Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Locked

Kakvu RS žele Srbi?

Ujedinjenu sa Srbijom
83
50%
Nezavisnu Republiku Srpsku
20
12%
Pojma nemam
62
38%
 
Total votes: 165

User avatar
bisao
Posts: 383
Joined: 19/07/2018 10:41

#1 Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by bisao »

Prateći malo mišljenje javnosti u Republici Srpskoj stekao sam utisak da je odgovor na ovo pitanje podijeljen. Smatraju da bi ih Vučić prodao, kao svojevremeno Milošević.

Da ne bude nagađanja. Ja sam Srbin.

Šta vi mislite?
Last edited by bisao on 24/07/2018 18:22, edited 1 time in total.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#2 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Kejn »

Ujedinjenu naravno. Nezavisna ne bi opstala ni par dana
User avatar
bisao
Posts: 383
Joined: 19/07/2018 10:41

#3 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by bisao »

Kad bi bio neki referendum o tome ja mislim da bi barem 40% reklo nezavisnu, odnosno ne zajednicu.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#4 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Streptokok »

Koga boli spolni organ sta zlocinci zele?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#5 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by seln »

Zeli li @pici da mu ga pofafa Scarlett Johansson ili Jessica Alba?
User avatar
bisao
Posts: 383
Joined: 19/07/2018 10:41

#6 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by bisao »

Možda bi preciznije bilo građani Republike Srpske, ovako je malo jednonacionalno, al ne mijenja poentu. ;)

Znam par drugara koji su u fazonu nikad zajedno sa nečim što predstavlja SNS. Oni su ubjeđeni da bi RS bilo lakše kao nezavisnoj, sa oko milion stanovnika... Kad ih upitam za argumente uglavnom kažu nećemo da sve pare odlaze u Beograd, sad bar nešto ostane u Banjaluci, a ne završi u Sarajevu.
nimfa4
Posts: 12
Joined: 21/02/2018 16:10

#7 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by nimfa4 »

bisao wrote:Prateći malo mišljenje javnosti u Republici Srpskoj stekao sam utisak da je odgovor na ovo pitanje podijeljen. Smatraju da bi ih Vučić prodao, kao svojevremeno Milošević.

Da ne bude nagađanja. Ja sam Srbin.

Šta vi mislite?
Mogu oni tražiti šta hoće i koliko hoće, ali ipak će da žive pod krovom Bosne i Hercegovine, jedne nam države.Prijatelju ako živiš u BiH onda si pravoslavac, svako dobro !
User avatar
bisao
Posts: 383
Joined: 19/07/2018 10:41

#8 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by bisao »

Srbin pravoslavac. Da budemo precizni. Ništa manje ili više bitan od Bošnjaka muslimana ili Hrvata katolika...Ostali su statistička greška. :-D
nimfa4
Posts: 12
Joined: 21/02/2018 16:10

#9 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by nimfa4 »

bisao wrote:Srbin pravoslavac. Da budemo precizni. Ništa manje ili više bitan od Bošnjaka muslimana ili Hrvata katolika...Ostali su statistička greška. :-D
Mani vjeru na stranu, kako si siguran da sam ja musliman ? Ja sam Bošnjak.
User avatar
bisao
Posts: 383
Joined: 19/07/2018 10:41

#10 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by bisao »

Nigdje ja nisam rekao da si musliman... Tvoja stvar. Opredjeljenje kako god. 8-)

Govorim uopšteno. Jedno nacija, drugo vjera.

A tema je treća stvar.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by spreca »

bisao wrote:Prateći malo mišljenje javnosti u Republici Srpskoj stekao sam utisak da je odgovor na ovo pitanje podijeljen. Smatraju da bi ih Vučić prodao, kao svojevremeno Milošević.

Da ne bude nagađanja. Ja sam Srbin.

Šta vi mislite?
Vi ste vec prodani......i preprodani samo sto mnogi toga nisu svjesni....ali ima jos jedno zlo a to je sto ste pokradeni a nije puno bolja situacija ni u pederaciji....ali ostalo je jos sto sta za prodati pa cemo vam se pridruziti u zvakanju korjenja jednog dana...Vucic vas i sad koristi kao kusur jer vas onaj Rudonja iz Laktasa gura njemu na chunu.....Vucka boli kurac i za srbijom a kamoli za vama...kad se nakrade ode Vucko preko bare
User avatar
bisao
Posts: 383
Joined: 19/07/2018 10:41

#12 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by bisao »

Spreco, složio bih se u dijelu da smo pokradeni.

Ali to se ne može pripisati isključivo AV-u.

