Zenica Construction

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#126 Re: Zenica Construction

Post by sheikh »

clio_dci120 wrote:Vjerovatno je onda Beslic i uzeo na kraju, ne vjerujem da bi pustio nekoga da mu se "uvali" izmedju dvije nekretnine.

Malo off topic, pricao sam sa nekim ljudima koji su bas na pozicijama u velikim trgovackim lancima i kazu da je Beslic jedan od rijetkih, ako ne i jedini koji se ne bavi uvozom mesa. Tvrde da u BiH ima najkvalitetnije meso, za razliku od npr. Bajre. Znam da ima veliki savremeni pogon kod Visokog, steta sto nije otvorio u Zenici.

Bešlić isto uvozi meso kao i svi ostali. Ne znam kakve pozicije u trgovačkim lancima imaju sa lokalnim mesarom iz Zenice?
Za one što tvrde da je najkvalitetnije meso u BiH, ruku dajem da je među najlošijim mesima kod nas.
Živ bio.
el gancho
Posts: 479
Joined: 29/09/2015 14:05

#127 Re: Zenica Construction

Post by el gancho »

:razz:
sheikh wrote:
clio_dci120 wrote:Vjerovatno je onda Beslic i uzeo na kraju, ne vjerujem da bi pustio nekoga da mu se "uvali" izmedju dvije nekretnine.

Malo off topic, pricao sam sa nekim ljudima koji su bas na pozicijama u velikim trgovackim lancima i kazu da je Beslic jedan od rijetkih, ako ne i jedini koji se ne bavi uvozom mesa. Tvrde da u BiH ima najkvalitetnije meso, za razliku od npr. Bajre. Znam da ima veliki savremeni pogon kod Visokog, steta sto nije otvorio u Zenici.

Bešlić isto uvozi meso kao i svi ostali. Ne znam kakve pozicije u trgovačkim lancima imaju sa lokalnim mesarom iz Zenice?
Za one što tvrde da je najkvalitetnije meso u BiH, ruku dajem da je među najlošijim mesima kod nas.
Živ bio.
Ja mislim da griješiš i da Bešlić ne uvozi meso. Barem nije uvozio do prije 2 godine. Ukoliko se od tada nešto promjenilo onda OK. O kvalitetu ne bih da polemišem jer nisam kompetentan. Pozdrav
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#128 Re: Zenica Construction

Post by clio_dci120 »

sheikh wrote:
clio_dci120 wrote:Vjerovatno je onda Beslic i uzeo na kraju, ne vjerujem da bi pustio nekoga da mu se "uvali" izmedju dvije nekretnine.

Malo off topic, pricao sam sa nekim ljudima koji su bas na pozicijama u velikim trgovackim lancima i kazu da je Beslic jedan od rijetkih, ako ne i jedini koji se ne bavi uvozom mesa. Tvrde da u BiH ima najkvalitetnije meso, za razliku od npr. Bajre. Znam da ima veliki savremeni pogon kod Visokog, steta sto nije otvorio u Zenici.

Bešlić isto uvozi meso kao i svi ostali. Ne znam kakve pozicije u trgovačkim lancima imaju sa lokalnim mesarom iz Zenice?
Za one što tvrde da je najkvalitetnije meso u BiH, ruku dajem da je među najlošijim mesima kod nas.
Živ bio.
el gancho wrote::razz:
sheikh wrote:
clio_dci120 wrote:Vjerovatno je onda Beslic i uzeo na kraju, ne vjerujem da bi pustio nekoga da mu se "uvali" izmedju dvije nekretnine.

Malo off topic, pricao sam sa nekim ljudima koji su bas na pozicijama u velikim trgovackim lancima i kazu da je Beslic jedan od rijetkih, ako ne i jedini koji se ne bavi uvozom mesa. Tvrde da u BiH ima najkvalitetnije meso, za razliku od npr. Bajre. Znam da ima veliki savremeni pogon kod Visokog, steta sto nije otvorio u Zenici.

