žena za pomoc u kuci

Post Reply
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#76 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Tikvica »

Da iskoristim temu jer se pitanje odnosi na ciscenje americkog plakara. Cime cistite unutrasnjost (drveninu) plakara? Kao i kod svih polica i ovdje se uhvati prasine i redovno vadim stvari i brisem, ali bih voljela znati ima li neko sredstvo da ce dati miris svjezine kad se prebrisu police i stranice, jer ipak tu vecinom odjeca, posteljina, peskiri stoje? Vidjela sam da imaju oni sprejevi ali ne znam kako je sa njima cistiti, je li ostaje trag od pjene (sjaj da daje drvetu) i daju li miris (makar u onih deset minuta nakon ciscenja :lol: )?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#77 Re: žena za pomoc u kuci

Post by ladyblue18 »

Tikvica wrote:Da iskoristim temu jer se pitanje odnosi na ciscenje americkog plakara. Cime cistite unutrasnjost (drveninu) plakara? Kao i kod svih polica i ovdje se uhvati prasine i redovno vadim stvari i brisem, ali bih voljela znati ima li neko sredstvo da ce dati miris svjezine kad se prebrisu police i stranice, jer ipak tu vecinom odjeca, posteljina, peskiri stoje? Vidjela sam da imaju oni sprejevi ali ne znam kako je sa njima cistiti, je li ostaje trag od pjene (sjaj da daje drvetu) i daju li miris (makar u onih deset minuta nakon ciscenja :lol: )?
Ja koristim onaj Goldenov super10, samo treba napraviti tacan omjer njega i vode i miriseeeee. :D
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#78 Re: žena za pomoc u kuci

Post by swirl »

.
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#79 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Tikvica »

Lady, gdje kupis taj Golden?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#80 Re: žena za pomoc u kuci

Post by ladyblue18 »

Tikvica wrote:Lady, gdje kupis taj Golden?
Nema se kupiti u slobodnoj prodaji, to moras poznavati nekoga ko se bavi prodajom tih proizvoda. ;-)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#81 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Cholina_Lokica »

Tikvica wrote:Da iskoristim temu jer se pitanje odnosi na ciscenje americkog plakara. Cime cistite unutrasnjost (drveninu) plakara? Kao i kod svih polica i ovdje se uhvati prasine i redovno vadim stvari i brisem, ali bih voljela znati ima li neko sredstvo da ce dati miris svjezine kad se prebrisu police i stranice, jer ipak tu vecinom odjeca, posteljina, peskiri stoje? Vidjela sam da imaju oni sprejevi ali ne znam kako je sa njima cistiti, je li ostaje trag od pjene (sjaj da daje drvetu) i daju li miris (makar u onih deset minuta nakon ciscenja :lol: )?
Ja sve ormare, pa i americke, brisem ajax floral fiesta, ja uzimam zeLJeni, najbolje mi mirise, a pravo dugo se osjeti :D Ma sve brisem sa tim :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#82 Re: žena za pomoc u kuci

Post by ladyblue18 »

Cholina_Lokica wrote: Ja sve ormare, pa i americke, brisem ajax floral fiesta, ja uzimam zeLJeni, najbolje mi mirise, a pravo dugo se osjeti :D Ma sve brisem sa tim :lol:
Joj dobro si me podsjetila i on je pravo fin. :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#83 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Zelena Carapa »

Cholina_Lokica wrote: Ja sve ormare, pa i americke, brisem ajax floral fiesta, ja uzimam zeLJeni, najbolje mi mirise, a pravo dugo se osjeti :D Ma sve brisem sa tim :lol:
meni je crveni ajax floral fiesta :thumbup:

volim kad kuca mirise na njega
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#84 Re: žena za pomoc u kuci

Post by swirl »

Joj dobro ste me podsjetile, ovaj vikend lavor, deterdzent i brisati ormare iznutra :cry: :shock:
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#85 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Tikvica »

hvala, na odgovorima - kupit cu ajax , pa sutra probam :)
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#86 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Tikvica »

uzela sam plavi ajax i super sam zadovoljna...dobila sam efekat koji sam htjela :thumbup:
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#87 Re: žena za pomoc u kuci

Post by swirl »