Uostalom i BiH je posljedica stranih intervencija gdje je interes velikih bio savršen povod za sukob malih.

Nego, znam da se u Federaciji dosta potencira to eto Srbi jedva čekaju ujedinjenje sa Srbijom, ono dosta Beograđan iz kruga dvojke (liberala i drugosrbijanaca) je protiv toga, a ustvari nisu ni svi Srbi iz Republike Srpske za ujedinjenje, ima ih dosta koji su za isključivu nezavisnost.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#13 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Radio Sarajevo »

bisao wrote:Srbin pravoslavac. Da budemo precizni. Ništa manje ili više bitan od Bošnjaka muslimana ili Hrvata katolika...Ostali su statistička greška. :-D
Ja sam Srbin musliman, i biću na suprotnoj strani, s koje ću vas zbrisati sa lica zemlje. Bićete ujedinjeni sa zemljom crnicom :bih:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#14 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by spreca »

bisao wrote:Spreco, složio bih se u dijelu da smo pokradeni.

Ali to se ne može pripisati isključivo AV-u.

Uostalom i BiH je posljedica stranih intervencija gdje je interes velikih bio savršen povod za sukob malih.

Nego, znam da se u Federaciji dosta potencira to eto Srbi jedva čekaju ujedinjenje sa Srbijom, ono dosta Beograđan iz kruga dvojke (liberala i drugosrbijanaca) je protiv toga, a ustvari nisu ni svi Srbi iz Republike Srpske za ujedinjenje, ima ih dosta koji su za isključivu nezavisnost.
ovakvu si temu trebao otvoriti na nekom drugom forumu odonosno tamo gdje su Srbi ....protiv pripajanja srbiji bilo bi i rukovodstvo srpske.....jer oni nebi shefa nego da sami budu glavni a u ujedinjenoj bi bili neki trecerazredni shefici plus sto bi lova otisla u BG i nebi mogli biti blizu kase gdje se krade.....uostalom zasto se zamarate nemogucim stvarima......to ti je kao ono...kad bi baba imala muda bila bi deda....znas kako kazu...ne cackaj mecku...suti gdje si tu si
nimfa4
Posts: 12
Joined: 21/02/2018 16:10

#15 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by nimfa4 »

bisao wrote:Spreco, složio bih se u dijelu da smo pokradeni.

Ali to se ne može pripisati isključivo AV-u.

Uostalom i BiH je posljedica stranih intervencija gdje je interes velikih bio savršen povod za sukob malih.

Nego, znam da se u Federaciji dosta potencira to eto Srbi jedva čekaju ujedinjenje sa Srbijom, ono dosta Beograđan iz kruga dvojke (liberala i drugosrbijanaca) je protiv toga, a ustvari nisu ni svi Srbi iz Republike Srpske za ujedinjenje, ima ih dosta koji su za isključivu nezavisnost.
Znam dosta "pravih" srba, iz Srbije naravno i niti jedan nije rekao da voli RS, čak su ove iz RS.a svakako nazivali.Isti slučaj kao i sa kamenjarima u Hercegovini.Izgleda samo pola Federacije želi stabilnu BiH.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#16 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by channel10 »

Pa nije on došao da čuje kakvu pametnu nego da provocira. Ali se i tu haman zajeb.o :mrgreen:
User avatar
bisao
Posts: 383
Joined: 19/07/2018 10:41

#17 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by bisao »

spreca wrote: ovakvu si temu trebao otvoriti na nekom drugom forumu odonosno tamo gdje su Srbi ....protiv pripajanja srbiji bilo bi i rukovodstvo srpske.....jer oni nebi shefa nego da sami budu glavni a u ujedinjenoj bi bili neki trecerazredni shefici plus sto bi lova otisla u BG i nebi mogli biti blizu kase gdje se krade.....uostalom zasto se zamarate nemogucim stvarima......to ti je kao ono...kad bi baba imala muda bila bi deda....znas kako kazu...ne cackaj mecku...suti gdje si tu si
Ima ovakvih tema i na drugim forumima i tamo je u suštini to pitanje ko je za šta. Ujedinjenje ili nezavisnost.

