakoga redom da vas izvuce odatle.
A ovo na kraju je najjace i perfektno opisuje vjeru... Rijesit cemo ba nekako, ne brini, ne misli konju, ovco... vjeruj... sve ce se rijesiti... suti... ne pitaj... vidjet cemo da se to sredi kako
pa zar mislis stvarno da svemocni Bog nije u stanju rijesiti te onoga sto te muci?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#82 Re: Zivot nakon smrti

Post by Smrcak15 »

sadie_forever wrote: Bukvalista ne treba biti
pa ti fakticki nevjeujes u buduci svijet kad sve simboliziras, de molim te reci zasto bi i Kur'an i hadis ulazio u detalje opisa Raja ako je sve neka simbolika, cuj simbolika :-)

simbol cega

Ne vjerujem da bi ljudi bili zadovoljni kopijom,to nije fer.Ne ulazi u to da objasnjujes nevjernicima nesto sto i ti sam ne razumijes
ako ne razumijem kako onda da objasnjavam

drugo sta ba nije fer, cuj nije fer, recimo partner ti radi ogrmna zla na ovom svijetu i umre u takvom stanju bez trazenja oprosta od Boga i ljudi i sad da udje u Raj tek tako a da se ne kazni zlo sto je radio na ovom svijetu.

Ako bi ti rekao ako si zensko i udata si za covjeka kojeg volis sad trenutno

pa ti dodjem i kazem, taj tvoj covjek je kopija tvog bivseg covjeka iz proslog zivota samo sto du im duse razlicitie, dusa proslog zaglavilla u losiji zivot dok ovaj sad je poboljsana verzija onog bivseg tvog muza, ali taj kopija nije bio u prijasnjem zivotu niti je ikad grijesio ali posto tvojoa zelja je da zivis sa njim eto dobila si da zivis.

ti gledas u svog muza, i kontas, pa ja se nesjecam tog bivseg muza niti znam ista o zivotu sa njim u prijasnjem zivotu ja samo znam ovog sad, i samo prema ovom imam osjecaje a za tog nisma znala dok mi ti ne rece , pa je suludo pitati dali imas osjecaja za njega kad i neznas za njega.

u tome je poenta ti si sad zadovljna a sta je bilo prije to te ne tisti dusu, eh upravo tako je u Raju NEMOZE BITI DA U RAJU COVJEK PATI ZA NECIM I ZA NESTO JER TAMO NEMA TUGE I DEPRESIJE.
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#83 Re: Zivot nakon smrti

Post by lijepa u dusi »

Moja nana je dozivjela 3 klinicke smrti nakon srcanih udara. Oporavila se ona poslije toga, otisla doktoru na neke provjere, cita ona sestra na prijemu njene nalaze i uputnice i svu onu papirologiju, pa vidje te tri klinicke smrti i pita ona moju nanu: "Boga ti nano jel istina ono sto kazu? Sta si ti vidjela?"
A nana u svom stilu: " Kurac. Eto sta sam vidjela. Nista." Cijela cekaonica skupa sa sestrama se izvrnu od smijeha, valjda svi ocekivali neke bajke. :D
"Kad se probudis, kao da si spavao, samo te sve boli. Dok si u tom stanju, nisi ni svjestan toga. Kasnije mi je u sjecanju taj period samo crnilo, rupa, nema nicega, ko kad dobro zaspis popodne pa kad ustanes ne znas jesi li dos'o ili pos'o."

Ima vec dvije godine kako moja nana nije medju zivima, Bozja milost na nju.
haminhamo
Posts: 23
Joined: 04/01/2017 12:43

#84 Re: Zivot nakon smrti

Post by haminhamo »

User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#85 Re: Zivot nakon smrti

Post by Smrcak15 »

lijepa u dusi wrote:Moja nana je dozivjela 3 klinicke smrti nakon srcanih udara. Oporavila se ona poslije toga, otisla doktoru na neke provjere, cita ona sestra na prijemu njene nalaze i uputnice i svu onu papirologiju, pa vidje te tri klinicke smrti i pita ona moju nanu: "Boga ti nano jel istina ono sto kazu? Sta si ti vidjela?"
A nana u svom stilu: " Kurac. Eto sta sam vidjela. Nista." Cijela cekaonica skupa sa sestrama se izvrnu od smijeha, valjda svi ocekivali neke bajke. :D
"Kad se probudis, kao da si spavao, samo te sve boli. Dok si u tom stanju, nisi ni svjestan toga. Kasnije mi je u sjecanju taj period samo crnilo, rupa, nema nicega, ko kad dobro zaspis popodne pa kad ustanes ne znas jesi li dos'o ili pos'o."

