Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1501 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

Tomahawk11 wrote:
Euridika wrote:Zašto muškarci ne mogu (ili teško mogu) prevazići traume iz prethodnih veza u novim vezama? Zašto neka nova žena, koja je možda x puta bolja od prethodne, mora barem dijelom ispaštati grijehove one iz prošlosti?

Ne kažem da ovoga nema i kod žena, ali kod muškaraca sam to češće primjećivala... :roll:
Zato što više gledaš muškarce nego žene :D

Ja bih to proširio....ljudi koji žive sa flashbackovima iz prošlosti.
Ne mogu da pređu preko nekih stvari, imaju faze kad im to dođe i onda partner(ka) osjeća posljedice (uglavnom negativne, jel).
Takve osobe, jednostavno. Ne mogu to da ostave iza sebe.
Istina, gledam, ali nisam pristrasna. Stvarno muški to teže prevazilaze. Znaš koliko sam puta čula od muškaraca izjavu (nakon propale velike ljubavi/braka): Nikad više, kog' su zmije ujedale, taj se i guštera boji ?
Isto tako sam i od žena čula stav da izbjegavam u širokom luku muškarce koji nose traume od prije, jer ću vrlo vjerovatno upasti u svrzino kolo pokušavajući da mu zaliječim rane i uvjerim ga da sve nije tako crno, a on će mi kad-tad nabiti na nos nešto što sam rekla ili uradila što ga je podsjetilo na bivšu (u suštini će pogaziti sve ono pozitivno što sam za njega učinila). :(
I još ti kažu da je bolje naći iskusnog... a svi ti iskusni istraumirani... :roll: :(
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#1502 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Zejnep »

Bogam smo isti po tom pitanju :eh:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1503 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by liaar »

Euridika wrote:Evo, ti si dao plastičan primjer onog o čemu govorim. Čovjek je bio u braku koji se raspao i nakon dužeg perioda soliranja uđe u vezu s tvojom mamom, i tek nakon godinu dana veze (pretpostavljam fine) on se povuče jer je sad skontao da je to ozbiljno i da on ipak nije siguran da to želi?? :shock: :(
Pa šta je radio taj period dok je bio sam? Što se tad nije liječio od tih trauma iz braka? I trebalo mu je godinu dana veze s tvojom mamom da skonta da on nije siguran šta želi?? :shock: :shock:
Pretpostavljam da lik nije balavac, ako je tvojoj mami 45 godina, onda je njemu vjerovatno 45-55 godina. Dosad je trebalo da nauči da svaka veza iznad 6 mjeseci nosi u sebi oznaku ozbiljnosti. Nego najvjerovatnije nije ni razmišljao o tome, prepustio se struji, uživao dok mu je bilo dobro, a kad ga je realnost klepila po glavi - pobjegao.

Dabogda da ta pauza rezultira nečim pozitivnim, obično to bude kraj. :(
To sve i ja znam, tako sam joj i rekao.
Znam da inače djeca i tinejdžeri, tačnije mladi taj izgovor pauze koriste kad ili imaju nešto sa strane pa tom pauzom ustvari raskinu, ili hoće da se "ižive" pa te opet izgovorem pauze ostave.

Šta znam, ona mi kaže da joj je govorio da nije imao ništa ozbiljno od braka do nje, a i fizički nije nimalo privlačan da bi švrljao sa strane (bar ja tako mislim), da je sav taj period ustvari odgajao kćerku, curici je 14 godina čini mi se...
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1504 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

liaar wrote:
Euridika wrote:Evo, ti si dao plastičan primjer onog o čemu govorim. Čovjek je bio u braku koji se raspao i nakon dužeg perioda soliranja uđe u vezu s tvojom mamom, i tek nakon godinu dana veze (pretpostavljam fine) on se povuče jer je sad skontao da je to ozbiljno i da on ipak nije siguran da to želi?? :shock: :(
Pa šta je radio taj period dok je bio sam? Što se tad nije liječio od tih trauma iz braka? I trebalo mu je godinu dana veze s tvojom mamom da skonta da on nije siguran šta želi?? :shock: :shock:
Pretpostavljam da lik nije balavac, ako je tvojoj mami 45 godina, onda je njemu vjerovatno 45-55 godina. Dosad je trebalo da nauči da svaka veza iznad 6 mjeseci nosi u sebi oznaku ozbiljnosti. Nego najvjerovatnije nije ni razmišljao o tome, prepustio se struji, uživao dok mu je bilo dobro, a kad ga je realnost klepila po glavi - pobjegao.

