Zatamnjivanje stakala ....

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#251 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by tempuser »

preludezalude wrote:Vas dvojica (tempuser i supercali) stvarno volite mnogo pricati a nista konkretno ne reći. Gorane, shvati vec jednom...policajac ne smije grebati stakla na mom ili tvom autu!!!
Supercali, taj policajac nije nus pojava nerada stanica za tehnicki pregled. Zna se sta je opis posla policajca a sta je opis posla stanice za tehnicki pregled. Stanice za tehnicki pregled ne rade svoj posao. Svi smo mi vozaci jako dobro i prosli jer imamo jako tolerantnu policiju. Da i policija slijedi zakon 100%...makar 30% vozila bi bilo iskljuceno iz saobracaja zbog tehnicke neispravnosti.
Ja sam ti vrlo konkretno dogovorio. Pozivas se na uredjenu drzavu i procedure, raspravljas o ovlastenjima policajca, a prvi si mimo procedure pored ceste dokazivao drotu da nemas foliju. Zasto nisi postovao proceduru i trazio da te salje na tehnicki? Pusti mi se price, zurio, zena, djeca, svi mi "zurimo"... Na kraju krajeva, po propisu i u uredjenoj drzavi koje zagovaras faktor "zurba" ne bi pio vode, tako da ne bi imao mogucnosti dokazivanja na licu mjesta. Mislim da ti se takav razvoj situacije ne bi nimalo svidio. Kad smo vec kod ne reci nista konkretno ti si taj koji nije odgovorio kako bi dokazao da nemas folije da nemas mogucnost da odvojeno otvoris staklo na gepeku? Sve se bojim da bi trazio vandredni tehnicki (gdje bi pao na nekoj banalnosti).
Ja cu ti ponoviti, ja te ne osudjujem, uradio si sasvim normalnu stvar, isto bih uradio i ja, samo nema potrebe za forumskim licemjerstvom da insistiramo na uredjenoj drzavi, stritkno ovlastenjima policajca kad nam odgovara, a svi pomalo i selektivno imamo koristi od zaobilazenja propisa. Ne moze i jare i pare...
Isto tako, pošto ti nemas nikakav zvanični papir da imas tvornička tamna stakla, sta bi uradio da sutra profunkcioniše pravna država i da te obore na tehničkom jer ne mozes dokazati tvornicko zatamnjenje?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#252 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by tempuser »

Kad smo vec kod zatamnjivanja ovdje ljudi cesto pisu zatamnjivanje od 5% i slicno, pa mi nije jasno na sta misle.
Evo slike obicnog toniranog bocnog stakla na Opelu Astri na kojem fino pise da je min vidljivost 70% odnosno zatamnjenje je max 30% sto uznaci da se zatamnjenje od svega 5% prakticno ne vidi. Ja mislim da do zatamjenja 50% policija ne bi trebala praviti problem sto je "malo tamnije" od tvornicki toniranih stakala.

Image
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#253 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

tempuser wrote:Kad smo vec kod zatamnjivanja ovdje ljudi cesto pisu zatamnjivanje od 5% i slicno, pa mi nije jasno na sta misle.
Evo slike obicnog toniranog bocnog stakla na Opelu Astri na kojem fino pise da je min vidljivost 70% odnosno zatamnjenje je max 30% sto uznaci da se zatamnjenje od svega 5% prakticno ne vidi. Ja mislim da do zatamjenja 50% policija ne bi trebala praviti problem sto je "malo tamnije" od tvornicki toniranih stakala.