Ima vec dvije godine kako moja nana nije medju zivima, Bozja milost na nju.
pa dusa se uspavala i sta sad pa se niceg ne sjeca a cega bi se sjecala kad nije otisla na onaj svijet, jer onome kome dodje smrtni cas vise ne vraca na ovaj.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#86 Re: Zivot nakon smrti

Post by muha_sa »

neko se vratio sU onog svijeta pa vam ispricAo il ovo vi nako-odokativno :?
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#87 Re: Zivot nakon smrti

Post by lijepa u dusi »

muha_sa wrote:neko se vratio sU onog svijeta pa vam ispricAo il ovo vi nako-odokativno :?
Jesil i ti osupnut ko i ja :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#88 Re: Zivot nakon smrti

Post by muha_sa »

lijepa u dusi wrote:
muha_sa wrote:neko se vratio sU onog svijeta pa vam ispricAo il ovo vi nako-odokativno :?
Jesil i ti osupnut ko i ja :D
jašta vec osupnut :-)
pratim :D

tvojoj nani rahmet---kraljica :thumbup:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#89 Re: Zivot nakon smrti

Post by Smrcak15 »

muha_sa wrote:neko se vratio sU onog svijeta pa vam ispricAo il ovo vi nako-odokativno :?
pa i jeste se vratio, Bog je Muhammedu omogucio da ode na onaj svijet pa se vrati i da nam isprica staje vidio svojim ocima.

Ako iko je imao tu mogucnost da ode na onaj svijet to je onda Boziji poslanik kojeg BOg prebaci u onaj svijet i vrati nazad na ovaj.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#90 Re: Zivot nakon smrti

Post by muha_sa »

Smrcak15 wrote:
muha_sa wrote:neko se vratio sU onog svijeta pa vam ispricAo il ovo vi nako-odokativno :?
pa i jeste se vratio, Bog je Muhammedu omogucio da ode na onaj svijet pa se vrati i da nam isprica staje vidio svojim ocima.

Ako iko je imao tu mogucnost da ode na onaj svijet to je onda Boziji poslanik kojeg BOg prebaci u onaj svijet i vrati nazad na ovaj.
poštujem



:run:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#91 Re: Zivot nakon smrti

Post by sadie_forever »

Smrcak15 wrote:
muha_sa wrote:neko se vratio sU onog svijeta pa vam ispricAo il ovo vi nako-odokativno :?
pa i jeste se vratio, Bog je Muhammedu omogucio da ode na onaj svijet pa se vrati i da nam isprica staje vidio svojim ocima.

Ako iko je imao tu mogucnost da ode na onaj svijet to je onda Boziji poslanik kojeg BOg prebaci u onaj svijet i vrati nazad na ovaj.
a jel po tvom NDE odlazak na onaj svijet?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#92 Re: Zivot nakon smrti

Post by sadie_forever »

lijepa u dusi wrote:Moja nana je dozivjela 3 klinicke smrti nakon srcanih udara. Oporavila se ona poslije toga, otisla doktoru na neke provjere, cita ona sestra na prijemu njene nalaze i uputnice i svu onu papirologiju, pa vidje te tri klinicke smrti i pita ona moju nanu: "Boga ti nano jel istina ono sto kazu? Sta si ti vidjela?"
A nana u svom stilu: " Kurac. Eto sta sam vidjela. Nista." Cijela cekaonica skupa sa sestrama se izvrnu od smijeha, valjda svi ocekivali neke bajke. :D
"Kad se probudis, kao da si spavao, samo te sve boli. Dok si u tom stanju, nisi ni svjestan toga. Kasnije mi je u sjecanju taj period samo crnilo, rupa, nema nicega, ko kad dobro zaspis popodne pa kad ustanes ne znas jesi li dos'o ili pos'o."

Ima vec dvije godine kako moja nana nije medju zivima, Bozja milost na nju.

To dozivi samo 10% ljudi,kako objasnjavas da ti znaju prepricati sta se razgovarala izmedju doktora?

i nebitno jesil budista,musliman,hinudist,krscanin svi dozive isto ..znaci crn tunel,pa svijetlost

ali i dalje 90% to ne dozivi,a i ovo sto dozive nije to onaj svijet,mozda rub prema tome ,ali ko umre gotovo je
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#93 Re: Zivot nakon smrti

Post by lijepa u dusi »

Objasnjavam tako sto je organizam u jako losem stanju i nije sposoban da odgovara na vanjske podrazaje ali nije toliko unisten pa ipak percipira i procesuira te podrazaje.
Glupo je poredjenje ali desilo mi se x puta da se onesvijestim i cujem ljude oko sebe ali u glavi vrtim film neke svoje percepcije tog sto cujem, nemocna da reagujem ali dovoljno prisebna da percipiram zvukove, ali ih mozak obradi na neki svoj nacin. Vjerovatno je slicna stvar sa klinickom smrti.

Ne mozes biti musliman, a vjerovati da je Bog neke random ljude pocastio kao i Poslanika. Ne ide.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#94 Re: Zivot nakon smrti

Post by sadie_forever »

lijepa u dusi wrote:Objasnjavam tako sto je organizam u jako losem stanju i nije sposoban da odgovara na vanjske podrazaje ali nije toliko unisten pa ipak percipira i procesuira te podrazaje.
Glupo je poredjenje ali desilo mi se x puta da se onesvijestim i cujem ljude oko sebe ali u glavi vrtim film neke svoje percepcije tog sto cujem, nemocna da reagujem ali dovoljno prisebna da percipiram zvukove, ali ih mozak obradi na neki svoj nacin. Vjerovatno je slicna stvar sa klinickom smrti.

