Zasto ste napustili BiH?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#1 Zasto ste napustili BiH?

Post by prezimenko »

Zasto ste napustili biH i otisli zivjeti negdje drugo, koji su glavni motivi?

- zdravstveni sistem
- finansije
- perspektiva
- sigurnosna situacija
- mentalitet
- dosadilo vam
- ...

Sta vam fali u zemlji u koju ste odselili?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#2 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by KB9 »

drzavu napustaju samo kukavice :izet:
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#3 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by prezimenko »

KB9 wrote:drzavu napustaju samo kukavice :izet:
il ostaje ko ne moze vani :P pitati ce te starost gdje ti je bila mladost i penzija
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#4 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by exliberal-ex »

KB9 wrote:drzavu napustaju samo kukavice :izet:
Jel mislis na one sto su pobjegli u ratu ili na nas sto smo izasli kasnije...ili smo ista grupa ?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#5 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by exliberal-ex »

prezimenko wrote:Zasto ste napustili biH i otisli zivjeti negdje drugo, koji su glavni motivi?

- zdravstveni sistem
- finansije
- perspektiva
- sigurnosna situacija
- mentalitet
- dosadilo vam
- ...

Sta vam fali u zemlji u koju ste odselili?
Perspektiva
sigurnosna situacija
....mentalitet ( pogotovo sad poslije odredjenog vremenskog perioda to mi pocinje bas ici na zivce)

sta mi fali?

Brda I planine...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by KB9 »

prezimenko wrote:
KB9 wrote:drzavu napustaju samo kukavice :izet:
il ostaje ko ne moze vani :P pitati ce te starost gdje ti je bila mladost i penzija
sta si otvorio temu da opravdas svoj kukavicluk :izet:

opstaju samo najjaci, u svojoj drzavi naravno :bih:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#7 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by bh.tornjak »

prezimenko wrote:Zasto ste napustili biH i otisli zivjeti negdje drugo, koji su glavni motivi?

- zdravstveni sistem
- finansije
- perspektiva
- sigurnosna situacija
- mentalitet
- dosadilo vam
- ...

Sta vam fali u zemlji u koju ste odselili?
motivi su oni pobrojani ...svi do jednog :D

ono sto mi fali su experti za sve i svasta sa diplomama univerziteta iz Foce...Goraazda...Pala...Bijeljene....Kladuse....Brckog...Travnika...i drugih sveucilisnih centara, a koji do sad nisu bili u stanju ni lopatu da naprave...
Fale mi lokalni nadripoliticari koje znam iz skole (sve zivi propalitet) a sad su magistri.....inzinjeri...a nadje se i po koji doktor nauka koji bi babu svoga i mater prodali za 100KM...
fali mi omladina...onako fina kulturna...vaspitana...koji su inace experti za kradju torbica....mobitela....strucnjaci za prognoziranje rezultata u kladionicama.
Fale mi RALLY vozaci Golf-a II....Kadet 1.3 disel....i osatale samoubice na cetiri tocka....
Fane mi one nedo*jebane salteruse....koje se obuku u 2th shop-u ...i namazu se ko da ih je dijete drugog razreda nacrtalo a ni citat cestito ne znaju....
fale mi drotovi...da me zaustave i da mi objasnjava kako mi jedna sijalica (od dvije koje osvetljavaju tablice)ne radi i da time ugrozavam bezbijednost saobracaja a istovremeno molecivim pogledom trazi dvajest maraka

Fali mi ono hrakanje....pljuvanje...podrigivanje....istresanje nosa na ulici.... :lol: :lol: :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#8 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by vjesticanametli »

prezimenko wrote:Zasto ste napustili biH i otisli zivjeti negdje drugo, koji su glavni motivi?

- zdravstveni sistem
- finansije
- perspektiva
- sigurnosna situacija
- mentalitet
- dosadilo vam
- ...

