Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#21151 Re: Zeničani

Post by avenija »

_BataZiv_0809 wrote:I dalje ne kontam gdje je stan u kojem je frajer prisvojio terasu.

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21152 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

avenija wrote:
_BataZiv_0809 wrote:I dalje ne kontam gdje je stan u kojem je frajer prisvojio terasu.

Image
Strasno :shock: :shock:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21153 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Znaci lik kupio sve one poslovne prostore i napravio jedan stan :shock:

Hass ili ekor?
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#21155 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Jebo ga internet! Ima kamaru besplatnih wi-fi.ova po gradu. A mobilni net skoro pa dzaba. Od toliko obecanja on nasao to ispuniti :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#21156 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ci-Nick wrote:Ne znam nisam nikad bio u ZS ali očito da je čovjek shvatio da nema računice tako jeftino raditi.
Normalno da bi se isplatilo trebao bi biti omjer 1:3 dakle na uloženu 1 marku u materijal 3 marke na računu.
Jer tu je PDV, tu su troškovi rada, troškovi energije, amortizacija, plus uvijek nešto zazvrši i u smeću.
Samo kod nas ljudi očekuju da se najedu za dvije marke. Platiš čašu soka dvije marke a onda ručaš za dvije marke. :-)

ili dva srka kafe platis marku i po i nije ti to puno a puno platiti tri marke za dorucak,solidan dorucak
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#21157 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

channel10 wrote:Znaci lik kupio sve one poslovne prostore i napravio jedan stan :shock:

Hass ili ekor?

kupio bolan stanove iznad poslovnih prostora,na prvom spratu,dugo vremena su bili prazni
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21158 Re: Zeničani

Post by channel10 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
channel10 wrote:Znaci lik kupio sve one poslovne prostore i napravio jedan stan :shock:
Mo
Hass ili ekor?

kupio bolan stanove iznad poslovnih prostora,na prvom spratu,dugo vremena su bili prazni
Ma nisu to stanovi bili. Tu su bile kancelarije više firmi, pa je to sad neko kupio.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#21159 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

channel10 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
channel10 wrote:Znaci lik kupio sve one poslovne prostore i napravio jedan stan :shock:
Mo
Hass ili ekor?

kupio bolan stanove iznad poslovnih prostora,na prvom spratu,dugo vremena su bili prazni
Ma nisu to stanovi bili. Tu su bile kancelarije više firmi, pa je to sad neko kupio.

ajd dobro
User avatar
N.N.
Posts: 3014
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#21160 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Upravu je @neiskustvo kolega @ channel10 :)

To su stanovi-poslovne prostorije od vise firmi koje u nekada tu gravitirale.

E sada je ova nakaradna seljacina to sve kupila i od tih vise stanova napravio jos vise stanova :D
Pravi lik jednosobne i garsonjere i uzet ce dobar kes za njih :)


A nedavno na vijecu je bila tacka gdje je isto "njemu" trebalo biti prodato ono zemljiste na Mokusnicama, pa je nekako povucena ta tacka jer su mu htjeli kvadrat na tako dobroj lokaciji dati za 300 KM.
I td td.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#21161 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

N.N. wrote:Upravu je @neiskustvo kolega @ channel10 :)

To su stanovi-poslovne prostorije od vise firmi koje u nekada tu gravitirale.

E sada je ova nakaradna seljacina to sve kupila i od tih vise stanova napravio jos vise stanova :D
Pravi lik jednosobne i garsonjere i uzet ce dobar kes za njih :)


A nedavno na vijecu je bila tacka gdje je isto "njemu" trebalo biti prodato ono zemljiste na Mokusnicama, pa je nekako povucena ta tacka jer su mu htjeli kvadrat na tako dobroj lokaciji dati za 300 KM.
I td td.