Dabogda da ta pauza rezultira nečim pozitivnim, obično to bude kraj. :(
To sve i ja znam, tako sam joj i rekao.
Znam da inače djeca i tinejdžeri, tačnije mladi taj izgovor pauze koriste kad ili imaju nešto sa strane pa tom pauzom ustvari raskinu, ili hoće da se "ižive" pa te opet izgovorem pauze ostave.

Šta znam, ona mi kaže da joj je govorio da nije imao ništa ozbiljno od braka do nje, a i fizički nije nimalo privlačan da bi švrljao sa strane (bar ja tako mislim), da je sav taj period ustvari odgajao kćerku, curici je 14 godina čini mi se...
I ja vjerujem da nije imao, ako je maloljetna kćerka tih godina ostala s njim. I vjerovatno neće ni sad odmah imati neku šemu sa strane. Ali mi nije jasno da nije iskoristio to vrijeme samovanja da se presabere, zbroji pluseve i minuse iz propalog braka i podvuče crtu. Pa tek onda u narednu vezu. I logično je da će u sljedećoj vezi biti oprezniji, bolje birati osobu s kojom će biti, ali da odabere pogodnu osobu, provede s njom dosta vremena i onda se stane premišljati, e to nije OK.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#1505 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Ramzess Veliki »

Iz prve greske je naucio da se ne zalijece pa mora probat vise puta dok se ne uvjeri.
Valjda tako nekako ...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#1506 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Ramzess Veliki »

Zajebato je to kad ostanes sa maloljetnom kcerkom. Ona u tebi gleda sve, sigurnost, sveca ... taj odnos tata - kcerka je jedinstven. Ovdje kinezi imaju ko neko predanje, da su kcerke osobe iz proslih zivota koje si volio, tvoje prosle ljubavi. Zbog toga tate ne zele da dovedu tako nabrzinu neku novu mamu, da ne povrijede curicu.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1507 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

A zar veza od godinu dana nije dovoljna da se uvjeri? Koliko bi to trebalo proći vremena da se uvjeri? Ili si mislio probati s različitim ženama? U tom slučaju, ne treba ni ulaziti u veze. To nije OK ni spram žena s kojima se ulazi u vezu.

Edit: Uvijek je problem kad imaš malu djecu, bez obzira da li si tata ili mama i imaš li sina ili kćerku (ili više djece). Uvijek je trauma dovesti novu osobu u porodicu, i ovaj argument mi jedini zvuči logičan zašto izbjegavati novu ozbiljnu vezu, suživot ili brak. Ali tad se pomiriš s činjenicom da ćeš solirati (vjerovatno čitav život) ili da ćeš imati leteće veze (nešto poput tinejdžerskih, viđate se kad imate oboje vremena, i to van kuće).
Last edited by Euridika on 09/10/2017 11:07, edited 1 time in total.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1508 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Velkoski »

Euridika wrote:Zašto muškarci ne mogu (ili teško mogu) prevazići traume iz prethodnih veza u novim vezama? Zašto neka nova žena, koja je možda x puta bolja od prethodne, mora barem dijelom ispaštati grijehove one iz prošlosti?

Ne kažem da ovoga nema i kod žena, ali kod muškaraca sam to češće primjećivala... :roll:
Kako misliš ispaštati? :zoka:

Jednoj htio kunilingusat, drugoj neće radi bivše :?
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1509 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

Velkoski wrote:
Euridika wrote:Zašto muškarci ne mogu (ili teško mogu) prevazići traume iz prethodnih veza u novim vezama? Zašto neka nova žena, koja je možda x puta bolja od prethodne, mora barem dijelom ispaštati grijehove one iz prošlosti?

