Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#1 Željovci u inostranstvu

Post by Rookie »

Evo jedna tema o našim bivšim igračima vani. Pored neizostavnog Džeke i Štilića, možemo se ponositi time da imamo i 3 igrača u vrlo jakoj grčkoj Superligi. U zadnjem kolu je Kerla presjedio čitav meč na klupi(domaći poraz 0:1), nakon što je u prošlom odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Olympiakosa(njegov tim vodio 1:2 do 72. minute). Iz tima je ispao ponajviše zbog ove finte Pantelića za 1:0

Jahić je nekoliko utakmica presjedio na klupi, kao rezerva 34-godišnjem desnom beku. Inače, to je pozicija na kojoj ga isključivo koriste. Prošlo kolo je ušao u 57. minuti, da bi sad za vikend konačno odigrao svih 90 u totalnoj katastrofi AEK-a(0:4 na svom terenu od prošlogodišnjeg drugoligaša).

I još ostaje Cocalić, koji je svaku utakmicu starter i doslovno nezamjenjiv. Tim mu je bio očajan, ali su sad na posudbu doveli Mitrogloua iz Olympiakosa i odmah u prošlom kolu dobili Aris 0:2 u gostima njegovim golovima. Inače, Aris je protivnik Džekinog Cityja u knock-out fazi Evropa lige. Jučer je Panionios poveo protiv Panathinaikosa opet golom Mitrogloua, a završilo 1:1 nakon sramotno poklonjenog penala gostima, koji je realizovao Cisse. Time je izgleda riješeno i pitanje prvaka Grčke, jer je Oylmpiakos pobjegao na 7 bodova, a Panionios iz zone ispadanja, u kojoj čvrsto stoji Kerlin Panserriakos.

Svježa kompilacija.

U Belgiji je savršeno standardan Ervin Zukanović(23). Stoper koji je priliku u dresu Želje dobio u prvenstvenoj utakmici protiv Leotara na Grbavici(0:2) kad je Landžo priliku dao juniorima "pojačanim" Emirom Hadžićem, koji je isključen zbog lakta nakon 15 minuta.

I legenda Dialiba je konačno izborio mjesto u Mechelenu, tako da je u protekloj sedmici upisao maksimalnih 180 minuta u utakmicama kupa i prvenstva. U kupu su u srijedu izbacili Zukanovićev Eupen. Čekamo još samo da Buba počne i zabijati.

#3 Re: Željovci u inostranstvu

Cocalić igrač utakmice protiv Panathinaikosa. Jedini dobio osmicu od Exedra sportsa.

Post by Baron_Samedi »

Stvarno sramota da ga ona ubleha od trenera ne zove.

Kako ide Bekricu, zna li iko? To je bas daleko.

A evo i moj mali doprinos, vijest koju naši mediji (još) nisu prenijeli:

14.03 Uhr: Probespieler in Freiburg. Der 18-jährige Mahir Karic wird in den nächsten Tagen im Breisgau vorspielen. Der bosnische U-19-Nationalspieler wird anschließend auch in der Premier League zum Probetraining auftauchen. Der FC Fulham lädt Karic ebenso zu sich ein.

Ukratko, osamnaestogodišnji Mahir Karić (željina škola) koji trenutno igra čini mi se za Slaviju iz Praga ovih dana treba doći na probu u Freiburg a potom odlazi na probni trening kog Fulhama.

Post by Adi_vp »

banovan wrote:Kerlin Panserqrac izgubio i sada su zadnji na tabeli,a Kerla presjedio na klupi svih 90 minuta :lol:
Ko mu je kriv sto nije osto s rajom i uso u istoriju,hemiju,geografiju, ha ja :D
Rookie
Posts: 1924

#10 Re: Željovci u inostranstvu

muniza wrote:Odlična tema!

