Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#76 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Svakih pedesetak godina na ovim balkanskim prostorima hafisaga bude sranja. Moglo bi ti potomstvo tako sjediti u budućnosti i čekati nekog šejka bosanskog da ga pokupi u nadnicu.

A i vas je rahmetli Dzemal spasio. Ti si generacija koja se sjeća vjerovatno da ste po Hercegovini i za banalne bolesti na magarcima išli po 50 km u jednom pravcu.
Pa Bošnjo obnovi infrastrukturu, nije Tito.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#77 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ljeti? Ispijanjem piva i gemista sto im na tacni donose nositelji iz Mostara i okolice. Ljeti su godisnji odmori, a mi smo komunjare.
Dobro je. Jasno mi je.
KupačKe gaČe, tri KM u padže i soli muda na panonskim jezerima ili kako već te bare zovete gore.


Ne rade nista, sto znaci da su opet u plusu u odnosu na ljude koji su prije tih par godina krenuli u proizvodnju smilja, po nagovoru tvog sveucilista i tvoje politicke stranke.
Možda bi i radili da imaju početni kapital i nešto zemlje.
Međutim, ipak su to većinom djeca i unučad radničke klase koja se tu slila u doba soc. samoupravljanja. Čekaju priliku da se ispale što prije odozgor. Da imaju cro pasoše, ne bi ih 5% ostalo za godinu dana u tom ekonomskom blagostanju. Pusti mi šuplju.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#78 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:[

Otužno je što tudju nesreću s onog raskršća koristiš kao zajebanciju. I jadno. Ovi ljudi su očigledno neka ratna pogubljena generacija. Koja se nije uspjela snaći. S ovim praznim pogledima i čekanjem da ih neko pokupi u nadnicu, ne bi trebali biti predmet sprdačine hercegovačkog kokošara ili profitera koji granatu i rat je samo na TV vidio. Stidi se. Fuj!
Tamo četnik na one platoe prema Ljubuškom i onim pripizdinama nije kročio. Vidi debil po krovnim konstrukcijama iz osamdesetih. Ogavan si.
Nemam ništqa osobno protiv ovih ljudi i slažem se s tim što si rekla.
Međutim, ipak si pretjerala sa smiješnom teorijom o ''dobrostojećem babi s 'budžetskom plaćom iz Sarajeva, Tuzle, Zenice poslao je svoje potomstvo na studiji dok Hercegovci riljaju na bauštelama s putovnicama ili konobarišu''.
Zato sam ovu sliku postavio, želeći reći da 99,9% ljudi nema ''dobrostojećeg babu''.
Stožernika ti? Znaš kako vjerujem. Kao što rekoh Bošnjo vas je spasio nakon 45' Pa je onaj degen Raspudić A i VI ostali trebao - li pokrenuti akciju da se rahmetli Džemi spomenik podigne... A ne glumcu. Paradoks.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#79 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

SaraFina wrote:Svakih pedesetak godina na ovim balkanskim prostorima hafisaga bude sranja. Moglo bi ti potomstvo tako sjediti u budućnosti i čekati nekog šejka bosanskog da ga pokupi u nadnicu.

A i vas je rahmetli Dzemal spasio. Ti si generacija koja se sjeća vjerovatno da ste po Hercegovini i za banalne bolesti na magarcima išli po 50 km u jednom pravcu.
Pa Bošnjo obnovi infrastrukturu, nije Tito.
De pametnice moja, koje su to ceste napravljene u doba Bijedića? Reci mi neku asfaltiranu dionicu u zapadnoj Hercegovini do 1974?
Pazi, tu si na mom terenu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#80 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

Hajd'mo mi o momcima i udajama. Jebo politiku, valja se utopiti negdje...četvrta dekada pokucala na vrata odavno :)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#81 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:Svakih pedesetak godina na ovim balkanskim prostorima hafisaga bude sranja. Moglo bi ti potomstvo tako sjediti u budućnosti i čekati nekog šejka bosanskog da ga pokupi u nadnicu.

