Život muslimana na Zapadu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#101 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by fakat »

Mene ponekad fasciniraju pokrivene zene u zapadnim zemljama, treba imati hrabrosti pa tako hodati, ja ne znam da li bih mogao. Mozda se vremenom naviknu na poglede pa oguglaju, prilicno ih cijenim zbog toga i nastojim biti ljubazan sa njima.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#102 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by MyTao »

fakat wrote:Mene ponekad fasciniraju pokrivene zene u zapadnim zemljama, treba imati hrabrosti pa tako hodati, ja ne znam da li bih mogao. Mozda se vremenom naviknu na poglede pa oguglaju, prilicno ih cijenim zbog toga i nastojim biti ljubazan sa njima.
Nije zapad jebena Saudijska Arabija pa da te bude strah ispoljavati "svoje" vjerovanje i nacin zivota. Nema tu nikakve hrabrosti...
detroit-mercy
Posts: 16074
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#103 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by detroit-mercy »

MyTao wrote:
fakat wrote:Mene ponekad fasciniraju pokrivene zene u zapadnim zemljama, treba imati hrabrosti pa tako hodati, ja ne znam da li bih mogao. Mozda se vremenom naviknu na poglede pa oguglaju, prilicno ih cijenim zbog toga i nastojim biti ljubazan sa njima.
Nije zapad jebena Saudijska Arabija pa da te bude strah ispoljavati "svoje" vjerovanje i nacin zivota. Nema tu nikakve hrabrosti...
Covjek misli da na Zapadu zivi rulja koja te lincuje po svom nahodjenju. Cuj, treba imati hrabrosti, ja udjem u banku u komsiluku, treba pokrivena vec godinama tu radi, nikada niko ni rijeci nije beknuo.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#104 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by Gojeni H »

JThomas wrote:manji mu je sevap što nije u džematu klanjao :mrgreen:
Konto frajer @zforumas ce mu se pridruziti ... kad ono, sipak.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#105 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by Connaisseur Karlin »

detroit-mercy wrote:
MyTao wrote:
fakat wrote:Mene ponekad fasciniraju pokrivene zene u zapadnim zemljama, treba imati hrabrosti pa tako hodati, ja ne znam da li bih mogao. Mozda se vremenom naviknu na poglede pa oguglaju, prilicno ih cijenim zbog toga i nastojim biti ljubazan sa njima.
Nije zapad jebena Saudijska Arabija pa da te bude strah ispoljavati "svoje" vjerovanje i nacin zivota. Nema tu nikakve hrabrosti...
Covjek misli da na Zapadu zivi rulja koja te lincuje po svom nahodjenju. Cuj, treba imati hrabrosti, ja udjem u banku u komsiluku, treba pokrivena vec godinama tu radi, nikada niko ni rijeci nije beknuo.
rulja reagira, reijtko, jer se boji sukoba sa zakonom :D
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#106 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by paladinka »

Ljudi su naviknuti na razlicite ljude pa im to vise i ne upada u oci je li neko pokriven ili ne.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#107 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by sha_ba »

paladinka wrote:Ljudi su naviknuti na razlicite ljude pa im to vise i ne upada u oci je li neko pokriven ili ne.
Ovo je istina.. ja zimus u biblioteku svratim sa bratom, koji je došao u posjetu, on se sjeba kaže jbt pokrivena žena na recepciji :-) ja haman nisam ni skontala
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#108 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by pike »

daddy-kool wrote:
pike wrote:
daddy-kool wrote:https://www.vox.com/science-and-health/ ... -explained

Grafički i numerički izraženo:
Vox? ljevicarsko smece, to isto da stavis fox news, znaci spinovanje za ideologiju.
Interesantno, jedini odgovor koji se ne oslanja na rekla-kazala je ljevičarsko smeće. :?

https://www.researchgate.net/profile/Em ... zation.pdf

Results
As in Study 1a, we observed high levels of prejudice and
dehumanization toward Muslims. Muslims were rated
approximately 50 points below the scale maximum on the
feeling thermometer, and almost 30 points below the scale
maximum on the Ascent scale of blatant dehumanization
(see Supplemental Table 4 for full variable descriptives and
intercorrelations).