sve ok :thumbup:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#21162 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Norm wrote:
avenija wrote:Vidio sam sinoc, mogli su se nekako dogovoriti da se uradi cijela zgrada, strogi centar, neka i grad finansira 1/3 troskova o ostale 2/3 on(HASS) sa stanarima. Ali eto od najave evropskog grada, dobismo korak unazad u odnosu na vladavinu Huse.
Nije mi jasno sta radi taj covjek, proseta li carsijom, Kamberovicima, itd.. Jeste li vidjeli na sto lici Turska cesma? Zar je tesko kontaktirati Turskog ambasadora i pitati za pomoc da se dovode u prvobitno stanje(gdje su i oni sto dizu Erdoganove slike i zastave Turske), o visecim mostovima da ne pricam. Nije mi stvarno jasno sta radi covjek osim obilaska ovih sela sa 30-40 stanovnika.
Sto se usuti za gradsku kafanu ?
...pa nemoze jedan covjek, pa makar on biJo i GuRu, da popravi sve sto moze 80000 primitivaca da uHaka...
Ne treba covjek nista sam. Covjek treba da bude lider, da se sastane jedan sat sa nekim (Semirom Karic) iz sluzbe za urbanizam, imovinsko-pravne, geodetske poslove i katastar nekretnina, i da im fino da zadatak; u slijedecih 6 mjeseci vas zadatak je da procesljate svako naselje na podruciju grada Zenice, i da utvrdite cinjenicno stanje nelegalno izgradjenih/dogradjenih/dojebanih/odjebanih nastanbi, skalamerija i inih rukotvorina vrlih majstora ili gazdica. Istovremeno sa evidencijom, trebate/morate poceti proces prijave/tuzbe/rusenja/kontrole svih prostora.

Uvijek se kod nas od muhe medvjed stvara, pravi se bauk od javne uprave. Nista mi ne trebamo sami izmisljati. Da u ebeni google ukucaju sta i kako da rade izbacio bi im milion rezultata koje bi mogli da implementiraju u Zenici i da rijese gotovo sve i jedan problem u roku od godinu dana.

Nece i ne zna stoka da radi, navikla na supljiranje, i jos tome narod dovela do ludila da je i narod postao gotovo ubjedjen da ili ne moze bolje ili da trebaju nadnaravni trud i znanje za rijesavanje obicnih, svakodnevnih problema.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#21163 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

...i jos da dodam. U katastru ne radi nista. Jos printaju planove na A4 formatu, ispijaju kafu i dr.... da ne kazem sta po citav dan. Sve ono sto rade sam mogu da vidim online. Citava ta sluzba se moze digitalizovati a njih prerasporediti. Imao sam "srecu" da se u zadnje vrijeme naguravam s njima, pa izmedju ostalog i da cekam i po sedam dana na "detaljnu" skicu koju na kraju isprintaju na A4 formatu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21164 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

N.N. wrote: E sada je ova nakaradna seljacina to sve kupila i od tih vise stanova napravio jos vise stanova :D
Pravi lik jednosobne i garsonjere i uzet ce dobar kes za njih :)
Uh jasta! Beton lokacija, a potraznja za malim stanovima nikad veca.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21166 Re: Zeničani

Post by Norm »

avenija wrote:
Norm wrote:
avenija wrote:Vidio sam sinoc, mogli su se nekako dogovoriti da se uradi cijela zgrada, strogi centar, neka i grad finansira 1/3 troskova o ostale 2/3 on(HASS) sa stanarima. Ali eto od najave evropskog grada, dobismo korak unazad u odnosu na vladavinu Huse.
Nije mi jasno sta radi taj covjek, proseta li carsijom, Kamberovicima, itd.. Jeste li vidjeli na sto lici Turska cesma? Zar je tesko kontaktirati Turskog ambasadora i pitati za pomoc da se dovode u prvobitno stanje(gdje su i oni sto dizu Erdoganove slike i zastave Turske), o visecim mostovima da ne pricam. Nije mi stvarno jasno sta radi covjek osim obilaska ovih sela sa 30-40 stanovnika.
Sto se usuti za gradsku kafanu ?
...pa nemoze jedan covjek, pa makar on biJo i GuRu, da popravi sve sto moze 80000 primitivaca da uHaka...
Zbog cega si izostavio ovih 40 000 van gradske jezgre ? Mislis da prave manju stetu po gradu :mrgreen:
Takvi su najgori ;-)
...ma njiHa ne brOOjim, a nesto kontam da u zGroodu jos ima pa makar 15000-18000 normalnih... :-) ..nemoraju NUZNO biti rodjeni Zenicani.. ;-)
Ja_Ja wrote: Ne treba covjek nista sam. Covjek treba da bude lider, da se sastane jedan sat sa nekim (Semirom Karic) iz sluzbe za urbanizam, imovinsko-pravne, geodetske poslove i katastar nekretnina, i da im fino da zadatak; u slijedecih 6 mjeseci vas zadatak je da procesljate svako naselje na podruciju grada Zenice, i da utvrdite cinjenicno stanje nelegalno izgradjenih/dogradjenih/dojebanih/odjebanih nastanbi, skalamerija i inih rukotvorina vrlih majstora ili gazdica. Istovremeno sa evidencijom, trebate/morate poceti proces prijave/tuzbe/rusenja/kontrole svih prostora.

