Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#51 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:Bit će povuci potegni sa smiljem.
Ovi će se krupniji izvući, a ovi sitniji teško.
Doduše, u ovih sitnijih i nisu baš bila neka enormna ulaganja. Moglo se provući ispod kapi...bilo je tu i nekih ušteda tko je imao vremena i živaca. Nisu baš svi ravnali placeve, i nisu baš svi kupovali sadnice (jedna sadnica je oko 40-50 feniga) , dosta se koristilo sjeme i ljudi su sami uzgajali. Doduše trebalo vremena i živaca. Dosta ih je još prve godine isplatilo sva ulaganja i ostvarilo čak i neku relativnu dobit.

A inače, ovdje vrijedi ona stara islandska: Jebo ti pos'o gdje policija ne gonja.
Jeste li u stranci skuzili kako da i za ovo okrivite Sarajevo, ili ce vam trebati pomoci oko preumsjeravanja odgovornosti?
Još se preispituju sve mogućnosti, a objektivno i ta ulazi u obzir.
Nije ona dosla u obzir, vec je odavno tu, samo sto jos uvijek sutite i cekate neku alternativu.

Tesko je jedne sekunde prijetiti ratom i podjelom zemlje, a onda u sljedecoj recenici traziti par desetina miliona maraka od ljudi kojm prijetis. :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#52 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:Kad bude trganje grožđa u Brotnju, srediću vam svima sezonski pos'o :)

Neće u nas omladina...to bi samo auto vozalo i pametovalo o biznisu.
Dnevnica u Dalmaciji ce ove godine ici na 300-350 kuna radi nedostatka radne snage. Niste konkurentni doktore.
Svoj ti posao.
Sve je teže i u Hrvatskoj na crno s BiH pasošem. Ne kažem da nema, ali.
Gledam ovdje na birou, ovo sve gradske studenatarije je već otišlo po hotelima u Dalmaciji da prikupi štogod džeparca za zimu.
Agencije iz Hrvatske još zimi počnu s akcijom prikupljanja. Ima i djece s BiH pasošem, ali postoji oograničena kvota i veoma mali broj se izbori za radnu dozvolu..I onda ostaje rad na crno u nekom zabačenijem objektu, i što je najgore - ništa novčanik, ili barem šank, već kuhinja ili sobe.

A sad ozbiljno - primiče se sezona trganja u Brotnju i bit će kasnije što nam nisi rekao na vrijeme :)
User avatar
BHCluster
Posts: 23413
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#53 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by BHCluster »

To kurchenje bez pokrica vas jedovelo do -> 400 000. :wink: Samo naprijed.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#54 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Hafis wrote:Kad bude trganje grožđa u Brotnju, srediću vam svima sezonski pos'o :)

Neće u nas omladina...to bi samo auto vozalo i pametovalo o biznisu.
Dnevnica u Dalmaciji ce ove godine ici na 300-350 kuna radi nedostatka radne snage. Niste konkurentni doktore.
Svoj ti posao.
Sve je teže i u Hrvatskoj na crno s BiH pasošem. Ne kažem da nema, ali.
Gledam ovdje na birou, ovo sve gradske studenatarije je već otišlo po hotelima u Dalmaciji da prikupi štogod džeparca za zimu.
Agencije iz Hrvatske još zimi počnu s akcijom prikupljanja. Ima i djece s BiH pasošem, ali postoji oograničena kvota i veoma mali broj se izbori za radnu dozvolu..I onda ostaje rad na crno u nekom zabačenijem objektu, i što je najgore - ništa novčanik, ili barem šank, već kuhinja ili sobe.

A sad ozbiljno - primiče se sezona trganja u Brotnju i bit će kasnije što nam nisi rekao na vrijeme :)
Pa to je i bio moj posao doktore. Stari se bavio lozom kao unosnim hobijem, odrastao sam u njoj, oko 9000 cokota. I ne, to nije "trganje grozdja" vec "trganje loze" iliti samo "trgachina"... U Dalmaciji se kaze loza, mada Vlaji znaju reci "grozdje" kada nalete trgat.

