Želimir Vidović - Keli

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#51 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Nekako s proljeća »

:)

Odakle ih vadim....iz knjiga dobrim dijelom. Slika Kelija sa kćerkom je iz knjige ''Dobrinjska tvrđava'' , tekst je iz knjige '' Dobrinjska ratna drama'', ona na kojoj je sa Papetom je iz brošure Sarajevo-Hamburg , a prije par dana sam obradio knjigu ''Teferič na ničijoj zemlji'' te i u njoj našao jednu njegovu fotografiju i priču, pa ću i to postirati ...jednom. S vremena na vrijeme...

A njegova sudbina je dio mene i vremena u kojem su se dešavali neki događaji. Mrtvi ne govore, ja prkosim i svjedočim da sam živ. I drago mi je da imam kome... :wink:

P.S.
A potajno očekujem da sazrije vakat i da se npr obiđe njegova porodica i potomstvo i razmijeni koja ljudska riječ. E to je do nas...
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#52 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Obuca9 »

http://www.fksinfo.com/np-1355-IN_MEMOR ... 531992.htm

Legendo, počivaj u miru !!!

Zamolio bih admine da ovu temu prebace u podforum "FK Sarajevo". Hvala.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#53 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Charuga »

Image
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#54 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Obuca9 »

http://www.bordoprijatelji.ba/v2/bp-194 ... -na-kelija

Može li još jednom molba za admine da ovu temu prebace tamo gdje joj i jeste mjesto u podforum "FK Sarajevo".

Hvala.

P.S.
"Plavih_11" nemoj opet da zajebeš ko sa Evropskom ligom :D
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#55 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Charuga »

hz__semir wrote:Može li još jednom molba za admine da ovu temu prebace tamo gdje joj i jeste mjesto u podforum "FK Sarajevo".

Hvala.

P.S.
"Plavih_11" nemoj opet da zajebeš ko sa Evropskom ligom :D
Eto, prebacena bez problema .. :thumbup:
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#56 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Obuca9 »

Hvala majstore :thumbup:
miky
Posts: 89
Joined: 03/01/2011 03:02

#57 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by miky »

Reprezentativnu pauzu sarajevski klubovi će iskoristiti učestvovanjem na tradicionalnom Memorijalnom turniru „Želimir Vidović Keli“. Turnir će biti odigran narednog vikenda na stadionu Asim Ferhatović Hase, a učešće su potvrdili domaćin turnira Dobrinja, Željezničar, Sarajevo i Olimpic. Što znači da bi za sedam dana mogli gledati gradski derbi između Željezničara i Sarajeva.

„Pauzu ćemo iskoristiti igranjem na turniru posvećenom Želimiru Vidoviću-Keliju. Na turniru bi trebali učestvovati još Dobrinja, Željo i Olimpic“, kaže sportski direktor Sarajeva, Edim Hadžialagić.

Želimir Vidović-Keli je nekadašnji igrač Sarajeva, koji je poginuo na humanom zadatku 1992. godine, kada su ga podmuklo ubile agresorske snage.
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#58 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Obuca9 »

Ne mora ni igrati. Ne znam ni što su ih zvali uopšte.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9890
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#59 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by bordo gandalf »

hz__semir wrote:Ne mora ni igrati. Ne znam ni što su ih zvali uopšte.
Pa dobro treba ga razumjeti, zamisli par losih rezultata na turniru pa onda im dolazi celik onako umorni pali bi i u zenici i trazili bi glavu amaru
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#60 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by -LIBERO- »

Ma nebitni su...al' recimo da su zovnuli Celik ili Velez ,siguran sam da bi ucestvovali.
Ovo je vise do Amarovih teoretisanja i stava da je niko kao on.

Od sada ih nikada ne zovnuti ni na Hasetov ni na Kelijev,i svi zadovoljni ;-)
ultrarajvoSA
Posts: 165
Joined: 11/11/2010 20:41

#61 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by ultrarajvoSA »

Odbili doci na turnir koji je posvecen covjeku koji je branio ovaj grad. :(

Iskren da budem, ovako nesto sam i ocekivao.
Vjerujem da je greska sto su oni dobili poziv. Oni to jednostavno ne zasluzuju.
Ima mnogo ekipa kojima bi bila VELIKA CAST ucestvovati na ovakvom turniru.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#62 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by -LIBERO- »

leškarenje wrote:
-LIBERO- wrote:Ma nebitni su...al' recimo da su zovnuli Celik ili Velez ,siguran sam da bi ucestvovali.
Ovo je vise do Amarovih teoretisanja i stava da je niko kao on.

Od sada ih nikada ne zovnuti ni na Hasetov ni na Kelijev,i svi zadovoljni ;-)
Nismo ih mi ni zvali,jer nismo mi organizatori.
Ma znam drugar da mi nismo organizatori,ali kazem onako uopsteno da se svi drugi organizatori opamete ,jer ucestalo je ovakvo ponasanje Amara (namjerno ne napisah Zeljeznicara),jer imam osjecaj da tim nekim zatezanjem zeli sebi dati dodatno na bitnosti,tj "bitnosti".

Ma ne treba se previse obazirati oko toga...idemo na turnir da odamo pocast velikom igracu i COVJEKU ;-) :thumbup: :bih:
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#63 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Obuca9 »

Nije problem što su odbili, problem je što su odbili DAN pred početak turnira. Dakle, ako mu se nije igralo, mogoa je odmah reći u ponedjeljak, a ne u petak.

