Život i brak bez potomaka?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#726 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by moonca »

Dangubic wrote: 12/03/2020 16:23 Imao sam slucajeva dole koliko hoćeš koje se čude mom izboru a kad ih vidiš ujedaju od muke
Pokloni ti bili ---------------tanki.. :oops: :lol:
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#727 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

moonca wrote: 12/03/2020 16:43
Dangubic wrote: 12/03/2020 16:23 Imao sam slucajeva dole koliko hoćeš koje se čude mom izboru a kad ih vidiš ujedaju od muke
Pokloni ti bili ---------------tanki.. :oops: :lol:
Hehe, nema od mene poklona mogu te izvesti na večeru ili platiti ceh na kraju u kafani i to je to.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#728 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by moonca »

Dangubic wrote: 12/03/2020 16:49
moonca wrote: 12/03/2020 16:43
Dangubic wrote: 12/03/2020 16:23 Imao sam slucajeva dole koliko hoćeš koje se čude mom izboru a kad ih vidiš ujedaju od muke
Pokloni ti bili ---------------tanki.. :oops: :lol:
Hehe, nema od mene poklona mogu te izvesti na večeru ili platiti ceh na kraju u kafani i to je to.
:lol: .. i ja sam batalila poklone..
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#729 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

moonca wrote: 12/03/2020 16:52
Dangubic wrote: 12/03/2020 16:49
moonca wrote: 12/03/2020 16:43

Pokloni ti bili ---------------tanki.. :oops: :lol:
Hehe, nema od mene poklona mogu te izvesti na večeru ili platiti ceh na kraju u kafani i to je to.
:lol: .. i ja sam batalila poklone..
Opterećenje samo bez veze
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#730 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Euphoria »

Dangubic wrote: 12/03/2020 15:48
Miss Moonlight wrote: 12/03/2020 14:21 Ko ne želi djecu i nalazi smisao da slobodno vrijeme provodi gledajući žene sa ulice svakako ih i ne treba imati.
Djeca nisu za svakoga. Svaka čast onome ko jasno kaže nije to za mene i ne donosi ih na svijet. Ja to poštujem. Samo mi je bzvz sazaljevati one koji ih imaju, gledati ih kao jadne, nesretne ljude kojima je sex zabranjen :lol:
Nema veze sa sazaljevanjem, Tema je upravo da se raspravlja. Samo lična iskustva i ne treba niko da se osjeća napadnut.
U tom slučaju iznosiš lična iskustva. Ako nemaš djecu ne možeš znati sta se i kako može.
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#731 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

Miss Moonlight wrote: 12/03/2020 18:11
Dangubic wrote: 12/03/2020 15:48
Miss Moonlight wrote: 12/03/2020 14:21 Ko ne želi djecu i nalazi smisao da slobodno vrijeme provodi gledajući žene sa ulice svakako ih i ne treba imati.
Djeca nisu za svakoga. Svaka čast onome ko jasno kaže nije to za mene i ne donosi ih na svijet. Ja to poštujem. Samo mi je bzvz sazaljevati one koji ih imaju, gledati ih kao jadne, nesretne ljude kojima je sex zabranjen :lol:
Nema veze sa sazaljevanjem, Tema je upravo da se raspravlja. Samo lična iskustva i ne treba niko da se osjeća napadnut.
U tom slučaju iznosiš lična iskustva. Ako nemaš djecu ne možeš znati sta se i kako može.
Naravno da mogu imam sestru koja ima dvoje djece i tačno znam kako joj dan izgleda.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#732 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by moonca »

:oops:
Moze znasti- osobe s djecom - ne prestaju pricati o svom zivotu - tj. o djeci.. bilo gdje bilo koja situacija.
Da li ih treba sazaljevti- ne --ali, oni to ocekuju - ocekuju neki vid -jel', sazaljenje, podrsku, divljenje.. tak dalje... :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#733 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by moonca »

