Zatamnjivanje stakala ....

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Leon16v
Posts: 5789
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#501 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Leon16v »

:lol: :lol:

Jel baloni ostali, i moj jaran radio na Meganu, sam sebi, na parkingu, ja došo da vidim, cirkus ispo, sve baloni ostali, jedva smo mi to poskidali
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#502 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by snake c3 »

Kako zakon tretira zatamnjene farove i da li uopšte tretira?
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#503 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

snake c3 wrote:Kako zakon tretira zatamnjene farove i da li uopšte tretira?

5 Godina robije uslovno, i kazna 5000 KM.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#504 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by problemnatravunu »

Ne znam sta ih ima tretirati zakon, pa nisi valjda lud zatamnjivati izvor svjetla koji ti život čuva, posebno noću!
Kako bi ja te nebuloze kažnjavao, isto ko što bi duplo kaznjavao likove koji SVJESNO voze nevezanog pojasa, a zbog pistanja upozorenja, ubodu onaj dummy u bravu, dakle svjesno i namjerno bez pojasa!
Onome ko nije vezan, pa se "opravda" ,šta ja znam, zaboravio ili tako šta :D , bih oprostio, ali ovima NE!
NediM17
Posts: 21686
Joined: 05/11/2009 11:49

#505 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by NediM17 »

Ma tesko se to zaboravlja, barem mi sto imamo naviku. Vezem se mehanicki, odmah po sjedanju u auto.

I fakat ne kontam ljude, sta je problem svezati se. Ja ako nisam svezan osjecam se nelagodno, nikako obratno.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#506 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by sparky »

Gdje se ima kupiti folija. Nekad je bilo na autopijaci al tamo sam zadnji put bio prije deset godina i nemam namjeru ici. Jel ima po ovim radnjama što drže dijelove ili neki tjunerski šop? Treba mi za vrata od terase
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#507 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by snake c3 »

konektovan wrote:
snake c3 wrote:Kako zakon tretira zatamnjene farove i da li uopšte tretira?

5 Godina robije uslovno, i kazna 5000 KM.
Interesantno
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#508 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

sparky wrote:Gdje se ima kupiti folija. Nekad je bilo na autopijaci al tamo sam zadnji put bio prije deset godina i nemam namjeru ici. Jel ima po ovim radnjama što drže dijelove ili neki tjunerski šop? Treba mi za vrata od terase
U tjunerskim shopovima, kod onog u robotu hrasno, kod wise( preko puta auto pijace) u rajlovcu sa lijeve strane, prije Gazprom pumpe, a vidjao sam I u trznim centrima, bingo, fis...
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#509 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by sparky »

konektovan wrote:
sparky wrote:Gdje se ima kupiti folija. Nekad je bilo na autopijaci al tamo sam zadnji put bio prije deset godina i nemam namjeru ici. Jel ima po ovim radnjama što drže dijelove ili neki tjunerski šop? Treba mi za vrata od terase
U tjunerskim shopovima, kod onog u robotu hrasno, kod wise( preko puta auto pijace) u rajlovcu sa lijeve strane, prije Gazprom pumpe, a vidjao sam I u trznim centrima, bingo, fis...
Hvala
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#510 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mayab »

sparky wrote:
konektovan wrote:
sparky wrote:Gdje se ima kupiti folija. Nekad je bilo na autopijaci al tamo sam zadnji put bio prije deset godina i nemam namjeru ici. Jel ima po ovim radnjama što drže dijelove ili neki tjunerski šop? Treba mi za vrata od terase
U tjunerskim shopovima, kod onog u robotu hrasno, kod wise( preko puta auto pijace) u rajlovcu sa lijeve strane, prije Gazprom pumpe, a vidjao sam I u trznim centrima, bingo, fis...
Hvala
A imas i kod ovih sto rade ljepljenje folija, samo pretrazi po OLX-u
edin187
Posts: 44
Joined: 07/10/2015 01:41

#511 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by edin187 »

https://www.facebook.com/AutofolijeEmin

evo momak radi Llumar folijama, jeftiniji od ovih ostalih pa kontaktiraj ga
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#512 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by problemnatravunu »



Vala kod Rusa svega ima :lol: :lol: :lol:
Ali u ovom videu mi privuče paznju kako policija mjeri koliko je zatamnjenje stakala, i onda nema jesam -nisam, ne znam samo koliko je to kod njih dozvoljeno, jer ima ovih pravo tamnih , gdje je , hajmo reci ocito, da je pretamno, ali on ipak mjeri :izet:
Pravna država :janpi:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#513 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by amar1994 »

gledaj kacketa i zvucnika/subova na 4:36 :lol: :lol: :lol:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#514 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Rugafet »