Image
Kod mene su prednja bočna 50%, a zadnja bočna 80%, i gledajuci sa strane, reklo bi se da je zadnji dio samo zatamnjen.
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#254 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by preludezalude »

tempuser wrote:
preludezalude wrote:Vas dvojica (tempuser i supercali) stvarno volite mnogo pricati a nista konkretno ne reći. Gorane, shvati vec jednom...policajac ne smije grebati stakla na mom ili tvom autu!!!
Supercali, taj policajac nije nus pojava nerada stanica za tehnicki pregled. Zna se sta je opis posla policajca a sta je opis posla stanice za tehnicki pregled. Stanice za tehnicki pregled ne rade svoj posao. Svi smo mi vozaci jako dobro i prosli jer imamo jako tolerantnu policiju. Da i policija slijedi zakon 100%...makar 30% vozila bi bilo iskljuceno iz saobracaja zbog tehnicke neispravnosti.
Ja sam ti vrlo konkretno dogovorio. Pozivas se na uredjenu drzavu i procedure, raspravljas o ovlastenjima policajca, a prvi si mimo procedure pored ceste dokazivao drotu da nemas foliju. Zasto nisi postovao proceduru i trazio da te salje na tehnicki? Pusti mi se price, zurio, zena, djeca, svi mi "zurimo"... Na kraju krajeva, po propisu i u uredjenoj drzavi koje zagovaras faktor "zurba" ne bi pio vode, tako da ne bi imao mogucnosti dokazivanja na licu mjesta. Mislim da ti se takav razvoj situacije ne bi nimalo svidio. Kad smo vec kod ne reci nista konkretno ti si taj koji nije odgovorio kako bi dokazao da nemas folije da nemas mogucnost da odvojeno otvoris staklo na gepeku? Sve se bojim da bi trazio vandredni tehnicki (gdje bi pao na nekoj banalnosti).
Ja cu ti ponoviti, ja te ne osudjujem, uradio si sasvim normalnu stvar, isto bih uradio i ja, samo nema potrebe za forumskim licemjerstvom da insistiramo na uredjenoj drzavi, stritkno ovlastenjima policajca kad nam odgovara, a svi pomalo i selektivno imamo koristi od zaobilazenja propisa. Ne moze i jare i pare...
Isto tako, pošto ti nemas nikakav zvanični papir da imas tvornička tamna stakla, sta bi uradio da sutra profunkcioniše pravna država i da te obore na tehničkom jer ne mozes dokazati tvornicko zatamnjenje?
Ovdje si malo obrnuo teze. Ne moram ja nista dokazivati vec on tj stanica za tehnicki pregled da prolazim ili ne prolazim tehnicki pregled.
Sto se tice kompletnog tvog posta...naravno da se pozivam na uredjenu drzavu, zakone i sl. POLICAJAC NE SMIJE NANOSITI STETU NA MOJOJ ILI TVOJOJ LICNOJ IMOVINI PA MAKAR SE RADILO I O FOLIJAMA. Kad je folija u pitanju zna se procedura...pusta te uz opomenu ili pise kazneni nalog. Izmedju ove dvije opcije moze i ubaciti onu... skidaj na licu mjesta ako neces kaznu. Ako dodje do nuguravanja jest folija-nije folija, jest u pravu-nije u pravu...moze te poslati na vanredni tehnicki pregled iako jos nisam cuo da je itko zavrsio na vanrednom tehnickom pregledu radi tamnih stakala.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#255 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by supercali »

Nisi cuo da je otisao na vtp upravo jer su vjerovatno sami dokazivali da nisu folije grebanjem placanjem skidanjem I sl
O tome ti upravo I govorimo
Kad dodje do toga onda sam vozac skida ilo grebe ili dize kao ti gepek ilo sta vev da dokaze da nisu folije
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#256 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mahalas505 »

preludezalude wrote:Ovdje si malo obrnuo teze. Ne moram ja nista dokazivati vec on tj stanica za tehnicki pregled da prolazim ili ne prolazim tehnicki pregled.
Sto se tice kompletnog tvog posta...naravno da se pozivam na uredjenu drzavu, zakone i sl. POLICAJAC NE SMIJE NANOSITI STETU NA MOJOJ ILI TVOJOJ LICNOJ IMOVINI PA MAKAR SE RADILO I O FOLIJAMA. Kad je folija u pitanju zna se procedura...pusta te uz opomenu ili pise kazneni nalog. Izmedju ove dvije opcije moze i ubaciti onu... skidaj na licu mjesta ako neces kaznu. Ako dodje do nuguravanja jest folija-nije folija, jest u pravu-nije u pravu...moze te poslati na vanredni tehnicki pregled iako jos nisam cuo da je itko zavrsio na vanrednom tehnickom pregledu radi tamnih stakala.
Zasto li je to tako :D ? A jesi cuo da je podnesena prijava protiv policajca zbog grebanja :lol: ?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#257 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by KB9 »

