Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#18901 Re: Zeničani

Post by enkoo83 »

Čelik nema podršku ni u Zenici kako treba a da ima mimo Zenice.
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#18902 Re: Zeničani

Post by likce »

channel10 wrote: Ma to sin, s obzirom na razliku u godinama. Pretpostavljam da nemas vise od 20-22 godine, ali nebitno.

Sve bi bilo lakse da ste odmah napisali da su im obecali novac u predizbornoj kampanji i ne bi pisali ovolike postove. Ako su obecali, neka ispostuju.

Ja mislim da ce ispostovati jer im ne bi bilo pametno zajebavati se sa klubom. Takodjer mislim da bi i ovi iz kluba trebali pristati da i oni barem nesto daju u pocetku jer ce to sigurno ovi iz skupstine traziti od njih.
I ja se nadam da ce ispostovati :thumbup: :thumbup: , vidjet cemo pod kojim uslovima.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18903 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Ajatolah_ wrote:Nisu to dobri klubovi za poređenje, izguglajte nam neki klub lokalnog karaktera, a ne globalnog. :D Iza Bayerna stoji Bavarska, ali i širom Njemačke imaju veliki broj navijača... U Kataloniji se ništa ne može porediti s Barcelonom, tako da je i to mnogo šira baza od samog grada. Čelik nema veliku podršku izvan Zenice.
Pa ko brani Čeliku da ima veliku podršku izvan Zenice? :D

Da ovi procenti o kojima pričamo nisu čisto funkcija uspješnosti i popularnosti kluba, pokazuje Benifca, koja ima 50% članova u odnosu na populaciju grada. Ili, da pričamo o Hajduku sa nekih 23-24%? :D

Šta kaže ekipa na ovoj temi. Nema kluba iznad 5%.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3268
Joined: 28/01/2012 11:38

#18904 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

ExNihilo wrote:
Ajatolah_ wrote:Nisu to dobri klubovi za poređenje, izguglajte nam neki klub lokalnog karaktera, a ne globalnog. :D Iza Bayerna stoji Bavarska, ali i širom Njemačke imaju veliki broj navijača... U Kataloniji se ništa ne može porediti s Barcelonom, tako da je i to mnogo šira baza od samog grada. Čelik nema veliku podršku izvan Zenice.
Pa ko brani Čeliku da ima veliku podršku izvan Zenice? :D

Da ovi procenti o kojima pričamo nisu čisto funkcija uspješnosti i popularnosti kluba, pokazuje Benifca, koja ima 50% članova u odnosu na populaciju grada. Ili, da pričamo o Hajduku sa nekih 23-24%? :D

Šta kaže ekipa na ovoj temi. Nema kluba iznad 5%.
Ok, eto sjebo sam se barem što se tiče Benfice to je stvarno ogroman broj ako je tako. Hajduk s druge strane nije gradski klub.
Nego, ukratko gasi mješalicu motaj kablove i pusti 70 godina tradicije niz vodu.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#18905 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Ma nema potrebe za gasenjem. Zenica i Celik imaju kapacitet da plate 5 miliona duga tokom narednih 10 godina. Razumijem frustracije pojedinaca ali i ja sam frustriran lopovlukom i generalnim stanjem u klubu ali treba razmisljati racionalno i priznati da je Celik institucija koju vrijedi spasavati i koja moze biti i dobra investicija.

Porediti jedan mali klub poput naseg sa svjetskim gigantima u smislu clanstva je neumjesno. Barcelona ima oko 160000 clanova diljem svijeta, i to je veoma malo znajuci o kakvom se klubu radi. Trenutnih 700+ clanova je odlicna brojka koja ce se vremenom, marketingom, i boljim rezultatima sigurno popraviti.
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#18906 Re: Zeničani

Post by sheikh »

Ako je ekipa iz NGG tražila novi Statut i novu Upravu, što su sve dobili nek samo traže i zarađuju lovu. Ako to ne urade bit će ista ekipa kao i bivše uprave. Nešto kao rade i onda od Grada uzmu lovu.
Po meni ovi sada što su u Čeliku preko ngg se polazali zaista kao nesposobni i sa njima nam sigurno neće biti bolje. Jedina svjetla strana je da nisu kriminalci kao bivše uprave. Mada na kraju će se to ispasti isto.
Čelik se mora spasiti i vratiti dug ali ako će ga Grad platiti ne znam koja je to promjena u klubu u odnosu na bivše godine.
Robija do Tokija :)
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#18907 Re: Zeničani