Dangubic wrote: 12/03/2020 18:15 Naravno da mogu imam sestru koja ima dvoje djece i tačno znam kako joj dan izgleda.
Ne znaci da je los dan.. panike bude, obaveza... ako nista ne traze od tebe / od mene - meni je to ok.
StelaVrti
Posts: 245
Joined: 05/01/2020 01:33

#734 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by StelaVrti »

Dangubic wrote: 12/03/2020 09:42
ovo_mi_je_nick wrote: 11/03/2020 11:01 Brak bez potomaka je kao veza bez seksa.
Život sa djecom je život bez seksa.
:lol: :lol:
Dangubic wrote: 06/03/2020 21:37 Kad ostarim i pogledam nazad želim da sam prošao sve o čemu sam sanjao a nakon mene me uopšte ne interesuje sta i kako.
Dangubic wrote: 12/03/2020 11:46 Da su djeca tolika sreća to bi se vidjelo na njihovom licima. Upravo je obrnuto, većinom su ljudi ubijeni i uvjek neke ozbiljne teme. U novcu, djeci, politika, zdravlju itd.
Dangubic wrote: 12/03/2020 12:07 Sjedi na terasu negdje i posmatraj naše žene dok prolaze ulicom, ubijaju pogledom, Vidis da su ljute ujedaju a kad pričaju sve super, divno. Na licu i u očima se sve vidi.
Dangubic wrote: 12/03/2020 13:47 Samo kažem da su djeca sve u životu i tolika sreća, ljudi sa djecom bi zracili srećom. tako uopšte ne izgledaju cak i često nesretno izgledaju.
Dangubic wrote: 12/03/2020 14:45 I onda odem nekad sa prijateljima koji imaju djecu na rodjendan ili tako nesto. Ljudi ne izgledaju ni napola sretni kao ovi i teme su uvjek neke o politici, zdravlju sta ja znam. Ogromna razlika. O tome govorim ljudi sa djecom ne zrače nikakvu srecu dok ljudi bez itekako.
Dangubic wrote: 12/03/2020 16:23 I dobro ja da je tako ali kod nas su djeca tabu tema. Nema veze sa nečijim izborom. Imao sam slucajeva dole koliko hoćeš koje se čude mom izboru a kad ih vidiš ujedaju od muke.

Izgleda mi da si ti na temi jer tražiš potvrdu/odobrenje od pučanstva sa klixa da su tvoj izbor i averzija prema djeci opravdani,
da je tvoj life style, u stvari, nešto na čemu ti svi tvoji ¨jadni" prijatelji/poznanici koji imaju djecu zavide i ujedaju od muke :shock:, ali su, jadni, pravili djecu da bi zadovoljili društvene norme,

a ti si faca jer ih nemaš i nisi se dao potlačiti zatucanim običajima,

ali poslije tebe potop :lol: :run:

Nastavi se družiti s ljudima koji su sretni, ostavi te ujedače s djecom neka se pate jadni i idi dangubi naokolo zajedno sa svojom izabranicom. Treba proći svijeta i naživiti se života...

Kojeg vraga ovdje dangubiš

BTW, ako ikada pomisliš i na tren da bi želio imati djecu, NEMOJ!
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#735 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by TheHound »

