ZEPA

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#51 Re: ZEPA

Post by Tesssa »

sipurak wrote:Za one koji planiraju otici do Zepe na odmor evo jedno lijepo brdo "grad"

Image
zivota mi piramida :shock: :shock: :shock: :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#52 Re: ZEPA

Post by Bosanac sa dna kace »

Tesssa wrote:
sipurak wrote:Za one koji planiraju otici do Zepe na odmor evo jedno lijepo brdo "grad"

Image
zivota mi piramida :shock: :shock: :shock: :D
fakat, daj nek neko javi Osmanagicu pod hitno :-)
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#53 Re:

Post by Liberalism »

maki_celo wrote:moze se doci i preko srebrenice ali je put veoma los,neodrzava se a koriste ga srbi za eksploataciju sume.lakse i najbezbolnije je doci do han-pijeska(balvangrad) i pravac zepa sve je asvaltirano.moze se doci i preko rogatice ali moja preporuka svima koji se odluce da odu u zepu da idu preko han-pijeska.
Ko voli sumske puteve, put u Zepu preko Rogatice je nezaboravan. Mozda je najbolji osjecaj kad sidjes u Zepu i vidis kuda si dosao.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#54 Re: ZEPA

Post by BarbaDue »

Bosanac sa dna kace wrote:
Tesssa wrote:
sipurak wrote:Za one koji planiraju otici do Zepe na odmor evo jedno lijepo brdo "grad"

Image
zivota mi piramida :shock: :shock: :shock: :D
fakat, daj nek neko javi Osmanagicu pod hitno :-)
Ja sam isto primjetio taj fenomen prosle godine. Nasi momci su isli u Zepu da snimaju reportazu, kada sam pregledao sirovi matrijal odmah sam primjetio brdasce u obliku piramide!
Nazvao sam MIcu Zepljaka, posto znam da je on iz Zepe i objasnio mu. Kasnije je on dolazio da to pogleda i ja sam mu predlozio da javi Samiru Osmanagicu, da li je ne znam?
Ali ljudi stvarno nesto lici na "piramide"!
Da je kakve srece da je to bas Piramida!
Eto ja sam gorazdak, ali strasno volim i cijenim i Zepljake a posebno Visegradjane. Ponekad vise i od samih Gorazdana.
Drago bi mi bilo da taj kraj malo zivne.
Ja ovog ljeta navracvam u Zapu ABD........ :thumbup: :bih:
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#55 Re: ZEPA

Post by maki_celo »

ma,kakva piramida? to je obično brdo,sve same stijene. ima mnogo pećina ali je daleko od piramide.


p.s. danas sam bio u Goraždu,kiša nam je shebala ugođaj...nema ribe,mutna Drina
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#56 Re: ZEPA

Post by BarbaDue »

Eto vidis kako cirkulisemo, ja danas bio u Sarajevu. Drina im takodjer mutna,nema ni kod njih ribe........sala!
E bitno je da se krecemo.... :thumbup:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#57 Re: ZEPA

Post by Bosanac sa dna kace »

Džematski odbor džemata "Podžeplje" organizuje susret Podžepaca i prijatelja Podžeplja, u Podžepskoj džamiji, u subotu 04. aprila 2009. godine u 13:00 h.

Nakon podne namaza biće upriličen prigodan program vjerskog karaktera. Pozivamo sve Riječane, Planjane, Krivačane, Brložane i sve druge koji shvataju pravu važnost i značaj ovakvih susreta da kroz svoje prisustvo daju doprinos ovoj korisnoj inicijativi i na taj način podupru naše napore u nastojanju da poboljšamo prilike povratničke svakodnevnice.

Ovaj događaj ujedno je i najava proljetnih aktivnosti džematskog odbora na planu okončanja preostalih građevinskih radova i aktivnosti na osiguravanju preduvjeta za normalno i neometano funkcioniranje podžepskog džemata.

Autobus s učesnicima Podžepskog druženja kreće s Kobilje Glave u 9:30h, svraća na Vijećnicu, odakle zajednička kolona s putnicima u privatnom aranžmanu polazi u 10:00h.

Povratna karta Sarajevo-Podžeplje-Sarajevo košta 10 KM
i pomenuti iznos utvrđen je isključivo u svrhu troškova iznajmljivanja autobusa.
S obzirom da u ovom trenutku vlada prilično interesovanje za ovaj događaj, a nije isključena mogućnost da u svrhu organizovanog odlaska bude iznajmljen još jedan autobus, stoga vam skrećemo pažnju da koordinatore organizacije prijevoza kontaktirate što prije:

Tel; +38733 48 52 43 - kontakt osoba - Ćamil, ili
Mob: +38761 36 41 09 - Bećar ef.
Mail: [email protected]

DOBRODOŠLI U PODŽEPLJE!

A vjernici i vjernice su zaštitnici jedni drugima: traže da se čine dobra djela, a od nevaljalih odvraćaju, namaz obavljaju, zekat daju i Allahu i Poslaniku Njegovu se pokoravaju. To su oni kojima će se Allah sigurno smilovati. - Allah je doista silan i mudar. (Qur'an)


Izvor: zepa-online.com
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#58 Re: ZEPA

Post by klif »

Moram priznati da su me impresionirale ljepote Žepe i cjelokupni krajolik u kome je smještena. Pogledao sam stranicu Žepe i pročitao par jako interesantnih priča. Poseban utisak na mene je ostavila akcija ekshumacije tijela u kojoj su učestvovali i mostarski učenici, te odluka porodice Durmišević o stipendiranju učenice Dženane Avdić.

