Zenidba strankinje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10686
Joined: 10/03/2022 22:16

#26 Re: Zenidba strankinje

Post by ZoomZoomKiwi »

El_Diabloo wrote: 09/04/2024 11:14
ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 11:02
DaysleepeR wrote: 09/04/2024 10:59 Španija je san snova za život, imaćete i vas dvoje a i djeca kad dođu lijep život i puno više opcija i prilika nego ovdje.

Ne budi lud da radi nekakve glupe vezanosti za ovaj tamni vilajet razjebeš tako nešto.
Slažem se.

A što se mentaliteta tiče, da nadodam na ove gore moje upise, Španjolci su nam svakako mentalitetom bliži nego ovi sjeverniji narodi (švabe ili skandinavci) tako da tu stvarno ne bi trebalo biti nekih nepremostivih razlika niti nerazumljivih navika.
Istina, čak i opušteniji, dosta komunikativni ljudi sa jakom emocijom. Ja sam poslom ranije dosta putovao, upoznao sam svijet uzduž i poprijeko. Dosta je kvalitetan život, ne osjeti se taj stres koji sam recimo osjetio dok sam radio u Njemačkoj ili taj neki mrak dok sam bio u Norveškoj. Drago mi je zaista čuti i zahvalan sam na mišljenju ljudi, jer sam čovjek kad o tome razmišlja, mnoge stvari previdi, nekad jednostavno možda i nije mentalno kapacitiran da to razloži na pravi način jer je isuviše subjektivan. Da mi se ovo desilo prije 10 godina ja bih otišao bez razmišljanja još davno jer tada nisam imao baš ništa, međutim i sam sam se vratio kući prije par godina iz tuđine u kojoj sam proveo nekih 7 godina, napravio nekih par stvari da mi bude dobro ovdje, koliba u planini, jezero, vozim motor, imam tu neku slobodu, ne bavim se tim našim nekim domaćim temama nikako, nemam ni tog nekog financijskog pritiska, ali kako kažu, đavo niti ore niti kopa, nego mene baci u dileme svako malo. haha
Vidi, sve to što si ovdje ostvario - ostaje, niti će ti ko to oduzeti niti si prisiljen to prodati zbog nekog razloga.

Činjenica, ostavio bi to sve, ali ne bi izgubio u nepovrat. Barem dok nema rata.


Sad si u svom prime-u, i sve što si do sad ostvario, možeš i tamo ili bilo gdje ostvariti, na isti, ili čak lakši način zbog iole boljeg standarda.

Samo činjenica da je život opušteniji i sa manje stresa meni bi lično bila dovoljna za odlazak, a pogotovo što ideš kod osobe koju voliš i koju svakako već poznaješ. Nećeš biti sâm niti usamljen.

Da se ne lažemo, neće biti lako u početku, ali ti to već svakako znaš jer imaš iskustva sa bivanjem vani.


Šta god da odlučiš, neka ti je sretno, i ne overthinkaj, neke stvari treba i prepustiti da se same odviju, a svakako ne možeš sve predvidjeti vjeruj, život umije da te iznenadi!
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10686
Joined: 10/03/2022 22:16

#27 Re: Zenidba strankinje

Post by ZoomZoomKiwi »

mali_balon wrote: 09/04/2024 11:17 Cim se ti tu nesta dvoumis i razmisljas i pizdukas, da prostis, nista od te price....tebi da je stalo ti bi otiso kod nje ili bi ju priveo bez razmisljanja.....ne bi ovdje doso prosipat patetiku....
Ovo ko ona djecija pitanja iz prijeratnih teen magazina, samo odraasli edition i godina 2024..
Ali eto nek se forumska raja malo odmori od dine mileta i vucica
Ma nije to baš tako lako. Razumijem ja i tebe, ali ima nas dosta sa tendencijom da svaku iole važniju odluku overthinkamo do jaja, i to se najčešće obije o glavu. Jebiga, skontamo poslije da za tim nema potrebe.

Ali isto tako ne valja ni grlom u jagode, iako se u natpolovičnom broju slučajeva i to na kraju isplati, samo je malo stresnije.

