ZEDER ili COBRA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Fiki29
Posts: 120
Joined: 21/04/2010 22:56
Location: SaRaJeVo

#1 ZEDER ili COBRA

Post by Fiki29 »

E raja ovako.... kupio sam Skodu Octaviu i predhodni vlasnik je ugradio MUL-T-LOCK novije generacije, znaci samo brava bez sipke...a posto sam cuo da on i nije neka posebna zastita (kazu da se oni razvaljuju...- samo sam cuo ali nigdje nisam procitao izvjesce policije ili tako nesto) sutra sam planirao poslije posla otici da ugradim ili ZEDER ili COBRA alarm ili META alarm....sada da cujem Vase misljenje sta je bolje ugraditi....trenutno je 70% na strani ZEDERA a 30% alarm-a.....

inace cijene su sljedece:
ZEDER - 400KM
Cobra - 550KM
Meta - 520KM
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#2 Re: ZEDER ili COBRA

Post by Cafe Camargue »

U principu, ako nemaš garažu, i ako ti se na parkingu često dešavaju obijanja auta, onda je bolje alarm. Odbićeš dosta tih lopovčića. Međutim, ako te strah odvlačenja auta, onda brate jedino KASKO! Neki dan su mi poznaniku iz garaže ukrali Golfa 5, imao je i Zeder i Cobru. Kad te zapikaju, nema tu zaštite! Dakle, samo KASKO! Plus neki alarm zbog obijanja, i nek ti je Bog na pomoći :)
Fiki29
Posts: 120
Joined: 21/04/2010 22:56
Location: SaRaJeVo

#3 Re: ZEDER ili COBRA

Post by Fiki29 »

Cafe Camargue wrote:U principu, ako nemaš garažu, i ako ti se na parkingu često dešavaju obijanja auta, onda je bolje alarm. Odbićeš dosta tih lopovčića. Međutim, ako te strah odvlačenja auta, onda brate jedino KASKO! Neki dan su mi poznaniku iz garaže ukrali Golfa 5, imao je i Zeder i Cobru. Kad te zapikaju, nema tu zaštite! Dakle, samo KASKO! Plus neki alarm zbog obijanja, i nek ti je Bog na pomoći :)
Garazu nemam... :sad: :sad:

Sto se tice obijanja auta radi kradje kasetofona originalni je pa nebi rekao da je mnogo zanimljiv za ukrasti....a ostale stvari ne ostavljam po autu a pogotovu na vidnom mjestu.....a i ovdje sam nekih 8 mjeseci i nisam jos cuo a ni vidio da je nekome auto obijem na mom parkingu....

Auto je staro dvije godine i cijena kaska je 1150 KM sto mi je malo previse a onda odbijaju amortizaciju u slucaju necega sto iznosi 38% od novonabavno vrijednosti sto je sto punoooooooo....

i dalje neznam sta da radim.... :cry: :cry: :roll:
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#4 Re: ZEDER ili COBRA

Post by hopi »

stavi zeder, možda i neki alarm (vjerovatno ima i jeftinijih od cobre) a isto će obaviti posao, i plus tajni prekidač negdje u autu na skriveno mjesto.
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#5 Re: ZEDER ili COBRA

Post by Cafe Camargue »

Kasko ti je jedina garancija rahatluka, kakvog-takvog.
Kažem ti, kad te zapikaju, tu sve zaštite padaju u vodu. Možeš ih usporiti, ali spriječiti krađu - teško.

A što se tiče obijanja, pa koliko sam mogao primjetiti, više ne prave razliku između originalnih i kupovnih (tkz. after market) radija. Kradu sve!!!
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6 Re: ZEDER ili COBRA

Post by drndalo »

Fiki29 wrote:Auto je staro dvije godine i cijena kaska je 1150 KM sto mi je malo previse a onda odbijaju amortizaciju u slucaju necega sto iznosi 38% od novonabavno vrijednosti sto je sto punoooooooo....
Jesi li siguran u ovu cifru ? Pa koliko ti je nov auto >50.000 KM kad je cijena takva ? Ili je to bez ikakvog popusta ?
Fiki29
Posts: 120
Joined: 21/04/2010 22:56
Location: SaRaJeVo

#7 Re: ZEDER ili COBRA

Post by Fiki29 »

Siguran 100%....Bio u 3 osiguravajuca drustva i krecu se od 1097 do 1168 (bosna-sunce, sarajevo i euroherc).

Novonabavna vrijednost je po katalogu 32979 KM....

dobio popust od 40% a maksimalan je popust 50%......10% sam dobio radi mult-t-lock

Ima jeftinije da prodjes ako ucestvujes u steti, oni fazoni ucestvovanja u steti 1% ili 2% ili 3% ali to je samo navlaka kasnije od npr. vrijednosti kada trebaju da ti isplate npr.10000dobijes samo 6500 to je fazon gdje te navuku....

