Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Sanjarko
Posts: 23358
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66126 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Pa mnogi ovi inter-REŽIJE, nemaju naplatnih mjesta i mjesta odavno gdje se može provjeriti stanje režija.

ViK nema, grijanje nema ako sam dobro upamtio, ne znam ima li ih još bez tih naplatnih mjesta i mjesta gdje se može provjeriti stanje režija.

Morala moja stara ići u grijanje i ViK direktno, a daleko joj, skupi taksiji, a autobusa do njih nema.

Išla da vidi imamo li i dalje duga u vezi njih. Jer je izmirila skoro sav dug. Čak i koji je bio zastario možda i sl, i kamate je izmirila.

Mora opet ići da vidi stanje jer na računu nema više duga, a i ne dolaze više računi.

Ja bi njih sve natjerao zakonski da u jednoj mjestu tj zgradi imaju sjedišta ili ispostave istih, ali u gradu gdje su nam i druge institucije od MUP-a pa nadalje ili u nekom krugu grada, centra.

Odgađa žena da ode jer joj daleko, od Bilimišta pa dalje joj daleko.

Ipak joj je 70 godina.
ZuzuTop
Posts: 451
Joined: 02/03/2022 12:44

#66127 Re: Zeničani

Post by ZuzuTop »

Sanjarko wrote: 25/04/2024 14:09 Pa mnogi ovi inter-REŽIJE, nemaju naplatnih mjesta i mjesta odavno gdje se može provjeriti stanje režija.

ViK nema, grijanje nema ako sam dobro upamtio, ne znam ima li ih još bez tih naplatnih mjesta i mjesta gdje se može provjeriti stanje režija.

Morala moja stara ići u grijanje i ViK direktno, a daleko joj, skupi taksiji, a autobusa do njih nema.

Išla da vidi imamo li i dalje duga u vezi njih. Jer je izmirila skoro sav dug. Čak i koji je bio zastario možda i sl, i kamate je izmirila.

Mora opet ići da vidi stanje jer na računu nema više duga, a i ne dolaze više računi.

Ja bi njih sve natjerao zakonski da u jednoj mjestu tj zgradi imaju sjedišta ili ispostave istih, ali u gradu gdje su nam i druge institucije od MUP-a pa nadalje ili u nekom krugu grada, centra.

Odgađa žena da ode jer joj daleko, od Bilimišta pa dalje joj daleko.

Ipak joj je 70 godina.
Probaj da ih zvrcne. Neka kaze da nemoze hodati tj da je joj tesko.
A i da ima duga, pise na racunu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58853
Joined: 03/08/2010 19:04

#66128 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2453
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#66129 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Jesul stvarno zatvorili zajednicka naplatna mjesta? :run:
kuglanje_ze
Posts: 669
Joined: 17/02/2020 11:29

#66130 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

scarr wrote: 25/04/2024 11:54 Sad ti meni hoces imputirat da ja nisam učtiv i profesionalan hahaha
U Zenici nema finijih mjesta, a ti vozi svoju trolu sa donerom pizzom i sendvičima do sutra.

Jedna stvar je losa recenzija na google, toga ima svugdje druga stvar je da ja svaki put kad odem u neki ugostiteljski objekat doživim neku neugodnosti, bilo po pitanju usluge, kvalitete, odnosa konobara, higijene, itd..

Tebi kad je dobro, onda ok, očito imamo drugačija očekivanja i domete
Možda je do tebe ako svaki put doživiš neugodnost.
Promjeni svoj odnos pa će se i drugi korigovati.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3693
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#66131 Re: Zeničani

Post by anex »

N.N. wrote: 25/04/2024 13:46 -Aidi Halać, na Skyju Griselda 25.000 KM;

- Tariku Zuloviću, na Skyju Aristotelus, 25.000 KM.

