Zašto su dijasporke umišljene?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Cartmane
Posts: 280
Joined: 28/04/2015 22:15

#1 Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Cartmane »

Da, ima li neko odgovor na pitanje u naslovu? Zašto su toliko umišljene djevojke iz dijaspore? Iz razgovora s istim, kako u stvarnom zivotu, pa tako i po virtualnim bespucima, stekao sam takav dojam. Uvijek je bilo prisutno gledanje s visoka, arogancija, bahatost i opcenito zgrazavanje s svime sto ima veze s Bošnjacima i Bosnom i Hercegovinom. Cesta je mantra o superiornosti zemalja u kojima trenutno borave, tipa "U Austriji je Ovako", "U Njemackoj nije tako i "Nema toga kod nas u SveCkoj".



Vrijedi li uopce s takvim pokusati voditi dijalog, ili je bolje svoje vrijeme potrositi u fizicko, duhovno i poslovno usavrsavanje? Treba li se mozda cak preusmjeriti na djevojke drugih nacionalnosti? Mozda, komunicirajuci s djevojkama drugih nacionalnosti stekao sam dojam da su opustenije, otvorenije i da cijene svoje porijeklo. Potpuna suprotnost od nasih "gospodica". Izgubio sam svaku nadu sto se tice pronalaska normalne "nase" djevojke u dijaspori.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#2 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by piupiu »

Tako kažeš. :roll:

Epidemija ... o nezahvalnim, neudatim, umišljenim, onim što prilaze prve, onim što ne smiju same do Zenice, ženama nakon 25, nepravilno pretučenim, o onim u provodu ... :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by insomnia78 »

Pederaski lobi
:lol:
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#4 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Saian »

jebo majku, pa dnevno otvarate ove mizogene teme, sta vam je koji kua, ja sam se ibretio kad mi jaranica kaze da se redovno desava da je se izvrijedja, ako odbije ponudjeno piche negdje i nisam mogao vjerovati, al' sad kad vidim sta je ovih tema " Ja glavna nagrada Zivotinjskog Carstva, a ona me nece", nije mi nimalo nevjerovatno, to je taj profil, de sjashite vishe, ako nalijecete na cure koje vam ne pashu iz istog razloga uvijek iznova, pa majka mu stara ima malo tu necheg i do vas, utrokurac krasni vise
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#5 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Ramzess Veliki »

E jedna te otpilila pa sad sve umišljene ... :roll:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by _BataZiv_0809 »

Sta je s ovim temama danas :oops:

A i ti vala naso prave teme za pricu s kokama :evil:
User avatar
Asta
Posts: 1082
Joined: 05/03/2012 14:54
Location: Sjeverno od tuge

#7 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Asta »

danas sve nekakve zalopojke :D
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#8 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Capajebo »

Izgubio sam svaku nadu sto se tice pronalaska normalne "nase" djevojke u dijaspori.
Nisam zensko, ali mogu probati. Prije su me zvali Idriz, sada sam Idriza.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#9 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by HAVANA »

piupiu wrote:Tako kažeš. :roll:

Epidemija ... o nezahvalnim, neudatim, umišljenim, onim što prilaze prve, onim što ne smiju same do Zenice, ženama nakon 25, nepravilno pretučenim, o onim u provodu ... :D

Jarrraaaneee,sto jada s vama :lol: Citav dan o zenam citam,dosta mi onih mojih po kuci. :oops:
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#10 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Šveđanin »

Cinjenica je da su se Bosanke mnogo lakse prilagodile zivotu u 2015 godini, u 21 vijeku u nekom savremenom drustvu. Tokovima, razmisljanjima i relacijama novog doba. Bosanski muskarci - vec malo manje. Jednostavno primjetim nesklad. Pogledam oko sebe i vidim mnogo obrazovanih, emancipovanih Bosanki, sirokih pogleda i shvatanja.. broj takvih Bosanaca je manji. I stvara se razlika. Ali zasto bi ta razlika bila moj ili tvoj problem, to je prirodno, pa popunice tu razliku neko drugi. Nemojte da se ko nadje uvrijedjen ali tako je.

Znam nebrojeno parova gdje su u braku Bosanka i Skandinavac. Po spoljasnjosti bi rekao idilicni odnosni i mirni fini zivoti.
Ali znam jako malo parova gdje su u braku Bosanac i Skandinavka. Ne bih generalizovao ali vecinom nakon nekog vremena svadje, razvodi, netolerancija, sukobi na mrtvo ime..ako uopste i dodje do braka, ponavljam broj ove druge kombinacije je mnogo manji od prve.

Vi razmislite..
Cartmane
Posts: 280
Joined: 28/04/2015 22:15

#11 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Cartmane »

Šveđanin wrote:Cinjenica je da su se Bosanke mnogo lakse prilagodile zivotu u 2015 godini, u 21 vijeku u nekom savremenom drustvu. Tokovima, razmisljanjima i relacijama novog doba. Bosanski muskarci - vec malo manje. Jednostavno primjetim nesklad. Pogledam oko sebe i vidim mnogo obrazovanih, emancipovanih Bosanki, sirokih pogleda i shvatanja.. broj takvih Bosanaca je manji. I stvara se razlika. Ali zasto bi ta razlika bila moj ili tvoj problem, to je prirodno, pa popunice tu razliku neko drugi. Nemojte da se ko nadje uvrijedjen ali tako je.