Tikvica wrote:uzela sam plavi ajax i super sam zadovoljna...dobila sam efekat koji sam htjela :thumbup:
Kad potrosis Ajax, imas super DM tekuce detrdzente na taj isti fol, super ciste, i lijepo mirisu, a duplo su jeftiniji.
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#88 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Tikvica »

swirl wrote:
Tikvica wrote:uzela sam plavi ajax i super sam zadovoljna...dobila sam efekat koji sam htjela :thumbup:
Kad potrosis Ajax, imas super DM tekuce detrdzente na taj isti fol, super ciste, i lijepo mirisu, a duplo su jeftiniji.
:thumbup:
iako, kupila sam ajax u DM-u, nisam imala vremena da gledam ima li nesto na taj fazon ...bukvalno uletila, pomirisala par ajax-a i izasla...drugi put odvojim vise vremena za DM, jer sa vise strana cujem da imaju kvalitetni njihovi proizvodi za ciscenje, a dosta jeftiniji nego druge marke
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#89 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Alhemicarkaa »

Pošto nisam nikad koristila taj Ajax, može li mi neko opisati šta je to - detrđent koji se ispire, ili neka emulzija tipa pronta ili sjaja za staklo kojim se glanca :oops:
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#90 Re: žena za pomoc u kuci

Post by baby24 »

stavis malo tog ajaxa u kantu s vodom i time brises podove npr, cijela ti kuce super mirise... :)
ja bi preporucila onaj Dax, odmascivac, to je Konzumov proizvod.... plasticna providna flasa sa pumpicom a tecnost je zuta.... odlican je, sve zivo cisti, omascuje, ma extra... kosta cini mi se 3,75KM, ali bas veliko pakovanje...
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#91 Re: žena za pomoc u kuci

Post by swirl »

Alhemicarkaa wrote:Pošto nisam nikad koristila taj Ajax, može li mi neko opisati šta je to - detrđent koji se ispire, ili neka emulzija tipa pronta ili sjaja za staklo kojim se glanca :oops:
http://www.proming-hch.hr/include/image ... 201484.jpg
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#92 Re: žena za pomoc u kuci

Post by vesna555 »

Meni je odvratno sto svi pisete ovdje kako hodate za tim zenama da vam ne bi sta ukrale ili sklanjate stvari.
To su poštene žene koje samo prehranjuju svoje obitelji. Hodate li za doktorom kad vam dođe u kućnu posjetu, za babicom kad vam dođe pomoći oko bebe kad se tek porodite?
Biste li tako hodali za frizerkom ili kozmetičarkom koja je došla da vas uredi pred maturu, vjenčanje...?
Vidim da vi svi koji imate kućne pomoćnice mislite da čim je to siromašno pa čisti po kućama, bolje da ja sakrijem sve vrijednosti ili da hodam za njom. 99% tih žena neće ništa ukrasti. A ono 1% bi ukralo i da je doktorica, pravnica, direktorica, a ne čistačica! Najčudnije je kako su najsiromašniji ljudi najpošteniji.
A sad... možete slobodno osuti paljbu po meni! :sax:
User avatar
Théa
Posts: 65
Joined: 30/11/2004 02:38

#93 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Théa »

vesna555, sva cast za tvoju rijec.

Helem, meni nije nikako jasno kako neko moze raditi polovicno, pa kad je i brisanje u pitanju. Pogotovo platiti ljude jos ici za njima te popravljati. Mislim da vam fali komunikacija drage dame. Trebate jasno reci sta zelite, i sta ocekujete i koliko to vrijedi.
A kao sto su neke navele onaj tko ne odrzava kucu generalno svaki dan nece vam ni ta teta uraditi MIRACLE.
pozzz
User avatar
Théa
Posts: 65
Joined: 30/11/2004 02:38

#94 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Théa »

Bolje bi vam bilo da ta zena svake sedmice dolazi po 2 sata kuca bi vam bila daleko cistija no sto mislite, a ona da se sama organizira kojim redosljedom sta cistiti. Pa u krug.... recimo platiti 7KM na sat za 56KM imate kucu koja blista i to redovito.
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#95 Re: žena za pomoc u kuci