StelaVrti wrote: 12/03/2020 20:03
Dangubic wrote: 12/03/2020 09:42
ovo_mi_je_nick wrote: 11/03/2020 11:01 Brak bez potomaka je kao veza bez seksa.
Život sa djecom je život bez seksa.
:lol: :lol:
Dangubic wrote: 06/03/2020 21:37 Kad ostarim i pogledam nazad želim da sam prošao sve o čemu sam sanjao a nakon mene me uopšte ne interesuje sta i kako.
Dangubic wrote: 12/03/2020 11:46 Da su djeca tolika sreća to bi se vidjelo na njihovom licima. Upravo je obrnuto, većinom su ljudi ubijeni i uvjek neke ozbiljne teme. U novcu, djeci, politika, zdravlju itd.
Dangubic wrote: 12/03/2020 12:07 Sjedi na terasu negdje i posmatraj naše žene dok prolaze ulicom, ubijaju pogledom, Vidis da su ljute ujedaju a kad pričaju sve super, divno. Na licu i u očima se sve vidi.
Dangubic wrote: 12/03/2020 13:47 Samo kažem da su djeca sve u životu i tolika sreća, ljudi sa djecom bi zracili srećom. tako uopšte ne izgledaju cak i često nesretno izgledaju.
Dangubic wrote: 12/03/2020 14:45 I onda odem nekad sa prijateljima koji imaju djecu na rodjendan ili tako nesto. Ljudi ne izgledaju ni napola sretni kao ovi i teme su uvjek neke o politici, zdravlju sta ja znam. Ogromna razlika. O tome govorim ljudi sa djecom ne zrače nikakvu srecu dok ljudi bez itekako.
Dangubic wrote: 12/03/2020 16:23 I dobro ja da je tako ali kod nas su djeca tabu tema. Nema veze sa nečijim izborom. Imao sam slucajeva dole koliko hoćeš koje se čude mom izboru a kad ih vidiš ujedaju od muke.

Izgleda mi da si ti na temi jer tražiš potvrdu/odobrenje od pučanstva sa klixa da su tvoj izbor i averzija prema djeci opravdani,
da je tvoj life style, u stvari, nešto na čemu ti svi tvoji ¨jadni" prijatelji/poznanici koji imaju djecu zavide i ujedaju od muke :shock:, ali su, jadni, pravili djecu da bi zadovoljili društvene norme,

a ti si faca jer ih nemaš i nisi se dao potlačiti zatucanim običajima,

ali poslije tebe potop :lol: :run:

Nastavi se družiti s ljudima koji su sretni, ostavi te ujedače s djecom neka se pate jadni i idi dangubi naokolo zajedno sa svojom izabranicom. Treba proći svijeta i naživiti se života...

Kojeg vraga ovdje dangubiš

BTW, ako ikada pomisliš i na tren da bi želio imati djecu, NEMOJ!
Skontat ce kad tad da mu je to "ispunjavanje snova" ustvari bila totalna fula, te da nista nije ispunio ali tada ce vec biti kasno. Ako neko toliko ne voli djecu, potpuno je u redu i cak je bolje da ih nema.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#736 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by malocvijece »

Dangubic wrote: 12/03/2020 15:59
TheHound wrote: 12/03/2020 15:51
Dangubic wrote: 12/03/2020 15:06

Naravno 🤣 ljudi koji pokušavaju da urade isto kao Dan su jako plitki. Nema nikakve veze sa djecom ili bez. Ovaj post govori dosta o tebi.
Pa isto kao sto tvoji postovi govore o tebi, logicno. Pricas o necemu o cemu nemas pojma jer nikad nisi bio u toj situaciji. Ja u tvojoj jesam ;)
Ja samo pisem ono što vidim. Moje pitanje je veoma jednostavano zato i postoji tema. Ako su djeca toliki izvor sreće zasto roditelji ne zrače tom srećom nego upravo izgledaju daleko manje sretni od onih koji nemaju djecu. Stvar izbora naravno nikavo nadmetanje.

Evo, prije pet minuta sam išla u sobu da izljubim djecu koja spavaju i opet ću. Malo radim ovamo laptopu pa kad prođem pored sobe provirim. I nakon deset godina ne mogu da se načudim kako su slatki i fine mekane kose i lijepi i puni fazona. Prosto ne mogu da se načudim da sam ja baš te sreće da im budem mama. Znaju mi dignut pritisak do neba i onda opet sjesti u krilo kao da se ništa nije desilo. Kad odu našim roditeljima na spavanje, nedostaju mi iako je samo jedna noć.