Ja ovih nasih kokosara :D
Ne mogu na temi ovdje pronaci komentare kad je Zulović dobio posao direktora KBZa. Napisao sam komentar "vidi ti malog Tarika" misleci da ga znam iz doba škole...Ali ovdje me neko napao, kao "šta ti pricaš, nije mogao pošteniji doči..."
Eto...ispostavilo se da ni za oca ne možeš biti siguran a ne nekog onako koga poznaješ usput...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23358
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66132 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

ZuzuTop wrote: 25/04/2024 14:17
Sanjarko wrote: 25/04/2024 14:09 Pa mnogi ovi inter-REŽIJE, nemaju naplatnih mjesta i mjesta odavno gdje se može provjeriti stanje režija.

ViK nema, grijanje nema ako sam dobro upamtio, ne znam ima li ih još bez tih naplatnih mjesta i mjesta gdje se može provjeriti stanje režija.

Morala moja stara ići u grijanje i ViK direktno, a daleko joj, skupi taksiji, a autobusa do njih nema.

Išla da vidi imamo li i dalje duga u vezi njih. Jer je izmirila skoro sav dug. Čak i koji je bio zastario možda i sl, i kamate je izmirila.

Mora opet ići da vidi stanje jer na računu nema više duga, a i ne dolaze više računi.

Ja bi njih sve natjerao zakonski da u jednoj mjestu tj zgradi imaju sjedišta ili ispostave istih, ali u gradu gdje su nam i druge institucije od MUP-a pa nadalje ili u nekom krugu grada, centra.

Odgađa žena da ode jer joj daleko, od Bilimišta pa dalje joj daleko.

Ipak joj je 70 godina.
Probaj da ih zvrcne. Neka kaze da nemoze hodati tj da je joj tesko.
A i da ima duga, pise na racunu.
Zvala, rekli joj da mora lično da dođe da vidi. Dug i kamate i režije bile sve na ime rahmetli starog prije.

Sad su na njoj, pa zato možda i nema duga na računima.

Rahmetli starom su odbijali od kako su skočile penzije na 300+ KM redovno za režije čak do 50% penzije.

Lupali tužbama kamate itd, a na tužbe nije bilo pravo žalbi.

Kamatari, kamatarili uz sprezi s državom i njenim aparatom.

Htjeli nam stan zaplijeniti. A ja i stara nikako nismo imali primanja.

A bolesni, oboje. Socijalni slučaj bili, i sad smo radi svega, dugova i još što šta.
ZuzuTop
Posts: 451
Joined: 02/03/2022 12:44

#66133 Re: Zeničani

Post by ZuzuTop »

Sanjarko wrote: 25/04/2024 14:32
ZuzuTop wrote: 25/04/2024 14:17
Sanjarko wrote: 25/04/2024 14:09 Pa mnogi ovi inter-REŽIJE, nemaju naplatnih mjesta i mjesta odavno gdje se može provjeriti stanje režija.

ViK nema, grijanje nema ako sam dobro upamtio, ne znam ima li ih još bez tih naplatnih mjesta i mjesta gdje se može provjeriti stanje režija.

Morala moja stara ići u grijanje i ViK direktno, a daleko joj, skupi taksiji, a autobusa do njih nema.

Išla da vidi imamo li i dalje duga u vezi njih. Jer je izmirila skoro sav dug. Čak i koji je bio zastario možda i sl, i kamate je izmirila.

Mora opet ići da vidi stanje jer na računu nema više duga, a i ne dolaze više računi.

Ja bi njih sve natjerao zakonski da u jednoj mjestu tj zgradi imaju sjedišta ili ispostave istih, ali u gradu gdje su nam i druge institucije od MUP-a pa nadalje ili u nekom krugu grada, centra.

Odgađa žena da ode jer joj daleko, od Bilimišta pa dalje joj daleko.

Ipak joj je 70 godina.
Probaj da ih zvrcne. Neka kaze da nemoze hodati tj da je joj tesko.
A i da ima duga, pise na racunu.
Zvala, rekli joj da mora lično da dođe da vidi. Dug i kamate i režije bile sve na ime rahmetli starog prije.

Sad su na njoj, pa zato možda i nema duga na računima.

Rahmetli starom su odbijali od kako su skočile penzije na 300+ KM redovno za režije čak do 50% penzije.