Ti fakat mislis da inspekcija rada zalazi po vinogradima? Bolan, pa i inspektori drze lozu, i oni trgaju, i to cesto im upravo Bosanci trgaju! Mogao bi dovesti hiljadu crnaca iz Afrike da trgaju sedam dana i niko ih ne bi ni primjetio, kamoli kaznio. Zapravo, vece su sanse da bi ih zaposlili i ostavili jos koju heftu.

E moj Slavonac, dzaba ti sto godina u krshu, opet se s kilometar vidi da si dosljo. :D Grozdjice moja :D
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#55 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by TDK-90 »

Ne znam da li je bilo spomenuta Paulovnija brzorastuce drvo :-D nekakva wunderbiljka raste brzo sto joj i ime kaze 5- 7 god naraste drvo 20 m u visinu.
Cijena kubika drveta iznosi oko 700, Eura navodno i obecava relativno brzu i veliku zaradu- a nije zahmetli :izet:


btw. citam nekakav posadio par stotina stabljika kao proba da vidi kako ce to ici :-)
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#56 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Roccohljup »

ne brini nista, skrenut ce Cova trase autoputa kroz plantaue smilja da gazde prodaju zemlju drzavi pod paprenim cijenama kako bi se izvukli iz biznisa :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#57 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Alfons Kauders »

BHCluster wrote:To kurchenje bez pokrica vas jedovelo do -> 400 000. :wink: Samo naprijed.
I sad jos kao uspjeh navodi rad po dalmatinskim hotelima, u kojim za 4500 kuna nece da rade Slavonci, ali eto... Strucnjak za "grozdje" je ujedno i strucnjak za ugostiteljstvo, turizam i slicno, pa u sezonskim poslovima sa platom od 500-650 eura vidi veliku priliku za razvoj.

Ono, naguzili smo vas za smilje, hajd sad budite nositelji europskih kafućina na teraci oronulog komunistickog hotela u Dalmaciji, to vam je omladino buducnost - i opet glasajte za nas, vjerodostojno! :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#58 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Dnevnica u Dalmaciji ce ove godine ici na 300-350 kuna radi nedostatka radne snage. Niste konkurentni doktore.
Svoj ti posao.
Sve je teže i u Hrvatskoj na crno s BiH pasošem. Ne kažem da nema, ali.
Gledam ovdje na birou, ovo sve gradske studenatarije je već otišlo po hotelima u Dalmaciji da prikupi štogod džeparca za zimu.
Agencije iz Hrvatske još zimi počnu s akcijom prikupljanja. Ima i djece s BiH pasošem, ali postoji oograničena kvota i veoma mali broj se izbori za radnu dozvolu..I onda ostaje rad na crno u nekom zabačenijem objektu, i što je najgore - ništa novčanik, ili barem šank, već kuhinja ili sobe.

A sad ozbiljno - primiče se sezona trganja u Brotnju i bit će kasnije što nam nisi rekao na vrijeme :)

Kako je meni jadno ovo preseravanje iz " svicarske perspektive" kao eto mi u Bosni i općenito Bosanci smo fukara i vaši nadničari. A VI ste "guzde" i privredni subjekti sve do jednog.
Ustvari situacija je sljedeća, hrvatske omladine iz Hercegovine s putovnicama naćićeš u Frankfurtu, Minhenu, Dablinu. .. A i naše takodjer na istim destinacijama. Dobrostojeći babo sa budžetskom plaćom iz Sarajeva, Tuzle, Zenice poslao je svoje potomstvo na studiji dok Hercegovci riljaju na bauštelama s putovnicama ili konobarišu.
Imam familije i s jedne i s druge strane i bogami ovi iz Šehera svi su na masteru kojekuda u EU ili upisuju faxove i prebacuju se. Tako da smanjiš taj šupljak, otužno je.
Slavonija se iseljava, ravničarska i plodna A VI iz Hercegovine svi uspješni poduzetnici sa još uspješnijim potomstvom u bijesnim kolima.
Odakle lova? Ćaća zaradio u pečalbi morebit na gradjevini? Ili 1% onih imućnih pominješ tajkunskih sinova?
Imamo i mi takvih koliko ti duša želi, što ćaćevinu troše ali nije to bolan za pohvalu.
Last edited by SaraFina on 21/06/2017 12:03, edited 1 time in total.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#59 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Roccohljup »