A i vas je rahmetli Dzemal spasio. Ti si generacija koja se sjeća vjerovatno da ste po Hercegovini i za banalne bolesti na magarcima išli po 50 km u jednom pravcu.
Pa Bošnjo obnovi infrastrukturu, nije Tito.
De pametnice moja, koje su to ceste napravljene u doba Bijedića? Reci mi neku asfaltiranu dionicu u zapadnoj Hercegovini do 1974?
Pazi, tu si na mom terenu.
VI ambulante niste imali. Čovjek 69' godiśte priča da se čak do Splita znalo ići doktoru. Na magarcima. I spomenik mu dignite za Hercegovinu. Bili ste kažnjenička rupa.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#82 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
Hafis wrote:
SaraFina wrote:Svakih pedesetak godina na ovim balkanskim prostorima hafisaga bude sranja. Moglo bi ti potomstvo tako sjediti u budućnosti i čekati nekog šejka bosanskog da ga pokupi u nadnicu.

A i vas je rahmetli Dzemal spasio. Ti si generacija koja se sjeća vjerovatno da ste po Hercegovini i za banalne bolesti na magarcima išli po 50 km u jednom pravcu.
Pa Bošnjo obnovi infrastrukturu, nije Tito.
De pametnice moja, koje su to ceste napravljene u doba Bijedića? Reci mi neku asfaltiranu dionicu u zapadnoj Hercegovini do 1974?
Pazi, tu si na mom terenu.
VI ambulante niste imali. Čovjek 69' godiśte priča da se čak do Splita znalo ići doktoru. Na magarcima. I spomenik mu dignite za Hercegovinu. Bili ste kažnjenička rupa.
Ma to je dječja priča....
Pitam te koja je tu uloga Bijedića i koje je su se dionice puta napravile na njegovu inicijativu?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#83 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

:razz:
Hafis wrote:Hajd'mo mi o momcima i udajama. Jebo politiku, valja se utopiti negdje...četvrta dekada pokucala na vrata odavno :)
Tebi šesta dekada :D ne lażi ovo nevino pučanstvo forumsko...
Uvezi sebi iz Makedonije ili Albanije mladu. To su tvoje tri mjesečne plaće
Mislim, ako već ni šumadijsku konobaricu nisi uspio pokupiti u lokalnom bircuuuuu :)

P.S tipično kamenjarski. Zaslužniji je Bruce Lee od rahmetli Džeme eto.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#84 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

Nemaš ti pojma, samo rekla - kazala.
Da vidiš tek kakva je istočna Hercegovina..i dan danas. Mada je u nju najviše ulagano tih Bijedićevih para, jer je to bio ''ustanički kraj''. A i imali su iznimno jak lobi...i u Mostaru, a da ne govorimo o Sarajevu
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#85 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

SaraFina wrote::razz:
Hafis wrote:Hajd'mo mi o momcima i udajama. Jebo politiku, valja se utopiti negdje...četvrta dekada pokucala na vrata odavno :)
Tebi šesta dekada :D ne lażi ovo nevino pučanstvo forumsko...
Uvezi sebi iz Makedonije ili Albanije mladu. To su tvoje tri mjesečne plaće
Mislim, ako već ni šumadijsku konobaricu nisi uspio pokupiti u lokalnom bircuuuuu :)

P.S tipično kamenjarski. Zaslužniji je Bruce Lee od rahmetli Džeme eto.
Ne znam koja je dekada, ali kada bi ti mene uživo upoznala, imao bih ljutih muka da te se riješim.
Forum je forum, ali molim te bez zaljubljivanja.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45501
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#86 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Chmoljo »

:lol:

User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#87 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Hafis wrote:Nemaš ti pojma, samo rekla - kazala.
Da vidiš tek kakva je istočna Hercegovina..i dan danas. Mada je u nju najviše ulagano tih Bijedićevih para, jer je to bio ''ustanički kraj''. A i imali su iznimno jak lobi...i u Mostaru, a da ne govorimo o Sarajevu
Aha