Bešlić isto uvozi meso kao i svi ostali. Ne znam kakve pozicije u trgovačkim lancima imaju sa lokalnim mesarom iz Zenice?
Za one što tvrde da je najkvalitetnije meso u BiH, ruku dajem da je među najlošijim mesima kod nas.
Živ bio.
Ja mislim da griješiš i da Bešlić ne uvozi meso. Barem nije uvozio do prije 2 godine. Ukoliko se od tada nešto promjenilo onda OK. O kvalitetu ne bih da polemišem jer nisam kompetentan. Pozdrav
Ma meni ni iz dzepa ni u dzep,da neko ne misli da reklamiram Beslica, bas da je loklani mesar ne bi rekao, jer ima veliki pogon kod Visokog, jedna od najmodernijih klaonica u BiH kako mi je receno, , naglasio sam da su na pozicijama, jer svi oni prate tokove sto se tice prehrambene indrustije ko sta i kako radi, a jedan od njih se i direktno bavi poslovima oko mesa, na kraju svi se oni iz tih firmi svakodnevno susrecu i nekoliko takvih ljudi mi je to potvrdilo da Beslic uopste ne uvozi meso, samo domacu BiH prozivodnju gura. Zato i ne snadbjeva mesare u trgovackim centrima. Navodno su Harijevi cevapi u Travniku od Beslicevog mesa i u Sarajevu neka cevabdzinca samo njegovo meso je koristila, ako nije Mrkva, ali nisam siguran.
t
el gancho
Posts: 479
Joined: 29/09/2015 14:05

#129 Re: Zenica Construction

Post by el gancho »

sheikh wrote:
clio_dci120 wrote:Vjerovatno je onda Beslic i uzeo na kraju, ne vjerujem da bi pustio nekoga da mu se "uvali" izmedju dvije nekretnine.

Malo off topic, pricao sam sa nekim ljudima koji su bas na pozicijama u velikim trgovackim lancima i ka

Ja mislim da griješiš i da Bešlić ne uvozi meso. Barem nije uvozio do prije 2 godine. Ukoliko se od tada nešto promjenilo onda OK. O kvalitetu ne bih da polemišem jer nisam kompetentan. Pozdrav
Ma meni ni iz dzepa ni u dzep,da neko ne misli da reklamiram Beslica, bas da je loklani mesar ne bi rekao, jer ima veliki pogon kod Visokog, jedna od najmodernijih klaonica u BiH kako mi je receno, , naglasio sam da su na pozicijama, jer svi oni prate tokove sto se tice prehrambene indrustije ko sta i kako radi, a jedan od njih se i direktno bavi poslovima oko mesa, na kraju svi se oni iz tih firmi svakodnevno susrecu i nekoliko takvih ljudi mi je to potvrdilo da Beslic uopste ne uvozi meso, samo domacu BiH prozivodnju gura. Zato i ne snadbjeva mesare u trgovackim centrima. Navodno su Harijevi cevapi u Travniku od Beslicevog mesa i u Sarajevu neka cevabdzinca samo njegovo meso je koristila, ako nije Mrkva, ali nisam siguran.
t
Mrkva i ašćinica Bosna u SA. U Zenici Hamzić, Bosanski burek na Mokušnicama i još neke pitare, plus neke ćevabđżinice. Imaju i neke ćevabdžinice u Gradačću, Tuzli...Plus mu je svo meso halal. Ne pišem napamet nego znam 100 %. Najmanje se proda u mesnici i dva objekta u Zenici....
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#130 Re: Zenica Construction

Post by avenija »

SSC forum @sonicZe

Na prostoru izmedju crkve i uprave groblja se gradi kompleks od 12 kuća.

Image

Image
clio_dci120
Posts: 3117
Joined: 17/07/2012 09:25

#131 Re: Zenica Construction

Post by clio_dci120 »

Ne znam da li isti investitor pravi i zgradu, na to djelu negdje je i gradnja zgrade najavljena...

Eto, dobi i Zenica svoje Poljine Hills :D
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#132 Re: Zenica Construction

Post by So What! »

SPO Bilimišće (nije službeni naziv) - 21. 06. 2017. @ Smogovac (SSC)

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#133 Re: Zenica Construction

Post by So What! »

Završeno 30 posto radova na izgradnji novog centra MUP-a ZDK
Image

Od kraja novembra prošle godine do danas završeno je 30 posto radova na izgradnji Centra za edukaciju policijskih službenika MUP-a Zeničko-dobojskog kantona, prostorija za smještaj Specijalne policijske jedinice i centralne arhive.