SaraFina wrote:A VI iz Hercegovine svi uspješni poduzetnici sa još uspješnijim potomstvom u bijesnim kolima.
I svi mirišu na eterična ulja :D :D :D :D :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#60 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Roccohljup wrote:
SaraFina wrote:A VI iz Hercegovine svi uspješni poduzetnici sa još uspješnijim potomstvom u bijesnim kolima.
I svi mirišu na eterična ulja :D :D :D :D :D
Pola Tuzle i Sarajeva je čini mi se u Beču. Gdje god se okrenem i pogledam po FB grupama "Studenti iz BiH u Beču" "Smještaj ili domovi" naša djeca.
A ovaj ganga da smo radna snaga.
Nesposobnjakovići se po Hercegovine žene šumadijskim konobaricama " u slobodnoj dalmaciji tekstovi " A ne bosankama. Naše cure studiraju. Ne konobarišu. Očigledno.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#61 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
BHCluster wrote:To kurchenje bez pokrica vas jedovelo do -> 400 000. :wink: Samo naprijed.
I sad jos kao uspjeh navodi rad po dalmatinskim hotelima, u kojim za 4500 kuna nece da rade Slavonci, ali eto... Strucnjak za "grozdje" je ujedno i strucnjak za ugostiteljstvo, turizam i slicno, pa u sezonskim poslovima sa platom od 500-650 eura vidi veliku priliku za razvoj.

Ono, naguzili smo vas za smilje, hajd sad budite nositelji europskih kafućina na teraci oronulog komunistickog hotela u Dalmaciji, to vam je omladino buducnost - i opet glasajte za nas, vjerodostojno! :-)
Reci mi stručnjak, čime se vaša tuzlanska omladina bavi ljeti?
Proučava na kružocima nedavu historiju ovih prostora, ili skuplja ćumur sa zatvorenih okana?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#62 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

SaraFina wrote:
Roccohljup wrote:
SaraFina wrote:A VI iz Hercegovine svi uspješni poduzetnici sa još uspješnijim potomstvom u bijesnim kolima.
I svi mirišu na eterična ulja :D :D :D :D :D
Pola Tuzle i Sarajeva je čini mi se u Beču. Gdje god se okrenem i pogledam po FB grupama "Studenti iz BiH u Beču" "Smještaj ili domovi" naša djeca.
A ovaj ganga da smo radna snaga.
Nesposobnjakovići se po Hercegovine žene šumadijskim konobaricama " u slobodnoj dalmaciji tekstovi " A ne bosankama. Naše cure studiraju. Ne konobarišu. Očigledno.
Obzirom da Vas nije dugo bilo ovdje malo sam dezorjentiran, ali to nikako ne mijenja moja erotizirana čuvstva prema vama, a kao dokaz toga je da sam baš ovog trenutka skladao prekrasnu poeziju.... samo za vas gospojice Sarafina.
Nek moja sanjalačka poezija poteče i pretvori moje elastične misli u kolaž od snova:

Ćutim u lahoru

Ćutim u lahoru osame
Progone me noći prazne
Želim da dotaknete moje grudi vrele
Po livadi cvijetnoj lete bumbare i pčele..