Osobito u Argenti i sličnim egzotičnim destinacijama.
Ima i sad. Potomstvo tog jakog lobija.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#88 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

Chmoljo wrote::lol:

Moje je samo da joj napomenem.
Tralo je to mene kako znam za sebe, tako da sam sad malo oprezniji :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#89 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:


Ne rade nista, sto znaci da su opet u plusu u odnosu na ljude koji su prije tih par godina krenuli u proizvodnju smilja, po nagovoru tvog sveucilista i tvoje politicke stranke.
Možda bi i radili da imaju početni kapital i nešto zemlje.
Međutim, ipak su to većinom djeca i unučad radničke klase koja se tu slila u doba soc. samoupravljanja. Čekaju priliku da se ispale što prije odozgor. Da imaju cro pasoše, ne bi ih 5% ostalo za godinu dana u tom ekonomskom blagostanju. Pusti mi šuplju.
Sta bolan da rade? Pa nije kraj za toga, niti su se obrazovali za to, niti im se roditelji bave poljoprivredom... Niti padaju na ublehe - i zato vi i SDA u Tuzli nikad necete doci na vlast.

I da, idu vani... Ali ne idu vani nosati tacnu za 500 eura, vec ganjaju znatno vise, u skladu s kvalifikacijama.

Uvijek ba stvari dodju na svoje mjesto, ali ti si mator doktore, pa ne kontas nas mlade lavove, kao sto i ne kontas zasto Hercegovina u zadnje vrijeme ne izbacuje kvalitetan kadar.

Dok je bilo Juge, morali ste se boriti jer su vas komunjare jebavale u mozak. Juge vise nema, pa nema ni te inat motivacije i sloge kao prije. Danas ste vi ti koje vlast iz Hercegovine vodi na funkcije, kao sto su vam dovodili Srbe i Crnogorce po Hercegovini, jer su bili pretplaceni na budzetske jasle.

Pogodi ko je danas vise ovisan o politici - mladi Tuzlak, Sarajlija ili mlada Mostarka? Sanse da ce ovaj prvi biti premijer ili neki kurac su ravne nuli, ovaj drugi mozda i hoce ukoliko udje u SDA, a Mostarka zna da ce je HDZ kad tad postaviti za ministricu, htjela to ili ne.

I onda dodjes u situaciju da te Tuzlak prca sto ne znate uzgajati jebene mediteranske kulture u Hercegovini, i pokrene temu koju je valjda trebao pokrenuti neko iz Hercegovine... Ali jebiga, nema se vremena od politike. Zato prestanite uciti djecu da ce zivjeti od politike, pa se ovakve stvari vise nece desavati.

U medjuvremenu, Tuzla ima solidnih agronoma, pa vici ako vam bude trebalo poslati koga da vas nauci kako se uzgajaju mediteranske kulture.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#90 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

:bih:
Hafis wrote:
SaraFina wrote::razz:
Tebi šesta dekada :D ne lażi ovo nevino pučanstvo forumsko...
Uvezi sebi iz Makedonije ili Albanije mladu. To su tvoje tri mjesečne plaće
Mislim, ako već ni šumadijsku konobaricu nisi uspio pokupiti u lokalnom bircuuuuu :)

P.S tipično kamenjarski. Zaslužniji je Bruce Lee od rahmetli Džeme eto.
Ne znam koja je dekada, ali kada bi ti mene uživo upoznala, imao bih ljutih muka da te se riješim.
Forum je forum, ali molim te bez zaljubljivanja.
Možeš mi ćaća bit' . Stvarno treba uvesti kaznu ako s pravne strane nije moguće, onda s moralne.
Da ne trpim ovo upucavanje djedova po forumu :roll:
Osjećam se ośtećenom i nanesene su mi duševne boli.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#91 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Chmoljo wrote::lol:

On je više poput Pere Kojota, koji lovi onu pticu Trkačicu :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#92 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

SaraFina wrote::bih:
Hafis wrote:
SaraFina wrote::razz:
Tebi šesta dekada :D ne lażi ovo nevino pučanstvo forumsko...
Uvezi sebi iz Makedonije ili Albanije mladu. To su tvoje tri mjesečne plaće
Mislim, ako već ni šumadijsku konobaricu nisi uspio pokupiti u lokalnom bircuuuuu :)

P.S tipično kamenjarski. Zaslužniji je Bruce Lee od rahmetli Džeme eto.
Ne znam koja je dekada, ali kada bi ti mene uživo upoznala, imao bih ljutih muka da te se riješim.
Forum je forum, ali molim te bez zaljubljivanja.
Možeš mi ćaća bit' . Stvarno treba uvesti kaznu ako s pravne strane nije moguće, onda s moralne.
Da ne trpim ovo upucavanje djedova po forumu :roll:
Osjećam se ośtećenom i nanesene su mi duševne boli.
Dobra ti je ova taktika..ono lafo mlada i naivna...a ovamo žešći lovac..
Džaba ti priča. Rekoh ti: samo me još nije tramvaj na Marindvoru klepio a sve me je drugom mljelo...pogotovo s takvim predatoricama
Heh, čega se ona dosjetila...ispast će da ne zna ni sama ulicu preći :D Eeee žensko.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#93 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote: I onda dodjes u situaciju da te Tuzlak prca sto ne znate uzgajati jebene mediteranske kulture u Hercegovini, i pokrene temu koju je valjda trebao pokrenuti neko iz Hercegovine... Ali jebiga, nema se vremena od politike. Zato prestanite uciti djecu da ce zivjeti od politike, pa se ovakve stvari vise nece desavati.

U medjuvremenu, Tuzla ima solidnih agronoma, pa vici ako vam bude trebalo poslati koga da vas nauci kako se uzgajaju mediteranske kulture.
Da prekinem ovo mučenje
Svak' voli svoj kraj i cijeni ga, i nemqam ništa protiv. Ali ta Tuzla je potpuno nebitna u cijeloj ovoj priči....sorry stari.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#94 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Alfons Kauders »

SaraFina wrote::bih:
Hafis wrote: Ne znam koja je dekada, ali kada bi ti mene uživo upoznala, imao bih ljutih muka da te se riješim.
Forum je forum, ali molim te bez zaljubljivanja.
Možeš mi ćaća bit' . Stvarno treba uvesti kaznu ako s pravne strane nije moguće, onda s moralne.
Da ne trpim ovo upucavanje djedova po forumu :roll:
Osjećam se ośtećenom i nanesene su mi duševne boli.
I mene vazda zlostavlja, a moze mi otac bit - i ima duplo vise skole od mene...

Al jebiga kad je Gimnazija Mesa Selimovic u poredjenju sa njegovim sveucilistem jebena Sorbona, pa kontam da smo egal. :)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#95 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Doture, ne laskaj si. Da lovim na poliKiti, Alfonso mi je bliži i po godinama i po političkim ubjedjenjima :izet:

Stvarno mi je žao, ako si imao nadu da te "puknem" pa i virtualno :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#96 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote: I onda dodjes u situaciju da te Tuzlak prca sto ne znate uzgajati jebene mediteranske kulture u Hercegovini, i pokrene temu koju je valjda trebao pokrenuti neko iz Hercegovine... Ali jebiga, nema se vremena od politike. Zato prestanite uciti djecu da ce zivjeti od politike, pa se ovakve stvari vise nece desavati.

U medjuvremenu, Tuzla ima solidnih agronoma, pa vici ako vam bude trebalo poslati koga da vas nauci kako se uzgajaju mediteranske kulture.
Da prekinem ovo mučenje
Svak' voli svoj kraj i cijeni ga, i nemqam ništa protiv. Ali ta Tuzla je potpuno nebitna u cijeloj ovoj priči....sorry stari.
Slazem se. Zato je prestani pominjati.

