Zašto su dijasporke umišljene?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81651
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#301 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Truba »

insomnia78 wrote:Na stranu to sto su dizanje para sa bankomata i stanje na racunu dvije razdvojene operacije :lol:
:lol: :lol:
stari joj drži pola klagenfurta imaju slike firme na internetu... inače je porijekloim iz slavonije
maznuo je firmino auto da je dočeka na aerodromu
isto djeca a priča se dogodila 2006 znači prije 10 godina
izvini što si ti uvijek bio iskusni 40godišnjak nedijete pa čak i prije 20 godina kad ti se nešto događalo

i nije prvi put da se to događa
domara je kupila medicinska sestra iz švedske
a komšinicu šofer također iz švedske sramota je okačiti slike sa svadbe samo sebe kači na fejsu
melisu s kursa japanskog kupio amerikanac iz čikaga

mogao bih ovako do sutra
možda je i ljubav... ali dok neka ili neki ne ode u eritreju ili neku odron zemlju tipa da nije zapadna europa ili amerika... sve je to taktiziranje i kupovina
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#302 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by ultima_palabra »

eluna wrote:kad malo bolje sagledam situaciju - nisu dijasporke umišljene ....... ovi muski ovdje jednostavno nisu za njih i tačka.

nisu ni za mase žena odavdje, kad malo bolje razmislim :roll:
Zato si ti za sve prostore i sva vremena :lol:
User avatar
luckylaka
Posts: 22457
Joined: 15/01/2010 06:28

#303 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by luckylaka »

Moze li to neko meni dijasporcu,pobjegulji,drzavnom neprijetelju...objasniti kakva je razlika izmedju djevojaka iz dijaspore i djevojaka iz BiH.Qrce se i jedne i druge(koje mogu)hebu se i jedne i druge,piju,drogiraju,radjaju,pobacuju,uzimjau pare za sex...i sta sve ne jos.Ali eto nekoga je dijasporka nogom u guzicu pa mu sve one iste
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#304 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by madridist »

luckylaka wrote:Moze li to neko meni dijasporcu,pobjegulji,drzavnom neprijetelju...objasniti kakva je razlika izmedju djevojaka iz dijaspore i djevojaka iz BiH.Qrce se i jedne i druge(koje mogu)hebu se i jedne i druge,piju,drogiraju,radjaju,pobacuju,uzimjau pare za sex...i sta sve ne jos.Ali eto nekoga je dijasporka nogom u guzicu pa mu sve one iste
Ocito postavljac ima lose iskustvo.
Ja poznam prilican broj momaka koji su se"spasili"
zenidbom za dijasporke a onda povukli i rodbinu za poslom.
Ni jedna od tih zena nije umisljena ili na bilo koji nacin odbojna osoba.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#305 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by seln »

Black swan wrote:
insomnia78 wrote:Na stranu to sto su dizanje para sa bankomata i stanje na racunu dvije razdvojene operacije :lol:
:lol: :lol:
stari joj drži pola klagenfurta imaju slike firme na internetu... inače je porijekloim iz slavonije
maznuo je firmino auto da je dočeka na aerodromu
isto djeca a priča se dogodila 2006 znači prije 10 godina
izvini što si ti uvijek bio iskusni 40godišnjak nedijete pa čak i prije 20 godina kad ti se nešto događalo

i nije prvi put da se to događa
domara je kupila medicinska sestra iz švedske
a komšinicu šofer također iz švedske sramota je okačiti slike sa svadbe samo sebe kači na fejsu
melisu s kursa japanskog kupio amerikanac iz čikaga

mogao bih ovako do sutra
možda je i ljubav... ali dok neka ili neki ne ode u eritreju ili neku odron zemlju tipa da nije zapadna europa ili amerika... sve je to taktiziranje i kupovina
Sta nedostatak seksa radi ljudima, to je za ne povjerovati... :D
User avatar
Truba
Posts: 81651
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#306 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Truba »

