Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu

Da
51
35%
Ne
27
18%
Da, ali jeftiniju jer ne bi smo nikada platili 5Km za palacinku
69
47%
 
Total votes: 147

Shon Phon
Posts: 81
Joined: 26/12/2012 08:33

#101 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Shon Phon »

Da li se ova cijela prica odnosi na palacinkarnicu koja se otvara preko puta Pirpe?
affidavit
Posts: 352
Joined: 25/05/2012 23:16

#102 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by affidavit »

Spomenuto je da postoji ideja da se prave i bezglutenske palačinke.

Lično, mislim da je to odlična ideja, pod pretpostavkom da se ispoštuju sve procedure pripreme bezglutenske hrane (provjereni sastojci, odvojeno posuđe, kontrolisani uslovi pripreme). Ljudi koji su na bezglutenskoj dijeti je sve više, i to ne onih koji ne jedu gluten zato što je to in, nego koji moraju da provode ovu dijetu. Danas, ne postoji niti jedna pekara ili poslastičarnica u Sa gdje možeš kupiti neko pecivo ili evo palačinku bez glutena.
Što se tiče same cijene ne bih se upuštala u diskusiju koliko to treba da košta, jer mi koji smo na gluten free hrani smo svakako naviknuti da svaku glutenn free namirnicu plaćamo i po deset puta skuplje od obične.

Mislim da, ako se odlučite za ovakvu vrstu poslastica sigurno nećete biti bez mušterija.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#103 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by mali_balon »

1kg bezglutenskog brasna oko 10KM (u DMu) sad zamisli koliko bi kostala ta palacinka, a bilo bi musterija...
affidavit
Posts: 352
Joined: 25/05/2012 23:16

#104 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by affidavit »

mali_balon wrote:1kg bezglutenskog brasna oko 10KM (u DMu) sad zamisli koliko bi kostala ta palacinka, a bilo bi musterija...
Ljudi koji moraju jesti bezglutensku hranu najbolje znaju koliko je skupa. Ali, lijepo bi bilo znati da se negdje moze kupiti bezglutenski kolač ili palačinka pa makar koštao i 10 KM. Ne kažem da bi svi koji imaju celijakiju ili su osjetljivi na glten stajali u redovima i jedva čekali da plate kolač 10 KM, nego bi vjerovatno bilo lijepo da znamo da i mi negdje možemo da sjednemo i naručimo palačinku pa makar je platili toliko. Ja lično poznajem tinejdžerku koja godinama nije pojela picu vani, i to joj je postao san. U jednoj piceriji su joj napravili bezglutensku picu i niko nije bio sretniji od nje.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#105 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by mali_balon »

Zato i kazem bilo bi musterija....
affidavit
Posts: 352
Joined: 25/05/2012 23:16

#106 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by affidavit »

mali_balon wrote:Zato i kazem bilo bi musterija....
Izvini, mislila sam da je bio u pitanju sarkazam. :)
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#107 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Mutivoda »

Sviđa mi se :thumbup:, ogladnila čim sam vidjela slike na 1. str. :roll: :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#108 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by supercali »

Mutivoda wrote:Sviđa mi se :thumbup:, ogladnila čim sam vidjela slike na 1. str. :roll: :D
Mala hos sa mnom na palacinke?
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#109 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by MrShadow »

Shon Phon wrote:Da li se ova cijela prica odnosi na palacinkarnicu koja se otvara preko puta Pirpe?
Gdje je to i o cemu se radi?
Shon Phon
Posts: 81
Joined: 26/12/2012 08:33

#110 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Shon Phon »

Pirpa je na Cobaniji, odmah cim predjes most, a cini mi se da sam vidio da se priprema neka palacinkarnica preko puta.
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#111 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by NeenaSa »

MrShadow wrote:Anketa,

Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?
Da li bi ste mogli i da li smatrate da vecina gradjana Sarajeva moze sebi priustiti kvalitetnu palacinku te platiti u prosjeku 5Km - 6Km za istu ?
Ovdje ne govorimo o obicnim palacinkama, vec o proteinskim, bezglutenskim, cokoladnim palacinkama sa mogucnoscu izbora na desetine vrsta. Palacinke koje sadrze samo najkvalitetnije sastojke, tipa nutella iz Njemacke, svjeze ubrano voce isl.
E chuj, nuttela iz Njemachke. :-)
Malo tko zna razliku. mada ju ne limvo. :D

Ajmo sad:
Smjesa palachinaka?
Brashno, jaja, sol, mineralna, mlijeko , malo u'ja da ne zhulja/ prioni :oops: :D i odgovarajucha tava.

