Zašto Vrbosanska nadbiskupija smatra sebe kičmom hrvatskog naroda?

User avatar
Truba
Posts: 82353
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: Zašto Vrbosanska nadbiskupija smatra sebe kičmom hrvatskog naroda?

Post by Truba »

to je prozelitizam
za takve stvari se u nekim zemljama ide u ćuzu
ja vjerujem samo u intelektualno obraćenje, obraćenje kroz brak ( ovo muslimani i svi ostali svuda dobro koriste gdje su većina, ali ja živim u SA) te kroz obitelj da djeca izaberu put (obično to bude većine put )

intelektualno obraćenje da ti sam proučavaš nešto i zaključiš to je to za mene ali ne u onom SF smislu da je za mene nirvana, jehovini ili new age azijske novotarije mira i ljubavi dok onaj njihov naradzasti pop maltretira žene po gradu nikom ništa
User avatar
Truba
Posts: 82353
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#27 Re: Zašto Vrbosanska nadbiskupija smatra sebe kičmom hrvatskog naroda?

Post by Truba »

mene u firmi maltretiraju da sam svetosavac srbin (čitaju kolege to neka hvala vam znamo ko ste :D ) a ja ovdje u devetom križarskom pohodu na forumu za slavu katoličanstva i rimskog biskupa
samo dokle ne znam :mrgreen: nemam više snage Ivan Pavao II. je prešao prag nade, Benedikt XVI se vratio u očevu kuću, a ni ja se ne osjećam bolje
User avatar
Truba
Posts: 82353
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28 Re: Zašto Vrbosanska nadbiskupija smatra sebe kičmom hrvatskog naroda?

Post by Truba »

https://www.posavina.org/garevac/prosla ... -u-garevcu

vidite ovo...kritika svećenika na vjerskoj stranici

Propovjednik je u samo jednoj rečenici spomenu 500 žrtva Burića štale koje su ubijene na rijekama Bosni i Savi ne spomenuvši masovnu grobnicu koja kao da i ne postoji, a baš na tome mjestu je ubijen jedan cijeli Garevac!...i Kladari !…i druga sela !... Sve što je tada hrvatski disalo, ubijeno je tu !! Dva koljena…dva naraštaja….očevi i sinovi. Zato se bol koju su naše majke i bake nosile ne može izraziti riječima.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4145
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#29 Re: Zašto Vrbosanska nadbiskupija smatra sebe kičmom hrvatskog naroda?

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

tramvajtrojka wrote: 31/05/2023 11:49 ma najjaci su JW 8-) 8-) ja se nedavno ispricao sa curom iz češke koja je dosla na misiju sirenja JW u Bosni :lol: , dvadesetak minuta je ona meni vazila kako je dosla na plemeniti nacin da siri vjeru :mrgreen: dobra im capri slatkorjecna isto kao vehabijama :zzzz:
Sirila bi ona i jos nesto ako si bar malo upuran. :P
User avatar
p206
Posts: 7953
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#30 Re: Zašto Vrbosanska nadbiskupija smatra sebe kičmom hrvatskog naroda?

Post by p206 »

dustaban wrote: 31/05/2023 09:36 pa dobijemo apsurd da je bosanskoj muslimanki prihvatljiviji arap musliman nego komsija nemusliman.
I tako dalje...
dok sam studirao u Sarajevu, družio sam se sa jednom djevojkom iz Kiseljaka... sviđali se jedno drugom i imali slične poglede na život i onda jednog dana dolazi i kaže "moji ne bi dozvolili da se udam za muslimana", nakon toga znaš koliko je sati
otišla nekad kasnije u Njemačku i udala se za Njemca, djeca njemačka imena imaju
apsurd,samo sa druge strane
User avatar
Truba
Posts: 82353
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#31 Re: Zašto Vrbosanska nadbiskupija smatra sebe kičmom hrvatskog naroda?

Post by Truba »

Briga nas za tvoje ljubavne probleme
User avatar
p206
Posts: 7953
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#32 Re: Zašto Vrbosanska nadbiskupija smatra sebe kičmom hrvatskog naroda?

Post by p206 »

Truba wrote: 02/06/2023 07:59 Briga nas za tvoje ljubavne probleme
fuck off
User avatar
Truba
Posts: 82353
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#33 Re: Zašto Vrbosanska nadbiskupija smatra sebe kičmom hrvatskog naroda?

Post by Truba »

da si imalo kvalitetan bio ne bi te nogirala (izgled, keš, komunikativnost, perspektiva...)

https://www.nedjelja.ba/hr/kultura/vije ... lika/29688

evo link na jednu vijest

UVOD:

U velikoj dvorani Muzeja samostana u Tolisi "Vrata Bosne", 30. svibnja, održana je promocija knjige „Svjedok svjetlosti – monografija o fra Iliji Starčeviću, osnivaču prve pučke škole u BiH“, autora Mate Nedića.

pametnom dosta
User avatar
Truba
Posts: 82353
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#34 Re: Zašto Vrbosanska nadbiskupija smatra sebe kičmom hrvatskog naroda?

Post by Truba »

misa za ubijene talijane koje je prije 30 godina ubio hanefija uz pomoć ženske zvane ZOLJA i još jednog jarana svi su ležali
u gornjem vakufu...uskoplju šahara u crkvi

Image
Post Reply