Kako god okreneš, dobro je imati plan, ali je još bolje biti svjestan da stvari skoro nikad ne idu po planu.

Sanjarko wrote: 09/04/2024 11:18
ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 11:10
A Španija u kakve god probleme da upadne, nismo ni mi ništa u boljoj poziciji, ni najmanje.
Mi smo u katastrofalnoj poziciji, moze nam se desiti krah svega i stampedo ljudi, gore nego u ratu ili kao u ratu, znam nije tema ali strasna nam je pozicija, i mene strah toga, i za mene i za sav ovdasnji narod. :(
Moj dragi Sanjarko, nije to baš toliko crno, i nismo sâmi, cijeli je svijet u kurcu trenutno, neko u manjem neko u većem, ali glavu gore, ne deprimiraj se nepotrebno.
El_comadante
Posts: 7958
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#28 Re: Zenidba strankinje

Post by El_comadante »

Bolje da ti odeš u Španiju nego ona da dođe ovamo iz više razloga, najjači finansije a i niko ne prijeti ratom i sesecijom. Uvijek se možeš rastaviti i vratiti u BiH.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10855
Joined: 27/04/2021 22:52

#29 Re: Zenidba strankinje

Post by tramvajtrojka »

kad ti za ovakvu vrstu savjeta pitas na forumu batali to nisi ti za života vani realno, ako nisi skontao da se uliva na foru u Španiju ostani u Bosni :zzzz:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10686
Joined: 10/03/2022 22:16

#30 Re: Zenidba strankinje

Post by ZoomZoomKiwi »

tramvajtrojka wrote: 09/04/2024 11:27 kad ti za ovakvu vrstu savjeta pitas na forumu batali to nisi ti za života vani realno, ako nisi skontao da se uliva na foru u Španiju ostani u Bosni :zzzz:
:lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24948
Joined: 08/09/2005 20:08

#31 Re: Zenidba strankinje

Post by Haris.ba »

El_comadante wrote: 09/04/2024 11:26 Bolje da ti odeš u Španiju nego ona da dođe ovamo iz više razloga, najjači finansije a i niko ne prijeti ratom i sesecijom. Uvijek se možeš rastaviti i vratiti u BiH.
Pa nije bas da niko ne prijeti u Spaniji secesijom...
User avatar
Ateista
Posts: 46619
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#32 Re: Zenidba strankinje

Post by Ateista »

El_comadante wrote: 09/04/2024 11:26 Bolje da ti odeš u Španiju nego ona da dođe ovamo iz više razloga, najjači finansije a i niko ne prijeti ratom i sesecijom. Uvijek se možeš rastaviti i vratiti u BiH.
Jesi li siguran za boldirano? :D

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/kata ... /240321048
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10686
Joined: 10/03/2022 22:16

#33 Re: Zenidba strankinje

Post by ZoomZoomKiwi »

Haris.ba wrote: 09/04/2024 11:28
El_comadante wrote: 09/04/2024 11:26 Bolje da ti odeš u Španiju nego ona da dođe ovamo iz više razloga, najjači finansije a i niko ne prijeti ratom i sesecijom. Uvijek se možeš rastaviti i vratiti u BiH.
Pa nije bas da niko ne prijeti u Spaniji secesijom...
Može probati, vidjeli smo kako oni rješavaju svoje Dodike ;-)
El_comadante
Posts: 7958
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#34 Re: Zenidba strankinje

Post by El_comadante »

Haris.ba wrote: 09/04/2024 11:28
El_comadante wrote: 09/04/2024 11:26 Bolje da ti odeš u Španiju nego ona da dođe ovamo iz više razloga, najjači finansije a i niko ne prijeti ratom i sesecijom. Uvijek se možeš rastaviti i vratiti u BiH.
Pa nije bas da niko ne prijeti u Spaniji secesijom...
Pa opet nije kao ovdje, gdje odmah se spominje rat, pa onda manjak investicija ko će ulagati u državu gdje "sutra" može biti rata, u Španiji se separatizam skoro i ne osjeti u tom smislu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23347
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#35 Re: Zenidba strankinje

Post by Sanjarko »

ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 11:23
Moj dragi Sanjarko, nije to baš toliko crno, i nismo sâmi, cijeli je svijet u kurcu trenutno, neko u manjem neko u većem, ali glavu gore, ne deprimiraj se nepotrebno.
Ma znam da je tako, ali mislim na sutrasnjost/buducnost jer vecina raje ima nekoga ili vani ili ima, znas na sta mislim od dobrih poslova i plata pa do nekretnina i stednji i sl. Ne zavidim nikom ali u mene duplo golo, hem duzni na sve strane ovim javnim preduzecima, hem sam bolestan, hem danas sutra tesko da bi imao nekoga da mi pripomogne i sl.

Iako i ja imam rodbine po inostranstvu ali zbog bolesti i prirode njene nisam ni s kim bas u kontaktu, skoro nikako nisam. Pa sa starom i sestrom mi problem izaci napolje ponekad.

Evo sad cu valjda za Bajram izaci malo. Jbno kako god okrenem.
El_comadante
Posts: 7958
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#36 Re: Zenidba strankinje

Post by El_comadante »

Ateista wrote: 09/04/2024 11:29
El_comadante wrote: 09/04/2024 11:26 Bolje da ti odeš u Španiju nego ona da dođe ovamo iz više razloga, najjači finansije a i niko ne prijeti ratom i sesecijom. Uvijek se možeš rastaviti i vratiti u BiH.
Jesi li siguran za boldirano? :D

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/kata ... /240321048
To kažem više u smislu što ovde čim se to spomene odmah se priča o ratu tamo jok.
El_Diabloo
Posts: 34
Joined: 02/03/2013 11:06

#37 Re: Zenidba strankinje

Post by El_Diabloo »

ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 11:23
mali_balon wrote: 09/04/2024 11:17 Cim se ti tu nesta dvoumis i razmisljas i pizdukas, da prostis, nista od te price....tebi da je stalo ti bi otiso kod nje ili bi ju priveo bez razmisljanja.....ne bi ovdje doso prosipat patetiku....
Ovo ko ona djecija pitanja iz prijeratnih teen magazina, samo odraasli edition i godina 2024..
Ali eto nek se forumska raja malo odmori od dine mileta i vucica
Ma nije to baš tako lako. Razumijem ja i tebe, ali ima nas dosta sa tendencijom da svaku iole važniju odluku overthinkamo do jaja, i to se najčešće obije o glavu. Jebiga, skontamo poslije da za tim nema potrebe.

Ali isto tako ne valja ni grlom u jagode, iako se u natpolovičnom broju slučajeva i to na kraju isplati, samo je malo stresnije.

Kako god okreneš, dobro je imati plan, ali je još bolje biti svjestan da stvari skoro nikad ne idu po planu.

Sanjarko wrote: 09/04/2024 11:18
ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 11:10
A Španija u kakve god probleme da upadne, nismo ni mi ništa u boljoj poziciji, ni najmanje.
Mi smo u katastrofalnoj poziciji, moze nam se desiti krah svega i stampedo ljudi, gore nego u ratu ili kao u ratu, znam nije tema ali strasna nam je pozicija, i mene strah toga, i za mene i za sav ovdasnji narod. :(
Moj dragi Sanjarko, nije to baš toliko crno, i nismo sâmi, cijeli je svijet u kurcu trenutno, neko u manjem neko u većem, ali glavu gore, ne deprimiraj se nepotrebno.

Da, upravo to, imao sam ja ranije već situaciju gdje sam ignorisao apsolutno sve, slušao apsolutno nikoga i slijedio emocije, napustio posao, neke lične ambicije i porive i otišao za ženom, doduše bila je naša, domaća i na kraju doživio teški fijasko zbog stvari koje sam ignorisao ranije, odnosno nisam želio da ih vidim svjesno. Ne žalim uopšte za tim, da se vrijeme vrati vjerovatno bih opet isto, jer kao što si na neki način rekao, nema tu neke formule i garancije, a kako bi drugačije nešto i doživili ili naučili u životu. Sad je stvar ipak drugačija, znam da opet nema garancije na bilo šta, ja to i ne tražim, a čuti ovako mišljenje od ljudi svakako i dakako pomaže.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10686
Joined: 10/03/2022 22:16

#38 Re: Zenidba strankinje

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma vidi, imaš onda sasvim dovoljno iskustva da neke stvari već sad možeš razlučiti. Naravno da nema garancije i ništa te ne smije iznenaditi.

