žena za pomoc u kuci

Post Reply
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#101 Re: žena za pomoc u kuci

Post by baby24 »

vesna555 wrote:Meni je odvratno sto svi pisete ovdje kako hodate za tim zenama da vam ne bi sta ukrale ili sklanjate stvari.
To su poštene žene koje samo prehranjuju svoje obitelji. Hodate li za doktorom kad vam dođe u kućnu posjetu, za babicom kad vam dođe pomoći oko bebe kad se tek porodite?
Biste li tako hodali za frizerkom ili kozmetičarkom koja je došla da vas uredi pred maturu, vjenčanje...?
Vidim da vi svi koji imate kućne pomoćnice mislite da čim je to siromašno pa čisti po kućama, bolje da ja sakrijem sve vrijednosti ili da hodam za njom. 99% tih žena neće ništa ukrasti. A ono 1% bi ukralo i da je doktorica, pravnica, direktorica, a ne čistačica! Najčudnije je kako su najsiromašniji ljudi najpošteniji.
A sad... možete slobodno osuti paljbu po meni! :sax:
evo da ja odmah ospem paljbu, ne tebi licno, Boze sacuvaj, ali kad procitah ovo, ne mogu a da ne odgovorim.... prosle godine, nakon krecenja, zovnem zenu, jos kao po preporuci prve komsinice kojoj zaista vjerujem (bez ironije pisem ovo)..... i naravno ova radila dok sam ja bila na poslu, ostavila kljuc toj komsinici, ona njoj pare jer smo vec bile dogovorile cijenu.... kad nakon par dana, zatreba mi neki nakit i da ne povjerujes NEMA GA, i to komplet - narukvica, prsten i nausnice, bijelo zlato, uspomena UZAS ZIVI.... sad ces ti pitati mozda je neko drugi, ali NIJE.... jer sam zivjela sama i niko, ali bas niko, nije imao kljuc od stana osim mene....
i onda sad citam zasto neke zene hoce da su u stanu kad im cistacica cisti???.... ja od tada nisam u kuci da idem za njom i popravljam, nego zato jer se bojim..... a zadnji put mi se desilo, ne nije kradja, ali je zena uredno naplatila ciscenje, a ona se fino "zaradila" u kupatilu i svu mi sminku fino pregledala, otvarala sjene i sl.... bar za te detalje znam kako ih ostavljam za sobom i kako ostavljam npr. cetkice u sjeni.... e pa vidis, ona je naplatila ciscenje 6KM po satu, a sigurno je dobar dio tog vremena pusila i razgledala sminku i ko zna sta jos.... (jer nazalost i taj put nisam svo vrijeme bila u stanu dok je cistila)
ne mislim da su sve iste, ne mislim ni da je vecina losa, ali treba biti jako jako oprezan, jer sam i ja vjerovala (najvise iz sazaljenja) da su u pitanju fine, postene, siromasne zene i da takvima ne bi palo napamet da kradu, jer "krvavo" zaradjuju svoj hljeb.... ali nazalost, nisu sve bas tako fine....
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#102 Re: žena za pomoc u kuci

Post by vesna555 »