Znaci gore pomeuta cijena je za FULL CASKO.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8 Re: ZEDER ili COBRA

Post by drndalo »

Jesi li provjerio i u Triglavu i Grawe-u ? Moj drug je za auto vrijednosti 36000 KM platio neki dan 990-1000 KM kasko-a... Kod Triglava...
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#9 Re: ZEDER ili COBRA

Post by shlauf »

Nije ni ova opcija loša a znatno je jeftinija od Triglav-a :D

Image

Aleeee aleeeeeeeeeeeeee :dance:
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#10 Re: ZEDER ili COBRA

Post by Zux »

Zeder je vjerovatno bolji, trebao bi ih "odgovoriti" od kradje. Koliko je Octavia stara? Navodno da na Octavijama prije ovog "fejsliftinga" Zeder i ne nalegne bas kako treba, cuju se cak i neki zvukovi, neko zveckanje, klepetanje. Nije provjereno jer ja se nisam licno uvjerio u to, ali bolje ti je provjeri. Cobru sam imao na Meganu, ima blokadu elektronsku motora, ali pretpostavljam da bolje opremljeni lopovi to rijese. Sta god od ovog da stavis smanjices znacajno vjerovatnocu kradje, ali kao sto svi kazu ako se namerace...
Fiki29
Posts: 120
Joined: 21/04/2010 22:56
Location: SaRaJeVo

#11 Re: ZEDER ili COBRA

Post by Fiki29 »

Zux wrote:Zeder je vjerovatno bolji, trebao bi ih "odgovoriti" od kradje. Koliko je Octavia stara? Navodno da na Octavijama prije ovog "fejsliftinga" Zeder i ne nalegne bas kako treba, cuju se cak i neki zvukovi, neko zveckanje, klepetanje. Nije provjereno jer ja se nisam licno uvjerio u to, ali bolje ti je provjeri. Cobru sam imao na Meganu, ima blokadu elektronsku motora, ali pretpostavljam da bolje opremljeni lopovi to rijese. Sta god od ovog da stavis smanjices znacajno vjerovatnocu kradje, ali kao sto svi kazu ako se namerace...
Octavia je 2008, nije facelift...malo si me zabrinuo sa tim da zeder ne naleze dobro,...moram naci nekog sa octavio a da ima zeder da provjerim ....
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#12 Re: ZEDER ili COBRA

Post by Qler »

Da ga neko ne obije, alarm, a da ga neko ne ukrade, zeder ili hudiny. Jednostavno.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#13 Re: ZEDER ili COBRA

Post by simbabimba »

Fiki29 wrote:
Zux wrote:Zeder je vjerovatno bolji, trebao bi ih "odgovoriti" od kradje. Koliko je Octavia stara? Navodno da na Octavijama prije ovog "fejsliftinga" Zeder i ne nalegne bas kako treba, cuju se cak i neki zvukovi, neko zveckanje, klepetanje. Nije provjereno jer ja se nisam licno uvjerio u to, ali bolje ti je provjeri. Cobru sam imao na Meganu, ima blokadu elektronsku motora, ali pretpostavljam da bolje opremljeni lopovi to rijese. Sta god od ovog da stavis smanjices znacajno vjerovatnocu kradje, ali kao sto svi kazu ako se namerace...
Octavia je 2008, nije facelift...malo si me zabrinuo sa tim da zeder ne naleze dobro,...moram naci nekog sa octavio a da ima zeder da provjerim ....

Kod mene je hudiny lock na oktaviji A5 i lezi sve kako treba.
User avatar
xXBl0odXx
Posts: 508
Joined: 28/04/2009 00:17
Location: Sarajevo
Contact:

#14 Re: ZEDER ili COBRA

Post by xXBl0odXx »

User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#15 Re: ZEDER ili COBRA

Post by pajero »

Moja tri favorita u osiguranju vozila:

1. Kasko
2. Cobra
3. Zeder

Sta god uradis od ovo troje nije lose i postaviti neki "prekidac" za koji ces samo ti znati... :thumbup:
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#16 Re: ZEDER ili COBRA

Post by holowey »

pajero wrote:Moja tri favorita u osiguranju vozila:

1. Kasko
2. Cobra
3. Zeder

Sta god uradis od ovo troje nije lose i postaviti neki "prekidac" za koji ces samo ti znati... :thumbup:
slazem se za kasko koji je u kombinaciji sa alarmom odlicna zastita, a sto se tice prekidaca i to je korisno ali tesko da moze ostati da samo ti znas gdje je prekidas... ako nista kada ostavljas kola na servisu moras pokazati gdje je prekidac a to znaci da automatski pola sarajeva moze znati za to "tajno" mjesto :)
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#17 Re: ZEDER ili COBRA

