Zenica / III Korpus A RBiH

Post Reply
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1101 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Tempo »

Border wrote:Da li ima ovdje neko ko je poznavao momka imena Trogrlic Nenad koji je nestao u Zenici 93.god. ili da eventualno zna sta se snjim desilo,momak je nestao u civilu....
daj jos podataka. u koju je skolu isao, gdje je izlazio, s kim se druzio. sve sto znas.
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1102 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Isao je u industrijsku skolu,stanovao na bulevaru 6,bio clan Hos-a i tjelohranitelj Mladena Holmana,kad se Hos raspao,vise nije bio clan ni jedne vojne formacije,15.09.93.je netragom nestao,izasao iz stana po cigare i vise se nije vratio,(navodno je taj dan vidjen u caffe-u Tropic),ali to je nepotvrdjena informacija...Nestanak je prijavljen u Mup-u u Zenici,nakon nekih 6 mj.od nestanka Nenadova sestra je prepoznala trenerku u kojoj je nestao,bila je na nekoj djevojcici koja je prodavala cigare,kada je prisla da je pita odakle joj trenerka,djevojcica joj je rekla da joj je donio daiđza iz Mos-a...Medjutim majka od djevojcice koja je isto bila tu u blizini rekla je da je njen brat tu trenerku dobio na razmjeni u Kaknju i da je trenerka bila umazana naftom,..Majka je taj dan privodjena u Mup da dadne iskaz i trenerka je ostala u Mup-u,medjutim nakon nekog vremena kada je Nenadova majka dosla u Mup da se raspita ima li kakvih vijesti,pitala je i za tu trenerku,(u medjuvremenu je doslo do zamjene inspektora u mup-u,taj koji je razgovarao sa tom zenom i kome je prijavljen nestanak je otisao u penziju),tada joj je receno od strane tog novog inspektora da on ne zna nista o tome i da je on tu trenerku dao nekoj sirotinji :? :? To su informacije koje znam i koje sam cuo od njegove majke....
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1103 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Tempo »

Border wrote:Isao je u industrijsku skolu,stanovao na bulevaru 6,bio clan Hos-a i tjelohranitelj Mladena Holmana,kad se Hos raspao,vise nije bio clan ni jedne vojne formacije,15.09.93.je netragom nestao,izasao iz stana po cigare i vise se nije vratio,(navodno je taj dan vidjen u caffe-u Tropic),ali to je nepotvrdjena informacija...Nestanak je prijavljen u Mup-u u Zenici,nakon nekih 6 mj.od nestanka Nenadova sestra je prepoznala trenerku u kojoj je nestao,bila je na nekoj djevojcici koja je prodavala cigare,kada je prisla da je pita odakle joj trenerka,djevojcica joj je rekla da joj je donio daiđza iz Mos-a...Medjutim majka od djevojcice koja je isto bila tu u blizini rekla je da je njen brat tu trenerku dobio na razmjeni u Kaknju i da je trenerka bila umazana naftom,..Majka je taj dan privodjena u Mup da dadne iskaz i trenerka je ostala u Mup-u,medjutim nakon nekog vremena kada je Nenadova majka dosla u Mup da se raspita ima li kakvih vijesti,pitala je i za tu trenerku,(u medjuvremenu je doslo do zamjene inspektora u mup-u,taj koji je razgovarao sa tom zenom i kome je prijavljen nestanak je otisao u penziju),tada joj je receno od strane tog novog inspektora da on ne zna nista o tome i da je on tu trenerku dao nekoj sirotinji :? :? To su informacije koje znam i koje sam cuo od njegove majke....
pitaj holmana. imas ga na fb. mzda on zna.
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1104 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Tempo wrote:
Border wrote:Isao je u industrijsku skolu,stanovao na bulevaru 6,bio clan Hos-a i tjelohranitelj Mladena Holmana,kad se Hos raspao,vise nije bio clan ni jedne vojne formacije,15.09.93.je netragom nestao,izasao iz stana po cigare i vise se nije vratio,(navodno je taj dan vidjen u caffe-u Tropic),ali to je nepotvrdjena informacija...Nestanak je prijavljen u Mup-u u Zenici,nakon nekih 6 mj.od nestanka Nenadova sestra je prepoznala trenerku u kojoj je nestao,bila je na nekoj djevojcici koja je prodavala cigare,kada je prisla da je pita odakle joj trenerka,djevojcica joj je rekla da joj je donio daiđza iz Mos-a...Medjutim majka od djevojcice koja je isto bila tu u blizini rekla je da je njen brat tu trenerku dobio na razmjeni u Kaknju i da je trenerka bila umazana naftom,..Majka je taj dan privodjena u Mup da dadne iskaz i trenerka je ostala u Mup-u,medjutim nakon nekog vremena kada je Nenadova majka dosla u Mup da se raspita ima li kakvih vijesti,pitala je i za tu trenerku,(u medjuvremenu je doslo do zamjene inspektora u mup-u,taj koji je razgovarao sa tom zenom i kome je prijavljen nestanak je otisao u penziju),tada joj je receno od strane tog novog inspektora da on ne zna nista o tome i da je on tu trenerku dao nekoj sirotinji :? :? To su informacije koje znam i koje sam cuo od njegove majke....
pitaj holmana. imas ga na fb. mzda on zna.
Vec jesam,navodno ne zna nista...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1105 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Tempo »