Znam nebrojeno parova gdje su u braku Bosanka i Skandinavac. Po spoljasnjosti bi rekao idilicni odnosni i mirni fini zivoti.
Ali znam jako malo parova gdje su u braku Bosanac i Skandinavka. Ne bih generalizovao ali vecinom nakon nekog vremena svadje, razvodi, netolerancija, sukobi na mrtvo ime..ako uopste i dodje do braka, ponavljam broj ove druge kombinacije je mnogo manji od prve.

Vi razmislite..

Pozdrav. Ja i ti smo u istoj drzavi. Uzimajuci u obzir sve to sto si naveo, sta ja kao mlad, fakultetski obrazovan i ekonomski situiran momak mogu ocekivati od nasih djevojaka tu gdje smo? Da dalje trazim iglu u plasteniku ili da se okrenem drugim nacijama ili nadem si svedanku, asimiliram se?

I sta podrazumijevas pod siroke poglede i shvatanja?
Last edited by Cartmane on 21/09/2015 17:38, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#12 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Edin H. »

Šveđanin wrote:Cinjenica je da su se Bosanke mnogo lakse prilagodile zivotu u 2015 godini, u 21 vijeku u nekom savremenom drustvu. Tokovima, razmisljanjima i relacijama novog doba. Bosanski muskarci - vec malo manje. Jednostavno primjetim nesklad. Pogledam oko sebe i vidim mnogo obrazovanih, emancipovanih Bosanki, sirokih pogleda i shvatanja.. broj takvih Bosanaca je manji. I stvara se razlika. Ali zasto bi ta razlika bila moj ili tvoj problem, to je prirodno, pa popunice tu razliku neko drugi. Nemojte da se ko nadje uvrijedjen ali tako je.

Znam nebrojeno parova gdje su u braku Bosanka i Skandinavac. Po spoljasnjosti bi rekao idilicni odnosni i mirni fini zivoti.
Ali znam jako malo parova gdje su u braku Bosanac i Skandinavka. Ne bih generalizovao ali vecinom nakon nekog vremena svadje, razvodi, netolerancija, sukobi na mrtvo ime..ako uopste i dodje do braka, ponavljam broj ove druge kombinacije je mnogo manji od prve.

Vi razmislite..
Lijene Skandinavke :oops:, slabo ih majke pripreme za brak sa Bosancem :izet:
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#13 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by piupiu »

HAVANA wrote: Jarrraaaneee,sto jada s vama :lol: Citav dan o zenam citam,dosta mi onih mojih po kuci. :oops:
:oops:



:D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by _BataZiv_0809 »

Cekaj lafe ba, prvo se pogledaj u ogledalo i vidi sta nudis.

Ne dozivljavaju zene orgazme samo zato sto si mlad i fakultetski obrazovan.
Cartmane
Posts: 280
Joined: 28/04/2015 22:15

#15 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Cartmane »

_BataZiv_0809 wrote:Cekaj lafe ba, prvo se pogledaj u ogledalo i vidi sta nudis.

Ne dozivljavaju zene orgazme samo zato sto si mlad i fakultetski obrazovan.

Sigurno fizicki nisam nimalo losiji od 80% svedana i afroazijatskih hibrida s kojima kopuliraju nase uvazene "gospodice".
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66212
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by _BataZiv_0809 »

Cartmane wrote:
Sigurno fizicki nisam nimalo losiji od 80% svedana i afroazijatskih hibrida s kojima kopuliraju nase uvazene "gospodice".
Eh onda bice da ne znas izazvati hemiju u njima :zoka:
User avatar
Asta
Posts: 1082
Joined: 05/03/2012 14:54
Location: Sjeverno od tuge

#17 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Asta »

Šveđanin wrote:Cinjenica je da su se Bosanke mnogo lakse prilagodile zivotu u 2015 godini, u 21 vijeku u nekom savremenom drustvu. Tokovima, razmisljanjima i relacijama novog doba. Bosanski muskarci - vec malo manje. Jednostavno primjetim nesklad. Pogledam oko sebe i vidim mnogo obrazovanih, emancipovanih Bosanki, sirokih pogleda i shvatanja.. broj takvih Bosanaca je manji. I stvara se razlika. Ali zasto bi ta razlika bila moj ili tvoj problem, to je prirodno, pa popunice tu razliku neko drugi. Nemojte da se ko nadje uvrijedjen ali tako je.

Znam nebrojeno parova gdje su u braku Bosanka i Skandinavac. Po spoljasnjosti bi rekao idilicni odnosni i mirni fini zivoti.
Ali znam jako malo parova gdje su u braku Bosanac i Skandinavka. Ne bih generalizovao ali vecinom nakon nekog vremena svadje, razvodi, netolerancija, sukobi na mrtvo ime..ako uopste i dodje do braka, ponavljam broj ove druge kombinacije je mnogo manji od prve.