ma moli narod prasinare da se grebu folije :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#258 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by tempuser »

preludezalude wrote: Ovdje si malo obrnuo teze. Ne moram ja nista dokazivati vec on tj stanica za tehnicki pregled da prolazim ili ne prolazim tehnicki pregled.
Sto se tice kompletnog tvog posta...naravno da se pozivam na uredjenu drzavu, zakone i sl. POLICAJAC NE SMIJE NANOSITI STETU NA MOJOJ ILI TVOJOJ LICNOJ IMOVINI PA MAKAR SE RADILO I O FOLIJAMA. Kad je folija u pitanju zna se procedura...pusta te uz opomenu ili pise kazneni nalog. Izmedju ove dvije opcije moze i ubaciti onu... skidaj na licu mjesta ako neces kaznu. Ako dodje do nuguravanja jest folija-nije folija, jest u pravu-nije u pravu...moze te poslati na vanredni tehnicki pregled iako jos nisam cuo da je itko zavrsio na vanrednom tehnickom pregledu radi tamnih stakala.
Ti ocigledno ne shvatas osnovne principe kako stvari funkcionisu, tvoja je obaveza kao vlaznika da tvoje vozilo bude ispravno i na tehnickom pregledu ti to dokazujes. Drot ti je skinuo tablice i poslao te na VTP, da bi dobio tablice nazad TEBI treba dokaz da je auto ispravan, a ne drotu, njega boli dupe, neas papir - nemas tablice.
Kad se pozivas na uredjenu drzavu zasto si mimo zakona otvarao staklo i dokazivao da nije folija umjesto da trazis da te salje na TP?????? Upravo o tim duplim standardnima govorim, prizivas uredjenju drzavu, a prvi si iskoristio prednost nepostojanja iste! Ti si dokazivao dizanjem stakla, kako bi dokazao da nemas takvu mogucnost? Neko dizanjemk stakla, neko grebanjem...
I jos jedna bitna stvar, ako vec insistiras na pravnoj drzavi, po zakonu ne smijes imati folije na zadnjoj sajbi itd, ako te uhvate s folijama nema opomena ili nalog, nego skidanje tablica i direkt na VTP gdje ti kazu da neces prozi dok ne skines foliju. Kako ces rjesiti taj problem, ko ce snositi stetu?
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#259 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mirzet87sa »

A mene interesuje, nevezano za stakla, posalje te na tehnicki.. izadjes ispravan.. ko snosi troskove, skidanje tablica, gubitak vremena itd. ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#260 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by tempuser »

mirzet87sa wrote:A mene interesuje, nevezano za stakla, posalje te na tehnicki.. izadjes ispravan.. ko snosi troskove, skidanje tablica, gubitak vremena itd. ?
Ko snosi troskove kad na redovnom tenuckom prodjes ispravan?
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#261 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by preludezalude »

tempuser wrote:
mirzet87sa wrote:A mene interesuje, nevezano za stakla, posalje te na tehnicki.. izadjes ispravan.. ko snosi troskove, skidanje tablica, gubitak vremena itd. ?
Ko snosi troskove kad na redovnom tenuckom prodjes ispravan?
Provaljujes se pravo. Totalno dvije razlicite stvari su redovan tehnicki pregled i vanredni tehnicki pregled, sto i samo ime kaze.
Tako da i ovdje nisi u pravu.
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#262 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by preludezalude »

supercali wrote:Nisi cuo da je otisao na vtp upravo jer su vjerovatno sami dokazivali da nisu folije grebanjem placanjem skidanjem I sl
O tome ti upravo I govorimo
Kad dodje do toga onda sam vozac skida ilo grebe ili dize kao ti gepek ilo sta vev da dokaze da nisu folije
Ne procitah nigdje u tvom postu da je policajac grebao folije da provjeri. Kao sto sam i rekao, policajac to ne smije da radi.
preludezalude
Posts: 5626
Joined: 07/03/2012 00:09