Ali na kraju, kad se sve sabere i oduzme, i ako si i dalje neodlučan, opet je bolje probati nego ne probati.
User avatar
Quaresma
Posts: 6701
Joined: 19/07/2010 16:37

#39 Re: Zenidba strankinje

Post by Quaresma »

kume dao si sebi nick el_diablo. dje je problem :D
El_Diabloo
Posts: 34
Joined: 02/03/2013 11:06

#40 Re: Zenidba strankinje

Post by El_Diabloo »

ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 11:38 Ma vidi, imaš onda sasvim dovoljno iskustva da neke stvari već sad možeš razlučiti. Naravno da nema garancije i ništa te ne smije iznenaditi.

Ali na kraju, kad se sve sabere i oduzme, i ako si i dalje neodlučan, opet je bolje probati nego ne probati.
Upravu si jedan kroz jedan. Hvala na iskrenom i dobronamjernom mišljenju.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8782
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#41 Re: Zenidba strankinje

Post by SanskiBiser »

El_Diabloo wrote: 09/04/2024 10:33 Zdravo ljudi! Imam jednu zivotnu dilemu opasnu, zabavljam se sa zenom koja je iz Spanije vec par godina, vidjamo se dakle svakih par mjeseci, ja odem gore, ona dodje tu kod mene u Bosnu. Sad ona ipak zeli da napravi iskorak, a ja kad ozbiljnije razmislim pocnu me brinuti neke stvari i ne mogu nikako da ih desifrujem. Dakle emocije su tu sa obje strane, medjutim brine me to sto gore kad odem moram da naucim jezik, nemam s kime da se druzim, nije sad ni Bogzna kakav standard, dodju i one misli, pojma nemam sta ce se desiti kada dodju klinci, u kakav ce mentalitet izrasti, hoce me to tistiti nekad. Opet tu su dobre strane, vrijeme je gotivno, ljudi opusteni, ona je bas normalna osoba, tako da je sve to na nekoj vagi od 50:50 i zanima me sta bi vi onako kao neutralni i stranci rekli? Da li je neko imao slicnu situaciju ili zna nekog ko je imao slicnu situaciju i kako je na kraju ispalo...


zena radi ima restoran, prica jezik, zaljubila se, dosla u Smederevsku Palanku iz Barselone pa ti vidi...a brak je ozbiljna stvar, zaljubljenost je prolazna nekad traje duze nekad krace..brak bez odricanja obe strane ne postoji ( u nasem civilizacijskom, evropskom krugu)...
El_Diabloo
Posts: 34
Joined: 02/03/2013 11:06

#42 Re: Zenidba strankinje

Post by El_Diabloo »

Quaresma wrote: 09/04/2024 11:43 kume dao si sebi nick el_diablo. dje je problem :D
Hahaha, i to prije 12 godina, kao da sam znao. Mrsko mi bilo praviti novi account, vratim ovaj da bacim pitanje.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10686
Joined: 10/03/2022 22:16

#43 Re: Zenidba strankinje

Post by ZoomZoomKiwi »

El_Diabloo wrote: 09/04/2024 11:44
ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 11:38 Ma vidi, imaš onda sasvim dovoljno iskustva da neke stvari već sad možeš razlučiti. Naravno da nema garancije i ništa te ne smije iznenaditi.