Post by enkoo83 »

sheikh wrote:Ako je ekipa iz NGG tražila novi Statut i novu Upravu, što su sve dobili nek samo traže i zarađuju lovu. Ako to ne urade bit će ista ekipa kao i bivše uprave. Nešto kao rade i onda od Grada uzmu lovu.
Po meni ovi sada što su u Čeliku preko ngg se polazali zaista kao nesposobni i sa njima nam sigurno neće biti bolje. Jedina svjetla strana je da nisu kriminalci kao bivše uprave. Mada na kraju će se to ispasti isto.
Čelik se mora spasiti i vratiti dug ali ako će ga Grad platiti ne znam koja je to promjena u klubu u odnosu na bivše godine.
Robija do Tokija :)
Nesposobni a osvojili vise bodova u 6 kola nego u prethodni 22 :shock: .
Shmeker
Posts: 244
Joined: 17/09/2011 15:39

#18908 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

channel10 wrote:Boga mi Enko bice prije da je obratno. Ti nikako da shvatis da to vise nije isti klub. Promijenio se vlasnik. Vlasnik je preuzeo obaveze kluba.

Opet kazem, ako je Fudo i kompletna ekipa obecala da ce rijesiti dug, onda neka ga rijese. Niko ih nije tjerao da obecavaju.
Kako se bolan promijenio vlasnik? Pa klub je bio udruzenje gradjana oduvijek. Tada je klub imao oko 30 clanova skupstine koji nisu ni redovno uplacivali clanarine a sada ima 700. I nije ti problem sto je udruzenje gradjana sa privilegovanim clanstvom dobijalo od grada 400 000 km godisnje ali ti smeta sto to isto udruzenje od 700 clanova, koje je unijelo u klub 100 000 km trazi od grada 300 000 km?

Toliko energije da se sjebe nesto pozitivno a oko tebe u gradu milion problema kojima se mozes posvetiti. Ti si klasicni primjer zenicke skole koja je spremna sve popljuvati. Hajde molim te nadji bilo kakav oblik udruzenja gradjana u cijelom kantonu koji ce od gradjana moci skupiti 100 000.
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#18909 Re: Zeničani

Post by sheikh »

enkoo83 wrote:
sheikh wrote:Ako je ekipa iz NGG tražila novi Statut i novu Upravu, što su sve dobili nek samo traže i zarađuju lovu. Ako to ne urade bit će ista ekipa kao i bivše uprave. Nešto kao rade i onda od Grada uzmu lovu.
Po meni ovi sada što su u Čeliku preko ngg se polazali zaista kao nesposobni i sa njima nam sigurno neće biti bolje. Jedina svjetla strana je da nisu kriminalci kao bivše uprave. Mada na kraju će se to ispasti isto.
Čelik se mora spasiti i vratiti dug ali ako će ga Grad platiti ne znam koja je to promjena u klubu u odnosu na bivše godine.
Robija do Tokija :)
Nesposobni a osvojili vise bodova u 6 kola nego u prethodni 22 :shock: .

Pa nije Uprava igrala nego igrači... koliko znam svake godine nam je isti problem... budemo očajni i pred kraj sezone počnemo da igramo dobro.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66217
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18910 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Da li bi clanstvo imalo vecu brojnost da je besplatno ili sa manjom cijenom uclanjenja?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18911 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Volim te Čelik!!!
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18912 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

_BataZiv_0809 wrote:Da li bi clanstvo imalo vecu brojnost da je besplatno ili sa manjom cijenom uclanjenja?

