Zašto se mrzi turbofolk?

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#1 Zašto se mrzi turbofolk?

Post by Yapi Yapo »

Pozdrav.

Ja sam jedan od onih koji slušaju razne vrste muzike, znači od Nirvane i RHCP-a, do Eminema i Tupaka, pa preko Sinana, Šabana, Jašara, sve do Ace Lukasa i Mile Kitića(stare pjesme samo). The Prodigy i old school house muzika je takođe redovna na mojim playlistama. Naravno slušam još mnogo pjevača iz ovih žanrova. :)

Često se iznerviram kada vidim neke komentare mržnje prema osobama koje slušaju turbofolk. Po njihovom svako ko sluša to je debil, malouman ili šta već, a oni su kao neki primjer inteligencije zato što su u većini slučajeva ograničeni na jedan žanr muzike? :cry:

Ne znam više šta da dodam, lijepo bi bilo pročitati neke kvalitetne argumente osoba koje imaju predrasude prema osobama koje slušaju TF. :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=qM_UDA9CU2M :pijani:
User avatar
medvjed23
Posts: 26809
Joined: 16/07/2010 13:49

#2 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by medvjed23 »

oholost
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#3 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by oskarboy »

slusas nirvanu, chili peperse i sinana i lukasa :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) van svake pameti,to sve govori da ti nisi iskren slusatelj rock muzike,svako kome je imalo stalo do rocka ,nebi si nikad dopustio da uziva u nekim sinanima i sabanima.jednostavno to ne ide jedno sa drugim,ocito si neki klinac :D
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#4 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by Arteta »

Jel to Halid Muslimovic na avataru? :D
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#5 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by oskarboy »

jos stavio kurta na avatar a slusa sinana i turbo folk :lol: :lol: :lol: :lol: kurt bi se opet ubio da vidi koga stavlja na avatar :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by _BataZiv_0809 »

Ako je u svrhu zabave, nemam nista protiv. I sam ga tako "upotrebljavam".

Ako je u svrhu nametanja sistema vrijednosti, imam.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#7 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by incognito071 »

Zato sto turbofolk predstavlja sva ona govna u drustvu koja su isplivala na povrsinu u i nakon rata.
Meni je turbofolk sinonim za sve ono sto ne valja na balkanu pocevsi od kriminala, lopovluka, nacionalizma, Cece itd.
:run:

edit. Saban ne spada pod "turbofolK" jer je lik institucija na balkanu sto se tice narodne muzike nesto kao toma zdravkovic, miroslav ilic itd.
turbofolk su cece, seke, jelene pizde lijepe materine..
Last edited by incognito071 on 04/12/2015 15:07, edited 1 time in total.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#8 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by KIseljak12 »

Yapi Yapo wrote:Pozdrav.

Ja sam jedan od onih koji slušaju razne vrste muzike, znači od Nirvane i RHCP-a, do Eminema i Tupaka, pa preko Sinana, Šabana, Jašara, sve do Ace Lukasa i Mile Kitića(stare pjesme samo). The Prodigy i old school house muzika je takođe redovna na mojim playlistama. Naravno slušam još mnogo pjevača iz ovih žanrova. :)

Često se iznerviram kada vidim neke komentare mržnje prema osobama koje slušaju turbofolk. Po njihovom svako ko sluša to je debil, malouman ili šta već, a oni su kao neki primjer inteligencije zato što su u većini slučajeva ograničeni na jedan žanr muzike? :cry:

Ne znam više šta da dodam, lijepo bi bilo pročitati neke kvalitetne argumente osoba koje imaju predrasude prema osobama koje slušaju TF. :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=qM_UDA9CU2M :pijani:
Isti sam ti, sto narod kaze "Od Nirvane do Silvane". Najvise volim dzez i klasicnu instrumentalnu, ali mogu i SInana i Semsu poslusati. Mrznja prema TF i ljudima koji ga slusaju je pandan mrznji koju prosipaju protiv "prljavih metalika". Cinjenica jeste da radije slusam svasta nesto nego TF, te da odredjene izvodjace nikako ne mogu, npr. Ceca, ali necu se naseravati nekome kome je to vrh. Jedna od glavnih zamjerki je da kao budi "niske strasti", sto je glupost teska. Isto ko da, eto npr. pomenuti Prodigy ne budi...