Ti to sad posmatraš kroz političku prizmu i moć. Logično je da nije isto biti predsjednik RS i biti predsjednik regije, u prevedenom značenju biti predsjednik Šumadije, Sandžaka i sl...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#18 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by LBVIEW »

Mozete se ujediniti, kako da ne, npr. svi Srbi u jednoj drzavi- Beogradskom pasaluku. :mrgreen:
nimfa4
Posts: 12
Joined: 21/02/2018 16:10

#19 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by nimfa4 »

bisao wrote:
spreca wrote: ovakvu si temu trebao otvoriti na nekom drugom forumu odonosno tamo gdje su Srbi ....protiv pripajanja srbiji bilo bi i rukovodstvo srpske.....jer oni nebi shefa nego da sami budu glavni a u ujedinjenoj bi bili neki trecerazredni shefici plus sto bi lova otisla u BG i nebi mogli biti blizu kase gdje se krade.....uostalom zasto se zamarate nemogucim stvarima......to ti je kao ono...kad bi baba imala muda bila bi deda....znas kako kazu...ne cackaj mecku...suti gdje si tu si
Ima ovakvih tema i na drugim forumima i tamo je u suštini to pitanje ko je za šta. Ujedinjenje ili nezavisnost.

Ti to sad posmatraš kroz političku prizmu i moć. Logično je da nije isto biti predsjednik RS i biti predsjednik regije, u prevedenom značenju biti predsjednik Šumadije, Sandžaka i sl...
Brate odi popij pivu, ako nemaš sa kim icu sa ja tobom, mani se ovakvih tema.Pretpostavljam da si mlad, obrazovan, trebali bih barem mi mlađi ovo izbjegavati a ne biti kao prijašnje neobrazovane generacije, pune mrženje.Kad bi svi pa i vi u RS ovako razmisljali imali bi stabilnu i jaku državu.Ovi u RS žele u Srbiju ovi kamenjari u HR a svi žive po krovom :bih: jadni oni.
User avatar
bisao
Posts: 383
Joined: 19/07/2018 10:41

#20 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by bisao »

LBVIEW wrote:Mozete se ujediniti, kako da ne, npr. svi Srbi u jednoj drzavi- Beogradskom pasaluku. :mrgreen:
Dobro sad. Opcije su brojne. Govorimo o konkretnom slučaju u slučaju da stranci odluče da podjele BiH. ;)
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#21 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Kejn »

bisao wrote:Spreco, složio bih se u dijelu da smo pokradeni.

Ali to se ne može pripisati isključivo AV-u.

Uostalom i BiH je posljedica stranih intervencija gdje je interes velikih bio savršen povod za sukob malih.

Nego, znam da se u Federaciji dosta potencira to eto Srbi jedva čekaju ujedinjenje sa Srbijom, ono dosta Beograđan iz kruga dvojke (liberala i drugosrbijanaca) je protiv toga, a ustvari nisu ni svi Srbi iz Republike Srpske za ujedinjenje, ima ih dosta koji su za isključivu nezavisnost.
Ja te kao Bošnjak musliman mogu samo uputiti na činjenicu da i tebi kao Srbinu i meni kao Bošnjaku može biti samo bolje ako se naša dva naroda integrišu i krenu putem saradnje. Vaše nespretno partnerstvo sa Hrvatima služi samo da se Hrvatima kupi još par godina političkog života. Odgađate nešto što se ne može izbjeći. Brojke su neumoljive. BiH će postati zemlja sa dva entiteta, republike Bošnjačke (Federacija BiH u kojoj Bošnjaci vode glavnu riječ i postavljaju podobne Hrvate da vladaju nad ono malo nesretnika Hrvata koji ostanu u zemlji) i republike Srpske. Umjesto što trošite energiju gurajući nama prst u oči bolje vam je da nas podržite jer ćete zauzvrat moći izganjati protusluge.

Što se tiče tvoje teme, ujediniti se nećete jer sama Srbija to neće dopustiti jer bi se samim tim odrekla Kosova a dala bi alibi Bošnjačkim separatistima u novopazarskom Sandžaku i Albancima u preševu da ojačaju svoje separatističke težnje. Ukoliko bi proglasili nezavisnost, te ako bi nekim čudom izbjegli oružani sukob sa OS BiH (što je vjerovatnoća ravna nuli) ostali bi doslovno na cijedili te bi bila srpska verzija tranjsnjitrije. Niko vas ne bi priznao, bili bi pod sankcijama odsječeni od vanjskog svijeta. Slobodno bijedu u PC-u pomnoži sa 10.