Sta vam fali u zemlji u koju ste odselili?
Muz ode za koji dan a mi cemo za njim iz gore navedenih razloga...... nece mi nista nedostajati to znam.....
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#9 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by jao_situacije »

KB9 wrote:
prezimenko wrote:
KB9 wrote:drzavu napustaju samo kukavice :izet:
il ostaje ko ne moze vani :P pitati ce te starost gdje ti je bila mladost i penzija
sta si otvorio temu da opravdas svoj kukavicluk :izet:

opstaju samo najjaci, u svojoj drzavi naravno :bih:
:thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#10 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by Bodkin »

Sta kaze, samo najjaci opstaju :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by insomnia78 »

bh.tornjak wrote:
prezimenko wrote:Zasto ste napustili biH i otisli zivjeti negdje drugo, koji su glavni motivi?

- zdravstveni sistem
- finansije
- perspektiva
- sigurnosna situacija
- mentalitet
- dosadilo vam
- ...

Sta vam fali u zemlji u koju ste odselili?
motivi su oni pobrojani ...svi do jednog :D

ono sto mi fali su experti za sve i svasta sa diplomama univerziteta iz Foce...Goraazda...Pala...Bijeljene....Kladuse....Brckog...Travnika...i drugih sveucilisnih centara, a koji do sad nisu bili u stanju ni lopatu da naprave...
Fale mi lokalni nadripoliticari koje znam iz skole (sve zivi propalitet) a sad su magistri.....inzinjeri...a nadje se i po koji doktor nauka koji bi babu svoga i mater prodali za 100KM...
fali mi omladina...onako fina kulturna...vaspitana...koji su inace experti za kradju torbica....mobitela....strucnjaci za prognoziranje rezultata u kladionicama.
Fale mi RALLY vozaci Golf-a II....Kadet 1.3 disel....i osatale samoubice na cetiri tocka....
Fane mi one nedo*jebane salteruse....koje se obuku u 2th shop-u ...i namazu se ko da ih je dijete drugog razreda nacrtalo a ni citat cestito ne znaju....
fale mi drotovi...da me zaustave i da mi objasnjava kako mi jedna sijalica (od dvije koje osvetljavaju tablice)ne radi i da time ugrozavam bezbijednost saobracaja a istovremeno molecivim pogledom trazi dvajest maraka

Fali mi ono hrakanje....pljuvanje...podrigivanje....istresanje nosa na ulici.... :lol: :lol: :lol:
Ne brini, sve to imas i vani
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#12 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by AmirBaa »

zasto cu ubrzo, nadam se, napustiti BiH - iz svih tih gore razloga. Mlad sam jos uvijek, nikakve perspektive ovdje, razocaran u sve sto je vezano za drzavu i ljude ovdje, 100 puta dozivio neugodne situacije jer zivim u vukojebini, tako da - ko god ima priliku bjezite iz ove rupe bez dna, jer samo ce biti jos gore :thumbup:
5korpus
Posts: 1185
Joined: 24/07/2015 14:45

#13 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by 5korpus »

Bodkin wrote:Sta kaze, samo najjaci opstaju :lol: :lol:
najjaci clanovi stranke :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#14 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by uglavnomja »

prezimenko wrote:Zasto ste napustili biH i otisli zivjeti negdje drugo, koji su glavni motivi?

- zdravstveni sistem
- finansije
- perspektiva
- sigurnosna situacija
- mentalitet
- dosadilo vam
- ...