Mislim da je momak bio prekatastrofalan da bi i za Želju igrao. Ja sam ga gledao protiv Famosa i nemam riječi da opišem taj nekvalitet. K'o bebi mu otimali lopte i silovali ga "igrači" Famosa. Iako je objavljeno tada na zvaničnoj stranici da nas je pojačao, a potpis se navodno odugovlačio jer je Đelo bio na odmoru, znao sam da nema šanse da ostane kod nas. I nikad dečko nije potpisao za Slaviju iz Praga. A medijski je prejak. Nešto tipa Kuduzovića i Subašića, s tim da ovaj nikad nigdje nije igrao.

Cocalić odlično odigrao cijeli meč u remiju sa Kavalom. Vodili 1:0 do 90. minute i Kavala zabije odbijanac sa 30 metara iz prvog šuta na gol.

Image

Dialiba nije igrao u domaćem remiju Mechelena sa Anderlechtom(0:0).

Zukanović odradio 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Lokerenom(0:2).

#12 Re: Željovci u inostranstvu

Obzirom da ni Transfermarkt ne uspijeva popratiti Korejsku ligu, našao sam na zvaničnoj stranici statistiku igrača, pa tako i Bekrića, kojeg navodno mole da uzme njihovo državljanstvo :lol:

16 nastupa, od toga 2 sa klupe, 2 gola i 0 asistencija. Krajem godine je izabran i najbolji tim lige i naravno, Bekrića tu nije bilo.

#14 Re: Željovci u inostranstvu

LSD wrote:Gledam ove klipove i Coca stvarno dobro igra...Rookie svaka ti cast na temi i trudu :thumbup: :thumbup:
Zadnje kolo je fasov'o blaži potres mozga. Lopta ga napucala u glavu i izašao u 25. minuti. Sutra čekaju PAOK.
Rookie
Posts: 1924

#15 Re: Željovci u inostranstvu

Cocalić fantastično odigrao svih 90 minuta na poziciji stopera u pobjedi nad PAOK-om. Opet proglašen za igrača utakmice.

Man of the match: Δεν κέρδισε το πέναλτι και δεν ήταν αυτός που το εκτέλεσε, αλλά σίγουρα πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και για τον λόγο αυτό θεωρούμε πως ο Τσότσαλιτς ήταν ο κορυφαίος της αναμέτρησης. Ο αμυντικός του Πανιωνίου όσες φορές χρειάστηκε έδωσε το «παρών», καταφέρνοντας μάλιστα να διορθώσει και τα λάθη των συμπαικτών του.

Google translate:

Čovjek utakmice: On je osvojio pucnjavi i to je bio onaj koji ga pokrenuti, ali svakako je napravio odličan prezentaciju i iz tog razloga vjerujemo da Tsotsalits vodio utakmicu. obrana Panionios navrata dao "sadašnjost ", čak i upravljanje da ispravi pogreške svog suigrača.

Ο πρωταγωνιστής

Ο Τσότσαλιτς ήταν μακράν ο καλύτερος του γηπέδου. Η σκέψη του Λεμονή να τον γυρίσει στην άμυνα ήταν πολύ καλή τελικά, αφού ο Κροάτης ήταν καταπληκτικός στα αμυντικά του καθήκοντα και έσωσε πολλές φορές από κίνδυνο την εστία του Μάχο.

protagonist

Tsotsalits je za sada njegov najbolji pitch. misao Lemonisa da ga uključi u obranu bio je vrlo dobro na kraju, nakon što je Hrvatska bila nevjerojatna obrambeni dužnosti i spasio mnogo puta veći rizik od izbijanja militantne.

--------------------------------

Kaže trener da je na dan utakmice bio u bolnici na pregledima(blaži potres mozga).
Last edited by Rookie on 12/02/2011 23:04, edited 1 time in total.