baby24 wrote:
vesna555 wrote:Meni je odvratno sto svi pisete ovdje kako hodate za tim zenama da vam ne bi sta ukrale ili sklanjate stvari.
To su poštene žene koje samo prehranjuju svoje obitelji. Hodate li za doktorom kad vam dođe u kućnu posjetu, za babicom kad vam dođe pomoći oko bebe kad se tek porodite?
Biste li tako hodali za frizerkom ili kozmetičarkom koja je došla da vas uredi pred maturu, vjenčanje...?
Vidim da vi svi koji imate kućne pomoćnice mislite da čim je to siromašno pa čisti po kućama, bolje da ja sakrijem sve vrijednosti ili da hodam za njom. 99% tih žena neće ništa ukrasti. A ono 1% bi ukralo i da je doktorica, pravnica, direktorica, a ne čistačica! Najčudnije je kako su najsiromašniji ljudi najpošteniji.
A sad... možete slobodno osuti paljbu po meni! :sax:
evo da ja odmah ospem paljbu, ne tebi licno, Boze sacuvaj, ali kad procitah ovo, ne mogu a da ne odgovorim.... prosle godine, nakon krecenja, zovnem zenu, jos kao po preporuci prve komsinice kojoj zaista vjerujem (bez ironije pisem ovo)..... i naravno ova radila dok sam ja bila na poslu, ostavila kljuc toj komsinici, ona njoj pare jer smo vec bile dogovorile cijenu.... kad nakon par dana, zatreba mi neki nakit i da ne povjerujes NEMA GA, i to komplet - narukvica, prsten i nausnice, bijelo zlato, uspomena UZAS ZIVI.... sad ces ti pitati mozda je neko drugi, ali NIJE.... jer sam zivjela sama i niko, ali bas niko, nije imao kljuc od stana osim mene....
i onda sad citam zasto neke zene hoce da su u stanu kad im cistacica cisti???.... ja od tada nisam u kuci da idem za njom i popravljam, nego zato jer se bojim..... a zadnji put mi se desilo, ne nije kradja, ali je zena uredno naplatila ciscenje, a ona se fino "zaradila" u kupatilu i svu mi sminku fino pregledala, otvarala sjene i sl.... bar za te detalje znam kako ih ostavljam za sobom i kako ostavljam npr. cetkice u sjeni.... e pa vidis, ona je naplatila ciscenje 6KM po satu, a sigurno je dobar dio tog vremena pusila i razgledala sminku i ko zna sta jos.... (jer nazalost i taj put nisam svo vrijeme bila u stanu dok je cistila)
ne mislim da su sve iste, ne mislim ni da je vecina losa, ali treba biti jako jako oprezan, jer sam i ja vjerovala (najvise iz sazaljenja) da su u pitanju fine, postene, siromasne zene i da takvima ne bi palo napamet da kradu, jer "krvavo" zaradjuju svoj hljeb.... ali nazalost, nisu sve bas tako fine....
Vjerujem ti naravno, ali ipak stojim pri tome da poštenje nema veze s tim je li neko čistač ili doktor. Samo si imala losu nesrecu s tom ženom, bas mi je zao sto si ostala bez tog nakita, nadam se da si ga uspjela vratiti i da si zvala policiju i naravno treba upozoriti ljude ko je ta osoba, mislim, ako si vec 100% sigurna da ti je ukrala nakit, a ne da si ga zagubila.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#103 Re: žena za pomoc u kuci

Post by eluna »

:)
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#104 Re: žena za pomoc u kuci

Post by eluna »

a možda joj je nakit ukrala i komšinica koja je imala ključ ........ zašto bi samo spremačica bila osumnjičena :-)
lilica011
Posts: 57
Joined: 31/08/2010 17:39

#105 Re: žena za pomoc u kuci

Post by lilica011 »

Par puta sam citala da je medicinsko osoblje pljackalo starije pacijente,cak i milion puta sam cula da djeca ili rodbina krade :roll:od roditelja ili rodbine.Vi kad nekog primite da vam radi ne znate ga kao osobu i ne mozete odmah zvono okaciti na nekog jer je dosao da posteno zaradi svoj novac.Po meni to sto neko radi posao pospremanja u kuci nije nista gori ili bolji od nekog doktora ili vodoinstalera koji isto rade svoj posao,osim sto doktor ima vise skole to ne znaci da i on nije u stanju da bude lopov.LJudi stvar je u osobi a ne u poslu kojeg radi.
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#106 Re: žena za pomoc u kuci

Post by baby24 »

@ limunada25, imas pp, ali ne moze da ti ode, provjeri sanducic:-)
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#107 Re: žena za pomoc u kuci

Post by baby24 »

please help, ima li mi neko preporuciti tetu za pomoc u kuci, ali koja i pegla.... ovom zadnjm sam bas zadovoljna ali ona nece da pegla ni u kom slucaju, a meni sad treba samo peglanje i jos par nekih sitnica... pa eto ako neko zna... :-)
User avatar
cordial
Posts: 98
Joined: 22/04/2011 13:56

#108 Re: žena za pomoc u kuci

Post by cordial »

Koliko kosta satnica za ciscenje kuce? Moze li mi neko na pp preporuciti neku zenu (zivim u SA), kao i cijenu za njene usluge ciscenja? Hvala.
working_woman
Posts: 20
Joined: 29/05/2011 18:57

#109 Re: žena za pomoc u kuci

Post by working_woman »

cordial wrote:Koliko kosta satnica za ciscenje kuce? Moze li mi neko na pp preporuciti neku zenu (zivim u SA), kao i cijenu za njene usluge ciscenja? Hvala.
Ja imam tetu koja mi dolazi vec 3 godine, dođe svakih 15 dana. Njena satnica je 6KM. Ona me je spasila, imam dvoje male djece i pored najbolje volje nisam mogla sve stici da uradim. Posao, kuca, djeca, muz.. :-)
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#110 Re: žena za pomoc u kuci

Post by South Blue Mama »

koliko placate peglanje vesa? da li ima neko da nosi tetama peglacicama ves na peglanje? hvala
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#111 Re: žena za pomoc u kuci