Uvijek se kod nas od muhe medvjed stvara, pravi se bauk od javne uprave. Nista mi ne trebamo sami izmisljati. Da u ebeni google ukucaju sta i kako da rade izbacio bi im milion rezultata koje bi mogli da implementiraju u Zenici i da rijese gotovo sve i jedan problem u roku od godinu dana.

Nece i ne zna stoka da radi, navikla na supljiranje, i jos tome narod dovela do ludila da je i narod postao gotovo ubjedjen da ili ne moze bolje ili da trebaju nadnaravni trud i znanje za rijesavanje obicnih, svakodnevnih problema.
...taj lider na kojeg aludiras, e za njega sam ja od prvog dana tvrdio da on nije tu zbog nas nego sebe i svog interesa...hebe se njemu za Zenicu i za urbanizam i uhljebe i nerad i vjecnog direktora Sluzbe za Urbanizam, IP poslove i katastar nekretnina....a sta mislite ko mu je sredio zemljiste u Crkvicama za onu beMzisku???...a eto ja proglasen mazlumom...nejse, ima jos vremena... ;-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#21167 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Hajmo malo konkretno...

Kako se može prijaviti korupcija pri zapošljavanju u institucijama kantona/općine? :zoka:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#21168 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

ExNihilo wrote:Hajmo malo konkretno...

Kako se može prijaviti korupcija pri zapošljavanju u institucijama kantona/općine? :zoka:
u Cirihu nema korupcije :mrgreen:

http://www.zdk.ba/budzet/item/3588-prijava-korupcije

imali kakve koristi neam pojma

https://ti-bih.org/prijavi-korupciju-online/

za ove znam da isprate slucaj

a inace lokalni shupci najvise se boje federalne uprave policije...a tu ide kao i kod svake policijske agencije: "dobar dan,zelim da prijavim krivicno djelo"
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#21170 Re: Zeničani

Post by phillie »

Jel neko vidio, gdje u carsiji ima kupiti karti za utakmicu BiH Svedska u subotu?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#21171 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:Jel neko vidio, gdje u carsiji ima kupiti karti za utakmicu BiH Svedska u subotu?
kod bosanke tamo gdje CM
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#21172 Re: Zeničani

Post by avenija »

Hocemo li moci popuniti pristojno Arenu H.S.?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#21173 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

vala ja kupio komada tri :mrgreen:
nema u kod nas u cirihu ovakvog basketa :mrgreen:
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#21174 Re: Zeničani

Post by phillie »

kamen spoticanja wrote:
phillie wrote:Jel neko vidio, gdje u carsiji ima kupiti karti za utakmicu BiH Svedska u subotu?
kod bosanke tamo gdje CM
:thumbup: Pise li sta na karti za djecu, treba li i njima karta :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#21175 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:
kamen spoticanja wrote:
phillie wrote:Jel neko vidio, gdje u carsiji ima kupiti karti za utakmicu BiH Svedska u subotu?
kod bosanke tamo gdje CM
:thumbup: Pise li sta na karti za djecu, treba li i njima karta :D
nisam vala cit'o nista
ja sam jednom kinderchetu kupio...ostale ne zanima :mrgreen:
Post Reply