#263 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by preludezalude »

tempuser wrote:
preludezalude wrote: Ovdje si malo obrnuo teze. Ne moram ja nista dokazivati vec on tj stanica za tehnicki pregled da prolazim ili ne prolazim tehnicki pregled.
Sto se tice kompletnog tvog posta...naravno da se pozivam na uredjenu drzavu, zakone i sl. POLICAJAC NE SMIJE NANOSITI STETU NA MOJOJ ILI TVOJOJ LICNOJ IMOVINI PA MAKAR SE RADILO I O FOLIJAMA. Kad je folija u pitanju zna se procedura...pusta te uz opomenu ili pise kazneni nalog. Izmedju ove dvije opcije moze i ubaciti onu... skidaj na licu mjesta ako neces kaznu. Ako dodje do nuguravanja jest folija-nije folija, jest u pravu-nije u pravu...moze te poslati na vanredni tehnicki pregled iako jos nisam cuo da je itko zavrsio na vanrednom tehnickom pregledu radi tamnih stakala.
Ti ocigledno ne shvatas osnovne principe kako stvari funkcionisu, tvoja je obaveza kao vlaznika da tvoje vozilo bude ispravno i na tehnickom pregledu ti to dokazujes. Drot ti je skinuo tablice i poslao te na VTP, da bi dobio tablice nazad TEBI treba dokaz da je auto ispravan, a ne drotu, njega boli dupe, neas papir - nemas tablice.
Kad se pozivas na uredjenu drzavu zasto si mimo zakona otvarao staklo i dokazivao da nije folija umjesto da trazis da te salje na TP?????? Upravo o tim duplim standardnima govorim, prizivas uredjenju drzavu, a prvi si iskoristio prednost nepostojanja iste! Ti si dokazivao dizanjem stakla, kako bi dokazao da nemas takvu mogucnost? Neko dizanjemk stakla, neko grebanjem...
I jos jedna bitna stvar, ako vec insistiras na pravnoj drzavi, po zakonu ne smijes imati folije na zadnjoj sajbi itd, ako te uhvate s folijama nema opomena ili nalog, nego skidanje tablica i direkt na VTP gdje ti kazu da neces prozi dok ne skines foliju. Kako ces rjesiti taj problem, ko ce snositi stetu?
Pravo se provaljujes. Ja ne trazim da idem na vanredni tehnicki pregled vec policajac. Policajac ako misli da sam kriv on napise kazneni nalog a ja ako mislim da nisam kriv, potpisem na mjestu gdje ne priznajem krivicu i trazim sudsko odlucivanje. Ne trazim ja VTP. Bas si pametan. I opet kazem da policajac ne smije grebati staklo. To je bit i o tome je pocela rasprava, a ti se dohvatio tehnickog pregleda kao i supercali. Opet kazem na vanrednom tehnickom pregledu ne dokazujem ja nista vec onaj koji me je poslao tamo tj oni sto rade tamo. Isto kao npr sa kocnicama...ne dokazujem ja da su ispravne. Ja sam samo dovezao auto na pregled, oni pregledavaju i dokazuju da je ispravno ili ne.
A ovo crveno, ni to nisi u pravu. Ovo je isto kao da kazes zaustavi te zbog crknute sijalice kratkog svjetla i on te posalje na VTP.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#264 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mirzet87sa »