.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1106 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Tempo »

Border wrote:
Tempo wrote:
Border wrote:Isao je u industrijsku skolu,stanovao na bulevaru 6,bio clan Hos-a i tjelohranitelj Mladena Holmana,kad se Hos raspao,vise nije bio clan ni jedne vojne formacije,15.09.93.je netragom nestao,izasao iz stana po cigare i vise se nije vratio,(navodno je taj dan vidjen u caffe-u Tropic),ali to je nepotvrdjena informacija...Nestanak je prijavljen u Mup-u u Zenici,nakon nekih 6 mj.od nestanka Nenadova sestra je prepoznala trenerku u kojoj je nestao,bila je na nekoj djevojcici koja je prodavala cigare,kada je prisla da je pita odakle joj trenerka,djevojcica joj je rekla da joj je donio daiđza iz Mos-a...Medjutim majka od djevojcice koja je isto bila tu u blizini rekla je da je njen brat tu trenerku dobio na razmjeni u Kaknju i da je trenerka bila umazana naftom,..Majka je taj dan privodjena u Mup da dadne iskaz i trenerka je ostala u Mup-u,medjutim nakon nekog vremena kada je Nenadova majka dosla u Mup da se raspita ima li kakvih vijesti,pitala je i za tu trenerku,(u medjuvremenu je doslo do zamjene inspektora u mup-u,taj koji je razgovarao sa tom zenom i kome je prijavljen nestanak je otisao u penziju),tada joj je receno od strane tog novog inspektora da on ne zna nista o tome i da je on tu trenerku dao nekoj sirotinji :? :? To su informacije koje znam i koje sam cuo od njegove majke....
pitaj holmana. imas ga na fb. mzda on zna.
Vec jesam,navodno ne zna nista...

pitaj fetice, belog, sabru
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1107 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Jel znas imena od ovih koje si nabrojao?Ovako nemam pojma ko su oni?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1108 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Tempo »

Border wrote:Jel znas imena od ovih koje si nabrojao?Ovako nemam pojma ko su oni?
odakle si ti, tita ti?


senad i mirsad fetic, sabro ramic i amabel barisic beli
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1109 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Tempo wrote:
Border wrote:Jel znas imena od ovih koje si nabrojao?Ovako nemam pojma ko su oni?
odakle si ti, tita ti?