Bi.
Znam iz svog kruga prijatelja.
Ja sam i sada član ali ja radim...ima jarana pa ne rade ili rade za 500KM.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66217
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18913 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kralj Tvrtko I. wrote:
Bi.
Znam iz svog kruga prijatelja.
Ja sam i sada član ali ja radim...ima jarana pa ne rade ili rade za 500KM.
Sto znaci da je validna pretpostavka da bi clanstvo brojalo par hiljada ljudi da je dzabe ili da je, sta znam, 10 KM :-?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18914 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

60 x 700 = 42000
10 x 4200 = 42000

Možda bi bilo više članova.
Što se tiće finansija ovako izgleda kao gore što sam napisao....
Samo da navedem da ima i manjih članarina od 60KM a takođe i večih od 600KM VIP. Ali njih je malo...
Žalosno je da pojedoni pravni subjekti kupe članarinu kao i ja....
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18915 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Evo Fudo predlaze gasenje Celika, sad sam sve vidio.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3268
Joined: 28/01/2012 11:38

#18916 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Jimmy McNulty wrote:Evo Fudo predlaze gasenje Celika, sad sam sve vidio.
Ne predlaže gašenje nego stečaj. Da se krene iz najniže lige prem gore bez dugova. Kako god bilo, ovo je idiotski prijedlog.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18917 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Nije normalan...

Najmanje sam se od njega nadao...

Možda je u pravu što se tiće finansija i ovih potraživanja al da pusti Celik u drugu ligu .... ne znam.... đaba trud i rad ovog Ajanovića i NGG... i svih nas kao članova i simpatizera kluba...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18918 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

kamberovica polje wrote:
Jimmy McNulty wrote:Evo Fudo predlaze gasenje Celika, sad sam sve vidio.
Ne predlaže gašenje nego stečaj. Da se krene iz najniže lige prem gore bez dugova. Kako god bilo, ovo je idiotski prijedlog.
Pa to je gasenje kluba. Brisu se rezultati, 70-godisnja tradicija i sve. To ne bi bio Celik koji je nastao 1945 i koji ima 2 Intertoto kupa itd, nego NK Celik koji je osnovan 2017.

Kako to nije gasenje?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18919 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Dan te jebo ko da sam se probudio u paralelnom svijetu. SDA podrzava reprogram i NGG, a Fudo hoce da klub ide u pm.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#18920 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

Čim sam vidio da Kozlić daje podršku potpisu reprograma, znao sam da nešto nije OK.

Čudi me od Fude, ne što ga simpatiziram, gluho bilo :D , nego što je inače populista sa dna kace a ovo mi djeluje kao nepopularan potez. Doduše, možda i nije, nakon one jučerašnje diskusije, ne znam više ni ja...

Na kraju je haman Mustang bio na pravom tragu da su ovi nekako izgubili njegovu podršku. :-?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18921 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Shmeker wrote:
channel10 wrote:Boga mi Enko bice prije da je obratno. Ti nikako da shvatis da to vise nije isti klub. Promijenio se vlasnik. Vlasnik je preuzeo obaveze kluba.

Opet kazem, ako je Fudo i kompletna ekipa obecala da ce rijesiti dug, onda neka ga rijese. Niko ih nije tjerao da obecavaju.
Kako se bolan promijenio vlasnik? Pa klub je bio udruzenje gradjana oduvijek. Tada je klub imao oko 30 clanova skupstine koji nisu ni redovno uplacivali clanarine a sada ima 700. I nije ti problem sto je udruzenje gradjana sa privilegovanim clanstvom dobijalo od grada 400 000 km godisnje ali ti smeta sto to isto udruzenje od 700 clanova, koje je unijelo u klub 100 000 km trazi od grada 300 000 km?

Toliko energije da se sjebe nesto pozitivno a oko tebe u gradu milion problema kojima se mozes posvetiti. Ti si klasicni primjer zenicke skole koja je spremna sve popljuvati. Hajde molim te nadji bilo kakav oblik udruzenja gradjana u cijelom kantonu koji ce od gradjana moci skupiti 100 000.
Jel ja trebam svakome od vas sa robijasi.org (ako jos uvije postoji) objasnjavati sta i kako. Procitaj sta sam pisao u postovima koji su bili namjenjeni njima, a tematika je ista. Pogrijesio sam gore i pogresno sam se izrazio. Mislio sam na upravitelja, a napisao vlasnika.