Image
User avatar
Truba
Posts: 81651
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#307 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Truba »

madridist wrote: Ja poznam prilican broj momaka koji su se"spasili"
zenidbom za dijasporke a onda povukli i rodbinu za poslom.
Ni jedna od tih zena nije umisljena ili na bilo koji nacin odbojna osoba.
napisao si istinu
međutim možda nesvjesno pokrenuo ono što se zna odavno
ni muški više nisu kao što su bili :D tojest opametili su se :D neki su postali sponze for life, drugi ne biraju srcem ni glavom nego novčanikom :D, a treći žele čist početak u nekom novom gradu i zemlji

ukratko svi sretni :thumbup:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#308 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by commendatore »

Trebam te wrote:
eluna wrote:kad malo bolje sagledam situaciju - nisu dijasporke umišljene ....... ovi muski ovdje jednostavno nisu za njih i tačka.

nisu ni za mase žena odavdje, kad malo bolje razmislim :roll:

:thumbup:
sjajan zakljucak - a da spomenem recimo Macu Diskreciju kao prototip ponasanja ogromnog broja zena :mrgreen: ma ne Maca je zlatna :lol:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#309 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by SpecialOffer »

Dijasporke nisu umisljene vec bih prije rekao naivno glupe, razapete izmedju dva sistema.
GaRGa
Posts: 2759
Joined: 25/02/2009 15:00

#310 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by GaRGa »

ma Bosanke su fenomen... istovremeno i umisljene i nesigurne....
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#311 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by edo_79 »

SpecialOffer wrote:Dijasporke nisu umisljene vec bih prije rekao naivno glupe, razapete izmedju dva sistema.
Toliko su razapete da su napravile propuh .... zviždi i gor i dol :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#312 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by kokuz_sa »

commendatore wrote:
Trebam te wrote:
eluna wrote:kad malo bolje sagledam situaciju - nisu dijasporke umišljene ....... ovi muski ovdje jednostavno nisu za njih i tačka.

nisu ni za mase žena odavdje, kad malo bolje razmislim :roll:

:thumbup:
sjajan zakljucak - a da spomenem recimo Macu Diskreciju kao prototip ponasanja ogromnog broja zena :mrgreen: ma ne Maca je zlatna :lol:
ovo ti je ono..muski koji zive tu su zatucani balkanci..a djevojke koje tu zive su svjetski orijentisane i imaju samo eto nesrecu sto su rodjene na ovim brdovitim brdima i hranjene domacim kajmakom, kozijim sirom itd..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66027
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#313 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by _BataZiv_0809 »

Sto eluna zatrola narod :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#314 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Tomahawk11 »

Sto nisu...sta mi fali? :zoka:
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#315 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by PeppermintSA »

Realno, ja ne kapiram tu patološku potrebu da se ljudi žene međusobno.

Ja sad odem negdje u ŠveCku gdje sam okružen svim mogućim i nemogućim curama, a da maksuzije jurim naše papanke iz Kozarca, Foče ili Krupe? :-) Jašta ću. :-)
User avatar
Truba
Posts: 81651
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#316 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Truba »

eh to je OK
međutim problem je kad ovdje od 99 ženskija izabereš koreanku samo zato što je koreanka...a ne zato što ti se sviđa i što je cool

dakle ganjanje strankinja zbog ganjanja strankinja a ne znog njihove ljepote i ostalih kvaliteta je za mene promašaj
a svjesni smo da ima more raje kojima je tuđe govno bolje od naših ćevapa
to je fakat

isto je i pored 99 strankinja zaganjati neku "našu"
samo druga strana medalje
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#317 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Trebam te »

SpecialOffer wrote:Dijasporke nisu umisljene vec bih prije rekao naivno glupe, razapete izmedju dva sistema.

Zezas se :lol:
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#318 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by SpecialOffer »

Trebam te wrote:
SpecialOffer wrote:Dijasporke nisu umisljene vec bih prije rekao naivno glupe, razapete izmedju dva sistema.