Stječe se utisak da su povratnici u taj kraj, manje-više, prepušteni sami sebi i da ne uživaju podršku države kakvu zaslužuju. Rado bih, makar i simbolično, volio podržati stanovnike tog kraja, pa bi me interesovalo, kakva je aktuelna situacija u Žepi i sa kojim se problemima susreću povratnici.
User avatar
mirsad_d
Posts: 135
Joined: 18/11/2010 22:50

#60 Re: ZEPA

Post by mirsad_d »

Last edited by mirsad_d on 17/04/2012 21:12, edited 3 times in total.
User avatar
mirsad_d
Posts: 135
Joined: 18/11/2010 22:50

#61 Re: ZEPA

Post by mirsad_d »

User avatar
mirsad_d
Posts: 135
Joined: 18/11/2010 22:50

#62 Re: ZEPA

Post by mirsad_d »

User avatar
mirsad_d
Posts: 135
Joined: 18/11/2010 22:50

#63 Re: ZEPA

Post by mirsad_d »

Šumska željeznička pruga Kusače-Žepa
http://rogatica-bih.blogspot.com/2011/0 ... zanog.html
User avatar
mirsad_d
Posts: 135
Joined: 18/11/2010 22:50

#64 Re: ZEPA

Post by mirsad_d »

Image
OBOJENA PTICA
Posts: 10
Joined: 25/10/2012 07:28

#66 Re: ZEPA

Post by OBOJENA PTICA »

Tesssa wrote:
sipurak wrote:Za one koji planiraju otici do Zepe na odmor evo jedno lijepo brdo "grad"

Image
zivota mi piramida :shock: :shock: :shock: :D
Šta ima na brdu da se vidi?
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#67 Re: ZEPA

Post by matematicar_teski »

KAKVO JE STANJE SA BOSNJACIMA U ZEPI, KOLIKO NAS IMA?
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#68 Re: ZEPA

Post by relax11 »

Kroz koje gradove prolazim od Sarajeva do Zepe, i za koliko mogu stici do zepe 8-)
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#69 Re: ZEPA

Post by kakonako »

Ides preko Romanije do Rogatice,a onda lijevo preko Borika do Zepe...dakle,nema gradova na putu.
User avatar
Sabirni centar
Posts: 1522
Joined: 23/06/2012 16:02

#70 Re: ZEPA

Post by Sabirni centar »

kakonako wrote:Ides preko Romanije do Rogatice,a onda lijevo preko Borika do Zepe...dakle,nema gradova na putu.
Sarajevo, Sokolac, Han Pijesak, Žepa. :wink:
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#71 Re: ZEPA

Post by relax11 »

Hvala vam :thumbup:

Za koliko mogu stici normalne voznje?
User avatar
Sabirni centar
Posts: 1522
Joined: 23/06/2012 16:02

#72 Re: ZEPA

Post by Sabirni centar »

relax11 wrote:Hvala vam :thumbup:

Za koliko mogu stici normalne voznje?
Za nekih dva i pol sata.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#73 Re: ZEPA

Post by coek »

Friško iz Žepe.

Kako uopšte doći? Sarajevo - Sokolac - Han Pijesak. U centru, tj. na ulazu, Han Pijeska ima mala tabla, tj. tri male table koje pokazuje desno. jedna je za Žepu. Krenuti tim malim putićem dok se 200-300m ne dođe do veće ceste. Skrenuti desno. Cesta manje više ide sve kroz šumu, sa povremenim proplancima. Na skretanju za cca 10-ak km ima obilježeno skretanje za Žepu desno. Ići još 7-8-10 km i doći do table/slike motela Ćesko koja kaže da je isti na lokaciji Slap, udaljen 14 km. Tu skrenuti uskim, ali asfaltnim, putem LIJEVO koja se spušta u vrletnu prelijepu dolinu Žepe. Još 10km spuštanja i eto vas u Žepi. Ako hoćete do mosta, najbolje je parkirati odmah u centru, oko/kod džamije, a idite pješke putem lijevo i za 10-ak minuta ćete se spustiti do mosta.

Slap, sa fantastičnim ribnjakom, je 4-5 km od Žepe. Imaju oznake. Mjesto za odmor vrhunsko, riba odlična, a cijene više nego prihvatljive.

Da je ova Žepa igdje drugo nego kod nas, bila bi među top 10 turističkih destinacija države.

Inače, od Sarajeva do Žepe je cca 100km. Planirajte 2,5 sata lagane vožnje
Last edited by coek on 29/07/2015 22:20, edited 1 time in total.
User avatar
MisterNo1
Posts: 882
Joined: 23/01/2014 10:22

#74 Re: ZEPA

Post by MisterNo1 »

Može li nekih slika iz Žepe?
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#75 Re: ZEPA

Post by coek »

Jarane, imas na Internetu slika koliko hoces ... a i vrijeme je bilo mutno, nije bilo bas za slikanje

http://www.panoramio.com/map/#lt=43.952 ... b=1&pl=all
Post Reply