I baš me briga kako kome zračim.
Ovako ti se osjećaju skoro svi roditelji. I tvoji isto bez obzira koliko imaš godina ;)

Ima briga naravno. Najveća briga u životu mi je šta će s njima biti. Pa šta? Kad ti je do nečeg stalo, brineš se. I poslažeš prioritete drugačije. To ne znači da sebe zapostavljaš. Sve se može. Ko kaže da eto nešto baš nikako, nikako ne može jer ima djecu, to je izgovor.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#737 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by moonca »

[quote_id=16340619 time=1584045124 user_id=256711]
Skontat ce kad tad da mu je to "ispunjavanje snova" ustvari bila totalna fula, te da nista nije ispunio ali tada ce vec biti kasno. Ako neko toliko ne voli djecu, potpuno je u redu i cak je bolje da ih nema.
Zasto bi bila fula ako je tako odlucio i zivio zivot bez potomaka.
Ako nesto nisi imao- posjedovao- nema za cime ni da zalis.
Da li zale 'jedinci' M/Z, sto su rasli bez brata ili sestre?
.Nije mrznja prema djeci, razlog zasto se osobe odluce da nemaju--- kao i ljubav prema djeci da ih imaju.

Ti se osjecaji izgrade,vremenom.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21760
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#738 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by MarlboroGold »

Velika je šansa da su ljudi nesretni ukoliko svoje slobodno vrijeme ne znaju iskoristiti, a ne nužno zbog teške finansijske situacije. Nebitno je da li imaju djecu ili ne. Oni sa djecom ga imaju manje, a vjerujem da ga zbog toga puno više cijene u odnosu na one koji ga imaju stalno.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#739 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Euridika »

moonca wrote: 12/03/2020 23:55
[quote_id=16340619 time=1584045124 user_id=256711]
Skontat ce kad tad da mu je to "ispunjavanje snova" ustvari bila totalna fula, te da nista nije ispunio ali tada ce vec biti kasno. Ako neko toliko ne voli djecu, potpuno je u redu i cak je bolje da ih nema.
Zasto bi bila fula ako je tako odlucio i zivio zivot bez potomaka.
Ako nesto nisi imao- posjedovao- nema za cime ni da zalis.
Da li zale 'jedinci' M/Z, sto su rasli bez brata ili sestre?
.Nije mrznja prema djeci, razlog zasto se osobe odluce da nemaju--- kao i ljubav prema djeci da ih imaju.

Ti se osjecaji izgrade,vremenom.
Možeš li pojasniti ovaj boldirani dio? Ne kontam šta si mislila s ovim reći - ispade kao da kažeš da se mržnja prema djeci rađa postupno. :?
User avatar
_Reds_
Posts: 9383
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#740 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _Reds_ »

Pa vjerovatno da dijete ne voliš baš kad je u stomaku, pogotovo očevi.
Nego se osjecaji razviju kroz interakciju sa djetetom.
I to je zaista donekle tačno.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#741 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Euridika »

To je drugo, to je ljubav prema djetetu koje imaš i koja se postepeno razvija - logično.

Ovo iznad se odnosilo na razloge zbog kojih se ljudi odlučuju da nemaju djecu. Kako se tu mržnja prema djeci (koju ne želiš imati) može razvijati postepeno? :?
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#742 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

MarlboroGold wrote: 13/03/2020 07:53 Velika je šansa da su ljudi nesretni ukoliko svoje slobodno vrijeme ne znaju iskoristiti, a ne nužno zbog teške finansijske situacije. Nebitno je da li imaju djecu ili ne. Oni sa djecom ga imaju manje, a vjerujem da ga zbog toga puno više cijene u odnosu na one koji ga imaju stalno.
To je tacno ako ne znaš iskoristiti svoje slobodno vrijeme imaš problem. Finansije isto nisu bitne toliko, ima dosta načina da se zabavis bez novaca. Da ljudi sa djecom cijene bolje to vrijeme to ne znam. Ako gledam na ljude sa kojima radim puno više gledaju TV od mene. Vrijeme im prolazi obično na kauču gledajući serije i filmove.
broj dva
Posts: 4612
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#743 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by broj dva »