Post by drndalo »

Ne mora, moze se staviti prekidac koji ima fiksan polozaj 0 - 1... Ostavljas ga na servisu, ostavis ga polozaju 1, i sve radi kao da ga ni nema... Kad dodjes kuci, ti ga vratis na 0, kao i inace...
User avatar
jazzer
Posts: 7201
Joined: 20/12/2004 14:44

#18 Re: ZEDER ili COBRA

Post by jazzer »

Cafe Camargue wrote:... Neki dan su mi poznaniku iz garaže ukrali Golfa 5, imao je i Zeder i Cobru...
:shock: :shock:

Je l to pouzdano? Mislim imao je i Zeder i Cobru?

Izgleda da su lopovi ulagali u obrazovanje pa im ni Zeder vise nije problem :) .
User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#19 Re: ZEDER ili COBRA

Post by donsedin »

jazzer wrote:
Cafe Camargue wrote:... Neki dan su mi poznaniku iz garaže ukrali Golfa 5, imao je i Zeder i Cobru...
:shock: :shock:

Je l to pouzdano? Mislim imao je i Zeder i Cobru?

Izgleda da su lopovi ulagali u obrazovanje pa im ni Zeder vise nije problem :) .
Da on nije radio ko neki, nek ima naljepnica zedre a nemoras a zakljucavat jer kad to lopov vidi bjezi odmah. :skoljka:
Fiki29
Posts: 120
Joined: 21/04/2010 22:56
Location: SaRaJeVo

#20 Re: ZEDER ili COBRA

Post by Fiki29 »

simbabimba wrote:
Fiki29 wrote:
Zux wrote:Zeder je vjerovatno bolji, trebao bi ih "odgovoriti" od kradje. Koliko je Octavia stara? Navodno da na Octavijama prije ovog "fejsliftinga" Zeder i ne nalegne bas kako treba, cuju se cak i neki zvukovi, neko zveckanje, klepetanje. Nije provjereno jer ja se nisam licno uvjerio u to, ali bolje ti je provjeri. Cobru sam imao na Meganu, ima blokadu elektronsku motora, ali pretpostavljam da bolje opremljeni lopovi to rijese. Sta god od ovog da stavis smanjices znacajno vjerovatnocu kradje, ali kao sto svi kazu ako se namerace...
Octavia je 2008, nije facelift...malo si me zabrinuo sa tim da zeder ne naleze dobro,...moram naci nekog sa octavio a da ima zeder da provjerim ....

Kod mene je hudiny lock na oktaviji A5 i lezi sve kako treba.

Koliko si platio HUDINY i gdje si ga ugradjivao....

PS. Odlucio sam se za ZEDER i najvjerovatnije ce sutra biti ugradjen....Alarm otpada a mozda dodje u kombinaciju HUDINY iako mu neznam jos cijenu da bi uporedio sa ZEDEROM jer su te dvije zastite skoro pa iste...

PS2. Sto se tice zveckanja rekli su mi da toga nema jedino sto se brava od ZEDERA mice ljevo desno po 2 cm ali to valjda mora radi pokretaja volana tako da bude.....isti je kazu slucaj i kod GOLFA V, Audija A4, A6 i Passata samo neznam kojeg....
tavustavus
Posts: 242
Joined: 08/04/2010 22:33

#21 Re: ZEDER ili COBRA

Post by tavustavus »

Fiki29 wrote:]Zeder je vjerovatno bolji, trebao bi ih "odgovoriti" od kradje. Koliko je Octavia stara? Navodno da na Octavijama prije ovog "fejsliftinga" Zeder i ne nalegne bas kako treba, cuju se cak i neki zvukovi, neko zveckanje, klepetanje. Nije provjereno jer ja se nisam licno uvjerio u to, ali bolje ti je provjeri. Cobru sam imao na Meganu, ima blokadu elektronsku motora, ali pretpostavljam da bolje opremljeni lopovi to rijese. Sta god od ovog da stavis smanjices znacajno vjerovatnocu kradje, ali kao sto svi kazu ako se namerace...
[/quote][/quote]

poslusaj me sad sve je to suplja kucka kucka ono...ja imam zeder na passatu i multilok i jos par dzidza ma niko nije ni pokuso...najgore je kad nista nemas,tii i pricaju da se lafo kradu i auta sa zederom...a sto bi se oni zajeb...oko mog auta kad pred zgradom imaju jos 10 bez ikakve zastite zato im se i kradu... pa logika ljudi ..a to da se namerace halooo pa nisu oni djeca....akoi hoce razbice ti stakla pa ce te izaci milja...pa ja
Fiki29
Posts: 120
Joined: 21/04/2010 22:56
Location: SaRaJeVo