Sta vam fali u zemlji u koju ste odselili?
fali ti moj razlog:

brak :D

sve od ovoga gore navedenog stoji, ali nije bilo razlog.

a fali mi ... nakon nekog vremena pocne faliti svasta.
integracija u novo drustvo odrasle osobe je malo tezi slucaj.
mislim sve suoper, fino, ali mi nemamo zajednicku proslost, zajednicka mjesta, koncerte, skole, raju ... ono sto nas je obiljezilo. u krajnjoj liniji mentalitet.
moze se vecina uklopiti u neku tekucu konverzaciju, ali za duboko povezano prijateljstvo - tesko. da pocnem od kuhinje :-)

ukratko, fale mi (slucajni) susreti sa ljudima koji me znaju citav zivot i kojim se ne moram predstavljati i upoznavati se ... ljudi koji mi nisu bili vazni, neka raja iz skole, poznanici, komsije ... da me neko upita: a dje ti je onaj blesavi brat? kako ti je mati? sjecas li se kad smo ovo ono ... ? i slicno ...
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#15 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by mali_balon »

Bjeste djeco lakse se sa dvajst integrisat nego sa cetres ili pedeset
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#16 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by detroit-mercy »

uglavnomja wrote:
prezimenko wrote:Zasto ste napustili biH i otisli zivjeti negdje drugo, koji su glavni motivi?

- zdravstveni sistem
- finansije
- perspektiva
- sigurnosna situacija
- mentalitet
- dosadilo vam
- ...

Sta vam fali u zemlji u koju ste odselili?
fali ti moj razlog:

brak :D

sve od ovoga gore navedenog stoji, ali nije bilo razlog.

a fali mi ... nakon nekog vremena pocne faliti svasta.
integracija u novo drustvo odrasle osobe je malo tezi slucaj.
mislim sve suoper, fino, ali mi nemamo zajednicku proslost, zajednicka mjesta, koncerte, skole, raju ... ono sto nas je obiljezilo. u krajnjoj liniji mentalitet.
moze se vecina uklopiti u neku tekucu konverzaciju, ali za duboko povezano prijateljstvo - tesko. da pocnem od kuhinje :-)

ukratko, fale mi (slucajni) susreti sa ljudima koji me znaju citav zivot i kojim se ne moram predstavljati i upoznavati se ... ljudi koji mi nisu bili vazni, neka raja iz skole, poznanici, komsije ... da me neko upita: a dje ti je onaj blesavi brat? kako ti je mati? sjecas li se kad smo ovo ono ... ? i slicno ...
Problem je sto je o ovom jebenom ratu ostalo jako malo netaknutih mjesta. Eto od moje predratne raje jedan jaran je u Engleskoj, drugi u Kanadi, treci u Zagrebu, cetvrti u Njemackoj, peti u Beogradu, sesti u BiH..... ma fakat kad gledam, samo je jedan u BiH.
To je sto se tice raje, sto se tice komsiluka, od mladje raje vise mi je komsiluka u Americi nego u BiH. Zalosno, ali jebaji ga, takav nam je grah pao.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by _BataZiv_0809 »

Apropos te price, nedavno citam o generaciji jedne zenicke srednje skole koja je organizovala godisnjicu mature u Americi, negdje blizu kanadske granice. Kao vise ih je u Americi i Kanadi nego u Evropi, a kamoli u BiH...
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#18 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by ovo_malo_duse »

uglavnomja wrote:

sve od ovoga gore navedenog stoji, ali nije bilo razlog.

a fali mi ... nakon nekog vremena pocne faliti svasta.
integracija u novo drustvo odrasle osobe je malo tezi slucaj.
mislim sve suoper, fino, ali mi nemamo zajednicku proslost, zajednicka mjesta, koncerte, skole, raju ... ono sto nas je obiljezilo. u krajnjoj liniji mentalitet.
moze se vecina uklopiti u neku tekucu konverzaciju, ali za duboko povezano prijateljstvo - tesko. da pocnem od kuhinje :-)

ukratko, fale mi (slucajni) susreti sa ljudima koji me znaju citav zivot i kojim se ne moram predstavljati i upoznavati se ... ljudi koji mi nisu bili vazni, neka raja iz skole, poznanici, komsije ... da me neko upita: a dje ti je onaj blesavi brat? kako ti je mati? sjecas li se kad smo ovo ono ... ? i slicno ...