senad i mirsad fetic, sabro ramic i amabel barisic beli
Iz Bosne jarane,ja sam neko kome treba pomoc dobrih ljudi da pokusam saznati za sudbinu svog prijatelja Nenada,kakvu takvu,nadam se da postoji neki dobri Zenicanin koji ce mi pomoci,zato nemojte biti skrti na informacijama,recite mi je li ovaj Amabel sad u Americi i ko su ti Fetici,na koji nacin bi oni mogli znati nesto o njemu?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1110 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Tempo »

Border wrote:
Tempo wrote:
Border wrote:Jel znas imena od ovih koje si nabrojao?Ovako nemam pojma ko su oni?
odakle si ti, tita ti?


senad i mirsad fetic, sabro ramic i amabel barisic beli
Iz Bosne jarane,ja sam neko kome treba pomoc dobrih ljudi da pokusam saznati za sudbinu svog prijatelja Nenada,kakvu takvu,nadam se da postoji neki dobri Zenicanin koji ce mi pomoci,zato nemojte biti skrti na informacijama,recite mi je li ovaj Amabel sad u Americi i ko su ti Fetici,na koji nacin bi oni mogli znati nesto o njemu?
nisi iz zenice?
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1111 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Da jesam vjerovatno bih znao ko su ovi koje spominjete,ne nisam iz Zenice
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1112 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Tempo »

Border wrote:Da jesam vjerovatno bih znao ko su ovi koje spominjete,ne nisam iz Zenice
kako onda poznajes nenada?
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1113 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Tempo wrote:
Border wrote:Da jesam vjerovatno bih znao ko su ovi koje spominjete,ne nisam iz Zenice
kako onda poznajes nenada?
Moji i njegovi su bili kucni prijatelji,kumovi itd...
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1114 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Image evo i njegova fotografija u slucaju da ga se neko sjeti...
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1115 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Sarajmen wrote:@Tempo je na kraće vrijeme baniran na drugom pdf-u, pa ti ne može odgovoriti. Dovoljno vam je dato prostora na ovoj temi, tako da još jednom preporučujem da predmet vašeg zanimanja objavite na temi ''Zeničani'', link do nje je predhodno objavljen. Hvala i sretno.
Uredu,hvala vam...
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#1116 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by macchiato »

Vrlo sliči jednom njegovom prezimenjaku kojeg znam, vjerovatno su bili rođaci. Mislim da ne živi više u BiH.

Ali ne vjerujem da išta zna.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1117 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Tempo »

Border wrote:
Sarajmen wrote:@Tempo je na kraće vrijeme baniran na drugom pdf-u, pa ti ne može odgovoriti. Dovoljno vam je dato prostora na ovoj temi, tako da još jednom preporučujem da predmet vašeg zanimanja objavite na temi ''Zeničani'', link do nje je predhodno objavljen. Hvala i sretno.
Uredu,hvala vam...

nije mi poznat. nego, nesto drugo mi je cudno. sta ce holmanu tjelohranitelj, kad je holman bio najjaci.
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1118 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Tempo wrote:
Border wrote:
Sarajmen wrote:@Tempo je na kraće vrijeme baniran na drugom pdf-u, pa ti ne može odgovoriti. Dovoljno vam je dato prostora na ovoj temi, tako da još jednom preporučujem da predmet vašeg zanimanja objavite na temi ''Zeničani'', link do nje je predhodno objavljen. Hvala i sretno.
Uredu,hvala vam...

nije mi poznat. nego, nesto drugo mi je cudno. sta ce holmanu tjelohranitelj, kad je holman bio najjaci.
Pa pitaj Holmana,imas ga na fcb :-) ,Hvala na javljanju u svakom slucaju..Meni trebaju konkretne informacije ako neko nesto zna,bilo sta......
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#1119 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Nivelacija »

Covjek bio clan hrvatske obavjestajne sluzbe? Druzio se i bio tjelohranitelj naopasnijim momcima Zenice. Izasao iz kuce 93 i nestao..pa valjda i budala zna sta mu se desilo.
Sad jel u rijeci ili negdje zakopan ponudi cifru za informaciju preko medija i sigurno ce neko ko zna ispricati gdje je ubijen i gdje su tijelo sakrili..