tempuser wrote:
mirzet87sa wrote:A mene interesuje, nevezano za stakla, posalje te na tehnicki.. izadjes ispravan.. ko snosi troskove, skidanje tablica, gubitak vremena itd. ?
Ko snosi troskove kad na redovnom tenuckom prodjes ispravan?
Ovdje sam te i cekao... Bio na vanrednom, prosao glat.. Troskove ne snosis ti, vec onaj sto te salje.. Nemas ti pajdo tri ciste. I da tu ne bude kraj, tuzio sam i na sudu ih dobio zbog slanja na vanredni :lol: Iznos nije bio neki, taman da pokrijem troskove advokata.
Tako da, rijetko ce te koji poslati na vanredni jer mu je kurcu cejf.. O folijama je bespotrebno i pricati.
Policajac grebati NE SMIJE! Jednom za sva vremena da se razumijemo! To sto ti on kaze "haj grebi, dokazi" a ti majmun uzmes da grebes, ko te jebe kad si budala grebi :D Najvise sto moze uraditi jeste napisati kaznu simbolicnu u iznosu od 40km, s tim da izadje na kraju 20. Te price o slanju na vanredni radi zatamnjenog stakla su za bajki.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#265 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by tempuser »

preludezalude wrote: Pravo se provaljujes. Ja ne trazim da idem na vanredni tehnicki pregled vec policajac. Policajac ako misli da sam kriv on napise kazneni nalog a ja ako mislim da nisam kriv, potpisem na mjestu gdje ne priznajem krivicu i trazim sudsko odlucivanje. Ne trazim ja VTP. Bas si pametan. I opet kazem da policajac ne smije grebati staklo. To je bit i o tome je pocela rasprava, a ti se dohvatio tehnickog pregleda kao i supercali. Opet kazem na vanrednom tehnickom pregledu ne dokazujem ja nista vec onaj koji me je poslao tamo tj oni sto rade tamo. Isto kao npr sa kocnicama...ne dokazujem ja da su ispravne. Ja sam samo dovezao auto na pregled, oni pregledavaju i dokazuju da je ispravno ili ne.
A ovo crveno, ni to nisi u pravu. Ovo je isto kao da kazes zaustavi te zbog crknute sijalice kratkog svjetla i on te posalje na VTP.
Ne provaljujem se ja nista nego upravo na tvom primjeru pokazujem kako je smjesno to tvoje forumsko forsiranje pravne drzave. Insistiras na tome da drot po zakonu ne smije da ti osteti auto, a kao smije i strucan je da gledanjem u tvoja stakla utvrdi da li je folija ili tvornicko zatamnjenje??????? To je poenta price, ne mozes insistirati na zakonu s jedne strane, a imati koristi od zaobilazenja zakona s druge strane. A sad cu te vratiti na pocetak rasprave, ista drzava koja ti je dozvolila da mimo svakog propisa dizanjem stakala dokazujes tvornicko zatamnjenje ce dozvoliti drotu da, takodjer mimo svakog propisa, grebe po staklim. To je uzrozno-posljedicna veza.
Ti i dalje ne shvatas koncept tehnickog pregleda. Ba bi registrovao auto nepohodan uslov je tehnicka ispravbost autam a TI kao vlasnik moras drzavi tj policiji dokazati tehnicku ispravnost auta, a ne kontra kako tvrdis. Ti to dokazujes papirom sa tehnckog pregleda. Ljudi na TP-u nista ne dokazuju, oni samo evidentiraju stanje tvog auta, ispravan - neispravan.
I dalje mi nisi odgovorio, sta bi uradio da nisi mogao dizanjem stakla dokazati drotu da su ti stakla fabricki zatamnjena?
Vezano za crveni dio, naravno da nije isto, sijalicu mozes promjeniti na licu mjesta i otkloniti teh. neispravnost, a sta ces sa folijama uraditi na licu mjesta?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#266 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by tempuser »

