Zatamnjivanje stakala ....

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#676 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

Meni je papanlook isto kad ljudi kupe zamjenske alu felge, umjesto da kupe originalne felge koje su dizajnirane za svaki model auta posebno..ali eto, svakom svacije.. :mrgreen:
Nego daj borbet, rc, ronal itd...
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#677 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

amar1994 wrote:ovo bi montirao kao protunapad na seljone,al problem mi napon :(

Image
Ima i genijalaca, koji na svojim jeep-ovima, patrolima, cruiserima natakare ove qurtze i upale po gradu, valjda kontaju da je raji zanimljivo?!
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#678 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Rugafet »

Ja na golfu prilijepio neke od meščini šest marki ko ni sebi ni svom, 421 mjeurčić i pomalo neravno sve skupa ispalo. Medjutim sve je to nevažno, najgore mi je bilo što me može vidjeti neko od forumaša i u sebi pomisliti kako je to sve papanluk i pogrešan put. Daleko rentabilnije i logičnije je da ako se već presaravaš i hoćeš tamnija stakla, fino kupiš auto sa fabrički zamamnjenim staklima. Pa barem danas majka mu stara valjda svatko sebi može da priušti po jedno novo auto sa tamnim staklima. Ha ja, ništa ako auto nema fabrički tamna stakla.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#679 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

Rugafet wrote:Ja na golfu prilijepio neke od meščini šest marki ko ni sebi ni svom, 421 mjeurčić i pomalo neravno sve skupa ispalo. Medjutim sve je to nevažno, najgore mi je bilo što me može vidjeti neko od forumaša i u sebi pomisliti kako je to sve papanluk i pogrešan put. Daleko rentabilnije i logičnije je da ako se već presaravaš i hoćeš tamnija stakla, fino kupiš auto sa fabrički zamamnjenim staklima. Pa barem danas majka mu stara valjda svatko sebi može da priušti po jedno novo auto sa tamnim staklima. Ha ja, ništa ako auto nema fabrički tamna stakla.
:mrgreen: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#680 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:[

Ima i genijalaca, koji na svojim jeep-ovima, patrolima, cruiserima natakare ove qurtze i upale po gradu, valjda kontaju da je raji zanimljivo?!
davno sam mislio kupiti ,al nemam kuda provuc napajanje i necu da busim krov,samo da palim ovim sto gamizu 30 i drkaju po telefonima ,ne znaju kuda voze,pustaju koga stignu iako su na cesti s pravom prvenstva cisto onako da ih nerviram i prepadam...mozda se i odlucim nekad :D
a sto se tice felgi fabrika na vecini auta ugradjuje najjeftinije,i treba uvijek kupiti neke dobre,jer felge su 50% auta.
p.s. ja kupio polovan s fabrickim tamnim staklima ,a nisam ih zelio,ne volim to,al jbga trpim na ustrb ostalog :-D
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#681 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:[

Ima i genijalaca, koji na svojim jeep-ovima, patrolima, cruiserima natakare ove qurtze i upale po gradu, valjda kontaju da je raji zanimljivo?!
davno sam mislio kupiti ,al nemam kuda provuc napajanje i necu da busim krov,samo da palim ovim sto gamizu 30 i drkaju po telefonima ,ne znaju kuda voze,pustaju koga stignu iako su na cesti s pravom prvenstva cisto onako da ih nerviram i prepadam...mozda se i odlucim nekad :D
a sto se tice felgi fabrika na vecini auta ugradjuje najjeftinije,i treba uvijek kupiti neke dobre,jer felge su 50% auta.
p.s. ja kupio polovan s fabrickim tamnim staklima ,a nisam ih zelio,ne volim to,al jbga trpim na ustrb ostalog :-D
Jbg. vidis da drug konektovani kaze da su ti nJaki borbeti, ronali,RC papanlook. Samo fabrika braco moj. Valjda citroen pravi felUge. :zid:
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#682 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