Ako vec nije kasno, mozda su svi pomrli, preko 25 godina je proslo ipak..
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1120 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Tempo »

Border wrote:
nije mi poznat. nego, nesto drugo mi je cudno. sta ce holmanu tjelohranitelj, kad je holman bio najjaci.
Pa pitaj Holmana,imas ga na fcb :-) ,Hvala na javljanju u svakom slucaju..Meni trebaju konkretne informacije ako neko nesto zna,bilo sta......[/quote]

pito bi ga, al me libo racku i za holmana i za njegovog tjelohranitelja. sigurno se ne radi o finim i postenim ljudima.
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1121 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Tempo wrote:
Border wrote:
nije mi poznat. nego, nesto drugo mi je cudno. sta ce holmanu tjelohranitelj, kad je holman bio najjaci.
Pa pitaj Holmana,imas ga na fcb :-) ,Hvala na javljanju u svakom slucaju..Meni trebaju konkretne informacije ako neko nesto zna,bilo sta......
pito bi ga, al me libo racku i za holmana i za njegovog tjelohranitelja. sigurno se ne radi o finim i postenim ljudima.[/quote]
Pa zasto se javljas onda,ako nemas nista pametno da kazes bolje šuti :oops:
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1122 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

Nivelacija wrote:Covjek bio clan hrvatske obavjestajne sluzbe? Druzio se i bio tjelohranitelj naopasnijim momcima Zenice. Izasao iz kuce 93 i nestao..pa valjda i budala zna sta mu se desilo.
Sad jel u rijeci ili negdje zakopan ponudi cifru za informaciju preko medija i sigurno ce neko ko zna ispricati gdje je ubijen i gdje su tijelo sakrili..

Ako vec nije kasno, mozda su svi pomrli, preko 25 godina je proslo ipak..
HOS=hrvatske oruzane snage,a ne obavjestajne sluzbe,po logici pojedinih ovdje ispada pod normalno da je on ubijen samo zato jer je bio u Hos-u,a nikome nije zapalo za oko da je u Mup-u nestao glavni dokaz,gornji dio trenerke u kojoj je bio,vjerovatno se i to uzima pod "normalno",pitam se je li i dr.Sladojevic bio neki "krimos"pa su i njega ubili i sakrili tijelo dok igrom slucaja nije pronadjeno,dakle da je Mup radio svoj posao i da imamo normalnu drzavu davno bi se znalo sta je bilo snjim,jer je momak nestao u sred grada,a fol niko nista ne zna niti ga zanima...
Border
Posts: 31
Joined: 31/01/2019 11:10

#1123 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Border »

https://avaz.ba/vijesti/bih/516718/majk ... iju-o-sinu 5000 € za tacnu lokaciju o Nenadovim ostacima,anonimnost zagarantovana.....Dakle,nakon ovog clanka objavljenog u dnevnom avazu javili su nam se ljudi koji su bili svjedoci kada je Nenad divljacki zaskocen i odveden ispred ulaza na zenicku pijacu od strane "lokalnih mudžahedina",strpan u zeleni kombi i odvezen u nepoznatom pravcu...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1124 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by Grean »

Prvostepenom presudom Suda BiH Sakib Mahmuljin, nekadašenji komandant Trećeg korpusa Armije BiH, osuđen je na 10 godina zatvora zbog zločina počinjenih na području Vozuće i Zavidovića.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ora-623117
Mahmuljin osudjen na 10 godina zbog ratnih zlocina nad zarobljenim vojnicima tzv. VRS.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1125 Re: Zenica / III Korpus A RBiH

Post by 90minut »

Ocekivano i pošteno cim sam mu vidio kez na onim snimcima kad se prica o zarobljenim vojnicima i kad svi prisutni pred Alijom znaju šta im je uradio odred momentalno mi je bilo cudno kako niko nije osuđen.

Dosta godina ima tom mom cuđenju i eto 2021 došlo sve na naplatu.
Post Reply