Ionako, od iduće godinu ovu organizaciju treba preuzeti FK Sarajevo, te da turnir postane tradicionalan i da na njemu svake godine igraju iste četiri ekipe, Sarajevo (kao klub u kojem je Keli stekao ime), sarajevska Bosna (Kelijev prvi klub), austrijski GAK (Klub u koji je otišao iz Sarajeva i gdje je završio karijeru), te Dobrinja (gdje je Keli živio, te iz poštovanja što su godinama čuvali spomen na njegov lik i djelo).

Kakav Olimpic, kakav Željezničar.
mirzarb
Posts: 129
Joined: 16/05/2011 11:37

#64 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by mirzarb »

Image
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#65 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Max Bunker »

hz__semir wrote:Nije problem što su odbili, problem je što su odbili DAN pred početak turnira. Dakle, ako mu se nije igralo, mogoa je odmah reći u ponedjeljak, a ne u petak.

Ionako, od iduće godinu ovu organizaciju treba preuzeti FK Sarajevo, te da turnir postane tradicionalan i da na njemu svake godine igraju iste četiri ekipe, Sarajevo (kao klub u kojem je Keli stekao ime), sarajevska Bosna (Kelijev prvi klub), austrijski GAK (Klub u koji je otišao iz Sarajeva i gdje je završio karijeru), te Dobrinja (gdje je Keli živio, te iz poštovanja što su godinama čuvali spomen na njegov lik i djelo).

Kakav Olimpic, kakav Željezničar.
Bas zeljeh da upitam za organizaciju turnira, tj. imal' kakve sanse da mi postanemo organizatori turnira ?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#66 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Charuga »

hz__semir wrote:Nije problem što su odbili, problem je što su odbili DAN pred početak turnira. Dakle, ako mu se nije igralo, mogoa je odmah reći u ponedjeljak, a ne u petak.
Današnji Avazov Sport:
Pitanje: Zašto "plavi" neće učestvovati na Memorijalu "Želimir Vidović-Keli"?

Hajrudin Dino Đurbuzović: Kao što sam rekao, naš plan priprema je odlazak na Bjelašnicu, gdje imamo dogoverenu utakmicu. Mi smo o tome na vrijeme obavijestili organizatora, prije sedam dana, tako da je neozbiljno to što se Željezničar spominje kao učesnik turnira.
saramara
Posts: 111
Joined: 22/11/2010 09:36

#67 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by saramara »

Ovo jednostavno nije istina i ne treba sad od jedne izjave iz novina pričati priče. Željo je još jučer ujutro smatran sigurnim članom turnira, poslije se saznalo da neće nastupiti. I to je istinita priča. U svakom slučaju previše se prašine diže oko ničeg aigrali ne igrali kao da to šta mijenja samo su trebali naglasiti prije da neće igrati i gotovo. Danas je petak, ova izjava je uzeta maksimum jučer što znači da je 7 dana ranije prošli petak. tekst o Kelijevom turniru je izašao u ponedeljak čini mi se u Oslobodjenju sa učesnicima i satnicom. Prema tome...

opet sa druge strane svakom svačije nije bilo potrebe ni da kažu hoćemo, a već kad su pristali trebali su odigrati pa makar i sa juniorima i zbog svog imena a i imena čovjeka po kojem turnir nosi ime.
Edin_Sarajevo
Posts: 147
Joined: 28/10/2010 08:44
Location: FK Željezničar

#68 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Edin_Sarajevo »

Mislim da je bespotrebno ovo napadanje... Kao eto "ne zasluzuju poziv". Čovjek je, po onome što ja znam, jedan od ljudina i legendi koje ovaj grad treba pamtiti i fakat turnir je najmanje što se može uraditi..Ali nije bilo 5 do 12 i u ovoj situaciji je timu potrebniji neki mir i ovakve mini pripreme. Volio bih da, ako će se obilaziti grob, dodje neko iz kluba. Bio bi red. Turnir, kao turnir, iskreno ne može podići igru nijednog kluba na veći nivo i nijedna riječ iz ovog posta nije protiv učešća iz drugog razloga.

PS: neću da temu okrećem u smijeru nekih prepucavanja.

PPS: izvini, ali odakle znaš da nije istina? Možda je i lupio Dino o tih 7 dana, ali se znalo od ponedjeljka (ja sam tad čuo, a valjda je klub ranije imao plan za ovu pauzu) da idemo na Bjelašnicu. Niko nije budala da obeća učešće kad se zna da ekipa neće biti u gradu.
saramara
Posts: 111
Joined: 22/11/2010 09:36

#69 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by saramara »

Ovo je tekst iz Oslobodjenja u ponedeljak i po meni je logično da se ravnamo po njemu ili je neko iz svoje glave napisao tekst ili je uzeo od organizatora podatke. Nema treće.
Image
Edin_Sarajevo
Posts: 147
Joined: 28/10/2010 08:44
Location: FK Željezničar

#70 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Edin_Sarajevo »

E ne znam fakat...

Što se mene tiče, izbor ekipa je pravi...timovi iz grada za koji je Keli poginuo, ali igra se u nezgodnom trenutku po nas. Ako ne odgovara, ne može niko zamjeriti. Može jedino ako je neko napravio sra*je koje mislite da jeste. Po onome što znam to nije tačno.. A da bi bilo, glupo u najmanju ruku, od nekog ko se pita kod nas, bi sigurno.
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#71 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Mikado »

Sarajevo - Dobrinja 10:0 (6:0)

Za nas igrali rezervisti.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#72 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by -LIBERO- »

Sutra (nedjelja) u 17.30h na glavnom terenu Koseva ,finale turnira : Sarajevo-Olimpic

;-) :thumbup:
User avatar
Obuca9
Posts: 9617
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#74 Re: Zelimir Vidovic - Keli

Post by Obuca9 »

User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#75 Re: ugg boots uk

Post by Charuga »

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “kršenje pravila foruma”
» Pheltessela

1 mjesec
Post Reply