Zezas se :lol:
Mrtav ozbiljan.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#319 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by eluna »

SpecialOffer wrote:
Trebam te wrote:
SpecialOffer wrote:Dijasporke nisu umisljene vec bih prije rekao naivno glupe, razapete izmedju dva sistema.

Zezas se :lol:
Mrtav ozbiljan.
Nisu one razapete izmedju 2 sistema. One su jednostavno naucene na sistem gdje se svaka osoba postuje I cijeni kao licnost, pa makar to bila I "profesionalna dama", dijete, ili bilo ko. Samim tim ne dozvoljavaju I ne pristaju da ih bilo ko omalovazava po bilo kojem pitanju; ne pristaju na svakakve razgovore sa svakim naprosto sto "nisu ovce cuvale sa njim", znaju svoje vrijednosti kao ljudskih bica I ista cijene.

Za vecinu muskaraca na ovim prostorima umisljena je svaka zena koja se tako ponasa, ne samo one iz dijaspore.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#320 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by kokuz_sa »

eluna wrote:
SpecialOffer wrote: Mrtav ozbiljan.
Nisu one razapete izmedju 2 sistema. One su jednostavno naucene na sistem gdje se svaka osoba postuje I cijeni kao licnost, pa makar to bila I "profesionalna dama", dijete, ili bilo ko. Samim tim ne dozvoljavaju I ne pristaju da ih bilo ko omalovazava po bilo kojem pitanju; ne pristaju na svakakve razgovore sa svakim naprosto sto "nisu ovce cuvale sa njim", znaju svoje vrijednosti kao ljudskih bica I ista cijene.

Za vecinu muskaraca na ovim prostorima umisljena je svaka zena koja se tako ponasa, ne samo one iz dijaspore.

kod nas se takve djevojke zovu usjedilice..i zavrse sa puno macaka..
jer traze neki "kvalitet" i u dobrih 90-tak % slucajeva traze da je lik jako dobro situiran da je pazi..a da ona ne mora kuhat (ovo sam napisao ponukan drugom temom na forumu) i da se njoj zivot svodi na putovanja i uzivanje..jer je ona aman nesto..

i svako musko koje im pridje nesto mu fali..ili celav, ili premal, ili nije dovoljno razvijen, ili prebildan, ili predobar..ili nije dovoljno dobar..


e takve rijetko sta fino ponude muskim..mislim na kvalitet zivota i odnosa..a nos im redovno para nebo jer su one aman nesto..umisle da su ribe i po intelekt neki a nazalost daleko su od toga..

kod balkanaca je bar sve tako prosto..kod njih se zna i sta da ocekujes i sta da dobijes..


Image

a samo da mi je znati gdje se to u svijetu i sistemima cijene sve osobe..
vidim kako ljudi u svijetu evo cijene npr ove izbjeglice..i kako se prema njima ponasaju, a primjera mobinga, rasizma u svijetu malih milion slucajeva, narusavanja osnovnih ljudskih prava, iskoristavanja radnika, i sta sve ne....
ali eto to su uredjeni i cijenjeni sistemi postovanja.. :thumbup:


zene i muski se ne bi trebali cijeniti prema nacinu gdje ko zivi u kojem sistemu..nego kako su odgojeni i kakve moralne vrijednosti imaju.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#321 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by dale cooper »

eluna wrote: Nisu one razapete izmedju 2 sistema. One su jednostavno naucene na sistem gdje se svaka osoba postuje I cijeni kao licnost, pa makar to bila I "profesionalna dama", dijete, ili bilo ko. Samim tim ne dozvoljavaju I ne pristaju da ih bilo ko omalovazava po bilo kojem pitanju; ne pristaju na svakakve razgovore sa svakim naprosto sto "nisu ovce cuvale sa njim", znaju svoje vrijednosti kao ljudskih bica I ista cijene.