Tu pjesma naglo svršaje.
Ovom sam pjesmom htio samo naglasiti koliko je ljubav tijesno vezana s prirodom :)
Last edited by Hafis on 21/06/2017 12:20, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#63 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Evo doktore, nešto što nekad bilo vic, sad u Hercegovini svakodnevnica. Šumadijska mlada i Hercegovac koji kod sveštenika priko veze traži da mlada " položi " razliku u sakramentima i da je vjenča u katoličkoj crkvi radi sela :D

Ulovio Hercegovac zlatnu ribicu i ona mu obeća ispuniti jednu želju.
“Zar samo jednu?” upita on.
“Teška su vremena, inflacija i to…” odgovori ribica.
Misli Hercegovac: “Kuću imam, mercedes i mobitel imam.
Daj ti meni ženu kakvu nijedan Hercegovac nema.”
“Želja ti je ispunjena”, kaze ribica.
Dodje Hercegovac kući kad žena na balkonu viče:
“Ðe si bre dosad. Idi u prodavnicu po pola kile hleba.”
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#64 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

SaraFina wrote:Evo doktore, nešto što nekad bilo vic, sad u Hercegovini svakodnevnica. Šumadijska mlada i Hercegovac koji kod sveštenika priko veze traži da mlada " položi " razliku u sakramentima i da je vjenča u katoličkoj crkvi radi sela :D

Ulovio Hercegovac zlatnu ribicu i ona mu obeća ispuniti jednu želju.
“Zar samo jednu?” upita on.
“Teška su vremena, inflacija i to…” odgovori ribica.
Misli Hercegovac: “Kuću imam, mercedes i mobitel imam.
Daj ti meni ženu kakvu nijedan Hercegovac nema.”
“Želja ti je ispunjena”, kaze ribica.
Dodje Hercegovac kući kad žena na balkonu viče:
“Ðe si bre dosad. Idi u prodavnicu po pola kile hleba.”
Tko mo čemu: Baba o uštipcima a naša Serafina o udaji :)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#65 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:Evo doktore, nešto što nekad bilo vic, sad u Hercegovini svakodnevnica. Šumadijska mlada i Hercegovac koji kod sveštenika priko veze traži da mlada " položi " razliku u sakramentima i da je vjenča u katoličkoj crkvi radi sela :D

Ulovio Hercegovac zlatnu ribicu i ona mu obeća ispuniti jednu želju.
“Zar samo jednu?” upita on.
“Teška su vremena, inflacija i to…” odgovori ribica.
Misli Hercegovac: “Kuću imam, mercedes i mobitel imam.
Daj ti meni ženu kakvu nijedan Hercegovac nema.”
“Želja ti je ispunjena”, kaze ribica.
Dodje Hercegovac kući kad žena na balkonu viče:
“Ðe si bre dosad. Idi u prodavnicu po pola kile hleba.”
Tko mo čemu: Baba o uštipcima a naša Serafina o udaji :)
Ja ti lijepo kažem, predmet ste sprdačine postali. I to sa šumadinkama. Konobaricama. A ti nastavi gangati o frajerluku, Neretvi i kamenjaru kao sjecištu svjetske društvene kreme.
:D
Meni svejedno. Imam i štelu kod fra Milasa ako ti mlada sakramentalnu razliku bude polagala :D
Budi dobar sa mnom :)))
User avatar
BHCluster
Posts: 23413
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#66 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by BHCluster »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
BHCluster wrote:To kurchenje bez pokrica vas jedovelo do -> 400 000. :wink: Samo naprijed.
I sad jos kao uspjeh navodi rad po dalmatinskim hotelima, u kojim za 4500 kuna nece da rade Slavonci, ali eto... Strucnjak za "grozdje" je ujedno i strucnjak za ugostiteljstvo, turizam i slicno, pa u sezonskim poslovima sa platom od 500-650 eura vidi veliku priliku za razvoj.