Post by melrose »

vesna555 wrote:Meni je odvratno sto svi pisete ovdje kako hodate za tim zenama da vam ne bi sta ukrale ili sklanjate stvari.
To su poštene žene koje samo prehranjuju svoje obitelji. Hodate li za doktorom kad vam dođe u kućnu posjetu, za babicom kad vam dođe pomoći oko bebe kad se tek porodite?
Biste li tako hodali za frizerkom ili kozmetičarkom koja je došla da vas uredi pred maturu, vjenčanje...?
Vidim da vi svi koji imate kućne pomoćnice mislite da čim je to siromašno pa čisti po kućama, bolje da ja sakrijem sve vrijednosti ili da hodam za njom. 99% tih žena neće ništa ukrasti. A ono 1% bi ukralo i da je doktorica, pravnica, direktorica, a ne čistačica! Najčudnije je kako su najsiromašniji ljudi najpošteniji.
A sad... možete slobodno osuti paljbu po meni! :sax:

Pa ni doktor ni babica (iz tvoga primjera) ne ostaju satima i ne ostaju sami u stanu. Osim toga oni se bave zanimanjem za koje su se skolovali i zrtvovali (ulozili trud i vrijeme da postanu to sto jesu), a neko ko cisti po kucama radi to jer mora, a ne jer je od malih nogu htio da radi tezak i malo placen posao, prema tome nece si upropastiti karijeru, niti misli da u tom poslu doceka penziju (ako ne bude prisiljen(a)). Iz svega navedenog slijedi da nema sta da izgubi ako je neposten(a) i odlucio da zabusava ili pokrade nekoga.
Ovdje molim da citateljstvo obrati paznju na 'AKO' u prethodnoj recenici.
Naravno da je vecina teta cistilica (pomoci u kuci), teta cuvalica postena i posteno radi posao za koji je placena iako im to vjerovatno ciscenje nije bio prvi izbor u zivotu, ali medju zitom ima i kukolja i na njega se odnosi gornja opaska.

Iz iskustva moje mame i strine (ja jos nikada nisam angazirala nekoga da mi cisti)...nikada i niko nece ocistiti kao sto bi ti sam(a) sebi, sa tim se moras pomiriti. Niti ti mozes u trenutku zeni pobrojati svaku sitnicu, za koju ti poslije sine da si ju zaboravila (a i ona, ili za nju to jednostavno nije toliko bitno, ili je vidjela a bila preumorna, a ti i onako nisi rekla, ili je ustala na lijevu nogu...). Ima tu jos momenata, ali je najvaznije da se koliko toliko na osobnoj razini slazete i onda manje-vise i odnos stima.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#96 Re: žena za pomoc u kuci

Post by LaCici »

Ma daj molim te, ispade da je svaka postena. Ne kazem da nisu, ali treba biti na oprezu jer ima onih koje hoce zavrnuti. Nakon sto je jedna mom svekru ukrala slusni aparat i sat, nikom vise ne vjerujem.
User avatar
Théa
Posts: 65
Joined: 30/11/2004 02:38

#97 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Théa »

no comment na
melrose wrote:Ma daj molim te, ispade da je svaka postena. Ne kazem da nisu, ali treba biti na oprezu jer ima onih koje hoce zavrnuti. Nakon sto je jedna mom svekru ukrala slusni aparat i sat, nikom vise ne vjerujem.
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#98 Re: žena za pomoc u kuci

Post by melrose »

Théa wrote:no comment na
melrose wrote:Ma daj molim te, ispade da je svaka postena. Ne kazem da nisu, ali treba biti na oprezu jer ima onih koje hoce zavrnuti. Nakon sto je jedna mom svekru ukrala slusni aparat i sat, nikom vise ne vjerujem.

A gdje sam ja to kao napisala? :-D
Cime se Theica sluzi...citira, pa ubaci 'slucajno' drugi tekst, tc, tc, tc.
O.k. sto sama sa sobom pricas po Forumu, ali daj izmisli nesto malo komplikovanije da te ne provalim odmah kada vec pokusavas da zametnes kavgu ;-)
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#99 Re: žena za pomoc u kuci

Post by LaCici »

:lol:
User avatar
Théa
Posts: 65
Joined: 30/11/2004 02:38

#100 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Théa »

ha ha ha ovo ovo ne lici na mene, ali ne znam jos sto se desilo, valjda brzina.
ispricavam se ako sam uvrijedila, mislila sam samo na navedenu kradu.

sta se desava ako vam neko ukrade nesto, tipa taj aparatic sat, mozes li tuziti osobu ako si naravno siguran da je kradljivac taj. inace nista od tog

ne ne, nisam ja od onih koja voli buckuris ;)
Post Reply