#22 Re: ZEDER ili COBRA

Post by Fiki29 »

tavustavus wrote:
Fiki29 wrote:]Zeder je vjerovatno bolji, trebao bi ih "odgovoriti" od kradje. Koliko je Octavia stara? Navodno da na Octavijama prije ovog "fejsliftinga" Zeder i ne nalegne bas kako treba, cuju se cak i neki zvukovi, neko zveckanje, klepetanje. Nije provjereno jer ja se nisam licno uvjerio u to, ali bolje ti je provjeri. Cobru sam imao na Meganu, ima blokadu elektronsku motora, ali pretpostavljam da bolje opremljeni lopovi to rijese. Sta god od ovog da stavis smanjices znacajno vjerovatnocu kradje, ali kao sto svi kazu ako se namerace...
[/quote]

poslusaj me sad sve je to suplja kucka kucka ono...ja imam zeder na passatu i multilok i jos par dzidza ma niko nije ni pokuso...najgore je kad nista nemas,tii i pricaju da se lafo kradu i auta sa zederom...a sto bi se oni zajeb...oko mog auta kad pred zgradom imaju jos 10 bez ikakve zastite zato im se i kradu... pa logika ljudi ..a to da se namerace halooo pa nisu oni djeca....akoi hoce razbice ti stakla pa ce te izaci milja...pa ja[/quote]


Jucer ugradjen Zeder.

Luft o kojem su neki pricali postoji ali niti skripi niti smeta....isti naime mora biti kod automobila gdje volan ima mogucnost pomjeranja....

Sada me zanima koliko se kljuceva dobije uz ZEDER jer ja sam dobio 2 kljuca, dok od Mul-t-Lock imam 3 i karticu sa serijskim brojem ako izgubim kljuca da mogu napraviti...Kod zedera nema kartice vec je knjizica garancije od 2 godine sa pecatom firme koja ugradjuje.
User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#23 Re: ZEDER ili COBRA

Post by donsedin »

Fiki29 wrote:
tavustavus wrote:
Fiki29 wrote:]Zeder je vjerovatno bolji, trebao bi ih "odgovoriti" od kradje. Koliko je Octavia stara? Navodno da na Octavijama prije ovog "fejsliftinga" Zeder i ne nalegne bas kako treba, cuju se cak i neki zvukovi, neko zveckanje, klepetanje. Nije provjereno jer ja se nisam licno uvjerio u to, ali bolje ti je provjeri. Cobru sam imao na Meganu, ima blokadu elektronsku motora, ali pretpostavljam da bolje opremljeni lopovi to rijese. Sta god od ovog da stavis smanjices znacajno vjerovatnocu kradje, ali kao sto svi kazu ako se namerace...
poslusaj me sad sve je to suplja kucka kucka ono...ja imam zeder na passatu i multilok i jos par dzidza ma niko nije ni pokuso...najgore je kad nista nemas,tii i pricaju da se lafo kradu i auta sa zederom...a sto bi se oni zajeb...oko mog auta kad pred zgradom imaju jos 10 bez ikakve zastite zato im se i kradu... pa logika ljudi ..a to da se namerace halooo pa nisu oni djeca....akoi hoce razbice ti stakla pa ce te izaci milja...pa ja[/quote]


Jucer ugradjen Zeder.

Luft o kojem su neki pricali postoji ali niti skripi niti smeta....isti naime mora biti kod automobila gdje volan ima mogucnost pomjeranja....

Sada me zanima koliko se kljuceva dobije uz ZEDER jer ja sam dobio 2 kljuca, dok od Mul-t-Lock imam 3 i karticu sa serijskim brojem ako izgubim kljuca da mogu napraviti...Kod zedera nema kartice vec je knjizica garancije od 2 godine sa pecatom firme koja ugradjuje.[/quote]

Isto sam i ja dobio, mislim na zeder, a to za kuckanje nekad fakat iritira kad je sve tiho u autu :mrgreen: :skoljka:
User avatar
Distortion
Posts: 2843
Joined: 08/09/2007 19:56

#24 Re: ZEDER ili COBRA

Post by Distortion »

xXBl0odXx wrote:
Nisam dosad vidio ovakvo nesto i fakat je zabrinjavajuce!

Ako je Golf ukraden sa zederom i cobrom onda :roll: strasno!
User avatar
psiho
Posts: 194
Joined: 11/09/2010 19:33
Location: id

#25 Re: ZEDER ili COBRA

Post by psiho »

nevjerovatno, znači svaka brava se može otvoriti, pa i one na kućnim vratima!
Post Reply