Za vecinu muskaraca na ovim prostorima umisljena je svaka zena koja se tako ponasa, ne samo one iz dijaspore.
Homobalkanikusi na aparatima. :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#322 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by insomnia78 »

Joj koje gluposti ova Eluna pise :D
Majko mila
:lol: :lol: :lol:
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#323 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by PeppermintSA »

kokuz_sa wrote:

kod nas se takve djevojke zovu usjedilice..i zavrse sa puno macaka..
jer traze neki "kvalitet" i u dobrih 90-tak % slucajeva traze da je lik jako dobro situiran da je pazi..a da ona ne mora kuhat (ovo sam napisao ponukan drugom temom na forumu) i da se njoj zivot svodi na putovanja i uzivanje..jer je ona aman nesto..

i svako musko koje im pridje nesto mu fali..ili celav, ili premal, ili nije dovoljno razvijen, ili prebildan, ili predobar..ili nije dovoljno dobar..


e takve rijetko sta fino ponude muskim..mislim na kvalitet zivota i odnosa..a nos im redovno para nebo jer su one aman nesto..umisle da su ribe i po intelekt neki a nazalost daleko su od toga..

kod balkanaca je bar sve tako prosto..kod njih se zna i sta da ocekujes i sta da dobijes..


Image

a samo da mi je znati gdje se to u svijetu i sistemima cijene sve osobe..
vidim kako ljudi u svijetu evo cijene npr ove izbjeglice..i kako se prema njima ponasaju, a primjera mobinga, rasizma u svijetu malih milion slucajeva, narusavanja osnovnih ljudskih prava, iskoristavanja radnika, i sta sve ne....
ali eto to su uredjeni i cijenjeni sistemi postovanja.. :thumbup:


zene i muski se ne bi trebali cijeniti prema nacinu gdje ko zivi u kojem sistemu..nego kako su odgojeni i kakve moralne vrijednosti imaju.
Ne bih se baš složio s tobom.

To što si naveo jeste primjer jedne vrste žena, ali emancipovanost i ovo što je cijenjeni forumaš iznad naveo nije nužno to što ti tvrdiš. Možemo se mi lagati, analizirati, zezati, iznositi trivijalne anegdote isl., no činjenica jeste da ogroman procenat muškaraca kod nas ima drugačiji pogled na muško-ženske odnose od ogromnog procenta žena koje su odrasle i žive u Zapadnoj Evropi.

Evo recimo, ja sam se jedno vrijeme družio sa curom sa Zapada koja je došla ovdje preko erasmus programa. Šest mjeseci je živjela u Sarajevu, bila je sasvim ok, ultra otvorena za naše pojmanje, ali nije imala apsolutno ništa s nekim odavde. Čak sam je i ja jedno vrijeme bario ali pedala :D U šesnaest se karala sa drugim strancima iz društva, otprilike svaki drugi vikend išla u Prag ili Budimpeštu na partijanje, po naški bi bila smatrana najvećom mogućom rospijom jer nema šta nije radila. Međutim, s našim likovima nije htjela ništa. S nekim našim curama se bubala, ali s likovima nije htjela. Bili smo raja pa sam je ja pitao u čemu je caka.

Iz nekog razloga su je svi, u kompletu odbijali. Kaže da je ni jedan nije uopšte privukao. Ne voli vjernike, ne voli konzervativne osobe, ne voli kockaste glave, ne voli homofobe, ne voli patrijarhalne osobe, ne voli kuknjavu, ne voli ispijanje kafe, ne voli provjeravanje, ne voli monogamiju. Toga ima dosta kod nas, ali sam joj rekao da sigurno može naći nekog ko nije baš tvrdi homo balkanicos, no ništa.

Možda je banalan primjer, ali mogu skapirati na šta je mislila.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#324 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Anestezija »

Zivi ovde u Bosni realno zivot joj Asim Bajric i poneki koktel subotom od marku...ode tamo nafata stranca nekog,uozbilji se,pocne cijenit sebe,tam vam to je to u kratkim crtama.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#325 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by prog321 »

Prirodni put selekcije.
Stranci su u stranim zemljama bolji skrbnici. Ženke su uvijek više privržene takvima. :izet:
Post Reply