Saopćeno je to danas prilikom posjete gradilištu premijera ZDK Miralema Galijaševića, ministra unutrašnjih poslova ZDK Nikole Arsenić i policijskog komesara Semira Šuta.

Tokom obilaska Šut je zvaničnike kantona upoznao o toku radova te ih je proveo kroz buduće prostorije streljane, arhiva, parkinga, prostorija za edukaciju i druge.

Istakao je da se ovakav objekt gradi "jednom u stotinu godina".

"Svjedoci smo ozbiljne faze izgradnje objekta koji je generacijski za sve nas. Kada god analiziramo rad policije, uvijek se dotaknemo obuke, znanja i poznavanja zakonskih procesa i policijskih vještina. Ovo je prostor i objekt gdje ćemo i na tom planu postizati bolje rezultate i omogućiti veću stabilnost u ZDK i u BiH", kazao je Šut.

Vrijednost projekta je 6,5 miliona KM, a završetak radova planiran je do kraja ove godine.
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Klix
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#134 Re: Zenica Construction

Post by avenija »

Image

Image
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#135 Re: Zenica Construction

Post by Njanjavi »

Mante se shuplje, nego imal kakog posla na nekom od ovih gradilista za nas sitnu buraniju :roll:
User avatar
Runner49
Posts: 55
Joined: 09/04/2017 17:22

#136 Re: Zenica Construction

Post by Runner49 »

Njanjavi wrote:Mante se shuplje, nego imal kakog posla na nekom od ovih gradilista za nas sitnu buraniju :roll:
nezz za gradilišta,al ako je baš zapelo čujem da u ekri stalno traže radnike.što u hali,što u prodavnicama
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#137 Re: Zenica Construction

Post by Njanjavi »

Runner49 wrote:
Njanjavi wrote:Mante se shuplje, nego imal kakog posla na nekom od ovih gradilista za nas sitnu buraniju :roll:
nezz za gradilišta,al ako je baš zapelo čujem da u ekri stalno traže radnike.što u hali,što u prodavnicama
Thx majstore, sutra cu to provjerit ionako moram u grad :roll:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#138 Re: Zenica Construction

Post by avenija »

Almy prima radnike, skoro nikoga ne odbija.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#139 Re: Zenica Construction

Post by Jimmy McNulty »

Njanjavi wrote: Thx majstore, sutra cu to provjerit ionako moram u grad :roll:
Ostavi papire u ITC, od svih robovlasničkih firmi, to je najbolja koja te može zadesit.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#140 Re: Zenica Construction

Post by So What! »

Image
Ci-Nick
Posts: 5174
Joined: 15/03/2015 17:38

#141 Re: Zenica Construction

Post by Ci-Nick »

Dobra lokacija, pogled na grad, zapadna strana, ne može biti zaklonjena nekom drugom zgradom,..... ne trebaju ti roletne jer ti niko ne bulji u prozor.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#142 Re: Zenica Construction

Post by So What! »

SPO Makovi - 22. 09. 2017. @ Lamela (SSC)

Image

Image
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#143 Re: Zenica Construction

Post by Kralj Tvrtko I. »

Prima ovo fin izgled. O kvalitetu nečemo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#144 Re: Zenica Construction

Post by _BataZiv_0809 »

So What! wrote:Image
Ovo gore lijevo ce po svoj prilici biti ooogromna terasa sa brutalnim pogledom na grad. Bas me zanima koji buđovan ce to kupiti :hm:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#145 Re: Zenica Construction

Post by channel10 »

Da slučajno ovu zgradu ne pravi Arel i ako je tako,onda znamo odgovor.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#146 Re: Zenica Construction

Post by avenija »

@Smogovac SSC

Image

Image

Image

Image

Makovi

@m1705

Image

Bajra
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#147 Re: Zenica Construction

Post by avenija »

@Smogovac SSC

Medicom poliklinika

Image

Image
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#148 Re: Zenica Construction

Post by avenija »

https://www.zenit.ba/arcelormittal-zeni ... tere-foto/
ArcelorMittal Zenica ulaže preko 10 miliona KM za nove filtere

Kompanija ArcelorMittal Zenica, proizvođač čelika u Bosni i Hercegovini, danas je potpisala ugovor vrijedan 9,6 miliona maraka (EUR 4,9 miliona) sa italijanskom kompanijom Ekoplant, i time započela realizaciju projekta ugradnje sistema za sekundarno otprašivanje u pogonu BOF Čeličana. Ukupna vrijednost izvođenja projekta premašit će 10 miliona KM.