Te furke kao tr00 metalac, roker i sl. su gluposti za tinejdzere. Slusas sta ti se slusa, boli te kurac sta ce ljudi reci i ne seres nikome u vezi muzickog ukusa.
User avatar
Capajebo
Posts: 20741
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#9 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by Capajebo »



Fkt ne znam jel' treba neki komentar :?
Vise vrijedi zarez u jednom od tekstova AZRE nego njen cijeli album... djavola album, karijera.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#10 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by KIseljak12 »

oskarboy wrote:slusas nirvanu, chili peperse i sinana i lukasa :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) van svake pameti,to sve govori da ti nisi iskren slusatelj rock muzike,svako kome je imalo stalo do rocka ,nebi si nikad dopustio da uziva u nekim sinanima i sabanima.jednostavno to ne ide jedno sa drugim,ocito si neki klinac :D
Prije ce biti da si ti klinac kad imas tako kategoricke stavove tipa : "Ko nije s nama, protiv nas je"
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#11 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by ExNihilo »

RHCP su abominacija rock muzike, baš kao što je turbofol abominacija folk muzike. Nirvana je, opet, bend za nedozrele tinejdžerke. Tako da, jarane, ne brini se. Nema u tvom ukusu ništa kontradiktorno: sve što slušaš je sranje. :thumbup:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#12 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by KB9 »

glavno STARE PJESME SAMO, kao drasticno bolje je to hahaha
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#13 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by KIseljak12 »

_BataZiv_0809 wrote:Ako je u svrhu zabave, nemam nista protiv. I sam ga tako "upotrebljavam".

Ako je u svrhu nametanja sistema vrijednosti, imam.
:thumbup:
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#14 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by KIseljak12 »

KB9 wrote:glavno STARE PJESME SAMO, kao drasticno bolje je to hahaha
Biste li vi, kolega, s nama podijelili svoj muzicki odabir? Pretpostavljam da nudite nesto bolje?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#15 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by KB9 »

KIseljak12 wrote:
KB9 wrote:glavno STARE PJESME SAMO, kao drasticno bolje je to hahaha
Biste li vi, kolega, s nama podijelili svoj muzicki odabir? Predpostavljam da nudite nesto bolje?
s tobom ne bi, zdravo
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#16 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by oskarboy »

slusate taj turbo folk jer vam vecina u razredu to slusa,to je uzas koji je zadesio sve posljeratne generacije.pa prije rata to smece od muzike se moglo slusat samo na periferijama gradova,i ko god je to slusao bio je ismijavan a ni mediji nisu davali puno prostora tom sundu.poslje rata taj sistem vrijednosti se mjenja i taj turbofolk se moze svuda cuti ,kad pitam mlade zasto to slusaju,kazu mu zato sto to svi slusaju :lol: :lol: :lol: to znaci da nemaju svoje JA.kao furka je to sad,i nisi IN ako to ne slusas :-) .pa zasto nam je omladina pasivna?pa upravo zbog tog turbo folka koji im je isprao mozak.sa tim smecem nema revolucije i aktivnosti.pa slobo je pomocu turbo folka vodio ratove i drzao vlast u srbiji.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by Tomahawk11 »