...

Conclusion
Much of the discussion emanating from the 2016 Trump campaign
for the U.S. Presidency has centered on the importance
of protecting Americans’ safety. Frequently, this has been
paired with rhetoric framing Mexican immigrants and
Muslims in animalistic terms to highlight the threat they pose.
Our research suggests that dehumanizing statements about
minority groups such as Mexican immigrants and Muslims
may help promote support for hostile policies targeted at
these groups, but by making them feel dehumanized, they
also further the very danger they purport to safeguard against.
Ne oslanja se na rekla kazala nego na ljevicarsku ideologiju. Ovo sto pokusavaju podmetnuti kao nauku je smijesno. Cuj dehumanization :? Kompletan rad je subjektivan i baziran na prtpostavkama, koje su opet i same subjektivne.Pokusaji da se "izmjere" misljenja drustava i pojedinaca su van svake pameti.Ljudi (insani) su komplikovani, a ne drustava koje cine. Dakle isti ovaj rad (ili ti ga "study") su mogli uradtiti neki tipovi sa desnicarskim uvjerenjima koji bi naravno naginjao na njihovu stranu.
Ovakvi pokusaji da se ideologija prosvercuje pod naukom su odvratni i rade je najveci ideolozi i supljikatori. Vox je tu naravno prvi da im da medijski prostor, samo jos TYT da prenese za youtube podmladak.

Uredu je imati ideoloska uvjerenja i argumentovanu debatu, ali nemoj mi suplje da su tvoja (ne mislim tvoja licno, vec opcenito) ideologija i uvjerenja nauka i apsolutna cinjenica.
Last edited by pike on 25/05/2017 03:02, edited 2 times in total.
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#109 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by Tuzla111 »

fakat wrote:Mene ponekad fasciniraju pokrivene zene u zapadnim zemljama, treba imati hrabrosti pa tako hodati, ja ne znam da li bih mogao. Mozda se vremenom naviknu na poglede pa oguglaju, prilicno ih cijenim zbog toga i nastojim biti ljubazan sa njima.
Takodjer
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#110 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by jefferson »

fakat wrote:Mene ponekad fasciniraju pokrivene zene u zapadnim zemljama, treba imati hrabrosti pa tako hodati, ja ne znam da li bih mogao. Mozda se vremenom naviknu na poglede pa oguglaju, prilicno ih cijenim zbog toga i nastojim biti ljubazan sa njima.
Mene fasciniraju ovakvi postovi i zapitam se jesil ti kad izasao/la iz kuce?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#111 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by daddy-kool »

pike wrote:

Ne oslanja se na rekla kazala nego na ljevicarsku ideologiju. Ovo sto pokusavaju podmetnuti kao nauku je smijesno. Cuj dehumanization :? Kompletan rad je subjektivan i baziran na prtpostavkama, koje su opet i same subjektivne.Pokusaji da se "izmjere" misljenja drustava i pojedinaca su van svake pameti.Ljudi (insani) su komplikovani, a ne drustava koje cine. Dakle isti ovaj rad (ili ti ga "study") su mogli uradtiti neki tipovi sa desnicarskim uvjerenjima koji bi naravno naginjao na njihovu stranu.
Ovakvi pokusaji da se ideologija prosvercuje pod naukom su odvratni i rade je najveci ideolozi i supljikatori. Vox je tu naravno prvi da im da medijski prostor, samo jos TYT da prenese za youtube podmladak.