Ono, naguzili smo vas za smilje, hajd sad budite nositelji europskih kafućina na teraci oronulog komunistickog hotela u Dalmaciji, to vam je omladino buducnost - i opet glasajte za nas, vjerodostojno! :-)
Reci mi stručnjak, čime se vaša tuzlanska omladina bavi ljeti?
Proučava na kružocima nedavu historiju ovih prostora, ili skuplja ćumur sa zatvorenih okana?
Image
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#67 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

SaraFina wrote: Ustvari situacija je sljedeća, hrvatske omladine iz Hercegovine s putovnicama naćićeš u Frankfurtu, Minhenu, Dablinu. .. A i naše takodjer na istim destinacijama. Dobrostojeći babo sa budžetskom plaćom iz Sarajeva, Tuzle, Zenice poslao je svoje potomstvo na studiji dok Hercegovci riljaju na bauštelama s putovnicama ili konobarišu.
Imam familije i s jedne i s druge strane i bogami ovi iz Šehera svi su na masteru kojekuda u EU ili upisuju faxove i prebacuju se. Tako da smanjiš taj šupljak, otužno je.
Pa jeste.
Evo baš jedne takve trojice iz šehera, trenutno na masteru negdje u EU...Došli malo na ljetne ferije do Međugorja, da vide i to čudo o kojem se toliko priča, pa nazad na jesenji semestar na Sorbonu.
Image
Last edited by Hafis on 21/06/2017 12:30, edited 1 time in total.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#68 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
BHCluster wrote:To kurchenje bez pokrica vas jedovelo do -> 400 000. :wink: Samo naprijed.
I sad jos kao uspjeh navodi rad po dalmatinskim hotelima, u kojim za 4500 kuna nece da rade Slavonci, ali eto... Strucnjak za "grozdje" je ujedno i strucnjak za ugostiteljstvo, turizam i slicno, pa u sezonskim poslovima sa platom od 500-650 eura vidi veliku priliku za razvoj.

Ono, naguzili smo vas za smilje, hajd sad budite nositelji europskih kafućina na teraci oronulog komunistickog hotela u Dalmaciji, to vam je omladino buducnost - i opet glasajte za nas, vjerodostojno! :-)
Reci mi stručnjak, čime se vaša tuzlanska omladina bavi ljeti?
Proučava na kružocima nedavu historiju ovih prostora, ili skuplja ćumur sa zatvorenih okana?
Ljeti? Ispijanjem piva i gemista sto im na tacni donose nositelji iz Mostara i okolice. Ljeti su godisnji odmori, a mi smo komunjare.

Pored toga sto smo komunjare, takodjer imamo sklonost ka tehnici, jer jebiga, za proizvodnju visokonaponskog trafoa ili web aplikacije najcesce treba malo vise znanja no za nosanje tacne i branje smilja. Takvi su nam fakulteti i skole, to se gura jos od onog rata - sarafaj, zidaj, racunaj, projektuj

Meni se cini da i vi u Mostaru imate neke obrazovne institucije? Cak i vise univerziteta od nas... Pa eto... I vi ste mogli na tim univerzitetima nauciti omladinu uzgoju mediteranskih kultura, kada vec nece ove prljave poslove i ne vole petljati oko struje, jer su to sejtanska posla.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45498
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#69 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Chmoljo »

BHCluster wrote: Image
ovo pregrađeno korito Radobolje?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#70 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

Alfons Kauders wrote:
Ljeti? Ispijanjem piva i gemista sto im na tacni donose nositelji iz Mostara i okolice. Ljeti su godisnji odmori, a mi smo komunjare.
Dobro je. Jasno mi je.
KupačKe gaČe, tri KM u padže i soli muda na panonskim jezerima ili kako već te bare zovete gore.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#71 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by zforumas »

Ja price i govana....ne daj boze da smo Svica :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#72 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by SaraFina »