Ovo sto Fudo predlaze je po njih najbezbolnije rjesenje. Ustedit ce se pare i to je to. Samo se postavlja pitanje da li se proglasenjem stecaja mogu lopovi izvuci od odgovornosti za lopovluke unazad 20 godina?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18922 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Pa kakvo je to riješenje?
To se moglo uraditi i bez NNG i bez svih protesta...
Stećaj...Aaaa estakvirla....
Shmeker
Posts: 244
Joined: 17/09/2011 15:39

#18923 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

channel10 wrote: Jel ja trebam svakome od vas sa robijasi.org (ako jos uvije postoji) objasnjavati sta i kako. Procitaj sta sam pisao u postovima koji su bili namjenjeni njima, a tematika je ista. Pogrijesio sam gore i pogresno sam se izrazio. Mislio sam na upravitelja, a napisao vlasnika.

Ovo sto Fudo predlaze je po njih najbezbolnije rjesenje. Ustedit ce se pare i to je to. Samo se postavlja pitanje da li se proglasenjem stecaja mogu lopovi izvuci od odgovornosti za lopovluke unazad 20 godina?
Pa Fudo je sam rekao da ga prošlost ne interesuje. A samim ovim prijedlogom novac koji Čelik duguje javnim preduzećima, državi, radnoj zajednici se neće nikada moći naplatiti. On se neće sigurno baviti malverzacijama iz prošlosti kako u klubu tako i u gradu. Boli Fudu racku i za Čelik, navijače, radnu zajednicu, grad i državu.....

Isto tako niko nije ni trepnuo kada je izašao izvještaj da je ŽKK Čelik dobio preko 100 000 km za sport koji u prosjeku gleda 300 ljudi. Koliko je isti taj Kalušić donio u ŽKK a koliko je dobio iz budžeta? Ovdje su momci iz NGG uz pomoć navijača, simpatizera skupili već 100 000 km, sklopili prve sponzorske ugovore, pomakli stvari na jedan drugi način i sada se svi trude da ih opstruišu. Svi sada očekujemo da oni imaju čarobni štapić pa da 20 godina javašluka počiste za 3 mjeseca. Jednostavno kompanije su bježale od Čelika, stranačke kompanije dobile zabranu sponzoriranja, povjerenje navijača na izmaku, klub srušen iznutra, omladinske kategorije primaju po 11 golova i sad treba sve to da bude savršeno za 3 mjeseca?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18924 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Jebajiga....

Kraj sjednice...

Kad će druga pitaj Boga...
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#18925 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Nije moguce ba ljudi da ima osoba u gradu pa i na ovom forumu koji izjednacavaju momke iz ZA CELIK i njihovu borbu sa mafijom od ranije i zovu ih nesposobnim. Ja ne zzelim da vjerujem u to. Za mene takav nacin razmisljanja znaci samo jedno: elementarno nepoznavanje i ne pracenje stanja u Celiku zadnjih 20 i kusur godina. Molim vas lijepo pa vi trazite od tih ljudi da sami izvuku klub iz govana u koja je upadao kao u zivi pijesak zadnjih 20 i kusur godina, nigdje veze.

Ovo sto je Fudo predlozio je de jure gasenje kluba jer Celik nema nista na osnovu cega bi mogao otici u stecaj. Sigurno da bi se dug izbrisao gasenjem i moglo bi se krenuti od nule ali koliki bi bio danak te odluke?

Ako uzmemo u obzir da Celik duguje oko 14 miliona maraka (sve ukljuceno), ili oko 5 miliona ako reprogramiramo dug i dodje do oprosta kamata te duga javnim preduzecima, a mozda i manje jer sam siguran da bi u tom slucaju i neke privatne firme, igraci, i treneri prastali ili umanjivali svoje dugove. Dolazimo do zakljucka da je cijena tradicije, kontinuiteta kluba, i statusa elitnog kluba vrijedna 5 miliona. E hajde sad nek meni neko izracuna koliki bi bio trosak i koliko bi se potrosilo da se osnuje novi klub (jer kad ode u stecaj ne mozes ga osnovati ni pod istim imenom), i da se potrose godine da taj klub ispliva do premijer lige (jer mora krenuti sa dna)?? Ja glavu dajem ako se nebi potrosio veci iznos od 5 miliona samo da bi se doslo na istu polaznu tacku na kojoj mozemo biti ovim reprogramom.
Post Reply