#17 Re: Željovci u inostranstvu

AEK - Panionios 1:1. Jahić obnovio povredu i izašao u 63. minuti. Solidno igrao desnog beka. Cocalić na stoperu bio odličan svih 90 minuta. Igra već drugu utakmicu na toj poziciji, jer im je glavni stoper suspendovan zbog kartona. AEK zabio u zadnjoj minuti prvog poluvremena, Panionios u 89. izjednačio i sad su na 3 boda izvan opasne zone, dok je AEK 4. a prvih 5 ide u play off. Šesti ima samo 2 boda manje. Utamica igrana bez prisustva gledalaca.

Image
Rookie
Posts: 1924

#18 Re: Željovci u inostranstvu

http://www.s port24.gr/football/ellada/SuperLeague/ta_proswpa_ths_23hs_agwnistikhs.785256.html

"Cocalić: Uz Mitroglua najbolji igrač"

Eto, ovaj Mitroglu zabio na prazno u zadnjoj minuti utakmice i pokupio titulu najboljeg. Ništa nije pokazao, ali je taj gol bio vrijedan boda i odmah je upao i u tim kola. Da su manje površni ovi novinari, opet bi Coca bio najbolji. A i Mitroglu im je nacionalna uzdanica.
Rookie
Posts: 1924

#19 Re: Željovci u inostranstvu

Rookie
Posts: 1924

#20 Re: Željovci u inostranstvu

Buba odigrao svih 90 minuta u Liježu. Zijanili 3:0. Prošlo kolo također starter, zamijenjen u šezdeset i nekoj. Pogledah malo utakmicu i vidjeh jednu strašnu akciju Bube. Apsolutno je zadržao staru brzinu i sad je i standardan. Još samo golove da počne zabijat.
Rookie
Posts: 1924

#21 Re: Željovci u inostranstvu

Coca remizirao sa Olympiakosom. Odigrao cijelu utakmicu i vjerovatno će biti proglašen najboljim igračem iste.

Google translate

Miralas VS Cocalić

Belgijski je bio odličan, to je najbolje za crvene i besprijekoran završiti u 43 'nakon asistencije Riera je napravio razliku. Osim toga, bio je samo prijetio Panionios i dao poticaj za sam pokret i njegov tim.

Tsotsalits potvrdio iznimna situacija u kojoj je, progutala mnogo milja i ima puno bitaka iz koje su se pojavile pobjednik.
Rookie
Posts: 1924

#22 Re: Željovci u inostranstvu

Tim 24. kola grčke Super lige:

Golman: Mario Galinović(Kavala)

Odbrana: Nastos(Atromitos), Sankare(Olympiakos V.), A. Papadopoulos(Olympiakos), Georgelas (AEK)

Vezni red: Abdoun(Kavala), Tatos(Atromitos), Martin(Olympiakos V.), Breska(Olympiakos V.)

Napad: Solakis(Olympiakos V.), Niculae(Kavala)

Klupa: Jakupović (Olympiakos V.), Govou(PAO), Blanco(AEK), Monje(Olympiakos V.), Danilo(Aris), Cocalić(Panionios)

#24 Re: Željovci u inostranstvu

Majstorski gol Bučana za pobjedu. Izabran u tim kola.
Rookie
Posts: 1924

#25 Re: Željovci u inostranstvu

Kerla odigrao svih 90 minuta u gostima kod Olympiakos Voloua i zijanili 3:0. Nema krivice kod golova. Ekipa mu je zakovana za dno i siguran putnik u drugu ligu već poodavno.

Panionios uzeo Atromitos, polufinalistu grčkog kupa, 1:2 u gostima.

Dio analize meča:

Nova odbrana i "stijena" Cocalić

Odbrana Panionisa je mnogo jača, što daje sigurnost cijelom timu. Tu je Siovas, na kojeg selektor Fernando Santos računa kao na veliku perspektivu... i dobio je izvrsnog partnera.

Edin Cocalić je prije nešto više od godinu doveden kao stoper, ali sve donedavno nije igrao na toj poziciji. Trener Lemonis mu je ukazao povjerenje u središtu odbrane protiv PAOK-a, gdje je pokazao da se odlično snalazi. I u susretu protiv Atromitosa je bio ključ pobjede Panioniosa.