Uredu je imati ideoloska uvjerenja i argumentovanu debatu, ali nemoj mi suplje da su tvoja (ne mislim tvoja licno, vec opcenito) ideologija i uvjerenja nauka i apsolutna cinjenica.
U prinicipu se slažem oko kritika "naučnog pristupa" društvenih nauka, gdje se upotreba matematike i statističkih metoda koristi za validaciju često upitnog razmišljanja i pretpostavki. Ali tvoja kritika je ironično ideološka, uperena na "ljevičarsku ideologiju" koju ja btw ne vidim u ovom tekstu. Šta je idološki u ovom tekstu? Nisam vidio da kritikuješ korištene metode, diskusiju ili zaključke, da nudiš neki rad sa suprotnim ili drugačijim zaključcima. Na kraju krajeva, to su ta ispitivanja mišljenja u društvenim naukama, ako imaš bolji metod - samo naprijed. Što se tiče samog rada meni se čini sasvim validan, što iz pročitanog što iz hodanog.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#112 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by animals »

Cuj zivot muslimana na zapadu..
na zapadu za neupucene zive ljudi, koji ne interesuje tvoja religijska opredeljenost..
postivaj zakon, i ne moze ti se nista desiti...
e jedino u oci upada, jako ispoljavanje svoji religija, tj.
pokusaji da svoje nametnes ostalim gradjanima, i tu dolazi do otpora..
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#113 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by fakat »

jefferson wrote:
fakat wrote:Mene ponekad fasciniraju pokrivene zene u zapadnim zemljama, treba imati hrabrosti pa tako hodati, ja ne znam da li bih mogao. Mozda se vremenom naviknu na poglede pa oguglaju, prilicno ih cijenim zbog toga i nastojim biti ljubazan sa njima.
Mene fasciniraju ovakvi postovi i zapitam se jesil ti kad izasao/la iz kuce?
Da ujedno odgovorim i my tao i detroit mercy:

Naravno da ne govorim o lincovanju nego izlozenosti predrasudama, hrabrost da svima pokazes da si drugaciji. Meni bas ne bi bilo svejedno, ali mozda je do mene. Citao sam jedno vrijeme komentare na razne clanke koji spominju muslimane na sajtovima poput yahoo i nije nimalo veselo sta ljudi tamo pisu, da ti se krv sledi sta vecina tamo neometano pise. Srecom, takvi nisu prava slika obicnih ljudi (slicno pisu i za crnce, a tek za liberale :D ) zapad jos uvijek nije truo i ima mnogo razumnih i finih ljudi. Ovdje gdje zivim je specificno, izuzetna sarolikost ali vec 15 milja dalje je druga prica, mada ti niko nece ni tamo glavu ofikariti, drago mi je ako sam u krivu i ako su brojni muslimani na zapadu dokaz da im je tamo ipak dobro, kao i drugim manjinama, sto zelim da tako i ostane.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#114 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by jefferson »

fakat wrote:
jefferson wrote:
fakat wrote:Mene ponekad fasciniraju pokrivene zene u zapadnim zemljama, treba imati hrabrosti pa tako hodati, ja ne znam da li bih mogao. Mozda se vremenom naviknu na poglede pa oguglaju, prilicno ih cijenim zbog toga i nastojim biti ljubazan sa njima.
Mene fasciniraju ovakvi postovi i zapitam se jesil ti kad izasao/la iz kuce?
Da ujedno odgovorim i my tao i detroit mercy:

Naravno da ne govorim o lincovanju nego izlozenosti predrasudama, hrabrost da svima pokazes da si drugaciji. Meni bas ne bi bilo svejedno, ali mozda je do mene. Citao sam jedno vrijeme komentare na razne clanke koji spominju muslimane na sajtovima poput yahoo i nije nimalo veselo sta ljudi tamo pisu, da ti se krv sledi sta vecina tamo neometano pise. Srecom, takvi nisu prava slika obicnih ljudi (slicno pisu i za crnce, a tek za liberale :D ) zapad jos uvijek nije truo i ima mnogo razumnih i finih ljudi. Ovdje gdje zivim je specificno, izuzetna sarolikost ali vec 15 milja dalje je druga prica, mada ti niko nece ni tamo glavu ofikariti, drago mi je ako sam u krivu i ako su brojni muslimani na zapadu dokaz da im je tamo ipak dobro, kao i drugim manjinama, sto zelim da tako i ostane.
Jesil ti kad procitao komentare na Klixu?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#115 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by insomnia78 »

Eno, idealna prilika. Clanak o posjeti kraljice djeci povrjedjenoj u napadu
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#116 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by Tuzla111 »