Ili ako je vec moras pominjati, ima da to cinis u stavu mirno. :izet:

Tradicionalist sam i postujem starije, ali samo onda kada se ne ponasaju kao razmazena djeca.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#97 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Alfons Kauders wrote:
SaraFina wrote:
Možeš mi ćaća bit' . Stvarno treba uvesti kaznu ako s pravne strane nije moguće, onda s moralne.
Da ne trpim ovo upucavanje djedova po forumu :roll:
Osjećam se ośtećenom i nanesene su mi duševne boli.
I mene vazda zlostavlja, a moze mi otac bit - i ima duplo vise skole od mene...

Al jebiga kad je Gimnazija Mesa Selimovic u poredjenju sa njegovim sveucilistem jebena Sorbona, pa kontam da smo egal. :)

https://m.youtube.com/watch?v=xT8nWsxLtSI
Da ublazim doktoru razocarenje :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#98 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote: I onda dodjes u situaciju da te Tuzlak prca sto ne znate uzgajati jebene mediteranske kulture u Hercegovini, i pokrene temu koju je valjda trebao pokrenuti neko iz Hercegovine... Ali jebiga, nema se vremena od politike. Zato prestanite uciti djecu da ce zivjeti od politike, pa se ovakve stvari vise nece desavati.

U medjuvremenu, Tuzla ima solidnih agronoma, pa vici ako vam bude trebalo poslati koga da vas nauci kako se uzgajaju mediteranske kulture.
Da prekinem ovo mučenje
Svak' voli svoj kraj i cijeni ga, i nemqam ništa protiv. Ali ta Tuzla je potpuno nebitna u cijeloj ovoj priči....sorry stari.
Slazem se. Zato je prestani pominjati.

Ili ako je vec moras pominjati, ima da to cinis u stavu mirno. :izet:

Tradicionalist sam i postujem starije, ali samo onda kada se ne ponasaju kao razmazena djeca.
Jebo je ti...pa ti je svako malo guraš u priču.
Kažem ti, meni je to sve isto - Tuzla, Kalesija, Živinice, Tešanj...općenito crnomorski sliv. Drugačiji ljudi, drugačiji mentalitet i to je to.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#99 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote: Da prekinem ovo mučenje
Svak' voli svoj kraj i cijeni ga, i nemqam ništa protiv. Ali ta Tuzla je potpuno nebitna u cijeloj ovoj priči....sorry stari.
Slazem se. Zato je prestani pominjati.

Ili ako je vec moras pominjati, ima da to cinis u stavu mirno. :izet:

Tradicionalist sam i postujem starije, ali samo onda kada se ne ponasaju kao razmazena djeca.
Jebo je ti...pa ti je svako malo guraš u priču.
Kažem ti, meni je to sve isto - Tuzla, Kalesija, Živinice, Tešanj...općenito crnomorski sliv. Drugačiji ljudi, drugačiji mentalitet i to je to.
Ta ces ti, Slavonac, meni Hercegovcu pricat? :-) Adio, imam posla
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#100 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

SaraFina wrote:Doture, ne laskaj si. Da lovim na poliKiti, Alfonso mi je bliži i po godinama i po političkim ubjedjenjima :izet:

Stvarno mi je žao, ako si imao nadu da te "puknem" pa i virtualno :D
Ne bih želio biti pretjerano upadičan, ali imam naglu potrebštinu da vam se draga gospodjice Sarafina izvinem zbog nemarnog ponašanja našega mladog @Alfonsa
Ne znam što je po srijedi, ali pretpostavljam da je u pitanju čisti neuk i da dotični mladić izgleda nema šlifa za udvaranje, jer u protivnom bi vam ovde sasuo kao iz rukava neku dopadljivu umotvorinu.
Razloge za to treba tražiti u dubokim aspektima njegove očite neškolovanosti i oskudnog općeg obrazovanja.
Post Reply