Punjenje sa samo sezonskim vochem. Na vrijeme ubranim i preradjenim.
Pasiranje malina, jagoda, ... za prelive.
Sladoledi sa istim ...
Ma komplicirano, ... al' et'. :mrgreen:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#112 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Hadzi Lojo »

E svasta za palacinku 6 maraka, pa ja za te pare mogu 50 napraviti i to ovih sa slike na prvoj stranici. Vjerovatno je to mnogima majstorluk pa nece ni da pokusavaju!
Zna li ijedna dama sa ove teme sama jufku razviti bas me zanima!
Palacinka je brza slastica u svakom normalnom domacinstvu, kada domacica nema vremena za kolace onda idu palacinke !
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#113 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Thorgerson »

Hadzi Lojo wrote:E svasta za palacinku 6 maraka, pa ja za te pare mogu 50 napraviti i to ovih sa slike na prvoj stranici. Vjerovatno je to mnogima majstorluk pa nece ni da pokusavaju!
Zna li ijedna dama sa ove teme sama jufku razviti bas me zanima!
Palacinka je brza slastica u svakom normalnom domacinstvu, kada domacica nema vremena za kolace onda idu palacinke !
Evo ga jos jedan.

Pa mozes i za 2 KM kupit 200 gr kafe i popit 20 kafa, pa opet odes u kafic i popijes jednu.

:run:
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#114 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by __Phoenix__ »

Ja odem nešto pojesti što ne mogu sam napraviti, ako ćeš mi mazati Nutellu, hvala, sam ću...
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#115 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Yapi Yapo »

ma skupo vala
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#116 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by greatful_and_dead »

Pa u Njemačkoj su palačinke, sa njemačkom nutellom :), jeftinije. 6 KM može, ako će mi neko drugi platiti, i to ako baš insistira.

Jebote govorimo o palačinkama, koje čak i ja znam napraviti, a pored njih znam još ispeć jaja, skuhat hrenovke i makarone. Pa u U2, kakve god su, 1KM povelika palačinka sa eurokremom i keksom ili kokosom. Pa stanite malo, čuj 6 KM.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#117 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by HAVANA »

Treniraj da bi jeo palačinke! Zasladi - palačinkara Čobanija 1, 71000 Sarajevo tel: +38761990019


User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#118 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by O'zone »

Jel ovo pokretač teme otvorio ili je neko drugi?

Mada sam bio mišljenja da je cijena od 5-6 KM previše za palačinke sinoć sam malog (na njegovo insistiranje) vodio na palačinke u U2 u SCC i platio ih 3 KM, tako da bi za fensi smensi palačinke se moglo dati i 5-6 KM pa barem jednom u dva mjeseca.
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#119 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by Pirija »

da vidimo koliko ce dugo radit :)
irconbih
Posts: 462
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#120 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by irconbih »

Na Ilidzi, pored Yu caffea u maloj aleji, otvorena palacinkara. Ne znam sta nude, ni koje su cijene, al eto nek se zna da ima.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#121 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by tututuuuu »

Image

perverzno. :D


http://toplocalplaces.com/croatia/zagre ... 4794423040

pa sad usporedite tu od 1 KM iz U2.
emi_eft
Posts: 411
Joined: 20/07/2015 12:40

#122 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by emi_eft »