mirzet87sa wrote:
tempuser wrote:
mirzet87sa wrote:A mene interesuje, nevezano za stakla, posalje te na tehnicki.. izadjes ispravan.. ko snosi troskove, skidanje tablica, gubitak vremena itd. ?
Ko snosi troskove kad na redovnom tenuckom prodjes ispravan?
Ovdje sam te i cekao... Bio na vanrednom, prosao glat.. Troskove ne snosis ti, vec onaj sto te salje.. Nemas ti pajdo tri ciste. I da tu ne bude kraj, tuzio sam i na sudu ih dobio zbog slanja na vanredni :lol: Iznos nije bio neki, taman da pokrijem troskove advokata.
Tako da, rijetko ce te koji poslati na vanredni jer mu je kurcu cejf.. O folijama je bespotrebno i pricati.
Policajac grebati NE SMIJE! Jednom za sva vremena da se razumijemo! To sto ti on kaze "haj grebi, dokazi" a ti majmun uzmes da grebes, ko te jebe kad si budala grebi :D Najvise sto moze uraditi jeste napisati kaznu simbolicnu u iznosu od 40km, s tim da izadje na kraju 20. Te price o slanju na vanredni radi zatamnjenog stakla su za bajki.
Zbog cega si bio na vanrednom, zbog folija?
Pametnjakovicu, objasni ti to onima koji su po RS-u skidali folije na licu mjesta jer im je bilo ili to ili skidanje tablica.
Ooo kako grijesis, kad ti drot zbog nepropisnih folija legne na kosti pa te posalje na vanredi ti padas, o kakvim simbolicnim kaznama pricas? Mislis da ce onaj na tehnickom u prisustvu drota potpisati da je auto sa nepsopisnim folijama potpisati tvornicki zatamnjen i da je auto teh, ispravan? Hoce al aha... Koji ce to sud onda presuditi u tvoju korist? Ti samo jos nisi naletio na dovoljno rutav nos da ti pokaze kako sistem funkionise...
Last edited by tempuser on 01/07/2016 02:34, edited 1 time in total.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#267 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mirzet87sa »

tempuser wrote:
Zbog cega si bio na vanrednom, zbog folija?
Pametnjakovicu, objasni ti to onima koji su po RS-u skidali folije na licu mjesta jer im je bilo ili to ili skidanje tablica.
Kad ti drot zbog nepropisnih folija legne na kosti pa te posalje na vanredi ti padas, o kakvim simbolicnim kaznama pricas? Mislis da ce onaj na tehnickom u prisustvu drota potpisati da je auto sa nepsopisnim folijama potpisati tvornicki zatamnjen i da je auto teh, ispravan? Hoce al aha...
Prekomjerna buka, instalacija auspuha tacnije kleeman-a. Imao atest, samo nisam zelio da pokazem cisto da uvidi jado da ne moze biti sila kojom se predstavlja. Ni jedan te u FBiH nece poslati na tehnicki radi folija, osim da mu na licu mjesta jebes od djece pa nadalje. Sve sto moze je napisati cvaju i oborit glavushu nazad odakle je i dosao. Milijardu puta su me zaustavili, sto vani sto ovdje, sve sto mozes dobiti je kazna.. Kakav crni tehnicki, cime se ti pucas :lol: Nek mi legne drot na kosti, nista sto solidan advokat ne moze otrest od zemlju.. Ohladi matori, ne ofiraj se vise.
Jednom za sva vremena.
Sve iza vozacevog sjedista je dozvoljeno osim zadnje sajbe. Da ce te peglati, ukoliko si iole ljubazan nece ni za zadnju sajbu. 40 odnosno 20km je najvise sto mozes dobiti i to od onog najveceg bijednika, ove nebuloze o vanrednom tehnickom ostavi za malu djecu.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#268 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mirzet87sa »