Dangubic wrote: 12/03/2020 13:47
sumirprimus wrote: 12/03/2020 13:35 ma ja bolje vi bez djece znate kako s djecom nego oni koji imaju djecu
klikse moj, budi mi silan i dobro mi stoj :lol:
Ne znamo to si u pravu. Samo kažem da su djeca sve u životu i tolika sreća, ljudi sa djecom bi zracili srećom. tako uopšte ne izgledaju cak i često nesretno izgledaju. Tema i jeste da se raspravlja.
Nikad me nije bolio kurac za djecu. Dok nisam dobio svoju. I jesi ti Dangubicu u pravu, djeca se useru u milion ceifa. Nema vise muzicki festivala (sa popratim razvaljivanjem raznim substancama), rjetko koji petak se zaigra poker, puno manje vremena za hobije, raju,spavanje,citanje...
Ali onaj osjecaj kada visis svoje djete kako ti trci rasirenih ruku, onaj osjecaj kada vidis svoje djete kako mirno spava, onaj osjecaj kada pomislis na svoje djete...to se zaista ne moze kupiti za pare i ne moze se doziviti ako picis solo (ili duet sa hanumom)
E sad, sta kaze jednacina, je li to vrjedno toga ? To zavisi od toga ko sta vrjednuje. Ja postujem i razumijem tvoj izbor i srecu ti zelim na motoru i inace ali isto kontam i drugu stranu medalje, onu koja bi dala sve motore svjeta za jedan osmjeh svog djeteta.
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#744 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

broj dva wrote: 13/03/2020 09:21
Dangubic wrote: 12/03/2020 13:47
sumirprimus wrote: 12/03/2020 13:35 ma ja bolje vi bez djece znate kako s djecom nego oni koji imaju djecu
klikse moj, budi mi silan i dobro mi stoj :lol:
Ne znamo to si u pravu. Samo kažem da su djeca sve u životu i tolika sreća, ljudi sa djecom bi zracili srećom. tako uopšte ne izgledaju cak i često nesretno izgledaju. Tema i jeste da se raspravlja.
Nikad me nije bolio kurac za djecu. Dok nisam dobio svoju. I jesi ti Dangubicu u pravu, djeca se useru u milion ceifa. Nema vise muzicki festivala (sa popratim razvaljivanjem raznim substancama), rjetko koji petak se zaigra poker, puno manje vremena za hobije, raju,spavanje,citanje...
Ali onaj osjecaj kada visis svoje djete kako ti trci rasirenih ruku, onaj osjecaj kada vidis svoje djete kako mirno spava, onaj osjecaj kada pomislis na svoje djete...to se zaista ne moze kupiti za pare i ne moze se doziviti ako picis solo (ili duet sa hanumom)
E sad, sta kaze jednacina, je li to vrjedno toga ? To zavisi od toga ko sta vrjednuje. Ja postujem i razumijem tvoj izbor i srecu ti zelim na motoru i inace ali isto kontam i drugu stranu medalje, onu koja bi dala sve motore svjeta za jedan osmjeh svog djeteta.
Super tako i treba samo nek si sretan.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#745 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by sumirprimus »

ko on sretan s motorom i hodanjem po svijetu a sa djecom bi bio nesretan jer bi mu se vidilo na faci a i ne bi mogo hodat i to :lol:
alal vera :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#746 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by wewa »

moonca wrote: 12/03/2020 23:55
[quote_id=16340619 time=1584045124 user_id=256711]
Skontat ce kad tad da mu je to "ispunjavanje snova" ustvari bila totalna fula, te da nista nije ispunio ali tada ce vec biti kasno. Ako neko toliko ne voli djecu, potpuno je u redu i cak je bolje da ih nema.
Zasto bi bila fula ako je tako odlucio i zivio zivot bez potomaka.
Ako nesto nisi imao- posjedovao- nema za cime ni da zalis.
Da li zale 'jedinci' M/Z, sto su rasli bez brata ili sestre?
.Nije mrznja prema djeci, razlog zasto se osobe odluce da nemaju--- kao i ljubav prema djeci da ih imaju.