Vi sto se ibretite isto da nikad niste ni prosli pored Metropolisa, Cordobe, bilo kojeg restorana. 4-5 KM je standard cijena. ALI -u svakom hebenom restoranu mozes naruciti palacinak, slasticarni puno, na svakom cosku, restoran svaki ima napucane palacinke, a to bezglutensko, iskreno nije Njujork , to jos niko ne ganja osim 5 teskih alergicara, a i oni ponekad nos zacepe tako da kazem. Imam posla sa raznim ljudima, ovo ce ti super raditi prvih 10 dana. Onda slabije narednih 10. Onda ces zatvoriti nakon 2 mjeseca jer ces drugi mjesec rintati u nadi da ce krenuti. Forgerit. Ono sto stvarno FALI je upravo obrnuto . JEFTINI palacinci. u2 i chipas zbog jeftinih palacinaka rade i obrcu pare, kao i Montana. Svi vole palacinke, ali kada ti za 5 KM mozes dobiti porciju hrane , smijesno je tu cijenu nabijati. U redu restorani koji su malo skuplji, jer ko tamo jede, moze priustiti palacinak od 5 KM, ti restorani zive od hrane i pica, i imena, a ko je tu da jede, to moze platiti. Metropolis ti mozda proda 5-6 palacinaka na dan po toj cijeni, a ima i hranu, pice, niko ti nece doci da snogu pojede palacinak za 5 KM. Znaci, dezert u neluksuznom restoranu treba da bude otprilike trecina cijene solidne porcije hrane. Znaci, da bi na kolicini zaradio , racunaj dvije marke, ako je super kvalitet, i do 3. Smijesno ti je otvoriti samo mjesto za paacinke, jer one su usput kupuju, i naplatiti vise nego sto kosta veliki sendvic s piletinom, bilo gdje. Evo, npr u Svedskoj je sendvic oko 4-5 eura. Zamisli da jedan palacinak kosta 6 eura. To ti sad znaci isto trazis u BiH. Da ljudi placaju palacinak skuplje nego sendvic. Bila je radjna waffle house. Divno , malo, simpa mjesto, divni waffli, domaci, svijezi, nutela, voce..Sve wow. Waffle 3-3,50 KM. Izdrzali su cini mi se 6 mjeseci, ja redovna bila, nekad se i napuni, ali opet nije islo.. Jos mali lokal, niski troskovi, mala bastica, cura sama renovirala, znaci nista pretjerano ulozeno, i opet..

Ako zelis da ulozis u nesto, ulozi u nesto cega nema u Sarajevu, a ne sto mozes naci na svakom cosku. Znaci tajlandsku kuhinju (nigdje nema), krompir u ljusci sa raznim sosevima, nepusacki kafic koji servira alkohol (ima samo jedan takav), kafic sa igraonicom, restoran sa samo organskom hranom/kolacima, dobar indijski, indonezijski, napucan bosanski bez kariranih stoljnjaka, gurme slasticarnicu sa kolacima kakvih nema, tu mozes naplatiti i po 5 KM, ima puno toga cega nema. Nemoj odustajati, ali iskren savjet ti je da je ovo nesto cega ima i za tu cijenu nece opstati. Ako mozes priustiti da naplacujes po 3 KM, onda je super ideja, ali samo u nekom soping centru, jer ti iskreno niko s nogu palacinke ne jede, vec uz visesatnu afu ili poslije jela ak su jeftine. Sretno
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#123 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by thekupus »

U Poljskoj postoji lanac restorana po imenu Manekin u razlicitim gradovima (ja sam bio u Poznanu, Varsavi i Gdanjsku u njima) koji prodaju iskljucivo palacinke i u kojima je navecer haman nemoguce doci do mjesta bez prethodne rezervacije.
Eh sad, kad vidis njihov meni zavrti ti se u glavi, slani, slatki, mijesani, ama sve moguce i nemoguce..
Cijena ide od nekih 10 zlota (5 KM) za osnovni sa nutellom, bananom i secerom u prahu, do otprilike 18 zlota (9 KM) za one na fazon Raffaela, Ferrero Rochera i slicno,

Ali njihovi palacinci izgledaju kao na slici ispod (ovaj konkretno kosta 13 zlota sto je 6,5 KM), i poslije jednog tesko da mozes pojesti drugi (ja sam jeo jedan slani pa jedan slatki, ali sam se za 5 mjeseci tamo udebljao 10ak kg)
Uglavnom, poenta je da se moze sigurno napraviti dobar biznis od te ideje, ali hrana mora bas biti vrhunska. Poljska (zapadna) jeste vise svjetlosnih godina ispred nas po standardu, ali ovo je za njih jefitna hrana u dobrom, elegantnom restoranu.
Image
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#124 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by JanuaryJones »

Šta bi sa ovim palačincima na kraju? Jel to ono na Čobaniji?
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#125 Re: Zelite li palacinkarnicu u Sarajevu?

Post by AmirBaa »

Zuti Kutak na ilidzi prekucao sa palacincima :thumbup: ja narucio milka palacinak, izvadi mi konobar jedno 15 milki na sto i kaze koju ces da ti istopimo :D a 4 km palacinak :thumbup:
Post Reply