Evo ovima sto ismijavaju nas koji smo pisali kako Islamofija postoji u velikoj mjeri u zapadnim zemljama. Ako se ovo desilo u Portlandu onda se moze desiti u bilo kojem gradu u Americi.
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/port ... /170527088
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#117 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by daddy-kool »

Naravno da postoji, ali dva čovjeka su poginula pokušavajući zaštiti ove žene od napada. Oni su prava snaga i karakter Amerike.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#118 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by uglavnomja »

daddy-kool wrote:Naravno da postoji, ali dva čovjeka su poginula pokušavajući zaštiti ove žene od napada. Oni su prava snaga i karakter Amerike.
i treci ranjen

o kretenu: (google translate :oops: )

"Lokalna TV postaja katu je objavila fotografije i video Christiana, snimljene kada je sudjelovao u demonstracijama u travnju.

On je bio zamotan u američku zastavu i snimljen dok je vrištao uvrede na protu-prosvjednicima i napravio nesto što izgleda kao nacistički pozdrav.

On je bio aktivan na Facebooku. U njemu piše izmedju ostalog homofobični, anti-zenski i Islam-neprijateljski sadržaj sa teorijama zavjere. Nedavno je podijelio na engleskom jeziku članke o obrezanju djece u Norveškoj, i to u postu objavljenom 9. svibnja ove godine, piše da želi posao u Norveškoj za rezanje glave onih koji obrezuju djecu.

Godine 2002. bio je osuđen za pljačku i otmicu, a pogodjen je u vrat u bijegu od policije, prema The Oregonian. On također ima nekoliko presuda i žalbe za uključivanje u posjed oružja u posljednjih nekoliko godina.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#119 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by daddy-kool »

uglavnomja wrote:
daddy-kool wrote:Naravno da postoji, ali dva čovjeka su poginula pokušavajući zaštiti ove žene od napada. Oni su prava snaga i karakter Amerike.
i treci ranjen
Da. :(
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#120 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by Connaisseur Karlin »

daddy-kool wrote:Naravno da postoji, ali dva čovjeka su poginula pokušavajući zaštiti ove žene od napada. Oni su prava snaga i karakter Amerike.
nnetocno: obe strane, tj. napadac i osobe koje su pokusale zastiti zenu su pravo lice Amerike
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#121 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by Fudo387 »

Connaisseur Karlin wrote:
daddy-kool wrote:Naravno da postoji, ali dva čovjeka su poginula pokušavajući zaštiti ove žene od napada. Oni su prava snaga i karakter Amerike.
nnetocno: obe strane, tj. napadac i osobe koje su pokusale zastiti zenu su pravo lice Amerike
Pravo lice Amerika je ono za sta su ova trojica likova spremni umrijeti. Land of the Free and home of the Brave.
Ubica je susta suprotnost ideji Amerike, uhljup.
O tome sta Amerikanci misle o citavom dogadjaju, fondacija koja je otvorena da pomogne zrtvama onog majmunceta, skupila je za dan 700 000 dolara.
R.I.P. ljudinama, a smecaru zelim da ostatak zivota provede dijeleci celiju sa nekim Babom koji ima salgiju od dva fita.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#122 Re: Život muslimana na Zapadu

Post by Connaisseur Karlin »

Fudo387 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
daddy-kool wrote:Naravno da postoji, ali dva čovjeka su poginula pokušavajući zaštiti ove žene od napada. Oni su prava snaga i karakter Amerike.
nnetocno: obe strane, tj. napadac i osobe koje su pokusale zastiti zenu su pravo lice Amerike
Pravo lice Amerika je ono za sta su ova trojica likova spremni umrijeti. Land of the Free and home of the Brave.
Ubica je susta suprotnost ideji Amerike, uhljup.
O tome sta Amerikanci misle o citavom dogadjaju, fondacija koja je otvorena da pomogne zrtvama onog majmunceta, skupila je za dan 700 000 dolara.
R.I.P. ljudinama, a smecaru zelim da ostatak zivota provede dijeleci celiju sa nekim Babom koji ima salgiju od dva fita.
svakodnevni zivot i doticni dogadjaj su najtocniji indikator stvarnosti !
Post Reply