Post by baby24 »

posto niti jedna teta po preporuci nije htjela peglati, a meni je bilo vise nego hitno, nazvala sam neku agenciju iz oglasa.... poslali mi dvije tete, za 3 sata jedna malo nesto cistila sta sam joj rekla, a druga samo peglala.... one kostaju po 5KM po satu, znaci 30KM za ta 3 sata.... nije bas sjajno opeglala kosulje, ali podnosljivo, laske mi je sad malo popraviti nego peglati kompletno.... drugi put cu samo zvati jednu na peglanje, ciscenje ipak bolje radi ona moja sto mi inace dolazi kad je generalka...
working_woman
Posts: 20
Joined: 29/05/2011 18:57

#112 Re: žena za pomoc u kuci

Post by working_woman »

baby24 wrote:posto niti jedna teta po preporuci nije htjela peglati, a meni je bilo vise nego hitno, nazvala sam neku agenciju iz oglasa.... poslali mi dvije tete, za 3 sata jedna malo nesto cistila sta sam joj rekla, a druga samo peglala.... one kostaju po 5KM po satu, znaci 30KM za ta 3 sata.... nije bas sjajno opeglala kosulje, ali podnosljivo, laske mi je sad malo popraviti nego peglati kompletno.... drugi put cu samo zvati jednu na peglanje, ciscenje ipak bolje radi ona moja sto mi inace dolazi kad je generalka...
Moja teta cisti i pegla po 6KM po satu, ali ne moram poslije nje ja popravljati, super je. Ne mijenjam je :wink:
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#113 Re: žena za pomoc u kuci

Post by nera18 »

imate kakvu preporuku pliz :)
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#114 Re: žena za pomoc u kuci

Post by eluna »

nera18 wrote:imate kakvu preporuku pliz :)
joj - i meni treba ......
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#115 Re: žena za pomoc u kuci

Post by radenska »

Joj ja sam pokusala s tim tetama ali jednostavno nije islo pa sam odustala. Sta cu kad sam ters. Ja zato fino na stetu svog sna i odmora navijem sat u 5 ujutro pa cistim negdje do podne. Jednostavno ne volim kad mi neko pretura po stvarima, bilo da su knjige ili ladice
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#116 Re: žena za pomoc u kuci

Post by thea »

Meni nikako nije jasno sljedece, imam frendice koje na pocetku hvale radnice koje ciste, samostalne su te ih placaju oko 5-6km po satu, kad prode neko vrijeme te zene pocnu da ne ciste kako treba, recimo ostavljaju coskove ne usisane, itd.

A vi godpodo, ne kontam kako mislite da vam te osobe ciste latice, latice su privatne, samo se cisti povrsina.
mislite li da te osobe rove po vasim stvarima.

ovako. ja imam 2.5 stan, taj isti stan se obrise prasina, usisa, pod izbrise za nekoh 1.5h. kod mene nema dzidzamidza vec su linije sve ciste.
ja placam 8.- ona zadovoljna a zadovoljna i ja, kod mene nema razvlacenja. jer sam joj ja rekla da ja za toliko vremena ocistim kucu. I da sva cakli, a peglanje ne dolazi u obzir, imala sam vrlo lose iskustvo sa jednom osobom koja mi je na crnoj odjeci ostavljala fleke od pegle ja sam joj fino ostavila krpu kaze pamuka da pegla preko, ma jok nije imala pojma o peglanju tako da sam rekla ti ces od sad pa u buduce za peglom, i ne smeta mi kad ja to radim.
User avatar
sary
Posts: 178
Joined: 07/04/2011 14:26

#117 Re: žena za pomoc u kuci

Post by sary »

Postenje ne odredjuje posao kojim se bavis, nego kakva si osoba.

Po meni nije uredu staviti u kuci nepoznatu zenu, prvo iz razloga sto ne znas da li je postena ili nije, drugo sto se mozes"ogrijesiti" :( sto se i meni desilo.Poslije nekih majstora u kuci mi je nestao prsten, poslije bezuspijesne potrage sam pomislila da je to neko od njih, pola godine poslije nadjem presten na mjestu na za koje nemem pojma kako se nasao-zaista nebulozno mjesto totalno...
Sem toga mi se desavalo da zaposlim nekoga zato sto znam u kako teskoj situaciji zivi, a to mi se dobro obije o glavu.
Zato opreza nikada nije previse!!!!!!
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#118 Re: žena za pomoc u kuci

