Zdravstvena markica - UBLEHA!!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
tap3ah75
Posts: 5978
Joined: 07/09/2009 14:14

#1 Zdravstvena markica - UBLEHA!!

Post by tap3ah75 »

Trebam vaditi krvne nalaze ... a imam onu markicu.

Imam popisano:
KKS
Fe
SE
CRP
URIN
T9
AST
ALT
ŠUK

plaća li se išta od ovoga ako sam platio markicu?

Jedan jaran mi reće da je platio ovaj CRP, a drugi da nije - oba imaju tu markicu.

Hebiga ne umijem sad ni naći spisak šta smo oslobođeni platiti sa markicom.
Last edited by tap3ah75 on 18/02/2019 10:23, edited 1 time in total.
tap3ah75
Posts: 5978
Joined: 07/09/2009 14:14

#2 Re: Zdravstvena markica - plaćaju li se k.nalazi?

Post by tap3ah75 »

Išao - izvadio nalaze - kaže mi teta da ću platiti CRP 5 maraka. Iako imam markicu.

Odem u socijalno i pitam što se to naplaćuje ako piše da sam oslobođen - dadnu mi broj na koji da nazovem i pitam - tamo teta doktorica kaže da moja bolnica u Kaknju nema ugovor s njima oko toga - nego da sam trebao ići u Zenicu u bolnicu i izvaditi tamo nalaze - tad bi bio oslobođen plaćanja.

- Pa zašto miniko nije rekao to kad ste mi uvaljivali markicu? Znači laž je ovo što piše na vašoj stranici i na prospektima?
- Gospodine, znate li vi šta je ugovor???
- Znači laž je ovo što ste mi prodali i što piše?
Spustila mi doktorica slušalicu.

Tako da hebem im ja mater i njima i njihovoj markici. :bih:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#3 Re: Zdravstvena markica - plaćaju li se k.nalazi?

Post by male_okice »

tacno te razumijem. kod nas u Unskosanskom Kantonu se svake godine na pocetku uplacuje ta neka premija od 20 KM i sa tom premijom bi ti kao trebao biti oslobodjen tako tih nekih placanja, udare ti pecat u knjizicu i datum u zdravstvenom. i prosle godine muz se posijece na poslu i do hitne, morao sivati, i naplatili mu sve. sivanje, injekcije, dobio recept za antibiotike. i ja lijepo sa knjizicom u hitnu kazu to vam vrijedi samo ako u bolnici lezite, a ovamo ne vrijedi, placas sve neke participacije i sve zivo. ja popizdila

A lijepo pise isto tako da sa placenom premijom ne placas nista od nalaza ili tako tih nekih zahvata. ove godine nisam htjela ni uplacivat. nek krepaju kolektivno!
tap3ah75
Posts: 5978
Joined: 07/09/2009 14:14

#4 Re: Zdravstvena markica - UBLEHA!!

Post by tap3ah75 »

Kontam reklamaciju pisati socijalnom - da su me prevarili i da tražim svojih 20 km nazad.
Ili barem 5 :lol:

Ko ih hebe ... znam da nema ništa od toga ali nek nek se barem pozabave mojom žalbom malkice.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#5 Re: Zdravstvena markica - UBLEHA!!

Post by male_okice »

ovo je stvarno ziva pljacka. nas 3 u kuci po 20 KM eto ti 60 KM a sta je ljudi sto uplate, i isto koju su konfuziju napravili sa ovim kao elektronskim knjizicama. nas pedijatar nema aparat za ocitavanje knjizica jos, oni nece ove da ovjeravaju, a ovamo sestre govori da po pravilu ne smiju primati pacijente sa starim knjizicama.
i ja lijepo dijete uzmem i odvedem privatno. i sad je kontam prebaciti lijepo na sebe u zdravstveno u prijedor (jer se ja nisam htjela odjavljivati ovdje bas zbog ovog sranja ovamo), jer je koliko toliko uredjenije ovdje nego dole. a da ne govorim da u bolnici nemaju uz, nemaju aparat za slikanje kukica nego idi vodi dijete privatno kod doktorice koja je inace i nacelnica djecijeg odjela i kod nje 30 KM je taj pregled, dok je u prijedoru isti pregled 15 KM

pa koga vi jebete. tako sam se lijepo posvadjala tad sa njom :evil: :twisted:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5597
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#6 Re: Zdravstvena markica - UBLEHA!!

Post by azurna_obala »

Kakva markica? Neupućena sam :zoka:
tap3ah75
Posts: 5978
Joined: 07/09/2009 14:14

#7 Re: Zdravstvena markica - UBLEHA!!

Post by tap3ah75 »

azurna_obala wrote:Kakva markica? Neupućena sam :zoka:

Fol ... platiš 20 KM ... i budeš oslobođen participacije.
Ali.... naravno da nabroje da se ne plaća nešto što ti naravno naplate. Uz obrazloženje .... ŠTO NISI U DRUGI GRAD IŠAO DA VADIŠ TO.

https://www.zenicablog.com/zzo-zdk-zeni ... uga-u-zdk/
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#8 Re: Zdravstvena markica - UBLEHA!!

Post by triconja »

tap3ah75 wrote:
azurna_obala wrote:Kakva markica? Neupućena sam :zoka:

Fol ... platiš 20 KM ... i budeš oslobođen participacije.
Ali.... naravno da nabroje da se ne plaća nešto što ti naravno naplate. Uz obrazloženje .... ŠTO NISI U DRUGI GRAD IŠAO DA VADIŠ TO.

https://www.zenicablog.com/zzo-zdk-zeni ... uga-u-zdk/
Sto nisi u zenici radio? :lol: :lol: :lol:
User avatar
Optimus09
Posts: 3054
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#9 Re: Zdravstvena markica - UBLEHA!!

Post by Optimus09 »

.
Post Reply