Ne kažem da ovoga nema i kod žena, ali kod muškaraca sam to češće primjećivala... :roll:
Kako misliš ispaštati? :zoka:

Jednoj htio kunilingusat, drugoj neće radi bivše :?
:D
Nisam mislila na ovaj vid trauma :lol: :lol: ... nego onih psiholoških..
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1510 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Velkoski »

Euridika wrote:
Velkoski wrote:
Euridika wrote:Zašto muškarci ne mogu (ili teško mogu) prevazići traume iz prethodnih veza u novim vezama? Zašto neka nova žena, koja je možda x puta bolja od prethodne, mora barem dijelom ispaštati grijehove one iz prošlosti?

Ne kažem da ovoga nema i kod žena, ali kod muškaraca sam to češće primjećivala... :roll:
Kako misliš ispaštati? :zoka:

Jednoj htio kunilingusat, drugoj neće radi bivše :?
:D
Nisam mislila na ovaj vid trauma :lol: :lol: ... nego onih psiholoških..
znao sam ja jednu što se sveti muškom rodu :)

zajeb'o je hamo prije 15 godina, jbg
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#1511 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Ramzess Veliki »

Euridika wrote:A zar veza od godinu dana nije dovoljna da se uvjeri? Koliko bi to trebalo proći vremena da se uvjeri? Ili si mislio probati s različitim ženama? U tom slučaju, ne treba ni ulaziti u veze. To nije OK ni spram žena s kojima se ulazi u vezu.
Ma to je suplja. Ako ti se neko svidi znas poslije dvajest dana jel to to, imao trauma ili ne. Poslije godinu dana to je bezobrazluk, licemjerstvo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1512 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

Euridika wrote: Istina, gledam, ali nisam pristrasna. Stvarno muški to teže prevazilaze. Znaš koliko sam puta čula od muškaraca izjavu (nakon propale velike ljubavi/braka): Nikad više, kog' su zmije ujedale, taj se i guštera boji ?
Isto tako sam i od žena čula stav da izbjegavam u širokom luku muškarce koji nose traume od prije, jer ću vrlo vjerovatno upasti u svrzino kolo pokušavajući da mu zaliječim rane i uvjerim ga da sve nije tako crno, a on će mi kad-tad nabiti na nos nešto što sam rekla ili uradila što ga je podsjetilo na bivšu (u suštini će pogaziti sve ono pozitivno što sam za njega učinila). :(
I još ti kažu da je bolje naći iskusnog... a svi ti iskusni istraumirani... :roll: :(
To ona o teškoj muškoj suzi...
A dalje, o damaged people...
Hmmmmm....ne vjerujem nikom.....dok se lično ne uvjerim....mislim, ono jaran od mog jarana kaže....neka hvala, možda se šta izgubilo u putu :)
Ja i dalje mislim da je to individualna stvar, da su neki ljudi podložniji traumama i teško se riješavaju duhova prošlosti.
Možda i imaš lična iskustva koja govore da su muškarci ti koji su teži slučajevi u navedenim situacijama.
Možda nije uzorak dovoljan. Ili ovo što sam te zezao, žene nisu u tvom fokusu kad je u pitanju opažanje psihofizičkog profila.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1513 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

Velkoski wrote:znao sam ja jednu što se sveti muškom rodu :)

zajeb'o je hamo prije 15 godina, jbg
Pa ima i kod žena, rekla sam to u startu. Ali vi ste gori. :D
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1514 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

Ramzess Veliki wrote:
Euridika wrote:A zar veza od godinu dana nije dovoljna da se uvjeri? Koliko bi to trebalo proći vremena da se uvjeri? Ili si mislio probati s različitim ženama? U tom slučaju, ne treba ni ulaziti u veze. To nije OK ni spram žena s kojima se ulazi u vezu.
Ma to je suplja. Ako ti se neko svidi znas poslije dvajest dana jel to to, imao trauma ili ne. Poslije godinu dana to je bezobrazluk, licemjerstvo.
Složismo se. Na tešku muku, al' eto opet nekako. :D
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1515 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