Lupali tužbama kamate itd, a na tužbe nije bilo pravo žalbi.

Kamatari, kamatarili uz sprezi s državom i njenim aparatom.

Htjeli nam stan zaplijeniti. A ja i stara nikako nismo imali primanja.

A bolesni, oboje. Socijalni slučaj bili, i sad smo radi svega, dugova i još što šta.
Kakvi medjedi, to neko iz administracije moze pregledat i poslati na mail.

A za kamatu ti vjerujem. Fulaj malo, odma nekakve tuzbe i sudjenja. Stara fulala platit kablovsku TxTV, zove me zena panika je ufatila jer su joj slali ljude na vrata. Odem gore prvo ih pitam jesul normalni, platim dug 19 km i odjavim.
User avatar
Casual's
Posts: 5753
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#66134 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Tužilaštvo BiH je razotkrilo da je u Sky komunikacijama Edin Gačanin naglasio koliko je “važno da Aida postane prvi ženski gradonačelnik”.

...a pricalo se da se KF nece ove godine kandidovati. :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10715
Joined: 10/03/2022 22:16

#66135 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

:shock:
kuglanje_ze
Posts: 669
Joined: 17/02/2020 11:29

#66136 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Casual's wrote: 25/04/2024 14:44 Tužilaštvo BiH je razotkrilo da je u Sky komunikacijama Edin Gačanin naglasio koliko je “važno da Aida postane prvi ženski gradonačelnik”.

...a pricalo se da se KF nece ove godine kandidovati. :lol:
Auuuuu, pa ovo je nevjerovatno i strašno...
User avatar
N.N.
Posts: 3037
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#66137 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Pa jeste malo suhveli sto doFu zadnjih mjeseci 'nije siguran' za kandidaturu :D mada sam ja mislio da ce gurati Amru Mehmedic...

Samo me zanima kako bi nam Aidu predstavili; mlada, pametna, sposobna, nauka u bolnici, vijece, incijative, privatan biznis, zensko, sportista...sve kompetencije ima...da nam ga sukne :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32241
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66138 Re: Zeničani

Post by Bobi »

cenecimoveocino wrote: 25/04/2024 13:47 Sta se desava sa zajednickim naplatnim mjestima?

Jutros nisaM mogao platiiti ni na stadionu niti na mjestu pored kocevskog mosta.
Istaknuto "SALTER NE RADI"
Pa tamo rade radnici Albe a valjda strajkuju, i ja čekam račun nikad ga pa da sve odjednom, probajte u ViK-u oni imaju naplatnu u Radakovu,prije nije bilo guzve sad je moguce kako druga naplatna ne rade.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66139 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

N.N. wrote: 25/04/2024 15:04 Pa jeste malo suhveli sto doFu zadnjih mjeseci 'nije siguran' za kandidaturu :D mada sam ja mislio da ce gurati Amru Mehmedic...

Samo me zanima kako bi nam Aidu predstavili; mlada, pametna, sposobna, nauka u bolnici, vijece, incijative, privatan biznis, zensko, sportista...sve kompetencije ima...da nam ga sukne :D
A zar Zulovic nije bio na listi SDA prethodne izbore?
Izabere ga kao direktora prethodna KF vecina
SDA ga ne dira
Sad veze sa KF isplivavaju
Yebo lud zbunjenog
User avatar
N.N.
Posts: 3037
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#66140 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Prelistajte malo, opet ce nas u 'zone' rasporedjivati :D

https://zenica.ba/javne-rasprave/javna- ... ovrsinama/
User avatar
Casual's
Posts: 5753
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#66141 Re: Zeničani

Post by Casual's »