Hafis wrote:
SaraFina wrote:privredni subjekti sve do jednog.
Ustvari situacija je sljedeća, hrvatske omladine iz Hercegovine s putovnicama naćićeš u Frankfurtu, Minhenu, Dablinu. .. A i naše takodjer na istim destinacijama. Dobrostojeći babo sa budžetskom plaćom iz Sarajeva, Tuzle, Zenice poslao je svoje potomstvo na studiji dok Hercegovci riljaju na bauštelama s putovnicama ili konobarišu.
Imam familije i s jedne i s druge strane i bogami ovi iz Šehera svi su na masteru kojekuda u EU ili upisuju faxove i prebacuju se. Tako da smanjiš taj šupljak, otužno je.
Pa jeste.
Evo baš jedne takve trojice iz šehera, trenutno na masteru negdje u EU...Došli malo na ljetne ferije do Međugorja, da vide i to čudo o kojem se toliko priča, pa nazad na jesenji semestar na Sorbonu.
Image
Otužno je što tudju nesreću s onog raskršća koristiš kao zajebanciju. I jadno. Ovi ljudi su očigledno neka ratna pogubljena generacija. Koja se nije uspjela snaći. S ovim praznim pogledima i čekanjem da ih neko pokupi u nadnicu, ne bi trebali biti predmet sprdačine hercegovačkog kokošara ili profitera koji granatu i rat je samo na TV vidio. Stidi se. Fuj!
Tamo četnik na one platoe prema Ljubuškom i onim pripizdinama nije kročio. Vidi debil po krovnim konstrukcijama iz osamdesetih. Ogavan si.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#73 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by It_is_a_Leclerc »

Ne znam, brate. Al' ono - šprdati se na bolesno, gladno, bijedno i sirotmašno je baš ono dno dna. Mislim, znam ja da se s ove tačke gledišta čini prilično nemogućim, al' ne znaš kad i kako ti možeš spasti na to da pružaš ruku i tražiš komad kruha.

I to mi neki budući ljekar. Empatija kolega, empatija. Al' dobro. Imate vi do toga. Naučit ćete i šta je empatija i lobotomija, i svašta nešto.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#74 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Hafis »

SaraFina wrote:[

Otužno je što tudju nesreću s onog raskršća koristiš kao zajebanciju. I jadno. Ovi ljudi su očigledno neka ratna pogubljena generacija. Koja se nije uspjela snaći. S ovim praznim pogledima i čekanjem da ih neko pokupi u nadnicu, ne bi trebali biti predmet sprdačine hercegovačkog kokošara ili profitera koji granatu i rat je samo na TV vidio. Stidi se. Fuj!
Tamo četnik na one platoe prema Ljubuškom i onim pripizdinama nije kročio. Vidi debil po krovnim konstrukcijama iz osamdesetih. Ogavan si.
Nemam ništqa osobno protiv ovih ljudi i slažem se s tim što si rekla.
Međutim, ipak si pretjerala sa smiješnom teorijom o ''dobrostojećem babi s 'budžetskom plaćom iz Sarajeva, Tuzle, Zenice poslao je svoje potomstvo na studiji dok Hercegovci riljaju na bauštelama s putovnicama ili konobarišu''.
Zato sam ovu sliku postavio, želeći reći da 99,9% ljudi nema ''dobrostojećeg babu''.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#75 Re: Zemlja smilja, malina, suza i hohštaplera

Post by Alfons Kauders »

Hafis wrote:
Alfons Kauders wrote:
Ljeti? Ispijanjem piva i gemista sto im na tacni donose nositelji iz Mostara i okolice. Ljeti su godisnji odmori, a mi smo komunjare.
Dobro je. Jasno mi je.
KupačKe gaČe, tri KM u padže i soli muda na panonskim jezerima ili kako već te bare zovete gore.
Da, i tako par godina leze na suncu, ponekad se okupaju, malo prelete u Urban na pivu...

Ne rade nista, sto znaci da su opet u plusu u odnosu na ljude koji su prije tih par godina krenuli u proizvodnju smilja, po nagovoru tvog sveucilista i tvoje politicke stranke.

Drugim rijecima, bolje bi bilo da i vi lezite i ne pravite bezveze ovakve pizdarije kako bi na sirotinji ubrali koji glas na izborima, da bi ih onda otresli ko slinu.
Post Reply