tempuser wrote:
Jesu li auspuh i folije ista stvar? Postoji li atest za folije. Sto se pravis glupolji nego sto jesi?
Ja cu ti jos jednom ponoviti, ti samo jos uvijek imas srece da nisi naletio na rutav nos koji ce na tebi isprobati sistem, a s takvim stavom kad naletis vidjeces ko ce koga otresti, osim ako se pre drotom ne ukavaris ko i vecina forumskih mangupa...
Pitanje je bilo za tebe, posto se pravis da si pametan a zapravo si cista suprotnost. Ko snosi troskove vanrednog tehnickog pregleda ukoliko je auto ispravno!? Ti si rekao vlasnik auta! Laz! Snosi je onaj ko te je poslao, a u kakva govna ce upasti kod sefa nemas ni predstavu! Nece mu vise naumpasti da nekog posalje! Nije se rodio taj rutav nos koji ce na meni isprobavati sistem, bas zbog mog stava! Nikada ja nisam izrazio nepostovanje prema policajcu, na pitanje o zatamnjenosti uljudno i odgovorim da je radi zdravstvenih razloga clana porodice.. Na njemu je hoce li pisati ili ne, a o vanrednom moze samo da sanja. Previse ti drkas na decke u plavom, cak ih pola i ne zna zakone.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#269 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by tempuser »

mirzet87sa wrote:
tempuser wrote:
Jesu li auspuh i folije ista stvar? Postoji li atest za folije. Sto se pravis glupolji nego sto jesi?
Ja cu ti jos jednom ponoviti, ti samo jos uvijek imas srece da nisi naletio na rutav nos koji ce na tebi isprobati sistem, a s takvim stavom kad naletis vidjeces ko ce koga otresti, osim ako se pre drotom ne ukavaris ko i vecina forumskih mangupa...
Pitanje je bilo za tebe, posto se pravis da si pametan a zapravo si cista suprotnost. Ko snosi troskove vanrednog tehnickog pregleda ukoliko je auto ispravno!? Ti si rekao vlasnik auta! Laz! Snosi je onaj ko te je poslao, a u kakva govna ce upasti kod sefa nemas ni predstavu! Nece mu vise naumpasti da nekog posalje! Nije se rodio taj rutav nos koji ce na meni isprobavati sistem, bas zbog mog stava! Nikada ja nisam izrazio nepostovanje prema policajcu, na pitanje o zatamnjenosti uljudno i odgovorim da je radi zdravstvenih razloga clana porodice.. Na njemu je hoce li pisati ili ne, a o vanrednom moze samo da sanja. Previse ti drkas na decke u plavom, cak ih pola i ne zna zakone.
Cuj nije se rodio taj koji ce na tebi isprobavat' sistem, djes neustrasivi nisam te prepozn'o.
Samo ne znam to im ne prosipas te forumske folove kako ti moze samo kaznu pisat, a o vanrednom moze samo zanjat i da nabije svoju glavudzu odakle je dos'o nego im uljudno obrazlazes zdravstveni karton!! :lol: Probaj malo i pred drotom bit mangup pa ces da vidis the best of system!
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#270 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mirzet87sa »

tempuser wrote:
Cuj nije se rodio taj koji ce na tebi isprobavat' sistem, djes neustrasivi nisam te prepozn'o.
Samo ne znam to im ne prosipas te forumske folove kako ti moze samo kaznu pisat, a o vanrednom moze samo zanjat i da nabije svoju glavudzu odakle je dos'o nego im uljudno obrazlazes zdravstveni karton!! :lol: Probaj malo i pred drotom bit mangup!
A sta, ti sutis ko zaliven kad te nesto pita jel? Hrabrost je progovorit?! Da im ne prosipam, ne bi me onaj ni poslao pa poglab'o golemu kitu sto na tehnickom, sto u mupu, sto na sudu. Ja kazem zasto je zatamnjen i da bakir glavom i bradom dodje folija se skinuti bolan nece, nece je pejgamber sa nebesa skinuti. Moze napisati 20km, dovidjenja prijatno. Kazne sve placam, svaku koju sam fasovao je bila zasluzena i odma sutradan i placena. U porodicu mi dirati nece niko, nisam ja nicija zrtva da se na meni izdrkava. Nije po propisu, pisi, stavi ruku na auto za posljedice ne odgovaram. Za mene je 20 + tehnicki ( TAMAN I DA ME IKAD IKO POSALJE, A NECE) smijurija, a o tuzbama koje ce isti fasovat i koliko cu ga dugo proganjat preko suda nije svjestan. Ponavljam ti opet, nikakav mangupluk braniti i stati u odbranu za svoje nije.