NediM17 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:[

Ima i genijalaca, koji na svojim jeep-ovima, patrolima, cruiserima natakare ove qurtze i upale po gradu, valjda kontaju da je raji zanimljivo?!
davno sam mislio kupiti ,al nemam kuda provuc napajanje i necu da busim krov,samo da palim ovim sto gamizu 30 i drkaju po telefonima ,ne znaju kuda voze,pustaju koga stignu iako su na cesti s pravom prvenstva cisto onako da ih nerviram i prepadam...mozda se i odlucim nekad :D
a sto se tice felgi fabrika na vecini auta ugradjuje najjeftinije,i treba uvijek kupiti neke dobre,jer felge su 50% auta.
p.s. ja kupio polovan s fabrickim tamnim staklima ,a nisam ih zelio,ne volim to,al jbga trpim na ustrb ostalog :-D
Jbg. vidis da drug konektovani kaze da su ti nJaki borbeti, ronali,RC papanlook. Samo fabrika braco moj. Valjda citroen pravi felUge. :zid:
Mozda ti drugacije mislis, imas pravo na to, ali najljepše felge su one koje se rade direktno za proizvodjace sa njihovim oznakama i ciji je dizajn prilagodjen svakom modelu posebno. Da, citroen ne pravi felge, vec tamo neki proizvodjac, mozda jedan od gore8 nabrojanih, ali te felge su originalno skrojene za citroena, nisu dizajnirane za automobile drugih proizvodjavžca.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#683 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by amar1994 »

Ja najvise volim vidjet felge na autu sa velikim ofsset odstupanjem :lol:

evo ti one zimske,mazda orginal al offset 42 a treba 52,5 i odma se vise prlja sa strane nego ljeti,da ne govorim kako utice na lezaj i komponente ovjesa,mali % al utice :D

s druge strane,tebi ako je bolja OEM felga od neke kovane onda jbga..

ja bi ove stavio al sirotilja,nema se :D

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#684 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by bitanga_sa_otesa »

jasam seljak uvjek sam imo nizak ete broj na sirokim felUgama poyyy
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#685 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by amar1994 »

ti imas prosirene blatobrane zato 8-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#686 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by bitanga_sa_otesa »

izatosam seljak ,vozim formulu wonabi
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#687 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

amar1994 wrote:Ja najvise volim vidjet felge na autu sa velikim ofsset odstupanjem :lol:

evo ti one zimske,mazda orginal al offset 42 a treba 52,5 i odma se vise prlja sa strane nego ljeti,da ne govorim kako utice na lezaj i komponente ovjesa,mali % al utice :D

s druge strane,tebi ako je bolja OEM felga od neke kovane onda jbga..

ja bi ove stavio al sirotilja,nema se :D

Image
Ti amare uvihek iz krajnosti u krajnost. Hebo kovane, ja ove sto si postavio na civare ne bi stavio. Mogu one 190 jezika pricati, biti kvalitetnije od OEM ali kad dizajn ne odgovara. Na mom autu ove felge bi stajale ko piletu sise, bukvalno..
Za moj auto, ne postoji ljepša felga od originalnih citroen 17" Resolfen felgi, nista kovane, hebane, itd.. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#688 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by amar1994 »

ko je rekao da idu na citroen :D

za njega mora ici futuristicka :)

Image
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#689 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

amar1994 wrote:ko je rekao da idu na citroen :D

za njega mora ici futuristicka :)

Image
Ove su dobre, ali za C4 cactus. :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 10486
Joined: 16/01/2012 21:38

#690 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by basicm »

U pravu ste
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#691 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by commendatore »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:[

Ima i genijalaca, koji na svojim jeep-ovima, patrolima, cruiserima natakare ove qurtze i upale po gradu, valjda kontaju da je raji zanimljivo?!
davno sam mislio kupiti ,al nemam kuda provuc napajanje i necu da busim krov,samo da palim ovim sto gamizu 30 i drkaju po telefonima ,ne znaju kuda voze,pustaju koga stignu iako su na cesti s pravom prvenstva cisto onako da ih nerviram i prepadam...mozda se i odlucim nekad :D
a sto se tice felgi fabrika na vecini auta ugradjuje najjeftinije,i treba uvijek kupiti neke dobre,jer felge su 50% auta.
p.s. ja kupio polovan s fabrickim tamnim staklima ,a nisam ih zelio,ne volim to,al jbga trpim na ustrb ostalog :-D
pa monitraj na nosac obicno i gudbaj štaš bušit