Vi razmislite..
Nece Bosanac da kuha, pere, pegla, presvlaci pelene itd... dok Skandinavcu pase, cisto oprano, skuhano jos uz to i na posao stigne.
Last edited by Asta on 21/09/2015 17:47, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#18 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Fudo387 »

To je zato sto je vecini tih klinki Bosna inostranstvo, egzoticna zemlja u koju dodju da vide dedu i nenu jednom godisnje, ili rijedje od toga,
spucaju cevape i odose "kuci". Boravak vani formirao je od njih skoro pa potpuno drugaciji mentalitet od onog od kojeg su otpale.
I brate, kad meni koji sam se tu rodio i proveo vecinu zivota iscupate zivce onda nije cudo sto vas ovi mladi narastaji ne kontaju. :D
User avatar
jao_situacije
Posts: 17948
Joined: 29/03/2014 19:20

#19 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by jao_situacije »

možda zato što im se može
možda zato što su većina momaka u bih, blago rečeno, nesposobne levatine koje vise po kladarama čitav dan
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#20 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by almir90 »

Ja vjerujem da i one kontaju kad ih god koji momak kontaktira, da on samo traži način kako da se domogne papira. Vjerovatno i igraju na tu kartu ako nije zainteresovana, ponaša se tako jer zna da će ti biti odbojna.

Ne mogu se sve strpati u isti koš, ima dobre raje. Vjerovatno je i njima dotužila ona socijalna priča o "teškom životu u Bosni", gdje im se zakače razni nehljebovci za vrat. Pa, tako one koje imaju malo mozga u glavi izbjegavaju takve scenarije u svom životu.
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#21 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Anestezija »

Zato sto vani sve dobiju sto ovdje nece nikad :lol: I ja bi da sam zensko hod'o ko Šakira kad dođem u Bosnu
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#22 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by insomnia78 »

Frajer ba zivi vani, citajte malo
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#23 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Šveđanin »

Cartmane wrote:I sta podrazumijevas pod siroke poglede i shvatanja?
Da ne bude za pocetak ovakvih rijeci:
Cartmane wrote:afroazijatskih hibrida s kojima kopuliraju nase uvazene "gospodice".
To nije u redu.
Pozdrav. Ja i ti smo u istoj drzavi. Uzimajuci u obzir sve to sto si naveo, sta ja kao mlad, fakultetski obrazovan i ekonomski situiran momak mogu ocekivati od nasih djevojaka tu gdje smo? Da dalje trazim iglu u plasteniku ili da se okrenem drugim nacijama ili nadem si svedanku, asimiliram se?
Boljke nasih muskaraca: tesko privikavanje na zajednicke poslove i to ne po principu ja kosim travu ti spremas rucak vec svi rade sve, privikavanje na cinjenicu da i zena moze imati i treba imati svoje drustvo, svoje hobije, svoje pare, svoj odmor, pretjerana vezanost za majku i pretjerano slusanje porodice i i dopustanje da ti se oni uplicu u zivotu.
Ne znam kakav si karakterno, to ne mozes saznati iz par recenica. Ne znam ni kakve stavove imas o zivotu, cime se bavis, u kakvom se drustvu kreces.. to bi ti najbolje trebao znati. Pa ima zena i sem Bosanki, ne moras biti ogranicen samo na njih.
User avatar
Asta
Posts: 1082
Joined: 05/03/2012 14:54
Location: Sjeverno od tuge

#24 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by Asta »

almir90 wrote:Ja vjerujem da i one kontaju kad ih god koji momak kontaktira, da on samo traži način kako da se domogne papira. Vjerovatno i igraju na tu kartu ako nije zainteresovana, ponaša se tako jer zna da će ti biti odbojna.

Ne mogu se sve strpati u isti koš, ima dobre raje. Vjerovatno je i njima dotužila ona socijalna priča o "teškom životu u Bosni", gdje im se zakače razni nehljebovci za vrat. Pa, tako one koje imaju malo mozga u glavi izbjegavaju takve scenarije u svom životu.
:thumbup: upravo tako. Znate tesko je osloboditi se osjecaja da si nekome samo " viza za buducnost"
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#25 Re: Zašto su dijasporke umišljene?

Post by bezVolana »

Saian wrote:jebo majku, pa dnevno otvarate ove mizogene teme, sta vam je koji kua, ja sam se ibretio kad mi jaranica kaze da se redovno desava da je se izvrijedja, ako odbije ponudjeno piche negdje i nisam mogao vjerovati, al' sad kad vidim sta je ovih tema " Ja glavna nagrada Zivotinjskog Carstva, a ona me nece", nije mi nimalo nevjerovatno, to je taj profil, de sjashite vishe, ako nalijecete na cure koje vam ne pashu iz istog razloga uvijek iznova, pa majka mu stara ima malo tu necheg i do vas, utrokurac krasni vise
e dobro si vala ovo rek'o :thumbup:
ako slucajno odbijes njegovo velicanstvo mora da si kurva, u najmanju ruku.
naravno, i to nije pravilo ali stvarno ima svega...
Post Reply