sve u svemu, na sljedece auto ide instalacija
Image
Image
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#271 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mirzet87sa »

Kakav bolan ti, tastatura ratnik neke zakone, nesto bi ti grebo. Nemas bolan tri ciste, vise gluposti i lazi od jedne osobe procitao u kracem roku jos nisam! Cuj izvale, placas vanredni tehnicki iako si ispravan :lol: :lol: Haj razligu s teme, dodji pred granap da ti opalimo po klempu pred spavanje matori kenjac
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#272 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mirzet87sa »

tempuser wrote:
Ne samo da si neustrasiv nego si izgleda i ozbiljan i opasan tako da ces klempe morati sacuvati za one zbog kojih vozis sa zdravstvenom knjizicom! :brusli:
Sta se editujes po sto puta, ono prvo sto si napisao ti je bilo bas.. pickasto :lol: Jesi mi lud, ismijavas bolesnu osobu mozes li jos jadniji biti nego sto jesi, a?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#273 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by tempuser »

Pa onako, bilo je primjereno za tebe, ali sam prepravio da ne ostanes kratkih rukava za te klempe kojima prijetis, buduci da ja ne smijem maci iz kuce od straha, a raja ispred granapa se razisla, znas kako idu te stvari tante za kukuriku!
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#274 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mirzet87sa »

Mnogo si zajeban, al preko tastature. Koliki bijednik od ljudskog roda moras biti pa u neciju porodicu dirat, a da pri tome ima zdravstvenih problema..? Isti ko i onaj sto bi te poslao na vanredni zbog stakala, sad mi je i jasno sto drkas na idole svoje.. Ako pises sa mnom, onda se obracaj meni i samom meni. Ne spominje niko ni tvoju mater, oca, djecu ni u kakvom kontekstu, pa bih te jado zamolio da ni ti ne radis isto. I te seljacke fazone ala kukuriku zadrzi za rodne grude odakle si pobjegao
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#275 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by mayab »

mirzet87sa wrote:
tempuser wrote:
Cuj nije se rodio taj koji ce na tebi isprobavat' sistem, djes neustrasivi nisam te prepozn'o.
Samo ne znam to im ne prosipas te forumske folove kako ti moze samo kaznu pisat, a o vanrednom moze samo zanjat i da nabije svoju glavudzu odakle je dos'o nego im uljudno obrazlazes zdravstveni karton!! :lol: Probaj malo i pred drotom bit mangup!
A sta, ti sutis ko zaliven kad te nesto pita jel? Hrabrost je progovorit?! Da im ne prosipam, ne bi me onaj ni poslao pa poglab'o golemu kitu sto na tehnickom, sto u mupu, sto na sudu. Ja kazem zasto je zatamnjen i da bakir glavom i bradom dodje folija se skinuti bolan nece, nece je pejgamber sa nebesa skinuti. Moze napisati 20km, dovidjenja prijatno. Kazne sve placam, svaku koju sam fasovao je bila zasluzena i odma sutradan i placena. U porodicu mi dirati nece niko, nisam ja nicija zrtva da se na meni izdrkava. Nije po propisu, pisi, stavi ruku na auto za posljedice ne odgovaram. Za mene je 20 + tehnicki ( TAMAN I DA ME IKAD IKO POSALJE, A NECE) smijurija, a o tuzbama koje ce isti fasovat i koliko cu ga dugo proganjat preko suda nije svjestan. Ponavljam ti opet, nikakav mangupluk braniti i stati u odbranu za svoje nije.

sve u svemu, na sljedece auto ide instalacija
Image
Image
Pustite bezveznu raspravu, nego gdje nabaviti ove zastore po mjeri, ovo je veoma zanimljivo :thumbup:
Post Reply