Image

AntiseljakShield
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#692 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Throttle »

Oklen struja :mrgreen:
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#693 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Enticer »

Da dignem temu. Kontam zatamniti stakla na auto pa sam guglao po netu i nadjem negdje da je od 2021.god. zakonom dozvoljeno prednja bocna stakla zatamniti do 30%, a zadnja bocna do 100%. E sad ne znam jel se to mora po zakonu upisivati u saobracajnu ili ne. I kakvi su zakoni u EU po ovom pitanju, npr. ako prednja zatamnim 30%, a zadnja 100% hocu li imati problema sa policijom u EU? Jel neko imao iskustva?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#694 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by vjeshalica »

Dobijes stikere na staklima sa serujskim brojem, certifikat, a sto se EU tice to procitaj pravila koja tamo vrijede
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#695 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Throttle »

Enticer wrote: 18/01/2023 14:18 Da dignem temu. Kontam zatamniti stakla na auto pa sam guglao po netu i nadjem negdje da je od 2021.god. zakonom dozvoljeno prednja bocna stakla zatamniti do 30%, a zadnja bocna do 100%. E sad ne znam jel se to mora po zakonu upisivati u saobracajnu ili ne. I kakvi su zakoni u EU po ovom pitanju, npr. ako prednja zatamnim 30%, a zadnja 100% hocu li imati problema sa policijom u EU? Jel neko imao iskustva?
To je malo siva zona za naprijed 30%. Ako pogledas u oznake, pise min 70% transparency vec na njima, znaci da su tonirana fabricki na nekih 30%. Tolerise policija i malo veca zatamnjenja od dodatnih 30%. Da bi po zakonu bio regularan mora ti onaj ko ugradjuje izdati certifikat o procentima i ubacit serijske brojeve pod foliju. Ja to nemam, nisam dobio a kod mene je bas zesce zatamnjeno. Nisam jos platio kaznu :D Policija vani te ne dira ako si u nekim normalnim okvirima i ne upadas u oci. Kod nas se jos ne upisuje u saobracajnu za zatamnjivanje.
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#696 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Enticer »

Hvala na odgovorima. Moze neka preporuka konto bas profesionalno odradjuje i po zakonu?
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#697 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by Throttle »

Na mom autu je radio stikerana.ba u Sarajevu, korektno uradjeno, kvalitetna folija. Jedino nemam papire, vjerovatno odradjeno prije zakona a i auto je zatamnjen vise nego sto bi trebao biti pa mozda zbog tog nema certifikata. Imaju i oni black glass u rajlovcu pa vidi za papire i za cijene. I oni pristojno rade
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#698 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

Enticer wrote: 18/01/2023 14:28 Hvala na odgovorima. Moze neka preporuka konto bas profesionalno odradjuje i po zakonu?
CAC folija Otes, Stickerana, Black glass...
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#699 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by lavic »

konektovan wrote: 18/01/2023 14:50
Enticer wrote: 18/01/2023 14:28 Hvala na odgovorima. Moze neka preporuka konto bas profesionalno odradjuje i po zakonu?
CAC folija Otes, Stickerana, Black glass...
E sad pitanje, koja folija je kvalitetnija/ bolja Lumar ili XPell- koji je izgleda “Solar Screen”. Cijena im je tu negdje.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#700 Re: Zatamnjivanje stakala ....

Post by konektovan »

lavic wrote: 18/01/2023 19:22
konektovan wrote: 18/01/2023 14:50

CAC folija Otes, Stickerana, Black glass...
E sad pitanje, koja folija je kvalitetnija/ bolja Lumar ili XPell- koji je izgleda “Solar Screen”. Cijena im je tu negdje.
Kod mene je lumar folija postavljena u mart 2010, a prošle godine se na zadnjoj šajbi pojavili prvi mjehurići. :mrgreen:
Garancija je bila 10 godina, cac folija otes,..
Post Reply