Govoreći o ovome, g-din Biju Nair, generalni direktor kompanije ArcelorMittal Zenica izjavio je:

“Danas pravimo važan korak ka postizanju našeg cilja dugoročne i održive budućnosti proizvodnje čelika u ovom povijesnom industrijskom gradu. Smanjenje štetnog utjecaja na okoliš je važan dio našeg puta. Još jednom pokazujemo da smo posvećeni stalnom investiranju u najnovije i najbolje tehnologije kako bismo napravili istinsku promjenu u našem gradu.”

Očekujemo da rad na novim filterima završimo do početka 2019.godine. Kada bude u potpunosti operativan, sistem za sekundarno otprašivanje na BOF čeličani ispunit će sve važne standarde koje su postavile BiH i EU, i eliminirat će vidljivi ,,crveni dim” koji izlazi iz pogona. Više od 95% dimnih plinova iz poizvodnih procesa biće zadržano i očišćeno u vrećastom filteru, što će rezultirati smanjenjem emisije prašine na manje od 10mg/Nm3.

Novi ugovor zamjenjuje prethodni pokušaj da instaliramo ove filtere, koji je nažalost otkazan jer je prethodni izvođač projekta otišao u stečaj.

Projekat u BOF čeličani dolazi nakon uspješne realizacije projekta otprašivanja livne platforme na visokoj peći krajem 2013. godine, te ugradnje hibridnog filtera u pogonu aglomeracija, vrijednog 6 miliona KM i investicije od 8,4 miliona KM u uvođenje nove tehnologije za smanjenje difuznih emisije iz koksne baterije, završenih početkom ove godine.

Zajedno sa projektom na BOF čeličani, ArcelorMittal Zenica je od 2005.godine uložila više od 100 miliona KM u projekte zaštite životne sredine.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#149 Re: Zenica Construction

Post by avenija »

Potpisan ugovor o realizaciji projekta “Plava voda”

U Travniku je danas održano svečano potpisivanje ugovora o podršci projektu “Plava voda”, čime se i definitivno kreće u realizaciju ovog projekta.

Zahvaljujući projektu “Plava voda” pitkom vodom snabdijevat će se stanovnici Travnika, Novog Travnika, Busovače, Zenice, ali vjerovatno i Viteza. Na današnjem potpisivanju nije prisustvovao načelnik Viteza, ali ovaj projekat kako je ranije izjavio Ernad Granić, direktor preduzeća Regionalni vodovod “Plava voda” iz Travnika, će se realizovati i sa i bez Viteza.

“Apsolutno svjestan da u Gradu Zenica nema ni sekunde redukcije vode, Grad Zenica ipak sa svim srcem ide u ovaj projekat jer moramo razmišljati za buduća vremena. Nećemo svoje građane da dovedemo u situaciju da grad ostane bez vode. Žao mi je što nema općine Vitez i svako ima svoje razmišljanje, ali smatram da trebamo gledati dugoročno, a ne samo svoj mandat”, izjavio je danas Fuad Kasumović, gradonačelnik Zenice.

Tenderi za konsultantske usluge i izvođača radova za realizaciju projekta Regionalni sistem vodosnabdijevanja “Plava voda” trebalo bi da budu raspisani početkom 2018. godine.

Projekat Plava voda je procijenjen na oko 30 miliona eura i finansirat će se iz kredita Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) i Razvojne banke Vijeća Evrope (CEB). Novac će biti iskorišten za izgradnju vodozahvatne građevine na izvorištu Plava voda, zajedno za hlornom stanicom u Travniku, zatim za izgradnju glavnog cjevovoda u dužini oko 33 km, od izvora u Travniku do glavnog rezervoara Putovići u Zenici, kao i za konsultantske usluge.

Predviđeno je da nabavka konsultantskih usluga započne u januaru ili februaru 2018, dok bi tender za izvođača radova mogao da bude raspisan u martu 2018. godine.

bron:www.zenit.ba
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#150 Re: Zenica Construction

Post by avenija »

@Smogovac SSC

Image

Image

Image
Post Reply