Slazem se da ne treba generalizovati, onaj ko slusa npr. Nirvanu/RHCP, njemu su narodnjaci sabanluk, krkanluk, a opet ovi sto slusaju narodnjake za rock kazu da je samo glasna buka, muzika za drogerase i sta ja znam. Nek svako slusa sta mu se slusa, (ne)ukus je licna stvar, ako ja nesto (ne)volim, ne mora znaciti i da neko drugi (ne) mora voljeti.
Slusanje Sabana i Nirvane /RHCP je je ipak presedan, nespojivo kad je u pitanju muzika, no to je samo moje misljenje.
User avatar
medvjed23
Posts: 26809
Joined: 16/07/2010 13:49

#18 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by medvjed23 »

_BataZiv_0809 wrote:
Ako je u svrhu nametanja sistema vrijednosti, imam.
:thumbup:

S tim da isto vrijedi i za ostale muzičke pravce, pa ako, naprimjer, neki rok muzičar nameće svoj umjetnički izraz kao superioran, kao jedini ispravan, kao neku paradigmu muzičke estetike kojoj svi ostali, valjda, trebaju težiti, odmah stvaram distancu prema njemu i njegovoj muzici.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote:RHCP su abominacija rock muzike, baš kao što je turbofol abominacija folk muzike. Nirvana je, opet, bend za nedozrele tinejdžerke. Tako da, jarane, ne brini se. Nema u tvom ukusu ništa kontradiktorno: sve što slušaš je sranje. :thumbup:
Turbo folk puno vise slicnosti ima sa eurodanceom i modernom americkom mainstream muzikom, nego sa klasicnim starim folkom.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#20 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote:
ExNihilo wrote:RHCP su abominacija rock muzike, baš kao što je turbofol abominacija folk muzike. Nirvana je, opet, bend za nedozrele tinejdžerke. Tako da, jarane, ne brini se. Nema u tvom ukusu ništa kontradiktorno: sve što slušaš je sranje. :thumbup:
Turbo folk puno vise slicnosti ima sa eurodanceom i modernom americkom mainstream muzikom, nego sa klasicnim starim folkom.
Šta je klasični stari folk? Cinci-linci uz kolo?
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#21 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by ho oponopono »

...jupiii kulturu imamo besplatno, na Trgu su Ceca, Brena, Ace, Tina, Mina...pak da li si dosao s kolima, jok ba s frendom, a vozimo se kolima, trolom... :pusi2:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#22 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by dale cooper »

Ne znam za druge, ali mene turbo folk previše podsjeća na balkanski krkanluk i primitivizam
koji nas jebe već decenijama.

Druga stvar, čovjek ako muziku zaista voli, mora pronaći dio sebe u njoj, ona mora pokrenuti neke
emocije u njemu. Meni zbog gore navedenih razloga turbo folk izaziva samo gađenje.
semsasuljakovic
Posts: 1998
Joined: 02/08/2015 21:30

#23 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by semsasuljakovic »

Ja mislim da se samo u osnovnoj i srednjoj školi djeca prepiru oko toga šta treba slušat, šta valja a šta ne. Za odrasle ljude je to apsolutno nebitna tema, isfurana, ižvakana. Stvarno u svom okruženju ne poznajem nikog ko bi srčano stao uz ono što sluša i sve drugo nazivao sranjem. Jednostavno, svako sluša šta mu se sluša i ne smara druge ubjeđujući ih da je jedino to ispravno.

Dakle, zaključak cijele priče je da se samo djeca prepiru oko žanrova muzike.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#24 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by ultima_palabra »

KB9 wrote:glavno STARE PJESME SAMO, kao drasticno bolje je to hahaha
Fakat :lol: Trebalo bi jedan esej napisati o razlikama između starih i novih pjesama Mile Kiticha.
User avatar
pink floydd
Posts: 6041
Joined: 04/01/2012 14:06
Location: Vinograd

#25 Re: Zašto se mrzi turbofolk?

Post by pink floydd »

Ipče bogotac i Nino ftw



Never cared for what they say
Never cared for games they play
Never cared for what they do
Never cared for what they know
And I know
Post Reply