Post by nera18 »

pa dobro, niko nema kakvu preporuku, agenciju???nesto, ista? krupni radovi
Suzie Q
Posts: 1340
Joined: 08/04/2010 10:54

#119 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Suzie Q »

ne znam kojeg vi upravitelja imate, ali u mojoj zgradi je OKI i odnedavno su uveli ponudu za sve vrste popravki i radova po stanu uključujući i čišćenje. mislim da se time koliko-toliko daje garancija da neće biti krađa i sl. kao i da će posao biti uredno obavljen jer se makar ima kome reklamirati.

ja sam samo jednom unajmila čistačicu kad sam useljavala u novi (jednosoban) stan pa ga je trebalo očistititi prije useljenja i našla sam je preko oglasa. dala sam joj ključeve od stana i 50KM za rad i deterdžente koliko je tražila. u principu nije imala šta ukrasti jer nisam još bila uselila, ali znam da bih ja sve to puno bolje očistila da sam imala vremena.
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#120 Re: žena za pomoc u kuci

Post by girl »

ja svoju zenu placam 5 KM po satu. Radim jako puno , osim redovnog posla u "slobodno vrijeme" radim neki "drugi posao". :) Muz nije poletan bas da sklanja iza sebe. Operisana sam vise puta, nisam mogla da maknem serpu a kamoli da cistim. Od tad mi zena dolazi sedmicno, bude 4- 5 sati. Svaki put usisa, sredi kuhinju izvana, obrise prasinu , kupatilo, nesto ispegla. Uz to uradi jedan veci posao, jednom su to prozori, jednom vrata, jednom cipelar , jednom tepisi i to. Da je predetaljna, nije. Ali je ostavim samu u kuci i nikad me sekunde glava od nje nije zabolila (zna gdje mi stoji nakit i nesto malo novca sto drzim kuci). Zena je fina i kulturna. Istina jeste da nema oko za detalje i da bih ja voljela da je to bolje, ali ja joj to ne znam reci. Thea tacno je da je to problem u komunikaciji ali ako ti mislis da znas kako bi rekla to je super - ja ne znam. Ja joj mogu samo reci ako je prosli put cistila kuhinju i nisam zadovoljna, kazem treba ocistiti kuhinu. Mislim da joj tako bude jasnije. I bude nesto bolje. I ja znam nekom drugom reci eh "treba joj reci to i to", ali kad to treba da kazes zeni koja ti je stvarno skinula dosta tereta s ledja i dolazi godinama, nije bas jednostavno naci pravi nacin da kazes "kad cistis ovo, treba ovaj rub bolje ocistit".
girl
Posts: 456
Joined: 27/06/2008 10:15

#121 Re: žena za pomoc u kuci

Post by girl »

sto se tice OKI-ja evo meni sedmu godinu curi krov. toliko. jednom su ko' fol nesto popravljali u tih sedam godina (prosle godine). bolje da vam ne uslikam kako je "popravljeno" i kako sad "nece curiti".
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#122 Re: žena za pomoc u kuci

Post by PipiDugaDevetka »

Ko u obitelji ima stariju osobu, recimo, nepokretnu često taj neko griješi, pa traži skupe med. sestre za pomoć u kući.
Vi se posvetite toj starijoj osobi, a angažujte ženu za pomoć u kućanskim poslovima.
Starije osobe sa moždanim udarima su tersovi, pa najviše vole da ''oko njih rade'' njihovi najbliži.
Kućne poslove prepustiti angažovanoj ženi.

Vrlo često je slučaj da svi poslovi oko onemoćale osobe padnu na ženu-domaćicu. Ta žena će prije ili kasnije ''puknuti'', pa će i njoj trebati pomoć i njega. Moraju se poslovi podijeliti u porodici, a ako je nemoguće, angažovati ženu koja će raditi kućne poslove, a vas osloboditi za njegu bolesne osobe.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#123 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Pasiflora »

@working_ woomen pls pogledaj u inbox - hitno mi je :-)
Dakle - molim ako neko ima preporuku za zenu koja bi mi ovu nedjelju peglala. Bas mi je frka :roll:
Evaaa
Posts: 2
Joined: 23/02/2013 19:34

#124 Re: žena za pomoc u kuci

Post by Evaaa »

Zdravo, moze li mi neko u inbox poslati broj zene koja cisti? Ako ima neka da je malo temeljitija :) Hvala unaprijed
raffaelaa
Posts: 4
Joined: 24/04/2012 21:36

#125 Re: žena za pomoc u kuci

Post by raffaelaa »

Pomagajte ljudi :) i meni treba zena za pomoc u kuci....imal iko kakvu sigurnu preporuku ??? pozzz
Post Reply