Danas malo gledam svoju majstoriju sa folijama, bas ono ispalo ko ni sebi ni svom :lol: ali da rade posel koliko toliko rade.
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#515 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by hopi »

da još jednom provjerim
zadnja stakla mogu zatamniti (neću zadnju šajbu) bez ikakvih problema i upisivanja dodatnog u saobraćajnu i sličnih gluposti

nije tuning, vozio se u jednom auto sa zatamjneim staklima po ovim vrućinama i činilo mi se da stvarno ima efekta
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#516 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Dope_Man »

Ala ih i isfurase ovi na oko 3:00 sto samo proletise. Volio bih vidjeti negdje klip gdje ih stize patrola pa im daju malo poznate ruske demokratije. Bez toga oni samo ostaju ''heroji'' ulice koji ce biti jos bahatiji naredni put.
mediumx
Posts: 59
Joined: 12/07/2018 03:35

#517 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mediumx »

Pozdrav svima.
Izgleda je tema ispricana jer nema postova vec odavno.
Vjerovatno se nije nista promijenilo po ovom pitanju.
Evo ja imam pitanje ako neko prati.Naime,ne znam ima li kod nas kupiti providnih folija koje takodje stite od sunca?Ima li mozda neko da ih ugradjuje,da radi takvim folijama?Ubi me sunce,a ne bih da imam posla sa policijom.
Pozz
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#518 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by hopi »

Ja sam uradio samo zadnja bočna stakla, najmanje zatamjenje, plus nazad na staklu imam onu zavjesu koja se može dizati i spuštati, tj ljeti je uvijek dignuta zimi spuštena. Fino je ispalo, mislim da ima koristi ljeti.
Ima opcija providna folija za naprijed staviti, uv zaštita i ti folovi, ali da ne bude da se onda auto teško grije zimi treba na to pripaziti.
Def otiđi da ti neko uradi to, ja ne bi sam probao, treba živaca pipkavo je, vade se stakla,.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#519 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by lavic »

Lumar ima te providne folije sa UV zastitom, ja ih stavio davno.
mediumx
Posts: 59
Joined: 12/07/2018 03:35

#520 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mediumx »

hopi wrote:Ja sam uradio samo zadnja bočna stakla, najmanje zatamjenje, plus nazad na staklu imam onu zavjesu koja se može dizati i spuštati, tj ljeti je uvijek dignuta zimi spuštena. Fino je ispalo, mislim da ima koristi ljeti.
Ima opcija providna folija za naprijed staviti, uv zaštita i ti folovi, ali da ne bude da se onda auto teško grije zimi treba na to pripaziti.
Def otiđi da ti neko uradi to, ja ne bi sam probao, treba živaca pipkavo je, vade se stakla,.
Ma da.Ali meni su veci problem ova prednja.I ne bih to sam radio da brljam.
mediumx
Posts: 59
Joined: 12/07/2018 03:35

#521 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mediumx »

lavic wrote:Lumar ima te providne folije sa UV zastitom, ja ih stavio davno.
Pa je li manja temperatura u autu-je li manje przi?Ja bih stavio te providne na sva stakla,samo ako ima efekta.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#522 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by lavic »

mediumx wrote:
lavic wrote:Lumar ima te providne folije sa UV zastitom, ja ih stavio davno.
Pa je li manja temperatura u autu-je li manje przi?Ja bih stavio te providne na sva stakla,samo ako ima efekta.
Objektivno manje grije kroz staklo kad su te folije ali ako je auto na suncu on je kao rerna svakako.
Ali je lakse odrzavati normalnu temperaturu sa klimom.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#523 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Rugafet »

Ma ne bacaj pare dzaba, neces osjetit sekunde da je bolje stanje nego prije sa tim providnim folijama. tj 'napredak' je toliko mizeran da ne vrijedi tih para sto ce ti uzet
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#524 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Bakir1 »

a vrijedi li sto se staklo laminira sa folijom?
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#525 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by basicm »

Kako nece osjetiti, dva slicna auta, jedan isfoliran drugi nije, razlika itekako primjetna. Jos neka znj folija, da je llumar ili neka sa provjerenom uv zastitom siguran sam jos bi bolje bilo. Ako nista djeca ne skilje nazad kad gledaju.
Post Reply