Tomahawk11 wrote:To ona o teškoj muškoj suzi...
A dalje, o damaged people...
Hmmmmm....ne vjerujem nikom.....dok se lično ne uvjerim....mislim, ono jaran od mog jarana kaže....neka hvala, možda se šta izgubilo u putu :)
Ja i dalje mislim da je to individualna stvar, da su neki ljudi podložniji traumama i teško se riješavaju duhova prošlosti.
Možda i imaš lična iskustva koja govore da su muškarci ti koji su teži slučajevi u navedenim situacijama.
Možda nije uzorak dovoljan. Ili ovo što sam te zezao, žene nisu u tvom fokusu kad je u pitanju opažanje psihofizičkog profila.
A jest individualno, ali gledam uzorak koji mi je pred očima (šarolika slika ljudi, različitih godina, profila, životnih puteva i sl.). Znaš šta je muškima neki općeniti problem? Vi sve gutate u sebi, a ima vas dosta i tvrdoglavih, i nemate običaj s drugima ozbiljno pričati o životnim nedaćama - po onoj paroli, sam svoj majstor. A to je gadno. Mi žene se pojadamo jedna drugoj i bude nam makar malo lakše. Nije ni to uvijek sjajno, nekad se izjadaš pogrešnoj osobi pa te poslije glava zaboli, ali u tom momentu kad ti pucaju i srce i duša, o tom ne razmišljaš, već samo da makar malo dušu olakšaš. Kasnije saniraš posljedice, ako ih bude.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1516 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Velkoski »

Euridika wrote: Pa ima i kod žena, rekla sam to u startu. Ali vi ste gori. :D
nama je bitno da se osladi, onda nema problema!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1517 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

Euridika wrote: A jest individualno, ali gledam uzorak koji mi je pred očima (šarolika slika ljudi, različitih godina, profila, životnih puteva i sl.). Znaš šta je muškima neki općeniti problem? Vi sve gutate u sebi, a ima vas dosta i tvrdoglavih, i nemate običaj s drugima ozbiljno pričati o životnim nedaćama - po onoj paroli, sam svoj majstor. A to je gadno. Mi žene se pojadamo jedna drugoj i bude nam makar malo lakše. Nije ni to uvijek sjajno, nekad se izjadaš pogrešnoj osobi pa te poslije glava zaboli, ali u tom momentu kad ti pucaju i srce i duša, o tom ne razmišljaš, već samo da makar malo dušu olakšaš. Kasnije saniraš posljedice, ako ih bude.
Treba naučiti i sam sa sobom pričati.
Ne otvoreno, na ulici, nego onako, u sebi.
Bude često od pomoći.
Dogovoriš sam sebi.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1518 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by superiska »

Euridika wrote:
Tomahawk11 wrote:To ona o teškoj muškoj suzi...
A dalje, o damaged people...
Hmmmmm....ne vjerujem nikom.....dok se lično ne uvjerim....mislim, ono jaran od mog jarana kaže....neka hvala, možda se šta izgubilo u putu :)
Ja i dalje mislim da je to individualna stvar, da su neki ljudi podložniji traumama i teško se riješavaju duhova prošlosti.
Možda i imaš lična iskustva koja govore da su muškarci ti koji su teži slučajevi u navedenim situacijama.
Možda nije uzorak dovoljan. Ili ovo što sam te zezao, žene nisu u tvom fokusu kad je u pitanju opažanje psihofizičkog profila.
A jest individualno, ali gledam uzorak koji mi je pred očima (šarolika slika ljudi, različitih godina, profila, životnih puteva i sl.). Znaš šta je muškima neki općeniti problem? Vi sve gutate u sebi, a ima vas dosta i tvrdoglavih, i nemate običaj s drugima ozbiljno pričati o životnim nedaćama - po onoj paroli, sam svoj majstor. A to je gadno. Mi žene se pojadamo jedna drugoj i bude nam makar malo lakše. Nije ni to uvijek sjajno, nekad se izjadaš pogrešnoj osobi pa te poslije glava zaboli, ali u tom momentu kad ti pucaju i srce i duša, o tom ne razmišljaš, već samo da makar malo dušu olakšaš. Kasnije saniraš posljedice, ako ih bude.