Slazem se sa tobom da sve stoji ali da to nije bio razlog. Otisao sam jer sam skontao da mogu, da znam, da imam nesto u glavi i da to mogu iskoristiti i postici nesto u zivotu. Pruzila mi se prilika iskoristio je, u Bosni vjrovatno to ne bih mogao i da je sve idealno..Od drzave koja je tek izasla iz rata, nisam ni ocekivao da mi moze dati nesto. ( Ispijati kafe i palamuditi kako nista ne valja je najlakse ali nije moj stil).

Fali mi isto sto i tebi ali to nadoknadzujem tim sto mogu da vise puta u toku godine da idem u Bosnu i tako odrzavam veze i posjecujem se sa familiom i prijateljima ne zalim ni novaca ni vremena, planiram se cak i vratiti. Djecu naravno saljem redovno da znaju ko su sta su i odkud dolaze, casovi istorije obavezni et.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#19 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by exliberal-ex »

Bodkin wrote:Sta kaze, samo najjaci opstaju :lol: :lol:

mozemo I mi da kazemo budala zivi tamo gdje se rodio...a pametan tamo gdje mu je bolje :D ...mada neznamo ni gdje se doticni rodio..
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#20 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by muha_sa »

Još jedna tema da bi pojedinci hraknuli na BiH :-) :-)
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#21 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by mousstapha »

Jeli do mene ili se samo kod nas preseljenje u drugu državu radi posla posmatra fatalno? Kontam da je najnormalnije pokuiti stvari i promjeniti adresu kako bi se okušali u novom okruženju.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#22 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by vivaldi »

vjesticanametli wrote:Muz ode za koji dan a mi cemo za njim iz gore navedenih razloga
nemoj zajebavat?

prosle sedmice je @dale cooper najavio mahanje...

jel postoji neka nova shema? u zadnjih pola godine sam saznao za bar 20 ljudi koji su otisli u zadnjih godinu dana i to totalno nevezani jedni za druge i pritom svi preko 30 godina, a toliko nisam cuo u zadnjih 4-5 godina ukunpo. ustvari vec godinama poznaici mi idu mahom po osnovu braka.

mislio sam da je zbog ovih izbjeglica i ekonomskih kriza puno teze razgulit regularno i naci posao, ali izgleda da je skroz obrnuto. haman ko u ratu se bjezi.

popirlicno sam smiren po prirodi, ali pocinjem da sumnjam da neki znaju nesto sto ja ne znam...
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#23 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by prog321 »

ovo_malo_duse wrote:, planiram se cak i vratiti.
Gluho bilo. :shock: :-D
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#24 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by detroit-mercy »

muha_sa wrote:Još jedna tema da bi pojedinci hraknuli na BiH :-) :-)
Sto bi se hraknulo, meni bilo dopizidilo, vidim odose svi, ma reko odoh i ja :mrgreen: .
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#25 Re: Zasto ste napustili BiH?

Post by ExNihilo »

vivaldi wrote:
vjesticanametli wrote:Muz ode za koji dan a mi cemo za njim iz gore navedenih razloga
nemoj zajebavat?

prosle sedmice je @dale cooper najavio mahanje...

jel postoji neka nova shema? u zadnjih pola godine sam saznao za bar 20 ljudi koji su otisli u zadnjih godinu dana i to totalno nevezani jedni za druge i pritom svi preko 30 godina, a toliko nisam cuo u zadnjih 4-5 godina ukunpo. ustvari vec godinama poznaici mi idu mahom po osnovu braka.

mislio sam da je zbog ovih izbjeglica i ekonomskih kriza puno teze razgulit regularno i naci posao, ali izgleda da je skroz obrnuto. haman ko u ratu se bjezi.

popirlicno sam smiren po prirodi, ali pocinjem da sumnjam da neki znaju nesto sto ja ne znam...

Gdje će nam dale... :D
Post Reply