Nemate nikakav razlog za odcijepljenje jer ste već sada de fakto država.Toliko imate autonomije u odlučivanju. Čak ubirete višak para koji se napravi u Federaciji. Za katastrofalno stanje u PC-u možete okriviti samo sebe i vaše korumpirane i nesposobne političare.
User avatar
bisao
Posts: 383
Joined: 19/07/2018 10:41

#22 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by bisao »

nimfa4 wrote: Brate odi popij pivu, ako nemaš sa kim icu sa ja tobom, mani se ovakvih tema.Pretpostavljam da si mlad, obrazovan, trebali bih barem mi mlađi ovo izbjegavati a ne biti kao prijašnje neobrazovane generacije, pune mrženje.Kad bi svi pa i vi u RS ovako razmisljali imali bi stabilnu i jaku državu.Ovi u RS žele u Srbiju ovi kamenjari u HR a svi žive po krovom :bih: jadni oni.
Mlad sam. Imamo sa kim popit pivu. Ali nije problem da popijemo i dvije pive. Još bolje vodku.
Ali ne volim tabue, a ova tema jeste tabu na Balkanu. Svi su u fazonu ma eto Srbi hoće da se ujedine sa Srbijom, a ja znam dosta onih koji ne žele ujedinjenje.

Silčno je recimo i sa onom pričom svaki bradonja je vehabija... A ja znam brdo bradonja koji nemaju veze sa tim pokretom.

Brojni su tabui i zašto ne diskutovati na forumu, civilizovano. Jer sve drugo je standard i osnovica užasne budućnosti na ovim prostorima.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#23 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Hajvan »

samo kompletna bosna u sastav srbije…
izuzev par opcina zapadne hercegovine. to u hrvacku da ide.
i zavladace vecni mir i blagostanje u sveserpskim zemljama
User avatar
bisao
Posts: 383
Joined: 19/07/2018 10:41

#24 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by bisao »

Kejn wrote:
Ja te kao Bošnjak musliman mogu samo uputiti na činjenicu da i tebi kao Srbinu i meni kao Bošnjaku može biti samo bolje ako se naša dva naroda integrišu i krenu putem saradnje. Vaše nespretno partnerstvo sa Hrvatima služi samo da se Hrvatima kupi još par godina političkog života. Odgađate nešto što se ne može izbjeći. Brojke su neumoljive. BiH će postati zemlja sa dva entiteta, republike Bošnjačke (Federacija BiH u kojoj Bošnjaci vode glavnu riječ i postavljaju podobne Hrvate da vladaju nad ono malo nesretnika Hrvata koji ostanu u zemlji) i republike Srpske. Umjesto što trošite energiju gurajući nama prst u oči bolje vam je da nas podržite jer ćete zauzvrat moći izganjati protusluge.

Što se tiče tvoje teme, ujediniti se nećete jer sama Srbija to neće dopustiti jer bi se samim tim odrekla Kosova a dala bi alibi Bošnjačkim separatistima u novopazarskom Sandžaku i Albancima u preševu da ojačaju svoje separatističke težnje. Ukoliko bi proglasili nezavisnost, te ako bi nekim čudom izbjegli oružani sukob sa OS BiH (što je vjerovatnoća ravna nuli) ostali bi doslovno na cijedili te bi bila srpska verzija tranjsnjitrije. Niko vas ne bi priznao, bili bi pod sankcijama odsječeni od vanjskog svijeta. Slobodno bijedu u PC-u pomnoži sa 10.

Nemate nikakav razlog za odcijepljenje jer ste već sada de fakto država.Toliko imate autonomije u odlučivanju. Čak ubirete višak para koji se napravi u Federaciji. Za katastrofalno stanje u PC-u možete okriviti samo sebe i vaše korumpirane i nesposobne političare.
Super si ovo napisao. Ja da sam napisao kao novi kolač, pri tome Srbin, bi vjerovatno pogrešno bio shvaćen i neko bi rekao vidi ga kako provocira. :izet:

Tačno tako, sudbina BiH jeste da bude država Srba i Bošnjaka. Nemam ništa protiv Hrvata, ali oni su za deset godina minoran faktor (ako neko ovo smatra provokativnim, nek izbriše). Srbi i Bošnjaci ukoliko ne uspiju u namjeri da konačno organizuju državu kako treba, a ne kao do sada po principu ko je više kriv, podjeal je neminovnost. To što su stranci danas nezainteresovani da riješe čvor koji su napravili, ne znači da će tako biti i za 20 godina.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8547
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#25 Re: Žele li Srbi nezavisnu Republiku Srpsku ili ujedinjenu sa Srbijom?

Post by Pitar sa Kariba »

Radio Sarajevo wrote:
Ja sam Srbin musliman, i biću na suprotnoj strani, s koje ću vas zbrisati sa lica zemlje. Bićete ujedinjeni sa zemljom crnicom :bih:
:lol:


Brat, Zeljovac... :kiss:
Locked