Ova žena zna znanje :thumbup: :thumbup:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1519 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

Tomahawk11 wrote:
Euridika wrote: A jest individualno, ali gledam uzorak koji mi je pred očima (šarolika slika ljudi, različitih godina, profila, životnih puteva i sl.). Znaš šta je muškima neki općeniti problem? Vi sve gutate u sebi, a ima vas dosta i tvrdoglavih, i nemate običaj s drugima ozbiljno pričati o životnim nedaćama - po onoj paroli, sam svoj majstor. A to je gadno. Mi žene se pojadamo jedna drugoj i bude nam makar malo lakše. Nije ni to uvijek sjajno, nekad se izjadaš pogrešnoj osobi pa te poslije glava zaboli, ali u tom momentu kad ti pucaju i srce i duša, o tom ne razmišljaš, već samo da makar malo dušu olakšaš. Kasnije saniraš posljedice, ako ih bude.
Treba naučiti i sam sa sobom pričati.
Ne otvoreno, na ulici, nego onako, u sebi.
Bude često od pomoći.
Dogovoriš sam sebi.
Treba znati i sam sa sobom pričati, slažem se. Ali ne možeš sam sebi dati savjet niti objektivno mišljenje. Niko od nas nije toliko sposoban da se u autoanalizi postavi istovremeno i u poziciju aktera i u poziciju objektivnog posmatrača sa strane. ;-)


@superiska
Hvala. :-D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1520 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

Euridika wrote: Treba znati i sam sa sobom pričati, slažem se. Ali ne možeš sam sebi dati savjet niti objektivno mišljenje. Niko od nas nije toliko sposoban da se u autoanalizi postavi istovremeno i u poziciju aktera i u poziciju objektivnog posmatrača sa strane. ;-)
Kombinovano, najbolje.
Samo, ima jedan problem. Ima onih koji niti mogu sebi dogovoriti niti im iko može dogovoriti.
E, u tom čuču grmi zec, što bi rekli.

Npr.

- joj, jes me ona sjebala u životu....odoh piti, drogirati se, praviti belaje, spavati negdje pod mostom, na klupi....
- čekaj, a što mi to treba?? što ja sam sebe sažaljevam?! što se dovodim u situaciju...?!
- nečeš!! šta je bilo, ostaje iza!

- jarane, šta je reć, šta ti je??
- ma ništa....nije mi ni do čega, razišo se s onom svojom, jebala mi je znanje, nikad više!
- ma hajde, jedna se otegla, druga se protegla....
- lahko je tebi reći, u meni sve umrlo!!
- eno sad, pa šta ćeš, ubiti se....haj ne budali, hajmo na pivu, jebo to!
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#1521 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by annoy »

Najdraže mi je ono "treba mi prostora". Prostora za šta? :roll:
Netko hoda s nekim godinu dana i onda se "uplaši" toga što je to sad postalo ozbiljno :roll: Wtf. Zašto se onda ekskluzivno viđaš s nekim toliko dugo ako te plaši pomisao da to sad možda eto nešto znači. Neki ljudi stvarno prave nauku od svega.
Tko danas uopće nije bio barem jednom povrijeđen i slomljenog srca, to je sastavni dio života, nećeš zbog toga dozvoliti da ti ispaštaju buduće veze i da si uništavaš prilike za sreću. Ima toga na obe strane, mislim da ne prednjače muškarci u tome.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1522 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Euridika »

Tomahawk11 wrote:
Euridika wrote: Treba znati i sam sa sobom pričati, slažem se. Ali ne možeš sam sebi dati savjet niti objektivno mišljenje. Niko od nas nije toliko sposoban da se u autoanalizi postavi istovremeno i u poziciju aktera i u poziciju objektivnog posmatrača sa strane. ;-)
Kombinovano, najbolje.
Samo, ima jedan problem. Ima onih koji niti mogu sebi dogovoriti niti im iko može dogovoriti.
E, u tom čuču grmi zec, što bi rekli.

Npr.

