Zivot - Mostar

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#1 Zivot - Mostar

Post by black_noke »

Preselio bih se u Mostar ubrzo zbog nastavka studiranja na fakultetu dole, pa me interesuje kakva je situacija sto se tice posla, da li se moze naci neki posao? Kako se placa? Koliko treba za zivot otprilike? Koliko kosta stan? Itd...

Sve informacije su dobrodosle :)
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#2 Re: Zivot - Mostar

Post by blue_sky »

Haj' da pokusam :D

Zivot-skup, tako veli i statistika :D Sto se tice posla, iskreno, tesko da ces naci nesto ozbiljno. Mada ne znam sta bi trazio i da li bi ti bio dovoljan "bilo kakav" studentski posao.
Stanovi- ima svega i cijene zavise naravno od lokacije. I tu je pitanje da li zelis sam zivjeti ili dolaze u obzir i cimeri ( sto bi ti bilo jeftinije). Mozda ti nisam pomogla sa konkretnim ciframa, ali u svakom slucaju znam dosta ljudi koji su dosli studirati i snasli su se.

Malo sam ja ovo ucrnjacila jelde :D Sretno u svakom slucaju :-D
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#3 Re: Zivot - Mostar

Post by neretvanac »

Posao se moze naci- koliko placen i kako redovno ce te placati- to je drugo pitanje, kao u cijeloj zemlji. Ko kaze da posla nema- taj moli Boga da ga ne nadje- vidim masu mlade raje koja radi nekakve poslice, ako mogu oni, mozes i ti.
Cijene: zivotne namirnice su najskuplje od svih gradova u BiH, skuplje i od Sarajeva... Izlasci nesto jeftiniji, ali je Mostar generalno skup grad, uvijek bio...
Post Reply