Ti se osjecaji izgrade,vremenom.
jedinci itekako zale za bratom ili sestrom. no, naviknes se na to, nije bas da imas izbora.
Dangubic
Posts: 807
Joined: 01/12/2019 15:11

#747 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by Dangubic »

malocvijece wrote: 12/03/2020 23:54
Dangubic wrote: 12/03/2020 15:59
TheHound wrote: 12/03/2020 15:51

Pa isto kao sto tvoji postovi govore o tebi, logicno. Pricas o necemu o cemu nemas pojma jer nikad nisi bio u toj situaciji. Ja u tvojoj jesam ;)
Ja samo pisem ono što vidim. Moje pitanje je veoma jednostavano zato i postoji tema. Ako su djeca toliki izvor sreće zasto roditelji ne zrače tom srećom nego upravo izgledaju daleko manje sretni od onih koji nemaju djecu. Stvar izbora naravno nikavo nadmetanje.

Evo, prije pet minuta sam išla u sobu da izljubim djecu koja spavaju i opet ću. Malo radim ovamo laptopu pa kad prođem pored sobe provirim. I nakon deset godina ne mogu da se načudim kako su slatki i fine mekane kose i lijepi i puni fazona. Prosto ne mogu da se načudim da sam ja baš te sreće da im budem mama. Znaju mi dignut pritisak do neba i onda opet sjesti u krilo kao da se ništa nije desilo. Kad odu našim roditeljima na spavanje, nedostaju mi iako je samo jedna noć.

I baš me briga kako kome zračim.
Ovako ti se osjećaju skoro svi roditelji. I tvoji isto bez obzira koliko imaš godina ;)

Ima briga naravno. Najveća briga u životu mi je šta će s njima biti. Pa šta? Kad ti je do nečeg stalo, brineš se. I poslažeš prioritete drugačije. To ne znači da sebe zapostavljaš. Sve se može. Ko kaže da eto nešto baš nikako, nikako ne može jer ima djecu, to je izgovor.
Ima tu puno stvari koje ti ne vidiš i sasvim su ti normalne da tako ideš dalje. Nisu samo putovanja ili izlasci ili da ujutro odlučiš da ćeš taj isti dan negdje otići. Recimo posao, ljudi sa djecom ne svi naravno ali veliki dio ostane da radi u firmi gdje mu atmosfera ne odgovara i tako trpi 20 godina. Uvjek neki izgovori, neka plata je dobra biće i penzija dobra samo nek je sigurno i gutaj cijeli život . Meni jako žalosno izgleda. Ako mi nešto na poslu ne odgovara tražim dalje gdje je dobra atmosfera i drugi uslovi. Ne samo posao sve odluke se svode na sigurnost a ne da živiš. Ljudi bez djece ulazu u sebe umjesto u djecu. Ne napadam nikog samo opisujem sta vidim.
saga
Posts: 1177
Joined: 14/05/2007 22:23

#748 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by saga »

^ i ti si se ogranicio samo na svoju okolinu;
Ali evo, ljudi oko mene (sa djecom) mjenjaju poslove, daju otkaze da jos nisu nasli novi... sve ono sto se ja (bez djece) ne usudim tako lako :)

Ne zelim ni ja celjad. Meni bi zivot s njima bio... daaleko od onoga to zelim od zivota, da ne kazem upropasten
Ali to ne mjenja cinjenicu da ima ljudi koji uzivaju u tim ulogama, ma milina ih gledati. Ima i drugih, koji se samo zale na sve, pa i na djecu. I ciji zivot izgleda kao ti sto ih opisujes, ali budimo realni... nisu svi takvi.
User avatar
_Reds_
Posts: 9383
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#749 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by _Reds_ »