_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2024 15:33
A zar Zulovic nije bio na listi SDA prethodne izbore?
Izabere ga kao direktora prethodna KF vecina
SDA ga ne dira
Sad veze sa KF isplivavaju
Yebo lud zbunjenog
Njega brane sad i SDA i KF profili. Aidu niko ne spominje. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66142 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Casual's wrote: 25/04/2024 15:37
_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2024 15:33
A zar Zulovic nije bio na listi SDA prethodne izbore?
Izabere ga kao direktora prethodna KF vecina
SDA ga ne dira
Sad veze sa KF isplivavaju
Yebo lud zbunjenog
Njega brane sad i SDA i KF profili. Aidu niko ne spominje. :mrgreen:
Ovdje se ne zna vise ciji je u cijoj majke mi
User avatar
N.N.
Posts: 3037
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#66143 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Tarik je haman u rodbinskoj vezi sa Titom, kako sam procitao negdje...
Pa jbga, kada dobijes ponudu koju ne mozes odbiti, onda ga i ne diras sa pozicije :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#66144 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Aristotel i Griselda :mrgreen:
Ma puno je ljudi bilo preofirno po instagramima realno
Do jucer gume na gacama nisu imali
Sad odjednom Dubajiji Rols Rojsovi, Luj Viton, de ba od cega lave
Pogotovu raja od 20 i kusur godina koji te pare mogu imat samo ako su naslijedili
Ili ako su neki tech genijalci koji Facebooku ili Googleu prodaju neki kod, ali takvi zive u Americi
kuglanje_ze
Posts: 669
Joined: 17/02/2020 11:29

#66145 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 25/04/2024 15:42 Aristotel i Griselda :mrgreen:
Ma puno je ljudi bilo preofirno po instagramima realno
Do jucer gume na gacama nisu imali
Sad odjednom Dubajiji Rols Rojsovi, Luj Viton, de ba od cega lave
Pogotovu raja od 20 i kusur godina koji te pare mogu imat samo ako su naslijedili
Ili ako su neki tech genijalci koji Facebooku ili Googleu prodaju neki kod, ali takvi zive u Americi
Ili dilaju ili "peru keš"
User avatar
Casual's
Posts: 5753
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#66146 Re: Zeničani

Post by Casual's »

..ili prodaju kladionicarske dojave. :mrgreen:
kuglanje_ze
Posts: 669
Joined: 17/02/2020 11:29

#66147 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

I znaš šta je još fascinantno? Taj nivo bahatosti da znaš da svi znaju da nisi za gaće imao, a opet se preko noći, javno, na svim društvenim mrežama kurčiš imovinom, putovanjima, glumiš nekog influensera mudrim izrekama i savjetima.
Pa bolan, ušuti se, ne moraju svi znati...
kuglanje_ze
Posts: 669
Joined: 17/02/2020 11:29

#66148 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Casual's wrote: 25/04/2024 15:44 ..ili prodaju kladionicarske dojave. :mrgreen:
:izet: :mrgreen:

A dobro, de nemoj sad
User avatar
Sanjarko
Posts: 23358
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66149 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

kuglanje_ze wrote: 25/04/2024 15:46 I znaš šta je još fascinantno? Taj nivo bahatosti da znaš da svi znaju da nisi za gaće imao, a opet se preko noći, javno, na svim društvenim mrežama kurčiš imovinom, putovanjima, glumiš nekog influensera mudrim izrekama i savjetima.
Pa bolan, ušuti se, ne moraju svi znati...
Jedini narko boss, Afro-Amerikanac nije to radio, i djevojka ili žena ga nagovori da bundu kupi i obuče na nekom boks meču, i tako ga primjete i spengaju poslije.

Bio najveći narko boss u tom vremenu u Americi, ne sjećam se imena itd.

Denzel Washington ga odglumio u nekom filmu.

Nije loš film.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2453
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#66150 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Bobi wrote: 25/04/2024 15:26
cenecimoveocino wrote: 25/04/2024 13:47 Sta se desava sa zajednickim naplatnim mjestima?

Jutros nisaM mogao platiiti ni na stadionu niti na mjestu pored kocevskog mosta.
Istaknuto "SALTER NE RADI"
Pa tamo rade radnici Albe a valjda strajkuju, i ja čekam račun nikad ga pa da sve odjednom, probajte u ViK-u oni imaju naplatnu u Radakovu,prije nije bilo guzve sad je moguce kako druga naplatna ne rade.
Jbt ovajj se grad polako raspada
Post Reply