Ali na kraju, kad se sve sabere i oduzme, i ako si i dalje neodlučan, opet je bolje probati nego ne probati.
Upravu si jedan kroz jedan. Hvala na iskrenom i dobronamjernom mišljenju.
Ma ništa, nek je tebi sa srećom i da uživaš u jednoj od najljepših država! :kakoste:
RJ57
Posts: 3406
Joined: 10/04/2017 15:12

#44 Re: Zenidba strankinje

Post by RJ57 »

El_Diabloo wrote: 09/04/2024 10:33 Zdravo ljudi! Imam jednu zivotnu dilemu opasnu, zabavljam se sa zenom koja je iz Spanije vec par godina, vidjamo se dakle svakih par mjeseci, ja odem gore, ona dodje tu kod mene u Bosnu. Sad ona ipak zeli da napravi iskorak, a ja kad ozbiljnije razmislim pocnu me brinuti neke stvari i ne mogu nikako da ih desifrujem. Dakle emocije su tu sa obje strane, medjutim brine me to sto gore kad odem moram da naucim jezik, nemam s kime da se druzim, nije sad ni Bogzna kakav standard, dodju i one misli, pojma nemam sta ce se desiti kada dodju klinci, u kakav ce mentalitet izrasti, hoce me to tistiti nekad. Opet tu su dobre strane, vrijeme je gotivno, ljudi opusteni, ona je bas normalna osoba, tako da je sve to na nekoj vagi od 50:50 i zanima me sta bi vi onako kao neutralni i stranci rekli? Da li je neko imao slicnu situaciju ili zna nekog ko je imao slicnu situaciju i kako je na kraju ispalo...
bez zajebancije, ako nisi siguran 100% nemoj. to važi i za našu i za strankinju
El_Diabloo
Posts: 34
Joined: 02/03/2013 11:06

#45 Re: Zenidba strankinje

Post by El_Diabloo »

ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 11:47
El_Diabloo wrote: 09/04/2024 11:44
ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 11:38 Ma vidi, imaš onda sasvim dovoljno iskustva da neke stvari već sad možeš razlučiti. Naravno da nema garancije i ništa te ne smije iznenaditi.

Ali na kraju, kad se sve sabere i oduzme, i ako si i dalje neodlučan, opet je bolje probati nego ne probati.
Upravu si jedan kroz jedan. Hvala na iskrenom i dobronamjernom mišljenju.
Ma ništa, nek je tebi sa srećom i da uživaš u jednoj od najljepših država! :kakoste:
Da si mi živ i zdrav! Ako te put nekad nanese u Sevillu ili Lisabon, to isto nije daleko, pusti poruku.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10686
Joined: 10/03/2022 22:16

#46 Re: Zenidba strankinje

Post by ZoomZoomKiwi »

Ih to svakako, odavno je u planu roadtrip autom uz obalu mediterana pa po Španiji. Nadam se da će se i taj plan ostvariti :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10686
Joined: 10/03/2022 22:16

#47 Re: Zenidba strankinje

Post by ZoomZoomKiwi »




User avatar
Altsa
Posts: 7353
Joined: 19/03/2004 18:31

#48 Re: Zenidba strankinje

Post by Altsa »

Truba wrote: 09/04/2024 10:50 brak je stresan
isto ko i odlazak vani i učenje stranog jezika

još kad to dvoje spojiš

normala da ima dvojbi
Rece osoba koja se nije nikad zenila :lol: :lol:

Zeni se nego sta ces. Dovoljan razlog je da odes odavde u zemlju koja je super za zivjeti i prekrasna je takoder. A jezik ces nauciti. A brak ce ici ili ne kao i da zivis ovdje. Skoro sam bio u Španiji i to je uz Italiju jedina evropska zemlja u koju bi se odmah sutra preselio da zivim.
Last edited by Altsa on 09/04/2024 12:02, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23347
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#49 Re: Zenidba strankinje

Post by Sanjarko »

Valensija kao grad i nije nesto velika ali citam nedavno da podrucje koje obuhvata i ona i region ima preko 1 milion stanovnika, ne sjecam se i nisam zamaptio dobro, a imucan je to kraj pravo.
El_Diabloo
Posts: 34
Joined: 02/03/2013 11:06

#50 Re: Zenidba strankinje

Post by El_Diabloo »

ZoomZoomKiwi wrote: 09/04/2024 11:52


Ja bih sad zasad otišao u Badajoz, to je neki manji grad na granici sa Portugalom, nekih dva sata vožnje od Lisabona i Sevilje. Nema neke gužve, jedino što mu fali je more :D
Post Reply