- joj, jes me ona sjebala u životu....odoh piti, drogirati se, praviti belaje, spavati negdje pod mostom, na klupi....
- čekaj, a što mi to treba?? što ja sam sebe sažaljevam?! što se dovodim u situaciju...?!
- nečeš!! šta je bilo, ostaje iza!

- jarane, šta je reć, šta ti je??
- ma ništa....nije mi ni do čega, razišo se s onom svojom, jebala mi je znanje, nikad više!
- ma hajde, jedna se otegla, druga se protegla....
- lahko je tebi reći, u meni sve umrlo!!
- eno sad, pa šta ćeš, ubiti se....haj ne budali, hajmo na pivu, jebo to!
Tvrdoglavost, vječita boljka. Znam i po sebi, znam biti dođavola tvrdoglava. :( Ali... ali, uz odgovarajuću argumentaciju, prihvatam i da nisam u pravu. Stvarno saslušam i tuđa mišljenja, i razmislim o njima. Ne usvojim uvijek to što čujem, ali dam pravo i drugom da u datoj stvari bolje i trezvenije razmišlja i vidi od mene.

Meni su ovi primjeri pozitivni, ne znam šta si ovdje ovdje htio da pokažeš.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1523 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Tomahawk11 »

Euridika wrote: Tvrdoglavost, vječita boljka. Znam i po sebi, znam biti dođavola tvrdoglava. :( Ali... ali, uz odgovarajuću argumentaciju, prihvatam i da nisam u pravu. Stvarno saslušam i tuđa mišljenja, i razmislim o njima. Ne usvojim uvijek to što čujem, ali dam pravo i drugom da u datoj stvari bolje i trezvenije razmišlja i vidi od mene.

Meni su ovi primjeri pozitivni, ne znam šta si ovdje ovdje htio da pokažeš.
Uopšte, situacije po ovom pitanju.
Nećemo negativne, nisu moj fah :-D

Hm, dosta je onih kojima ni valjani argumenti ne valjaju....ili, saslušaju, ali ne prihvate....poslije bude, da sam znao/la.
Ovi koji i slušaju i prihvataju savjet koji će im valjati - su manjina, izuzeci, nikako pravilo.
Bar prema mom ličnom iskustvu u dodiru sa drugim ljudima. Kad vidim da bezveze gubim vrijeme s nekim
A ja po svom, pa kako bude mi....ni slutio nije koliko je istine u tim riječima.
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#1524 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by anchor85 »

Ma sve su to mimoze. I da se slozim sa Euridikom, vise je muskaraca koji vuku dozivotbe traume jer ih je eto neka tamo prevarila, htjela svezat na trudnocu, ostavila, slomila srce, .... Dobro, i? Move on. Zivot ode, nikog ne ceka, a ti tapkaj u mjestu. Zivjeti u strahu je najgore. Mislim, sta je najgore sto ti se moze desiti? I da umres, nije ni to strasno. Dapace, normalan tok stvari. Rodis se, zivis i umres. To je sve.
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#1525 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by pukepuke »

Zanima me kako muškarci manje-više nesvjesno zavode, kako privlače pozornost žene na sebe? Za žene se znaju one tipične stvari, kad naiđe muškarac koji joj se sviđa, ona se automatski isprsi, igra se kosom, oblizuje usne, osmijeh, baca poglede ispod obrva...
Kako to ide kod muškaraca? Prijateljica me uvjerava da muškarci kad su u društvu žene koja im se sviđa, potežu svoj nos, ono, prelaze prstima od korijena nosnica do vrha nosa, igraju se s pojasom hlača na leđima. Ja je gledala u čudu kad mi je to rekla, jer ja to nisam primijetila :D, čak i kad vidim ono očito kačenje palčeva za prednji rub hlača, meni to ne djeluje zavodnički :lol:. Imala sam kolegu na faksu koji je konstantno radio to s nosom, ja sam mislila da je to tik ili ga zbog neke alergije nos stalno svrbi, a eto, možda je čovjek permanentno bio napaljen, na našoj studijskoj grupi su se muškarci brojali na prste jedne ruke :lol:
Post Reply