Dangubic wrote: 13/03/2020 10:19
malocvijece wrote: 12/03/2020 23:54
Dangubic wrote: 12/03/2020 15:59

Ja samo pisem ono što vidim. Moje pitanje je veoma jednostavano zato i postoji tema. Ako su djeca toliki izvor sreće zasto roditelji ne zrače tom srećom nego upravo izgledaju daleko manje sretni od onih koji nemaju djecu. Stvar izbora naravno nikavo nadmetanje.

Evo, prije pet minuta sam išla u sobu da izljubim djecu koja spavaju i opet ću. Malo radim ovamo laptopu pa kad prođem pored sobe provirim. I nakon deset godina ne mogu da se načudim kako su slatki i fine mekane kose i lijepi i puni fazona. Prosto ne mogu da se načudim da sam ja baš te sreće da im budem mama. Znaju mi dignut pritisak do neba i onda opet sjesti u krilo kao da se ništa nije desilo. Kad odu našim roditeljima na spavanje, nedostaju mi iako je samo jedna noć.

I baš me briga kako kome zračim.
Ovako ti se osjećaju skoro svi roditelji. I tvoji isto bez obzira koliko imaš godina ;)

Ima briga naravno. Najveća briga u životu mi je šta će s njima biti. Pa šta? Kad ti je do nečeg stalo, brineš se. I poslažeš prioritete drugačije. To ne znači da sebe zapostavljaš. Sve se može. Ko kaže da eto nešto baš nikako, nikako ne može jer ima djecu, to je izgovor.
Ima tu puno stvari koje ti ne vidiš i sasvim su ti normalne da tako ideš dalje. Nisu samo putovanja ili izlasci ili da ujutro odlučiš da ćeš taj isti dan negdje otići. Recimo posao, ljudi sa djecom ne svi naravno ali veliki dio ostane da radi u firmi gdje mu atmosfera ne odgovara i tako trpi 20 godina. Uvjek neki izgovori, neka plata je dobra biće i penzija dobra samo nek je sigurno i gutaj cijeli život . Meni jako žalosno izgleda. Ako mi nešto na poslu ne odgovara tražim dalje gdje je dobra atmosfera i drugi uslovi. Ne samo posao sve odluke se svode na sigurnost a ne da živiš. Ljudi bez djece ulazu u sebe umjesto u djecu. Ne napadam nikog samo opisujem sta vidim.
Tvoje pravo, tvoj izbor.

Ma mene je ulaganje u moju djecu, ulaganje u sebe.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#750 Re: Život i brak bez potomaka?

Post by moonca »

Euridika wrote: 13/03/2020 09:03
moonca wrote: 12/03/2020 23:55
[quote_id=16340619 time=1584045124 user_id=256711]
Skontat ce kad tad da mu je to "ispunjavanje snova" ustvari bila totalna fula, te da nista nije ispunio ali tada ce vec biti kasno. Ako neko toliko ne voli djecu, potpuno je u redu i cak je bolje da ih nema.
Zasto bi bila fula ako je tako odlucio i zivio zivot bez potomaka.
Ako nesto nisi imao- posjedovao- nema za cime ni da zalis.
Da li zale 'jedinci' M/Z, sto su rasli bez brata ili sestre?
.Nije mrznja prema djeci, razlog zasto se osobe odluce da nemaju--- kao i ljubav prema djeci da ih imaju.

Ti se osjecaji izgrade,vremenom.
Možeš li pojasniti ovaj boldirani dio? Ne kontam šta si mislila s ovim reći - ispade kao da kažeš da se mržnja prema djeci rađa postupno. :?
aHA, zadnja recenica navodi na oboje

.. NE---- ne odnosi se na osjecaj mrznje- a, ne vidim da iko ko ne zeli djecu, izrazava mrznju prema istoj--
Post Reply