Zauvijek otišla legenda Chris Cornell

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#1 Zauvijek otišla legenda Chris Cornell

Post by Better Man »

Pretužan dan dans za muzički svijet. Otišao je mom idol iz mladosti Chris Cornell. Odrastao sam uz njega i Soundgarden i sve drugo što je radio. Bio je jedan od najboljih vokala u istoriji muzike. Vjerovatno sad na nebu pjeva sa Laneom Staleyem, Andrew Woodsom. Počivaj u miru. Imao sam sreću da sam ga prošle godine gledao uživo i uvjerio se kakav je genije i kakav strašan ima vokal.

Last edited by Better Man on 21/05/2017 00:58, edited 1 time in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#2 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Better Man »

User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#3 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Better Man »

User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by dale cooper »

R.I.P. :sad: I oficijelno je potvrđeno da je riječ o samoubistvu vješanjem. :sad: Tužno i uznemirujuće je kako
je većina ključnih igrača Seattle grunge scene završila svoj život na ovakav način. :-?
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#5 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Better Man »

User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#6 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Better Man »

User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#7 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Better Man »

User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#8 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Better Man »

To mi je još gore čuti da je izvršio samoubistvo. Šta li ga je natjeralo na to. Nije mi nikad djelovao kao osoba kola bi to mogla uraditi.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#9 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by annoy »

Jako žalosno...nemam riječi
RIP
User avatar
LSD
Posts: 27288
Joined: 24/07/2007 08:26

#10 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by LSD »

Cobain, Staley, Weiland i sad Cornell :(

Odoše jedan po jedan likovi uz ciju muziku smo odrastali :( R.I.P. Chris
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#11 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by listopad »

Better Man wrote:To mi je još gore čuti da je izvršio samoubistvo. Šta li ga je natjeralo na to. Nije mi nikad djelovao kao osoba kola bi to mogla uraditi.
Cornell je dugo patio od depresije. To je i razlog zasto Audioslave nisu dugo izdrzali.

I ja sam u svojim ranim teenage godinama gotivio Soundgarden. Jos uvijek ih rado slusam i nosim Louder Than Love majicu. Najdrazi album mi je Badmotorfinger. Chris Cornell je zaista bio veliki pjevac. Imao je fantastican glas koji se poceo gubiti pred sami raspad benda 1997. Bio sam sokiran danas kada sam procitao da je umro (jos nisu znali sto je uzrok smrti). Chris Cornell i Soundgarden ce me uvijek podsjecati na lijepe godine. Neka pociva u miru.

User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#12 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Rampage »

Ostade nam još samo Eddie Vedder...:(

Počivao u miru
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#13 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Better Man »

listopad wrote:
Better Man wrote:To mi je još gore čuti da je izvršio samoubistvo. Šta li ga je natjeralo na to. Nije mi nikad djelovao kao osoba koja bi to mogla uraditi.
Cornell je dugo patio od depresije. To je i razlog zasto Audioslave nisu dugo izdrzali.

I ja sam u svojim ranim teenage godinama gotivio Soundgarden. Jos uvijek ih rado slusam i nosim Louder Than Love majicu. Najdrazi album mi je Badmotorfinger. Chris Cornell je zaista bio veliki pjevac. Imao je fantastican glas koji se poceo gubiti pred sami raspad benda 1997. Bio sam sokiran danas kada sam procitao da je umro (jos nisu znali sto je uzrok smrti). Chris Cornell i Soundgarden ce me uvijek podsjecati na lijepe godine. Neka pociva u miru.

Ja imam tour majicu Superunknown. Badmotorfinger je poseban album i album zbog kojeg sam ih zavolio. Gadna je ta depresija. Ko zna kakve je demone nosio u sebi. Ali živjeće zauvijek kroz sve pjesme koje nam je ostavio.
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#14 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Better Man »

Rampage wrote:Ostade nam još samo Eddie Vedder...:(

Počivao u miru
Tu su i Steve Turner i Mark Arm iz Mudhoneya. Njih dvojica su zajedno sa Stone Gosardom i Jeff Amentom iz Pearl Jama činili grupu Green River koja se raspala, jer su dvojac iz Mudhoneya i dvojac iz Pearl Jama imali različite poglede na muziku koju su trebali stvarati. Tako su ova prva dvojica napravili Mudhoney, a ova druga dvojica Mother Love Bone, pa onda Pearl Jam. Ne znam da li se u tu može svrstati i Mark Lanegan. Njegov nekadašnji bend Screaming Trees je također bio dio te grunge scene, a Chris Cornell je sa Terry Dateom radio produkciju njihovog albuma Uncle Anestesia i pjevao je prateće vokale u par pjesama na tom albumu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#15 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by ultima_palabra »

LSD wrote:Cobain, Staley, Weiland i sad Cornell :(

Odoše jedan po jedan likovi uz ciju muziku smo odrastali :( R.I.P. Chris
Nabrajam ih jucer u sebi, i zaboravio sam da je Scott umro. Svi ili samoubistvo ili OD, što je zapravo samo varijanta samoubistva...

Zadnja pjesma na zadnjem koncertu, In My Time of Dying od Zeppelina :(
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#16 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by shalla »

Dave Grohl se izgleda na vakat distancirao...
User avatar
black
Posts: 17168
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#17 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by black »

dale cooper wrote:R.I.P. :sad: I oficijelno je potvrđeno da je riječ o samoubistvu vješanjem. :sad: Tužno i uznemirujuće je kako
je većina ključnih igrača Seattle grunge scene završila svoj život na ovakav način. :-?
tuzno..
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#18 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by dulekrele »

Better Man wrote:To mi je još gore čuti da je izvršio samoubistvo. Šta li ga je natjeralo na to. Nije mi nikad djelovao kao osoba kola bi to mogla uraditi.
A sta, znas ga privatno?
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#19 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Better Man »

shalla wrote:Dave Grohl se izgleda na vakat distancirao...
Dave Grohl je oduvijek bio operisan od narkotika i nikad nije petljao s njima.
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#20 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by So What! »

Kako sam volio samo Audioslave i glas ovog čovjeka.

Nikada nisam bio fan grungea, barem ne onog tradicionalnog, dok kasnije se nisam susreo sa Pearl Jamom i Chris Cornellom.

Čak mi je bio draži bio kroz Temple of the Dog i Audioslave. Imao je taj nekakav stav rockstara, zajeban pogled i nekako ne vjerujem da smo ga izgubili.

Kako je samo dominirao pjesme koje je pjevao, nevjerovatno poštovanje je uživao. Dovoljno je pogledati samo društvene mreže i YouTube, ne znam više ko se nije oprostio od njega pjesmom, tweetom ili barem nekom kraćom porukom.

Ja bih da se oprostim od njega, predivnom izvedbom ove pjesme ... RIP Chris :(

Kat
Posts: 660
Joined: 19/12/2009 16:45

#21 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Kat »

Jedan od tri najbolja vokala R'n'R, ovaj performans bas to i ne potvrdjuje, malo se zapio...
RIP :(

http://www.rollingstone.com/music/live- ... ll-w462314
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#22 Re: Zauvijek otišla legend, Chris Cornell

Post by Point. »

Bas sam se sjebo kad sam cuo da je otiso. Odrasto sam na grunge muzici, rado i dan danas slusam sve osim Nirvane, jeben glas do bola.
Zena mu je rekla da se cula prije njihove zadnje svirke, da su pricali o ljetnom odmoru ali da je malo petljao rijecima i rekao da je mozda uzeo tabletu vise sto je uzimao za tjeskobu.

Rip Chris
Post Reply