Ne mozes biti musliman, a vjerovati da je Bog neke random ljude pocastio kao i Poslanika. Ne ide.
Mogu,zasto ne mogu? zasto nebi islo?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#95 Re: Zivot nakon smrti

Post by Smrcak15 »

sadie_forever wrote:
Smrcak15 wrote:
muha_sa wrote:neko se vratio sU onog svijeta pa vam ispricAo il ovo vi nako-odokativno :?
pa i jeste se vratio, Bog je Muhammedu omogucio da ode na onaj svijet pa se vrati i da nam isprica staje vidio svojim ocima.

Ako iko je imao tu mogucnost da ode na onaj svijet to je onda Boziji poslanik kojeg BOg prebaci u onaj svijet i vrati nazad na ovaj.
a jel po tvom NDE odlazak na onaj svijet?
tu se dvoumim jeli samo vizija ili stvarni odlazak duse na onaj svijet.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#96 Re: Zivot nakon smrti

Post by sadie_forever »

Smrcak15 wrote: tu se dvoumim jeli samo vizija ili stvarni odlazak duse na onaj svijet.
Moguce da je na rubu,ako si citao vecina tih dozivljaja se prekida prije ulaska u taj svijet znaci osjeti se dio ali kao sto rece jedan covjek iz jedne emisije o tome "znao sam da kada bi usao tamo nebi bilo povratka,i koliko god sam htio uci ipak sam se morao vratit nazad"
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#97 Re: Zivot nakon smrti

Post by Smrcak15 »

sadie_forever wrote:
Smrcak15 wrote: tu se dvoumim jeli samo vizija ili stvarni odlazak duse na onaj svijet.
Moguce da je na rubu,ako si citao vecina tih dozivljaja se prekida prije ulaska u taj svijet znaci osjeti se dio ali kao sto rece jedan covjek iz jedne emisije o tome "znao sam da kada bi usao tamo nebi bilo povratka,i koliko god sam htio uci ipak sam se morao vratit nazad"

da tako nesto, na rubu si, jer to se moze zakljuciti iz iskustava ljudi gdje druge duse kazu ako udje ovdje neces moci vise se vratit nazad, sto znaci kad se predje granica, to je fakticki prava smrt i gubi se vise konekcija duse sa tijelom.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#98 Re: Zivot nakon smrti

Post by victom »

:sretan:
Last edited by victom on 13/02/2021 05:21, edited 1 time in total.
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#99 Re: Zivot nakon smrti

Post by lijepa u dusi »

sadie_forever wrote:
lijepa u dusi wrote:Objasnjavam tako sto je organizam u jako losem stanju i nije sposoban da odgovara na vanjske podrazaje ali nije toliko unisten pa ipak percipira i procesuira te podrazaje.
Glupo je poredjenje ali desilo mi se x puta da se onesvijestim i cujem ljude oko sebe ali u glavi vrtim film neke svoje percepcije tog sto cujem, nemocna da reagujem ali dovoljno prisebna da percipiram zvukove, ali ih mozak obradi na neki svoj nacin. Vjerovatno je slicna stvar sa klinickom smrti.

Ne mozes biti musliman, a vjerovati da je Bog neke random ljude pocastio kao i Poslanika. Ne ide.
Mogu,zasto ne mogu? zasto nebi islo?
Miradz je jedna od Poslanikovih mudziza. Zato ne ide.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#100 Re: Zivot nakon smrti

Post by Smrcak15 »

lijepa u dusi wrote:
sadie_forever wrote:
lijepa u dusi wrote:Objasnjavam tako sto je organizam u jako losem stanju i nije sposoban da odgovara na vanjske podrazaje ali nije toliko unisten pa ipak percipira i procesuira te podrazaje.
Glupo je poredjenje ali desilo mi se x puta da se onesvijestim i cujem ljude oko sebe ali u glavi vrtim film neke svoje percepcije tog sto cujem, nemocna da reagujem ali dovoljno prisebna da percipiram zvukove, ali ih mozak obradi na neki svoj nacin. Vjerovatno je slicna stvar sa klinickom smrti.

Ne mozes biti musliman, a vjerovati da je Bog neke random ljude pocastio kao i Poslanika. Ne ide.
Mogu,zasto ne mogu? zasto nebi islo?
Miradz je jedna od Poslanikovih mudziza. Zato ne ide.
MIradz je astralna projekcija poslanika, gdje je njegova dusa pod vodstvom meleka Dzibrila bili vodjenja kroz onaj svijet i kroz vece nebeske sfere da bi mu se pokazao taj buduci svijet sto ceka covjecanstvo.
Post Reply